Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα το ρωτησω κ εδω, μηπως υπαρχει κανενας themer η καποιος να με βοηθησει να φτιαξω καποια εικονιδια με φωτογραφιες κ να μου πει πως μπορω να αλλαξω τα εικονιδια ενα προς ενα παιρνοντας ετοιμα απομονομενα εικονιδια. με λιγα λογια θελω να φτιαξω θεμα πως μπορω να το κανω χωρις πολλες γνωσεις?

 

επισης υπαρχει τροπος να φτιαξουμε ενα live wallpaper εννοω να αποθηκευσουμε την εικονα σαν εικονα απλη χωρις να ειναι κινουμενη, γινεται? γιατι εχω βρει πολλα που μαρεσει η εικονα αλλα δεν θελω να την βαλω ως live wallpaper για να μην πιανει χωρο και για να μην κολλαει η συσκευη. σορυ για τις χαζες ερωτησεις

Edited by Irenek_1990
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα,

 

θελω να βαλω εικονα στις επαφες μου, ετσι ωστε οταν καλει να βγαινει η φωτο....

υπαρχει καποιο τετοιο προγραμμα?

 

επισης καπου ειδα οτι μπορω να βγαλω ενα shortcut επαφων

και να τις καλω με την μια χωρις να ψαχνω καποιο contact

πως γινεται αυτο?

Edited by visualuser
Link to comment
Share on other sites

Προτεινετε κανα lockscreen app για να αντικαταστησω το υπαρχον του Νοτελιου..... ειναι βαρετο.....

 

Κυριως να μην τρωει μπαταρια και πολλη μνημη...... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προτεινετε κανα lockscreen app για να αντικαταστησω το υπαρχον του Νοτελιου..... ειναι βαρετο.....

 

Κυριως να μην τρωει μπαταρια και πολλη μνημη...... :lol:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sparkymobile.sparkylockscreenfull

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σε ρουταρισμένο κινητό μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια στον stock launcher;

Αν θέλει να αλλάξεις τα εικονίδια μονο στην homescreen τότε δεν χρειαζεται root ,μπορεί να γίνει με κάποιο πρόγραμμα όπως το Desktop VisualizeR.

Για αλλαγή και στο app drawer τότε μια καλή λύση ειναι το Xposed Installer σε συνδυασμό με Icon Themer

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει να αλλάξεις τα εικονίδια μονο στην homescreen τότε δεν χρειαζεται root ,μπορεί να γίνει με κάποιο πρόγραμμα όπως το Desktop VisualizeR.

Για αλλαγή και στο app drawer τότε μια καλή λύση ειναι το Xposed Installer σε συνδυασμό με Icon Themer

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Τόσο εύκολο δεν το περίμενα

Και θα χρησιμοποιησω τον aviate launcher που μου την έδιναν τα stock εικονίδια.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Τόσο εύκολο δεν το περίμενα

Και θα χρησιμοποιησω τον aviate launcher που μου την έδιναν τα stock εικονίδια.

Μπορείς και με το Unicon, αυτό χρησιμοποιώ.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=sg.ruqqq.IconThemer

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Προτεινετε κανα lockscreen app για να αντικαταστησω το υπαρχον του Νοτελιου..... ειναι βαρετο.....

 

Κυριως να μην τρωει μπαταρια και πολλη μνημη...... :lol:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker

 

Να και μια εικόνα από το δικό μου:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και με το Unicon, αυτό χρησιμοποιώ.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=sg.ruqqq.IconThemer

 

Το ίδιο είναι....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφια ειναι απο Htc one

 

Με το widget locker γίνεται, απλά πρέπει να βρεις αυτό το θέμα. Κοίτα στο xda για θέματα, εκτός αν το δίνει στο mycolorscreen ο τύπος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιαζει να ειναι το συγκεκριμενο θεμα απλα να ξεκλειδωνει ετσι. Δεν ξερω πως να ψαξω για τετοια θεματα. Οταν γραφω sliders μου βγαζει για το volume
Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιαζει να ειναι το συγκεκριμενο θεμα απλα να ξεκλειδωνει ετσι. Δεν ξερω πως να ψαξω για τετοια θεματα. Οταν γραφω sliders μου βγαζει για το volume

 

Κατέβασες πρώτα αυτό; Δεν έχει δωρεάν έκδοση. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker

 

Μετά θέματα θα βρεις όσα θες εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=968613

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφια ειναι απο Htc one

 

Widgetlocker forever! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το motif theme. Μου αρέσει πολύ μια ταπετσαρία που έχει και ψάχνω με file Explorer να τη βρω αλλά δεν μπορώ. Υπάρχει η δυνατότητα να τη βρω σαν ξεχωριστό αρχείο;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει μέσω rom toolbox άλλη γραμματοσειρά και θέλω να περάσω πάλι της rom. Πως το κάνω; Φοράω slim 8.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το motif theme. Μου αρέσει πολύ μια ταπετσαρία που έχει και ψάχνω με file Explorer να τη βρω αλλά δεν μπορώ. Υπάρχει η δυνατότητα να τη βρω σαν ξεχωριστό αρχείο;

Άνοιξε το apk του θέματος ως zip και θα βρεις τις ταπετσαρίες στα resources λογικά

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το apk του θέματος ως zip και θα βρεις τις ταπετσαρίες στα resources λογικά

 

:-( Δεν μπορώ να το βρω καν.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω πώς γίνεται να αλλάξω στις επαφές δεξια την μπάρα με το αλφάβητο απο αγγλικά σε ελληνικά χωρίς όμως να βάλω κάποια άλλη εφαρμογή.Εαν γνωρίζει κάποιος την διαδικασία να μου την πεί αναλυτικά γιατί είμαι νεος χρήστης android(πριν είχα iphone στο οποίο την είχα αλάξει απο αγγλικά στα ελληνικά)ελπίζω να γίνεται και εδώ.Ευχαριστώ πολύ και περιμένω νέα σας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω πώς γίνεται να αλλάξω στις επαφές δεξια την μπάρα με το αλφάβητο απο αγγλικά σε ελληνικά χωρίς όμως να βάλω κάποια άλλη εφαρμογή.Εαν γνωρίζει κάποιος την διαδικασία να μου την πεί αναλυτικά γιατί είμαι νεος χρήστης android(πριν είχα iphone στο οποίο την είχα αλάξει απο αγγλικά στα ελληνικά)ελπίζω να γίνεται και εδώ.Ευχαριστώ πολύ και περιμένω νέα σας

 

Θεωρητικα (αν δεν εχουμε πεσει σε κανενα device dependant issue), αν βαλεις ως γλωσσα συσκευης τα Ελληνικα θα πρεπει να σου αλλαξει και η μπαρα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

οποιος ειναι με Atom Launcher ας ριξει μια ματια στο Blue Sapphire θεμα του,μολις το δοκιμασα και το θεωρω πολυ ομορφο
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω θέματα για Xtheme engine? Για το s4 φυσικά

Για δες εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...