Jump to content

All about Seat


omikrone3
 Κοινοποίηση

SEAT:TI PISTEUETAI  

172 members have voted

  1. 1. SEAT:TI PISTEUETAI

    • Foverh etaireia!Ti Ibiza ti 147!
      30
    • Axiologh etaireia,alla exei na faei poly pswmi akomh
      72
    • An de mporeis na pareis 147 pare Ibiza
      28
    • Siga ta xrepia!Ama thn pairnei as katevei sto WRC
      42


Recommended Posts

Min sigrinete ta alla montela ths SEAT me to Leon.Yparxei me gali diafora se ola kai me auto to montelo h seta ekane thn diafora kai pleon einai mia akiologi etairia me aksiologo marketing.To leon ths edwse to kyros pou epsaxne kai thn aksiopistia.Pleon antagwnizetai dynamika tis alles etairies kai mou dinei oti pleon me to leon ginetai olo kai kaliterh se ola.Opws eipa kai sthn arxh allo altea,ibiza,toledo kai den simazevetai kai allo LEON!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 235
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Min sigrinete ta alla montela ths SEAT me to Leon.Yparxei me gali diafora se ola kai me auto to montelo h seta ekane thn diafora kai pleon einai mia akiologi etairia me aksiologo marketing.To leon ths edwse to kyros pou epsaxne kai thn aksiopistia.Pleon antagwnizetai dynamika tis alles etairies kai mou dinei oti pleon me to leon ginetai olo kai kaliterh se ola.Opws eipa kai sthn arxh allo altea,ibiza,toledo kai den simazevetai kai allo LEON!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

γιατι αυτο ?

 

το ibiza ειχε καλήτερες πωλησεις απο το λεον .

Link to comment
Share on other sites

Min sigrinete ta alla montela ths SEAT me to Leon.Yparxei me gali diafora se ola kai me auto to montelo h seta ekane thn diafora kai pleon einai mia akiologi etairia me aksiologo marketing.To leon ths edwse to kyros pou epsaxne kai thn aksiopistia.Pleon antagwnizetai dynamika tis alles etairies kai mou dinei oti pleon me to leon ginetai olo kai kaliterh se ola.Opws eipa kai sthn arxh allo altea,ibiza,toledo kai den simazevetai kai allo LEON!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ειδικά τώρα με το νεο Ibiza που έχει 5 αστέρια στα crashTest

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

γιατι αυτο ?

 

το ibiza ειχε καλήτερες πωλησεις απο το λεον .

Simfwnw oti exei kaliteres pwliseis kai mallon einai logw kostous.To Leon einai ligo pio akribo aki den to kseroun kai kala o kosmos.Exoun sinithisei to ibiza h tous aresei pio poli.Den kserw ti na pw?Ka8enas me ta kritiria tou dialegei kai pairnei.Pantws to leon anebainei sta8era stis pwliseis tou kai pisteuw oti aksizei.Einai poli pio dynato apo opoiodipote ibiza stis idies katigories pou yparxoun kai ta dyo.

 

Ta autokinhta ths Seat einai....pseutika!!

Thelei na xtypisei thn Alfa Romeo h seat????

A ha ha, kalo! to allo me ton toto to xereis?

 

Diakrinw mia proswpikh empatheia gia to seat.Kapioi exoun faei gerh skonh apo seat.Oso gia to pseftiko,se pliroforo oti h alfa romeo einai mono mourh kai finetsa kai tpt allo ok?O 8eios mou eixe alfa romeo kai se 2 xronia allakse dyo egkefalous(olokainourio amaksi!!!!!!!!!!).Loipon ti exeis na peis gia auto?Egw den kserw kanena Leon to opoio na exei allaksei dyo egkefalous mesa 2 xronia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sigoura se finetsa kai mourh oxi den mporei na tin xtipisei ,alla stin aksiopistia?(Milaw gia ayta pou exoun tsi h tfsi kinitires!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω οποιο αυτοκινητο βγαινει μπροστα σε κοντρα ειναι και καλυτερο????Απο που κι ως που τα SEAT θα συγκριθουν με τα Alfa Romeo.Τα Alfa ηταν,ειναι και θα ειναι μακραν καλυτερα απο οποιοδηποτε SEAT σε κατασκευη,ποιοτητα υλικων,εμφανιση και οδηγηκη συμπεριφορα.Απο αξιοπιστια απλα θελουν λιγη περισσοτερη προσοχη.Οσο για τον εγκεφαλο αμα αρχισουμε του θειου μου,του ξαδερφου,του μπατζανακη,του φιλου της φιλης κλπ δεν θα βγαλουμε ακρη.Αν το θες ετσι τοτε και η Mercedes S320,φιλου του πατερα μου αλλαξε στον πρωτο χρονο εγκεφαλο.Θα βγαλεις σκαρτες και τις Mercedes????Kαι οσο για τους κινητηρες TSi,TFSi κπλ ας μην ηταν η VW και ακομα τα SEAT θα περιμεναν να τα φυσιξει αερας για να προχωρισουν,μην λεμε οτι θελουμε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τζαμπα συζητηση .

 

 

πως ελεγε η κουκουβαγια το παιδι μου ειναι το ομοφρότερο

 

πως λενε οι παοκτσιδες ΠΑΟΚ και ας μην ξαναμαμησω .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω οποιο αυτοκινητο βγαινει μπροστα σε κοντρα ειναι και καλυτερο????Απο που κι ως που τα SEAT θα συγκριθουν με τα Alfa Romeo.Τα Alfa ηταν,ειναι και θα ειναι μακραν καλυτερα απο οποιοδηποτε SEAT σε κατασκευη,ποιοτητα υλικων,εμφανιση και οδηγηκη συμπεριφορα.Απο αξιοπιστια απλα θελουν λιγη περισσοτερη προσοχη.Οσο για τον εγκεφαλο αμα αρχισουμε του θειου μου,του ξαδερφου,του μπατζανακη,του φιλου της φιλης κλπ δεν θα βγαλουμε ακρη.Αν το θες ετσι τοτε και η Mercedes S320,φιλου του πατερα μου αλλαξε στον πρωτο χρονο εγκεφαλο.Θα βγαλεις σκαρτες και τις Mercedes????Kαι οσο για τους κινητηρες TSi,TFSi κπλ ας μην ηταν η VW και ακομα τα SEAT θα περιμεναν να τα φυσιξει αερας για να προχωρισουν,μην λεμε οτι θελουμε.

 

Epeidh den prokeitai na bgaloume akrh asto kalitera.Safws kai simfwnw mazi sou oti se ola osa eipes>exw mia amfivolia gia thn odhgikh simperifora(Proswpikh mou apopsi).Den eipa oti h Mercedes einai skarth giati opws kseroume oloi seoles tis etairies kai markes yparxoun kapoies partides montelwn oi opoies bgainoun skartes h me problimata.Alla oxi kai pseutika,toulaxiston sthn VW epoxh.Kai pali simfwnw oti mazi sou oti xwris VW 8a htan mia metriothta kai isws pio katw.Kapioi exoun kolisei sthn epoxh prin VW.Ta teleutaia xronia omws den mporei kaneis an arni8ei oti kanei bhmata sinexeia mprosta kai prospa8ei na einai antagwnistikh oso mporei kai prosferei prosites times,emfanish oso mporei(allwste gousta einai ayta),exei arketa kalh xrhmatodhtsh,prosferei dynamh kai aksiopistia se orismena montela.Telos pantwn knei proodous kai genika proxwraei mprosta.Auto den mporei na to arni8ei kanenas.An 1 amaksi den mou prosferei akisopistia ti na to kanw?Na skasw ta 20.000 xiliarika mono kai mono gia na lew oti exw alfa romeo kai ta loipa kai ka8e 6 mines na mou parousiazei problima.Min kollate sto oti einai seat ektos ean oloi kykloforeite kai exete ta fragka gia ta skate kai na pairnete alfa romeo,mercedes,bmw ,audi kai ta loipa.Tote paw paso!Egw den 8a edina 26.000 gia 1600 audi.Ka8enas me tin apopsi tou kai me tis protimiseis tou kai magkia tou an exei na ta skasei.Alla min ta isopedwnoume ola!Telos sizitisis.

Signwmi an sas kourasa.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα εσκασα 21.000 για την Alfa μου, και εχει μπει στο συνεργειο μονο μια φορα για αλλαγη ενος πλαστικου μεσα στην πορτα και αυτο εντελως προληπτικα....

Κατα τ'αλλα, 68.000χλμ, γρηγορα χιλιομετρα με το χαμογελο στα χειλη!!

 

Ως fan της σπορ οδηγησης και των σπορτιβ αυτοκινητων μου αρεσει παρα πολυ η σεατ και συγκεκριμενα στο λεον! Αλλα κατα την αποψη μου ειναι οτι πιο κοντα σε μια αλφα ρομεο αλλα ακομα δεν εχουν καταφερει να τιν φτασουν την μιλανιζικη φιρμα!

Ο μοναδικος τομεας στον οποιο εχουν ξεπερασει την Alfa ειναι το θεμα των κινητηρων! Ελεω Vw Group φυσικα αλλα κακα τα ψεμματα η Alfa δεν εχει ακομα μοτερ σαν τον 2.0TFSi!

 

Σε ολες τις υπολοιπες πτυχες του ομως υπολοιπεται... Τοσο σε οδικη συμπεριφορα οπου αν εξαιρεσεις την υποδειγματικη θεση οδηγισης του Λεον στα υπολοιπα ειναι σαφεστατα πιο πισω, τοσο σε εμφανιση (αυτο νομιζω ολοι το καταλαβαινουν!, με δυο φουσκωμενους προφυλαχτηρες και με 3-4 ψευτοαεραγωγους δεν φτιαχνεις ομορφο αυτοκινητο, εντυπωσιακο ισως...)! Επισης η 147 κατα την αποψη κερδιζει και στο οτι παιζει σε μια κατηγορια πανω απο το Λεον δηλαδη ολα τα συγκριτικα ειναι με την BMW Σειρα1 και το Audi A3 ενω αντιθετα το λεον κοντραρεται με τα Focus, C4, Civic κλπ κλπ και αυτο της δινει ενα πολυ διαφορετικο και ανωτερο πρεστιζ...

 

Αλλα το βασικο πραγμα που σε κερδιζει μια Alfa Romeo ειναι η σχεση που αναπτυσεις με τον καιρο μαζι της... Ειναι σχεδον ερωτικη! ;)

Αυτα απο εμενα περι Alfa vs Seat! Ειμαστε και ολιγον τι off-topic...

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που βρισκεται ο ομιλος VW πισω απο την SEAT, η SEAT ειναι πολυ αξιποπιστη σε ολους τους τομεις!Οπως ειναι κ η Skoda πλεον.Εξαλλου σχεδον μηχανικα ολα τα αυτοκινητα του group μοιραζονται τα ιδια εξαρτηματα με την VW και την AUDI!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαβάστε και λίγο Auto Τρίτη ή γενικά περιοδικά αυτοκινήτων! Τι Alfa Romeo και Seat και τέτοιες μπούρδες; Η Alfa Romeo σύμφωνα με όλες τις δημοσκοπήσεις και μετρήσεις είναι η πιο αναξιόπιστη μάρκα σε θέματα βλαβών και η Seat φοράει ότι δεύτερο αφήνει ο όμιλος VW με ότι κακό συνεπάγεται (χαμηλή αξιοπιστία επίσης, ακριβά συνεργεία και κυρίως: πίνει λάδια). Πραγματικά μου σπάνε τα νεύρα όταν διαβάζω ''Η Seat δεν θα φτάσει ποτέ την Alfa Romeo''. Θα τρελαθούμε εντελώς;; Ποια να φτάσει; Την χειρότερη μάρκα σε σχέση τιμής - αξίας που είναι τεχνολογικά 10 χρόνια πίσω και από τις κορεάτικες; Μελετήστε λίγο πριν γράψετε κάτι και μην υποστηρίζετε μια άθλια μάρκα λόγω της Alfa 33 που είχε πριν 20 χρόνια ο θείος σας. Για το σήμερα μιλάμε.
:blink:
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που βρισκεται ο ομιλος VW πισω απο την SEAT, η SEAT ειναι πολυ αξιποπιστη σε ολους τους τομεις!Οπως ειναι κ η Skoda πλεον.Εξαλλου σχεδον μηχανικα ολα τα αυτοκινητα του group μοιραζονται τα ιδια εξαρτηματα με την VW και την AUDI!

 

 

Δεν ειναι ομως μονο τα μηχανικα!

Ειναι και η ποιοτητα των υλικων αναμεσα!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαβάστε και λίγο Auto Τρίτη ή γενικά περιοδικά αυτοκινήτων! Τι Alfa Romeo και Seat και τέτοιες μπούρδες; Η Alfa Romeo σύμφωνα με όλες τις δημοσκοπήσεις και μετρήσεις είναι η πιο αναξιόπιστη μάρκα σε θέματα βλαβών και η Seat φοράει ότι δεύτερο αφήνει ο όμιλος VW με ότι κακό συνεπάγεται (χαμηλή αξιοπιστία επίσης, ακριβά συνεργεία και κυρίως: πίνει λάδια). Πραγματικά μου σπάνε τα νεύρα όταν διαβάζω ''Η Seat δεν θα φτάσει ποτέ την Alfa Romeo''. Θα τρελαθούμε εντελώς;; Ποια να φτάσει; Την χειρότερη μάρκα σε σχέση τιμής - αξίας που είναι τεχνολογικά 10 χρόνια πίσω και από τις κορεάτικες; Μελετήστε λίγο πριν γράψετε κάτι και μην υποστηρίζετε μια άθλια μάρκα λόγω της Alfa 33 που είχε πριν 20 χρόνια ο θείος σας. Για το σήμερα μιλάμε.

 

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαβάστε και λίγο Auto Τρίτη ή γενικά περιοδικά αυτοκινήτων! Τι Alfa Romeo και Seat και τέτοιες μπούρδες; Η Alfa Romeo σύμφωνα με όλες τις δημοσκοπήσεις και μετρήσεις είναι η πιο αναξιόπιστη μάρκα σε θέματα βλαβών και η Seat φοράει ότι δεύτερο αφήνει ο όμιλος VW με ότι κακό συνεπάγεται (χαμηλή αξιοπιστία επίσης, ακριβά συνεργεία και κυρίως: πίνει λάδια). Πραγματικά μου σπάνε τα νεύρα όταν διαβάζω ''Η Seat δεν θα φτάσει ποτέ την Alfa Romeo''. Θα τρελαθούμε εντελώς;; Ποια να φτάσει; Την χειρότερη μάρκα σε σχέση τιμής - αξίας που είναι τεχνολογικά 10 χρόνια πίσω και από τις κορεάτικες; Μελετήστε λίγο πριν γράψετε κάτι και μην υποστηρίζετε μια άθλια μάρκα λόγω της Alfa 33 που είχε πριν 20 χρόνια ο θείος σας. Για το σήμερα μιλάμε.

 

Μα καλα,ειπες που ειπες οτι ειπες.την 33 βρηκες να αναφερεις σαν παραδειγμα????:cry:

Link to comment
Share on other sites

Για την Alfa και την ιστορια της ειναι περιττο να γραψω.Ουτως η αλλως αποτελει το αλφαβητο της ιστοριας της παγκοσμιας αυτοκινησης.Θα ταν αδικο εξαλλου να αναλωνομαστε με το παρελθον,οταν το μελλον της προβλεπεται εξισου σημαντικο.H Alfa και γενικοτερα το Gruppo,μετα και το διαζυγιο με τη GM εχει μπει σε πορεια αναπροσαρμογης και αναθεωρησης με πολλα κι ενδιαφεροντα μοντελα.Πιστευω επισης πως τα ζητηματα αξιοπιστιας ανηκουν στο παρελθον.Οπως και να χει μιλαμε για μια εταιρεια που κατορθωσε να εξελιξει και να απελευθερωσει στην αγορα ενα supercar οπως η 8c με λιγοστους πορους και πολλα projects να τρεχουν παραλληλα..Και τα καλυτερα ερχονται:149,duetto,169 και βλεπουμε.Απο δω και μπρος τα πραγματα μονο καλυτερα μπορουν να πανε για την Alfa.

 

Οσο για τη SEAT:Ενω φαινομενικα μοιαζει να ναι το παραπαιδι του VAG,εντουτοις τα τελευταια χρονια κατορθωνει να εξελισει και να σεταρει τα πιο σπορτιφ μοντελα της κοινοπραξιας.Χρησιμποιοντας στην ουσια τα ιδια μηχανικα μερη με τους αλλους,κατασκευαζει πολυ πιο ενδιαφεροντα και πιπερατα μοντελα.(βλεπε Leon vs Golf,Ibiza vs Polo κτλ)Ισως εξαιτιας του μεσογειακου ταπεραμεντου οπως και στην περιπτωση των Ιταλων?Χανει καπου σε πολυτελεια,εμφανιση(λογω εκκεντρικοτητας) ενω εχει ταυτιστει στο μυαλο των καταναλωτων με το value for money(κατι που ειναι καλο και κακο)

 

Η συγκριση μεταξυ των 2 ειναι περισσοτερο θεωρητικη αν οχι αβασιμη.Εγω θα μεινω στο οτι και οι 2 δεν εχουν μεγαλη συμμετοχη στην παραγωγη των μηχανικων μερων(κινητηρες,πλατφορμες κτλ) εκτος καποιων εξαιρεσεων

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα,ειπες που ειπες οτι ειπες.την 33 βρηκες να αναφερεις σαν παραδειγμα????:cry:

 

Φιλαράκι, διάβασε εδώ και κλάψε:

http://www.autotriti.gr/blabes/apotelesmata/blab_markadata.asp?

(που θα μου πεις ότι είπα ότι μου κατέβαινε). Πάτα "βλάβες συνολικά" να δεις που βρίσκονται και οι δύο μάρκες. Φυσικά δεν αρνούμαι την αγωνιστική ιστορία της Alfa Romeo, αλλά αδιαφορω τι έκανε πριν 50 χρόνια. Ούτε τι θα κάνει στο μέλλον ξέρω, δεν είμαι μέντιουμ, μακάρι να πάει καλά. Το σήμερα μετράει, και σήμερα είναι η πιο ζημιάρικια μάρκα, το αποδεικνύουν όλες οι έρευνες, ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!

Τώρα την Αλφα 33 την θυμήθηκα γιατί πριν από 15 χρόνια ήταν και το μοναδικό μοντέλο που έπαιζε στην Ελλάδα ουσιαστικά, όχι ότι ήταν κάτι ιδιαίτερο, έμπαζε νερά από παντού, κλασσική Alfa Romeo. Τέλος επιμένω, όταν γράφετε κάτι, διαβάστε λίγο πρώτα.

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι, διάβασε εδώ και κλάψε:

http://www.autotriti.gr/blabes/apotelesmata/blab_markadata.asp?

(που θα μου πεις ότι είπα ότι μου κατέβαινε). Πάτα "βλάβες συνολικά" να δεις που βρίσκονται και οι δύο μάρκες. Φυσικά δεν αρνούμαι την αγωνιστική ιστορία της Alfa Romeo, αλλά αδιαφορω τι έκανε πριν 50 χρόνια. Ούτε τι θα κάνει στο μέλλον ξέρω, δεν είμαι μέντιουμ, μακάρι να πάει καλά. Το σήμερα μετράει, και σήμερα είναι η πιο ζημιάρικια μάρκα, το αποδεικνύουν όλες οι έρευνες, ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!

Τώρα την Αλφα 33 την θυμήθηκα γιατί πριν από 15 χρόνια ήταν και το μοναδικό μοντέλο που έπαιζε στην Ελλάδα ουσιαστικά, όχι ότι ήταν κάτι ιδιαίτερο, έμπαζε νερά από παντού, κλασσική Alfa Romeo. Τέλος επιμένω, όταν γράφετε κάτι, διαβάστε λίγο πρώτα.

Καλά τώρα είναι δυνατόν να πετάς ένα Link απο autotriti και να νομίζεις ότι κάτι έκανες??

Όλοι ξέρουμε τι καπνό φουμάρει το autotriti και τις "σχέσεις" του με την Fiat.

 

Σιγά να μην κλάψουμε κιόλας από αυτά που λένε οι φυλλάδες..

 

Πολύ αξιόπιστο αυτό που μας έβαλες τα renault δεύτερα..

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι, διάβασε εδώ και κλάψε:

http://www.autotriti.gr/blabes/apotelesmata/blab_markadata.asp?

(που θα μου πεις ότι είπα ότι μου κατέβαινε). Πάτα "βλάβες συνολικά" να δεις που βρίσκονται και οι δύο μάρκες. Φυσικά δεν αρνούμαι την αγωνιστική ιστορία της Alfa Romeo, αλλά αδιαφορω τι έκανε πριν 50 χρόνια. Ούτε τι θα κάνει στο μέλλον ξέρω, δεν είμαι μέντιουμ, μακάρι να πάει καλά. Το σήμερα μετράει, και σήμερα είναι η πιο ζημιάρικια μάρκα, το αποδεικνύουν όλες οι έρευνες, ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!

Τώρα την Αλφα 33 την θυμήθηκα γιατί πριν από 15 χρόνια ήταν και το μοναδικό μοντέλο που έπαιζε στην Ελλάδα ουσιαστικά, όχι ότι ήταν κάτι ιδιαίτερο, έμπαζε νερά από παντού, κλασσική Alfa Romeo. Τέλος επιμένω, όταν γράφετε κάτι, διαβάστε λίγο πρώτα.

 

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Θα πεθάνω από τα γέλια.....

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα είναι δυνατόν να πετάς ένα Link απο autotriti και να νομίζεις ότι κάτι έκανες??

Όλοι ξέρουμε τι καπνό φουμάρει το autotriti και τις "σχέσεις" του με την Fiat.

 

Σιγά να μην κλάψουμε κιόλας από αυτά που λένε οι φυλλάδες..

 

Πολύ αξιόπιστο αυτό που μας έβαλες τα renault δεύτερα..

 

Και με τη Fiat άδικο δεν είχε το Autotriti (για το Bravo). Ίσα ίσα μάλιστα που για το 500ράκι λέει ότι είναι ένα πολύ καλό αυτοκίνητο. Και στο κάτω κάτω σιγά τα αμάξια που είναι τα Fiat σήμερα.

Επίσης, πως μπορείς να λες φυλλάδες το Autotriti που είναι το Νο 1 περιοδικό αυτοκινήτου στην Ελλάδα... Μάλλον πρέπει να ξανασκεφτείς πόσο χρονών είσαι... Δεν πειράζει ρε παιδιά πήρατε Alfa Romeo, δεν μπορείτε να το παραδεχτείτε εύκολα ότι είναι τα πιο ζημιάρικα, είναι όμως γεγονός... Ήμαρτον, θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε με τον κάθε κολλημένο εδώ μέσα...

Και ας προσέξει κανείς ότι η έρευνα που έδειξα έχει διαμορφωθεί από τους ίδιους τους ιδιοκτήτες των αυτοκινήτων, ανάλογα με τη συχνότητα των βλαβών που είχαν. Άντε γειά μας!

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλα είναι δυνατόν να ξεστομίζεις αυτά τα πράγματα? Και τι έχει η ηλικία μου?

Το ότι είναι πουλάει δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Για το Bravo τα είδαμε που αποδείχθηκε ότι τα φρένα ήταν από αλλο αυτοκίνητο. Τέλος πάντων ήμαστε Off topic και ας μην το συνεχίσουμε άλλο.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, είμαστε off topic και σταματάω κι εγώ. Η ηλικία σου δεν έχει τίποτα, απλά δεν έχεις προλάβει να "ψηθείς" με διάφορα αμάξια, ούτε να κρίνεις ποιο περιοδικό είναι διαχρονικά πιο αντικειμενικό. Η υπογραφή σου αντιθέτως δείχνει γιατί σ' αρέσουν τα ιταλικά αυτοκίνητα. Αυτά, sorry άμα θίχτηκες, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου.
:blink:
Link to comment
Share on other sites

Η εν λογω ερευνα απο οτι καταλαβα στηριζεται σε στοιχεια που καταθετουν on-line διαφοροι (ανωνυμοι?) χρηστες.Οποιοσδηποτε κακοπροαιρετος μπορει απλα να συμπληρωσει το πεδιο

http://www.autotriti.gr/blabes/

Συνεπως η αξιπιστια της ειναι υπο δοκιμασια καθαρα για λογους μεθοδολογιας.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Η εν λογω ερευνα απο οτι καταλαβα στηριζεται σε στοιχεια που καταθετουν on-line διαφοροι (ανωνυμοι?) χρηστες.Οποιοσδηποτε κακοπροαιρετος μπορει απλα να συμπληρωσει το πεδιο

http://www.autotriti.gr/blabes/

Συνεπως η αξιπιστια της ειναι υπο δοκιμασια καθαρα για λογους μεθοδολογιας.

 

Ακριβώς. Σωστά κατάλαβες. Οπότε όλοι οι κακοπροαίρετοι μαζεύτηκαν για να βγάλουν όλα τα Alfa Romeo σκάρτα.

Ή μάλλον όχι, ένας μόνο κακοπροαίρετος (μπορεί να ήμουν κι εγώ) δεν είχε τι να κάνει και έφτιαχνε email κάθε τρεις και λίγο και ψήφιζε κατά της Alfa. Πλάκα κάνεις; Έτσι γίνονται όλες οι δημοσκοπήσεις στο internet.

Βρείτε μου μια έρευνα που να βγάζει ως αξιόπιστα τα Alfa Romeo, ας είναι και από το site της ενορίας του χωριού σας, και θα πάρω πίσω ότι έχω πει περί αξιοπιστίας της Alfa Romeo.

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Και με τη Fiat άδικο δεν είχε το Autotriti (για το Bravo). Και στο κάτω κάτω σιγά τα αμάξια που είναι τα Fiat σήμερα.

Επίσης, πως μπορείς να λες φυλλάδες το Autotriti που είναι το Νο 1 περιοδικό αυτοκινήτου στην Ελλάδα...

 

 

Τα ανέκδοτα είναι αλλού!!!

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Η υπογραφή σου αντιθέτως δείχνει γιατί σ' αρέσουν τα ιταλικά αυτοκίνητα. Αυτά, sorry άμα θίχτηκες, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου.

 

Λάθος!!!!:D Τα γερμανικά αυτοκίνητα μου αρέσουν! Και σε σημείο τρέλας μάλιστα (MERCEDES C class) ! Απλά έχω και μια μεγάλη συμπάθεια στη Ferrari!!!

 

Τώρα για τα Seat έχω να πω ότι πιστεύω πως αξίζουν τα χρήματά τους και με το παραπάνω..

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Λάθος!!!!:D Τα γερμανικά αυτοκίνητα μου αρέσουν! Και σε σημείο τρέλας μάλιστα (MERCEDES C class) ! Απλά έχω και μια μεγάλη συμπάθεια στη Ferrari!!!

 

Τώρα για τα Seat έχω να πω ότι πιστεύω πως αξίζουν τα χρήματά τους και με το παραπάνω..

 

Ε σ' αυτό συμφωνούμε. Και μένα τα γερμανικά αμάξια μ' αρέσουν φυσικά. Τώρα για τα seat πιστεύω πως αν είναι να πάρει κανείς καλύτερα να δώσει 500 ευρώ παραπάνω και να πάει σε άλλη μάρκα. Παραδέχομαι πάντως πως το νέο Ibiza είναι πολλά βήματα μπροστά για την seat...

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...