Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Είχα κατεβάσει το Gang Wars και επειδή δε μου άρεσε σαν παιχνίδι ήθελα να το απεγκαταστήσω. Επειδή όμως είναι on line game ειχα βάλει ένα nickname και έπαιξα για τρεις μέρες. Όταν το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα ξανά, ο λογαριασμός μου φυσικά υπήρχε εκεί...

Ετσι επειδή δεν ήθελα να είναι ενεργός επικοινώνησα με την εταιρεία The game boss και τους ζήτησα τη διαγραφή του λογαριασμού μου τελείως.

Μου απάντησαν με mail και μου ζήτησαν τον αριθμό IMEI της συσκευής μου καθώς και την τοποθεσία μου.

Επειδή δε γνωρίζω καθόλου αν το να δίνεις το IMEI σου και την τοποθεσία σου είναι ύποπτο, αν μπορεί ας με διαφωτίσει κάποιος και να μου πεί αν είναι εντάξει να δώσω αυτά τα στοιχεία....

Αυτοί τα έχουν ήδη αυτά τα στοιχεία και απλά ζητάνε επιβεβαίωση?

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια. Εχω κατεβασει μια free εκδοση καποιου παιχνιδιου. Και θελω και την κανονικη η οποια χρεωνεται πχ 1 ευρω. Τι κανω για το αγορασω; Πως πληρωνω; Ακομα κι αν δεχτω απο που θα τα παρει τα χρηματα; Sorry για τη χαζοβιολικη ερωτηση αλλα ειμαι αδαης κι ειπα να ρωτησω!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια. Εχω κατεβασει μια free εκδοση καποιου παιχνιδιου. Και θελω και την κανονικη η οποια χρεωνεται πχ 1 ευρω. Τι κανω για το αγορασω; Πως πληρωνω; Ακομα κι αν δεχτω απο που θα τα παρει τα χρηματα; Sorry για τη χαζοβιολικη ερωτηση αλλα ειμαι αδαης κι ειπα να ρωτησω!

 

Πρέπει να έχεις μία χρεωστική κάρτα (Visa Electron) για να μπορέσεις να αγοράσεις από το Market.

Δεν είναι δύσκολο,πήγαινε σε μία τράπεζα και ζήτα να σου βγάλουν μία χρεωστική κάρτα.Εγώ συγκεκριμένα έχω από την Πειραιώς. Την φορτώνεις με όσα χρήματα θέλεις και κάνεις κανονικά τις αγορές σου.;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις μία χρεωστική κάρτα (Visa Electron) για να μπορέσεις να αγοράσεις από το Market.

Δεν είναι δύσκολο,πήγαινε σε μία τράπεζα και ζήτα να σου βγάλουν μία χρεωστική κάρτα.Εγώ συγκεκριμένα έχω από την Πειραιώς. Την φορτώνεις με όσα χρήματα θέλεις και κάνεις κανονικά τις αγορές σου.;)

 

Ευχαριστω! Ειχα μια παλια, να δω αν ισχυει η να την ανανεωσω απο Πειραιως νομιζω ηταν. Οποτε εκει σου ζηταει κωδικο ετσι; Κι ειναι ασφαλες να τον δωσω; Τεσπα κατι θα ξερετε οσοι εχετε δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό παιχνίδι είναι και το battle heart. Είναι απλό RPG αλλά έχει πολύ απλό interface ιδανικό για touchscreen και πολύ ωραία 2D γραφικά.
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω, μόλις το δοκίμασα, φοβερό παιχνιδάκι: Konas crate

 

https://market.android.com/details?id=com.darkwindmedia.konascratelite&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω, μόλις το δοκίμασα, φοβερό παιχνιδάκι: Konas crate

 

https://market.android.com/details?id=com.darkwindmedia.konascratelite&feature=search_result

 

+1000:):lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το angry birds seasons εβγαλε καινουρια αναβαθμιση (mooncake festival-ειναι ενα φεστιβαλ που πραγματοποιειται καθε φθηνοπορο στην κινα http://en.wikipedia.org/wiki/Mid-Autumn_Festival)

Επισεις αλλο ενα ωραιο παιχνιδι ειναι το droidshooting.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει μήπως κανείς κανένα παιχνιδάκι σαν το Top 10?Ή αλλιώς ΒΡΕΣ ΠΕΣ όπως λέγεται στο iphone.

Είναι πολύ ωραίο για παρέα,έχει πάρει την ιδέα από το επιτραπέζιο,που σου δίνει μια κατηγορία και πρέπει να βρεις 10 λέξεις γι αυτήν,με πόντους κλπ.

Ξέρετε τίποτα τέτοιο για android?Θα ήμουν υπόχρεος!!

 

http://itunes.apple.com/us/app/id412660490?mt=8

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει μήπως κανείς κανένα παιχνιδάκι σαν το Top 10?Ή αλλιώς ΒΡΕΣ ΠΕΣ όπως λέγεται στο iphone.

Είναι πολύ ωραίο για παρέα,έχει πάρει την ιδέα από το επιτραπέζιο,που σου δίνει μια κατηγορία και πρέπει να βρεις 10 λέξεις γι αυτήν,με πόντους κλπ.

Ξέρετε τίποτα τέτοιο για android?Θα ήμουν υπόχρεος!!

 

http://itunes.apple.com/us/app/id412660490?mt=8

 

Πριν 4-5 μερες ειχα βγει με ενα φιλο και του δειχνα τι μπορει να κατεβαζει απο το android market και οτι σκεφτομαι να παρω μια ταμπλετα. Και μου λεει ασε παιξαμε ενα παιχνιδι σε μια ταμπλετα φοβερο, βρες και πες μου λεει σαν το top 10 στα ελληνικα. Εψαξα κι εγω, ρωτησα αλλα δε βρηκα κατι. Παρακαλουνται μερικοι να το φτιαξουν παρακαλω και για το android κι αν υπαρχει κατι παρομοιο οντως και δεν ηξερα να το ψαξω ας μας ειδοποιησει καποιος! Πολυ καλο παρειστικο παιχνιδακι!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει μήπως κανείς κανένα παιχνιδάκι σαν το Top 10?Ή αλλιώς ΒΡΕΣ ΠΕΣ όπως λέγεται στο iphone.

Είναι πολύ ωραίο για παρέα,έχει πάρει την ιδέα από το επιτραπέζιο,που σου δίνει μια κατηγορία και πρέπει να βρεις 10 λέξεις γι αυτήν,με πόντους κλπ.

Ξέρετε τίποτα τέτοιο για android?Θα ήμουν υπόχρεος!!

 

http://itunes.apple.com/us/app/id412660490?mt=8

 

πολύ καλό είναι και αυτό..! https://market.android.com/details?id=coolcherrytrees.games.reactor&feature=more_from_developer παίζετε με 2 παίχτες και είναι στα ελληνικά, δοκιμάστε το δεν χάνετε τίποτα... απλά θα σας κερδίσει...!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω για κάποιο καλό Online game MMORPG που ξέρετε. Ψάχνω κάτι σαν το Order Chaos ή σε φάση στρατηγικής όπως το Emross ( pc --> Ikariam etc ) όμως θέλω να είναι καινούριο ή έστω να ανοίξει κάποιος καινούριος server γιατί αλλιώς δεν έχει νοήμα. Αν γνωρίζετε κάποιο game Που να ανοίγει τώρα όλα καλοδεχούμενα :P

 

Ευχαριστώ.

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν τα gt free+hd και flight director καλά και το chess free.

Επίσης θα σας πρότεινα κάτι σε emulator fpse (ps1) να παίξετε και το mgs1 όση δεν το έχετε παίξει βέβαια .

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Σε αντίθεση με οτι λέει το market, το τελευταίο scummVM παίζει κανονικά σε 2.2. Έτσι μπορούμε να παίξουμε σχεδόν όλα τα παλιά adventures.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω για κάποιο καλό Online game MMORPG που ξέρετε. Ψάχνω κάτι σαν το Order Chaos ή σε φάση στρατηγικής όπως το Emross ( pc --> Ikariam etc ) όμως θέλω να είναι καινούριο ή έστω να ανοίξει κάποιος καινούριος server γιατί αλλιώς δεν έχει νοήμα. Αν γνωρίζετε κάποιο game Που να ανοίγει τώρα όλα καλοδεχούμενα :P

 

Ευχαριστώ.

Άκυρο βρήκα ακριβώς αυτό που έψαχνα... MMORPG φαντασίας το Star Legends.. είναι και free δηλαδή θέλει μόνο για extra stuff λεφτά. Έχει άπειρο κόσμο και τα σπάει απλά. Καταστροφηηηη :P

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Σε αντίθεση με οτι λέει το market, το τελευταίο scummVM παίζει κανονικά σε 2.2. Έτσι μπορούμε να παίξουμε σχεδόν όλα τα παλιά adventures.

Ισχύει!!

Monkey Island rulezzzzzz!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν σας αρέσουν games σε στυλ Robo Defense,

τότε από τα καλύτερα με φοβερά γραφικά και πολλές επιλογές σε upgrades των όπλων είναι το Sentinel3.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να αναφερει το τοπ 10;;;

 

top 10 κατ εμε? κατ εσε? η πουλησεων ?:happy:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ως λάτρης των sierra και λοιπών παιχνιδιών (καθώς και maniac mansion αν θυμάται κανείς....) μπήκα στο http://www.scummvm.org/downloads/ που λέτε για να βρω πως θα παίζω τα παιχνίδια στο Zte Blade.

 

Δεν υπάρχει όμως κάπου εφαρμογή για android.... κάτι χάνω?

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το "πως εκγαθιστώ" και για το "που βρίσκω τα games"?

 

Ευαχριστώ πολύ !!!

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...