Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ εδώ και 4-5 χρόνια και νομίζω ότι είναι το πιο ολοκληρωμένο και εύχρηστο (κι έχω δοκιμάσει αρκετά για να καταλήξω σε αυτό).
Δεν εχω κανενα παραπονο απο την εφαρμογη. Απλα τη βαρεθηκα λιγο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το Samsung calendar που λες υπάρχει στο playstore ή είναι η default εφαρμογή που έχουν τα Samsung;
Δεν νομιζω να υπαρχει στο play.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχω δύο κινητά με στοκ ρομ, χωρίς ρουτ. Χρησιμοποιώ στο παλιότερο το aquamail pro εδώ και ένα χρόνο. Περνάω στο νεότερο κινητό τον ίδιο λογαριασμό aquamail, αλλά δεν μου φέρνει τα mail του παλιότερου κινητού. Διάβασα στο site της mobisystems, αλλά δεν βρήκα λύση. Το mail είναι pop3. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο κινητά με στοκ ρομ, χωρίς ρουτ. Χρησιμοποιώ στο παλιότερο το aquamail pro εδώ και ένα χρόνο. Περνάω στο νεότερο κινητό τον ίδιο λογαριασμό aquamail, αλλά δεν μου φέρνει τα mail του παλιότερου κινητού. Διάβασα στο site της mobisystems, αλλά δεν βρήκα λύση. Το mail είναι pop3. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

H mobisystems έχει σχέση με το Aquamail;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο κινητά με στοκ ρομ, χωρίς ρουτ. Χρησιμοποιώ στο παλιότερο το aquamail pro εδώ και ένα χρόνο. Περνάω στο νεότερο κινητό τον ίδιο λογαριασμό aquamail, αλλά δεν μου φέρνει τα mail του παλιότερου κινητού. Διάβασα στο site της mobisystems, αλλά δεν βρήκα λύση. Το mail είναι pop3. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αφού είναι POP3, έχεις τσεκάρει στις ρυθμίσεις του «παλιού» AquaMail να μην διαγράφει τα μηνύματα από τον server; Δυστυχώς έχω IMAP και δεν μπορώ να βρω που είναι.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Twobird, εφαρμογή email, σημειώσεων και υπενθυμισεων. Είναι σε δοκιμαστικό στάδιο αλλά εμένα μου άρεσε πολύ. Πολύ ωραίο σκούρο θέμα, ωραία κατηγοριοποιηση σε low priority emails. Εννοείται της λείπουν πολλά ακόμα αλλά νομίζω ότι έχει κάνει καλή αρχή.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Παιδιά εφαρμογή που να μου δείχνει τον provider (Vodafone, Wind, Cosmote) ενός κινητού που πρόκειται να πάρω τηλ. υπάρχει? Έχω πρόγραμμα με συγκεκριμένο αριθμό λεπτών προς άλλους και θα με βοηθούσε, Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο έως αδύνατο. Δεν υπάρχει τρόπος να γνωρίζει ένα πρόγραμμα τον πάροχο. Υπάρχουν και τα προσωπικά δεδομένα στη μέση.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο έως αδύνατο. Δεν υπάρχει τρόπος να γνωρίζει ένα πρόγραμμα τον πάροχο. Υπάρχουν και τα προσωπικά δεδομένα στη μέση.

 

Παροχο ζήτησα δεν ζήτησα όνομα ή έστω να μου λέει ποιοι είναι της cosmote π. χ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο έως αδύνατο. Δεν υπάρχει τρόπος να γνωρίζει ένα πρόγραμμα τον πάροχο. Υπάρχουν και τα προσωπικά δεδομένα στη μέση.
Ότι να 'ναι λέτε μερικοί. Φυσικά και υπάρχει τέτοια εφαρμογή. Τη χρησιμοποιούσα πριν από καμιά πενταετία. Δεν θυμάμαι πως την έλεγαν και αν υπάρχει ακόμη. Πάντως υπήρχε. Με το που πατούσες κλήση σου έδειχνε σε ποιο δίκτυο ήταν ο αριθμός. Αν θυμηθώ ποια ήταν θα την γράψω
Link to comment
Share on other sites

Ότι να 'ναι λέτε μερικοί. Φυσικά και υπάρχει τέτοια εφαρμογή. Τη χρησιμοποιούσα πριν από καμιά πενταετία. Δεν θυμάμαι πως την έλεγαν και αν υπάρχει ακόμη. Πάντως υπήρχε. Με το που πατούσες κλήση σου έδειχνε σε ποιο δίκτυο ήταν ο αριθμός. Αν θυμηθώ ποια ήταν θα την γράψω
Αφού υπάρχει πες την. Λογικά θα υπάρχουν πάρα πολλές παρόμοιες ε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παροχο ζήτησα δεν ζήτησα όνομα ή έστω να μου λέει ποιοι είναι της cosmote π. χ.
Εσύ θα ένιωθες άνετα αν ο οποιοσδήποτε μπορούσε να μάθει σε ποιον πάροχο ανήκει ο αριθμός σου;
Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει πες την. Λογικά θα υπάρχουν πάρα πολλές παρόμοιες ε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσύ θα ένιωθες άνετα αν ο οποιοσδήποτε μπορούσε να μάθει σε ποιον πάροχο ανήκει ο αριθμός σου;

 

Όπως σου είπα δεν θυμάμαι πως λέγεται και δεν πρέπει να υπάρχει πλέον στο play store. Όμως υπήρχε και τη χρησιμοποιούσα. Επίσης είναι πολύ εύκολο να μάθει κάποιος σε ποιον πάροχο ανήκει ένα τηλέφωνο. Στη Vodafone αν στείλεις ένα μήνυμα με τον αριθμό που θέλεις, στο 1292, σου λέει σε ποιο δίκτυο ανήκει αυτός ο αριθμός. Δεν είναι προσωπικό δεδομένο

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα δεν θυμάμαι πως λέγεται και δεν πρέπει να υπάρχει πλέον στο play store. Όμως υπήρχε και τη χρησιμοποιούσα. Επίσης είναι πολύ εύκολο να μάθει κάποιος σε ποιον πάροχο ανήκει ένα τηλέφωνο. Στη Vodafone αν στείλεις ένα μήνυμα με τον αριθμό που θέλεις, στο 1292, σου λέει σε ποιο δίκτυο ανήκει αυτός ο αριθμός. Δεν είναι προσωπικό δεδομένο
Εφαρμογή υπάρχει τελικά ή όχι; Γιατί πριν είπες ότι λέμε ό,τι να ναι.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο έως αδύνατο. Δεν υπάρχει τρόπος να γνωρίζει ένα πρόγραμμα τον πάροχο. Υπάρχουν και τα προσωπικά δεδομένα στη μέση.
Ήμουν σαφέστατος. Είπες ότι δεν υπάρχει τρόπος να γνωρίζει ένα πρόγραμμα τον πάροχο. Σου λέω λοιπόν ότι τέτοια εφαρμογή υπήρξε και την χρησιμοποιούσα. Ίσως δεν υπάρχει πλέον, αλλά αυτό που έγραψες ότι δεν γίνεται, γινόταν. Επίσης τώρα γίνεται με ένα απλό SMS
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σαφέστατος. Είπες ότι δεν υπάρχει τρόπος να γνωρίζει ένα πρόγραμμα τον πάροχο. Σου λέω λοιπόν ότι τέτοια εφαρμογή υπήρξε και την χρησιμοποιούσα. Ίσως δεν υπάρχει πλέον, αλλά αυτό που έγραψες ότι δεν γίνεται, γινόταν. Επίσης τώρα γίνεται με ένα απλό SMS
Ο άνθρωπος ρώτησε αν υπάρχει εφαρμογή. Εμείς που λέμε ότι να ναι, περιμένουμε ακόμη να μας πεις μια που να υπάρχει και να δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο έως αδύνατο. Δεν υπάρχει τρόπος να γνωρίζει ένα πρόγραμμα τον πάροχο. Υπάρχουν και τα προσωπικά δεδομένα στη μέση.
Έγραψες αυτό. Και ναι αυτό είναι ότι να ναι. Δεν φταίω εγώ που η εφαρμογή δεν υπάρχει πλέον. Απάντησα σε κάτι που είπες και δεν ισχύει, ότι δεν γίνεται μια εφαρμογή να γνωρίζει τον πάροχο. Υπήρξε και δούλευε άψογα. Επίσης η δουλειά γίνεται με ένα απλό SMS, οπότε και αυτό που έγραψες για τα προσωπικά δεδομένα είναι ότι να ναι.

 

Edit: Η μία εφαρμογή ήταν αυτή https://apkfab.com/phone-carrier-detector/com.researchengineering.phonenetdetect

Δεν υπάρχει στο play store που έψαξα. Σε αυτή έβαζες τον αριθμό και σου έλεγε σε ποιο δίκτυο είναι. Προσπαθώ να θυμηθώ και το όνομα της άλλης που σου έδειχνε τον πάροχο με το που καλούσες.

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Έγραψες αυτό. Και ναι αυτό είναι ότι να ναι. Δεν φταίω εγώ που η εφαρμογή δεν υπάρχει πλέον. Απάντησα σε κάτι που είπες και δεν ισχύει, ότι δεν γίνεται μια εφαρμογή να γνωρίζει τον πάροχο. Υπήρξε και δούλευε άψογα. Επίσης η δουλειά γίνεται με ένα απλό SMS, οπότε και αυτό που έγραψες για τα προσωπικά δεδομένα είναι ότι να ναι.
Υπήρξε; Μία μόνο; Πριν 5 χρόνια; Τώρα υπάρχει κάποια; Όχι, άρα εσύ λες ό,τι να ναι. Και ναι, παραδέχομαι ότι εφόσον γίνεται μέσω sms με τον πάροχο τότε λέω βλακείες.
Link to comment
Share on other sites

Υπήρξε; Μία μόνο; Πριν 5 χρόνια; Τώρα υπάρχει κάποια; Όχι, άρα εσύ λες ό,τι να ναι. Και ναι, παραδέχομαι ότι εφόσον γίνεται μέσω sms με τον πάροχο τότε λέω βλακείες.
Δες το edit που έκανα
Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει πες την. Λογικά θα υπάρχουν πάρα πολλές παρόμοιες ε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσύ θα ένιωθες άνετα αν ο οποιοσδήποτε μπορούσε να μάθει σε ποιον πάροχο ανήκει ο αριθμός σου;

 

Καλά εδώ ξέρω το τηλέφωνό του. Ο πάροχος είναι το πρόβλημα? Παλιά π.χ. το 697 ανήκε στην cosmote. Καλά, που υπάρχει το πρόβλημα να ξέρει ο άλλος τον πάροχό σου? Δεν βλέπω κάτι το κακό. Είπα οτι έχω συγκεκριμένο αριθμό λεπτών προς άλλους παρόχους και καλό θα ήταν να γνωρίζω αν το τηλ. που τηλεφωνώ ανήκει στον δικό μου πάροχο ή όχι. Το έγκλημα δεν καταλαβαίνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έγραψες αυτό. Και ναι αυτό είναι ότι να ναι. Δεν φταίω εγώ που η εφαρμογή δεν υπάρχει πλέον. Απάντησα σε κάτι που είπες και δεν ισχύει, ότι δεν γίνεται μια εφαρμογή να γνωρίζει τον πάροχο. Υπήρξε και δούλευε άψογα. Επίσης η δουλειά γίνεται με ένα απλό SMS, οπότε και αυτό που έγραψες για τα προσωπικά δεδομένα είναι ότι να ναι.

 

Edit: Η μία εφαρμογή ήταν αυτή https://apkfab.com/phone-carrier-detector/com.researchengineering.phonenetdetect

Δεν υπάρχει στο play store που έψαξα. Σε αυτή έβαζες τον αριθμό και σου έλεγε σε ποιο δίκτυο είναι. Προσπαθώ να θυμηθώ και το όνομα της άλλης που σου έδειχνε τον πάροχο με το που καλούσες.

 

Σωστά, η δεύτερη θα ήταν πιο χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εδώ ξέρω το τηλέφωνό του. Ο πάροχος είναι το πρόβλημα? Παλιά π.χ. το 697 ανήκε στην cosmote. Καλά, που υπάρχει το πρόβλημα να ξέρει ο άλλος τον πάροχό σου? Δεν βλέπω κάτι το κακό. Είπα οτι έχω συγκεκριμένο αριθμό λεπτών προς άλλους παρόχους και καλό θα ήταν να γνωρίζω αν το τηλ. που τηλεφωνώ ανήκει στον δικό μου πάροχο ή όχι. Το έγκλημα δεν καταλαβαίνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Σωστά, η δεύτερη θα ήταν πιο χρήσιμη.

Δεν είπα ότι έκανες κάποιο έγκλημα. Δεν μίλησα όμως για κάποιον που ξέρεις το τηλέφωνό του ή το όνομα του. Μίλησα για αυτόν που θα αρχίσει να βαράει νούμερα για να μάθει το που, ποιος και τι. Όσο λιγότερα γνωρίζει κάποιος άγνωστος, τόσο το καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορεί κάποιος να δει από τον τηλεφωνικό κατάλογο μέχρι και τη διεύθυνση του άλλου και ανησυχείς μήπως κάποιος μάθει τον πάροχο;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορεί κάποιος να δει από τον τηλεφωνικό κατάλογο μέχρι και τη διεύθυνση του άλλου και ανησυχείς μήπως κάποιος μάθει τον πάροχο;
Αν δεν θέλει κάποιος να φαίνεται κάπου η διεύθυνση του, δεν θα φαίνεται. Την κολοκυθιά θα παίζουμε;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλει κάποιος να φαίνεται κάπου η διεύθυνση του, δεν θα φαίνεται. Την κολοκυθιά θα παίζουμε;
Σε αυτό συμφωνώ. Όμως να ξέρεις ότι για να εξαιρεθεί κάποιος από τους τηλεφωνικούς καταλόγους, πρέπει να το ζητήσει, αλλιώς τον βάζουν χωρίς να το ξέρει. Ξέρεις πόσος κόσμος είναι στον τηλεφωνικό κατάλογο χωρίς να το γνωρίζει; Όπως και να έχει ο πάροχος δεν είναι προσωπικό δεδομένο. Και να ξέρει κάποιος σε ποιον πάροχο είσαι, τι μπορεί να σου κάνει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...