Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Evernote υποστηρίζει περισσότερους χρήστες. Δεν ξέρω αν κάτι σαν το asana μπορεί να σε βοηθήσει. Υποστηρίζει ομάδες και θα μπορείς να έχεις και ένα Excel μέσα. Έχω καιρό να το δω όμως και δεν θυμάμαι σίγουρα.

 

Έχει δωρεάν έκδοση. Chat μεταξύ σας κλπ.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το Evernote υποστηρίζει περισσότερους χρήστες. Δεν ξέρω αν κάτι σαν το asana μπορεί να σε βοηθήσει. Υποστηρίζει ομάδες και θα μπορείς να έχεις και ένα Excel μέσα. Έχω καιρό να το δω όμως και δεν θυμάμαι σίγουρα.

 

Έχει δωρεάν έκδοση. Chat μεταξύ σας κλπ.

 

Tapatalked

Αν γράφει "χύμα" τα δεδομένα στο evernote, δεν θα μπορεί να κάνει τον παραμικρό υπολογισμό και δεν θα έχουν κάποια συγκεκριμένη δομή.

 

Αν είναι να χρησιμοποιεί το evernote για να αποθηκεύει το αρχείο excel, δεν κερδίζει τίποτα σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο cloud. Ίσα ίσα μάλλον χάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει chat, μπορεί να κάνει διαφορετικές σημειώσεις για οτιδήποτε χρειάζεται κλπ. Με Excel το σκέφτηκα. Αλλά μπορεί να έχει διαφορετικά excel ανά περιόδους και να τα αποθηκεύει όπως θέλει. Με εύρεση κλπ. Εφαρμογή δουλεύει και με κωδικό και fingerprint.

 

Σαφώς αν χρειάζεται μόνο ένα excel και τίποτε άλλο 1 cloud είναι πιο απλό.

 

 

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι ότι το evernote έχει χάσει την δόξα του.

 

Σε λίγο, όλοι θα έχουμε μια συνδρομή Microsoft. Τα collaboration tools είναι υπερβολικά, ειδικά με το Team for Consumers.

Link to comment
Share on other sites

Το Evernote είναι φανταστικό ακόμη και τώρα, απλά το έχουν ξεχεσει με τιμές που ζητάνε για την premium έκδοση

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Το Evernote είναι φανταστικό ακόμη και τώρα, απλά το έχουν ξεχεσει με τιμές που ζητάνε για την premium έκδοση

Ποιο workflow χρήσης νομίζεις ότι δεν μπορεί να σου προσφέρουν οι εναλλακτικές;

Χρησιμοποιώ πάρα πολύ τέτοιες λύσεις και μόνο καλό μπορούν να μου κάνουν μερικές ιδέες :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις μόλις βρω λίγο χρόνο θα τις δοκιμάσω και θα σας πω πού κατέληξα. Επειδή χρειάζομαι δύο διαφορετικούς λογαριασμούς θεωρώ ότι η λύση θα είναι κάτι σε cloud όπως αναφέρθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζω το evernote 4 χρόνια τουλάχιστον ίσως και 5.

Το θεωρούσα ιδανικό για την δουλειά του. Τώρα ή το συνήθισα εγώ ή αυτοί έμειναν πίσω σε σχεδιασμό και λειτουργίες..

 

Ποιες άλλες εφαρμογές έχετε δουλέψει και να τις προτείνετε ως εξέλιξη του ίσως;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζω το evernote 4 χρόνια τουλάχιστον ίσως και 5.

Το θεωρούσα ιδανικό για την δουλειά του. Τώρα ή το συνήθισα εγώ ή αυτοί έμειναν πίσω σε σχεδιασμό και λειτουργίες..

 

Ποιες άλλες εφαρμογές έχετε δουλέψει και να τις προτείνετε ως εξέλιξη του ίσως;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OneNote.

Δεν είναι τόσο user friendly μεν (αν και προσωπικά διαφωνώ), αλλά είναι overkill σε features, ειδικά αν σκεφτείς ότι μια συνδρομή αγοράζεις ένα τεράστιο πακέτο office υπηρεσιών.

 

Πχ αν βάλλεις και το Microsoft Launcher, θα έχεις και γρήγορα notes πανεύκολα και πλήρως native.

 

Πλέον γράφω πολύ σημαντικά κείμενα πρώτα στο OneNote, αφού πχ μπορώ να ξεκινήσω ένα ελεεινό draft, όπου θα πετάω σκόρπιες σκέψεις ή ολόκληρα pdf ως attachments και όταν σιγά σιγά πάρει μορφή, το πετάω στι word χωρίς να έχω θέμα με το format.

 

Γνώμη μου, μην φοβάσαι να ανοίγεις καινούρια notebooks, πχ αν πελάτη. Ώστε όταν τελειώσει κάτι να το κάνεις εύκολα close και να αδειάζει ο όγκος της πληροφορίας που έχεις μπροστά σου.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο δωρεάν σύννεφο που να δέχεται όλων των ειδών τα αρχεία και τις φωτογραφίες χωρίς να τους ρίχνει την ανάλυση ξέρετε;

 

Είχα συνδρομή στο Google drive εδώ κ δύο χρόνια με 2€ το μήνα (100gb) και ήμουν πολύ ευχαριστημένη αλλά πλέον δεν μπορώ να το πληρώνω οπότε θέλω κάτι free.

 

Τώρα που το drive δεν βρίσκει λεφτά στην κάρτα να τραβήξει για την συνδρομή του μήνα τι γίνεται;

Θα μου σβήσει τα αρχεία; Η θα συνεχίσω να έχω τον χώρο των 100gb αλλά θα περιμένει να βάλω λεφτά στην κάρτα να τραβήξει τα χρωστούμενα;;

 

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω εφαρμογή εσόδων εξόδων που να δέχεται καταγραφές από δύο ή και τρία διαφορετικά κινητά ταυτόχρονα. Υπάρχει κάτι τέτοιο ξέρει κανείς;
Money manager EX.

Έως και επαγγελματική χρήση. Μπορείς να το λειτουργήσεις σε Android για την εισαγωγή των συχνών δεδομένων πχ και να έχεις πλήρη ανάλυση για οτιδήποτε θες στην ίδια εφαρμογή των Windows. Προτείνω να έχεις την βάση δεδομένων σε κάποιο cloud για να συγχρονίζεται αυτόματα.

Εδώ κατεβάζεις την έκδοση των Windows & στο play store θα βρεις την αντίστοιχη έκδοση για Android:

https://www.moneymanagerex.org/

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο δωρεάν σύννεφο που να δέχεται όλων των ειδών τα αρχεία και τις φωτογραφίες χωρίς να τους ρίχνει την ανάλυση ξέρετε;

 

Είχα συνδρομή στο Google drive εδώ κ δύο χρόνια με 2€ το μήνα (100gb) και ήμουν πολύ ευχαριστημένη αλλά πλέον δεν μπορώ να το πληρώνω οπότε θέλω κάτι free.

 

Τώρα που το drive δεν βρίσκει λεφτά στην κάρτα να τραβήξει για την συνδρομή του μήνα τι γίνεται;

Θα μου σβήσει τα αρχεία; Η θα συνεχίσω να έχω τον χώρο των 100gb αλλά θα περιμένει να βάλω λεφτά στην κάρτα να τραβήξει τα χρωστούμενα;;

 

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όσον αφορά τα αρχεια σου δες παρακάτω. Λογικα ουτε mail δεν θα μπορείς να λάβεις. Μπορεις βέβαια να τις κατεβασεις ολες τις φωτο σε ενα. zip μεχρι να δεις τι θα κάνεις.

 

What happens with any plan cancellations/expiration, including bonus expiration, is the following:

When you cancel a paid plan, since there is no refund for unused time on the plan, your plan actually remains active until the last day of the period you paid for. This way there is no "lost plan time". Thus you have that space until the plan expires.

In either case, once the plan/bonus finally expires, you are reverted to the free 15Gbyte plan that all users are permitted.

After expiry, if you have less than 15Gbytes in the storage cloud, then your data and functionality remains 100% available.

After expiry, if you have more than 15Gbytes in the storage cloud, then you will not be able to add any more data to your cloud until you are under the limit- either by deleting content or by purchasing a plan with sufficient storage. However, you will still be able to download and even delete content- just not add/update existing content. This also means that your gmail for that account will stop sending/receiving- this is because your emails are actually stored in that same cloud and thus need the storage space to send & receive new emails.

Under these circumstances no existing data is deleted by Google.

So, if you had more than 15GB of stored data then all that would happen is that you would stop being able to receive or send emails- but your existing emails and other data is still in your cloud.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Με ποιο πρόγραμμα θα μπορούσα να κάνω ελαφριά λείψει παραγγελίας με ένα tablet

.

Ή διαφορετικά με ποιον τρόπο θα μπορούσαμε ποιο πρόγραμμα Δηλαδή θα μπορούσα να ασχοληθώ για να φτιάξω την εφαρμογή που θέλω;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

My mail:

Υπάρχει δυνατότητα να κλείνω την εφαρμογή πχ στις 10 το βράδυ; και να την ανοίγω το πρωί στις 8;

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

My mail:

Υπάρχει δυνατότητα να κλείνω την εφαρμογή πχ στις 10 το βράδυ; και να την ανοίγω το πρωί στις 8;

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Αν είναι εφαρμογή για email, πρέπει από μόνη της να τρέχει όλη την ώρα.

Δεν υπάρχει τρόπος να κλείσει μόνιμα εκτός αν την απενεργοποιήσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εφαρμογή για email, πρέπει από μόνη της να τρέχει όλη την ώρα.

Δεν υπάρχει τρόπος να κλείσει μόνιμα εκτός αν την απενεργοποιήσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Θα ήθελα να κλείνει αυτόματα- κάποιες το κάνουν- γιατί κάποιοι συνεργάτες μου είναι "υπερδραστήριοι" χωρίς λόγο!!!

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Υπάρχει πρόγραμμα που να μπορώ να σημειώνω ποιες μέρες και ώρες έχουν κάνει μάθημα τα παιδιά; Θέλω να υπολογίζω άμεσα το κόστος των φροντιστηρίων..

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που να μπορώ να σημειώνω ποιες μέρες και ώρες έχουν κάνει μάθημα τα παιδιά; Θέλω να υπολογίζω άμεσα το κόστος των φροντιστηρίων..

 

Μπορείς να το κάνεις με ένα εξέλ αλλά άμα θες apk, αρκει να ψάξεις στο palystore "έξοδα" και θα σου gβάλει πολλές εφαρμογές.

Θα βάζεις το κόστος, και στην σημείωση θα βαζεις τις ωρες.

 

Για όλα τα έξοδα , χρησιμοποιώ την εφαρμογή "Money Lover - Διαχείριση Εξόδων" η οποία έχει και addon για εξαγωγή του αρχείου σε excell

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ολοκληρωμένη office εφαρμογή που να μην χρειάζεται αγορά κάποιας pro έκδοσης κλπ.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officehubrow
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που να μπορώ να σημειώνω ποιες μέρες και ώρες έχουν κάνει μάθημα τα παιδιά; Θέλω να υπολογίζω άμεσα το κόστος των φροντιστηρίων..
Αν πρόκειται να χρησιμοποιήσεις υπολογιστή, το excel είναι η καλύτερη λύση. Αν σκοπεύεις να καταγράψεις τις ώρες σε συσκευή Android προτείνω μία προσαρμοσμένη λύση όπως το Hours Tracker.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=co.timesquared.timetracker

 

Θα εντοπίσεις πλήθος εφαρμογών στην κατηγορία work log, time tracker κτλ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που να μπορώ να σημειώνω ποιες μέρες και ώρες έχουν κάνει μάθημα τα παιδιά; Θέλω να υπολογίζω άμεσα το κόστος των φροντιστηρίων..

 

Λίγο καθυστερημένα αλλά εγώ χρησιμοποιώ το εξαιρετικό Work Shift Calendar.

Μπορείς να έχεις 2 και παραπάνω διαφορετικά ημερολόγια, ένα για κάθε παιδί ή για κάθε μάθημα ή όπως σε βολεύει. Μπορείς να ορίσεις και χρήματα και να σου βγάζει μόνο του κόστος.

Γενικά θέλει λίγο ψάξιμο αλλά κάνει σχεδόν τα πάντα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα για την μπαταρία (όπως έχει η Huawei ) για να "προστατεύεται " η μπαταρία όταν το φορτίζουμε all night?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει εφαρμογη για samsung s6 tab η οποία θα μετατρέπει χειρόγραφες μαθηματικες σημειώσεις σε word.

Έχω βρει πολλές αλλά δεν μου αναγνωρίζουν μαθηματικούς τύπους.

Όποιος ξέρει ας βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ Microsoft Office, SmartOffice, OfficeSuite και WPS Office ποια θεωρείται ότι είναι η καλύτερη, ποιο ολοκληρωμένη, λειτουργική κι εύχρηστη εφαρμογή; Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...