Jump to content

[Επίσημο] Nokia E5-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ακριβως Γιαννακο

 

Α, ωραία.

Δεν ξερω κάποιο πρόγραμμα γι αυτό.:lol::O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 410
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την οθονη αναμονης πως μπορω να την διαμορφωσω να ειναι σε στυλ ας πουμε αυτοματης αποκρυψης.....;δηλαδη τα email , το wireless , η αναζητηση και η μπαρα εργασιων..με τα οvi maps,camera ,facebook Κλπ να φαινεται ή πιο αχνα...ή με να αποκρυπτεται αυτοματα..διοτι εχω βαλει μια φωτο την οικογενεια και την καλυπτουν τα πραγματακια:)

 

κσι μισ τελευταια ερωτηση τι παιζει με το communicator?

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

την οθονη αναμονης πως μπορω να την διαμορφωσω να ειναι σε στυλ ας πουμε αυτοματης αποκρυψης.....;δηλαδη τα email , το wireless , η αναζητηση και η μπαρα εργασιων..με τα οvi maps,camera ,facebook Κλπ να φαινεται ή πιο αχνα...ή με να αποκρυπτεται αυτοματα..διοτι εχω βαλει μια φωτο την οικογενεια και την καλυπτουν τα πραγματακια:)

 

κσι μισ τελευταια ερωτηση τι παιζει με το communicator?

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Αυτο που ζητας δεν γινεται. Μια ειδοποιηση ειτε θα βρισκεται στην αρχικη οθονη, ειτε οχι. Δεν μπορει να εμφανιζεται μονο οταν υπαρχδι καποιο συμβαν. Αυτο γινεται μονο με τις αναπαντητες ή καποιο μη αναγνωσμενο sms, με τα υπολοιπα οχι.

Με το communicator δεν εχω ασχοληθει και δεν νομιζω οτι ειναι κατι αξιολογο....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πώς να εγκαταστήσω το ελληνικό firmware? έκανα αναβάθμιση λογισμικού και τώρα οι μόνες επιλέξιμες γλώσσες είναι αγγλικά και σλάβικες.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πώς να εγκαταστήσω το ελληνικό firmware? έκανα αναβάθμιση λογισμικού και τώρα οι μόνες επιλέξιμες γλώσσες είναι αγγλικά και σλάβικες.

 

Ευχαριστώ

Ακολούθησε τις οδηγίες από τον παρακάτω οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μπορείτε να με βοηθήσετε πως μια εφαρμοσή sis απο unsigned να την κάνω signed;το θέμα είναι οτι έχω γραφτεί στο symbiansigned.com αλλα δεν μπορώ να κάνω verified το account Μου.
Link to comment
Share on other sites

Οκ το ελυσα το πρηγουμενο θεμα,

 

να ρωτησω επειδη θα αγορασω μεγαλυτερη msd καρτουλα εχω βρει class 6 ειναι αρκετα γρηγορη; ειναι ψαξω για class 10?

 

μαλλον παω για την samsung 16gb class 6 ειναι αρκετα καλη απ οτι βλεπω ,

 

ερώτηση μπορώ με το ovi να κανω restore τα περιεχομενα της παλαιας καρτας στην νεα καρτα;

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις τα πάντα από την παλιά στη νέα κάρτα ακόμη πιο απλά.

Τοποθέτησε τη κάρτα μνήμης σε ένα card reader (ή σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του καλωδίου σε λειτουργία Μεταφοράς Δεδομένων) και μετέφερε όλα (συμπεριλαμβανομένων και των κρυφών αρχείων / φακέλων) τα περιεχόμενα στον υπολογιστή σου.

Έπειτα επανέλαβε την ίδια διαδικασία μεταφέροντας τα δεδομένα σου από τον υπολογιστή στη νέα κάρτα μνήμης.

 

ΥΓ: Μια χαρά είναι η κάρτα που αναφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το εξης: οταν πηγαινω πχ καπου που εχει ασυρματο δικτυο πως μπορω τα email μου να τραβανε απο εκει διοτι δεν βλεπω καποια επιλογη.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει βαλει κανεις το ovi maps 3.06;Και απο που;Στο beta labs λεει οτι δεν ειναι συμβατο το Ε5:(θελω το ovi maps σε 3d:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλους.

Μου έδωσαν ένα Nokia E5-00 από Αγγλία και είναι κλειδωμέο από την Orange.

Όποτε δέχετε κάρτα μόνο του συγκεκριμένου δικτύου.

Υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μου έδωσαν ένα Nokia E5-00 από Αγγλία και είναι κλειδωμέο από την Orange.

Όποτε δέχετε κάρτα μόνο του συγκεκριμένου δικτύου.

Υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου Vodafone?

Καλημέρα.

Ή θα έρθεις σε επαφή με την Orange μήπως και στο ξεκλειδώσουν αλλιώς μπορείς να ρίξει μια ματιά στο 9volto.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ή θα έρθεις σε επαφή με την Orange μήπως και στο ξεκλειδώσουν αλλιώς μπορείς να ρίξει μια ματιά στο 9volto.

 

Κάποιο link γιά να επικοινωνήσω με Orange?

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά στο επίσημο site της εταιρίας, http://www.orange.com/en_EN/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, παρότι δεν σερφάρω/βλέπω μέιλς βλέπω ότι το τηλέφωνο έχει ενεργή σύνδεση με το ίντερνετ και κατεβάζει κάτι λίγα δεδομένα και κατά συνέπεια χρεώνει. Αν σβήσω το access point π.χ. σε μένα cosmote internet, όλα οκ αλλά μετά θα πρέπει να το ξαναπεράσω αν θέλω να δω τα μέιλς μου. Υπάρχει κανείς άλλος τρόπος για να μην κατεβάζει έστω και αυτά τα λίγα δεδομένα;
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα!

 

Εχει ξαναγινει η ερωτηση αλλα δε μπορω να το βρω στο κινητο.Θελω να επιλεγω πως να συνδεομαι με wi-fi ή με 3g .Παω ρυθμισεις συνδεση-προορισμοι-σημειο προσβ. αλλα δε βρισκω αυτο που λετε "ερωτηση παντᨨμου λεει ¨"αυτοματος ελεγχος για διαθεσημα σημεια προσβασεισ?" εχω μπερδευτει !βοηθηστε με!

 

Λοιπον το βρηκα το "ερωτηση παντα" αλλα μονο ερωτηση δε μου κανει!!μπαινει κανονικα στο 3g!ενω εχει αναζητησει κανονικα το wifi!!

τι γινεται??:(

 

Επισης πως περνας τις επαφες της sim??

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα σε ολους ! Μολις χθες αγορασα το Ε 5 και πιστευω οτι εκανα μια απο τις καλυτερες αγορες ! Πραγματικο Value for money κινητο !

 

Για την ακριβεια αυτη τη στιγμη postαρω απο το κινητο μεσω wifi !!!

 

Παρολο που ασχολουμαι αρκετη ωρα με το κινητο, δεν καταφερα να βρω πως αλλαζω τις συντομευσεις στην οθονη αναμονης... Εχω επιλεξει την ενεργη κατασταση αναμονης αλλα δεν μπορω να την παραμετροποιησω με συντομευσεις οπως π.χ του Skype το οποιο κατεβασα απο το OviStore.

 

Please Help :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

πας Μενου-Πιν.ελεγχου-Λειτουργιες-συντομευσεις εφαρμογων-ενεργοποιηση συντ.εφαρμ. βαζεις ''ΝΑΙ''.

και απο κει κ περα βαζεις οποιες θες.;)

 

για τον απο πανω φιλο με την καρτα sim.

πας στις επαφες,πατας το αριστερο πληκτρο το ''επιλογες'' δλδ.,πας ρυθμισεις και στο ''επαφες προς προβολη'' βαζεις αρκετες μνημες (σιμ κ κινητου)

αυτα !

Edited by vdeverak
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

πας Μενου-Πιν.ελεγχου-Λειτουργιες-συντομευσεις εφαρμογων-ενεργοποιηση συντ.εφαρμ. βαζεις ''ΝΑΙ''.

και απο κει κ περα βαζεις οποιες θες.;)

 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου :D

Το καταφερα ομως...

Αυτο γινετε μονο αν εχεις σαν κατασταση αναμονης την "Ενεργη" επιλογη ;

Στις αλλες περιπτωσεις δεν μου εδινε κατι να διαλεξω...

 

Επισης, αλλη μια ερωτηση: Οταν "σερφαρω" στο internet (εχω επιλεξει μονο μεσω διαδικτύου) μου βγαζει μια ενδειξη -"Ε" με 2 βελακια απο κατω- διπλα στο σημα της κεραίας... Ειναι λογικο ή εχω συνδεθει με κατι αλλο και τελικα με χρεωνει;;;

 

Και ενα τελευταιο (ελπιζω :) ) : Υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξουμε τον ηχο της Καμερας με καποιον δικο μας; (και οχι με τους 4 προεπιλεγμενους) η ακομα και να το κανουμε αθρυβο;

Edited by sadiagraxa
Προσθεση ερωτηματος
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου :D

Το καταφερα ομως...

Αυτο γινετε μονο αν εχεις σαν κατασταση αναμονης την "Ενεργη" επιλογη ;

Στις αλλες περιπτωσεις δεν μου εδινε κατι να διαλεξω...

 

Επισης, αλλη μια ερωτηση: Οταν "σερφαρω" στο internet (εχω επιλεξει μονο μεσω διαδικτύου) μου βγαζει μια ενδειξη -"Ε" με 2 βελακια απο κατω- διπλα στο σημα της κεραίας... Ειναι λογικο ή εχω συνδεθει με κατι αλλο και τελικα με χρεωνει;;;

 

Και ενα τελευταιο (ελπιζω :) ) : Υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξουμε τον ηχο της Καμερας με καποιον δικο μας; (και οχι με τους 4 προεπιλεγμενους) η ακομα και να το κανουμε αθρυβο;

 

To E με τα βελάκια είναι ότι συνδέεται μέσω EDGE.. Δεν έχει πρόβλημα στη χρέωση... Μόνο όταν σερφάρεις, συγχρονίζεις μέιλ ή γίνεται update από κάποια εφαρμογή χρεώνεσαι.

Αυτό το πρόβλημα με τον ήχο της κάμερας τον έχω κι εγώ... :S

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

με τον ηχο της καμερας το χα googlαρει κ ειχα βρει υποτιθεται μια λυση,ωστε να μην ακουγεται τιποτα.η αληθεια ειναι ομως οτι δεν το δοκιμασα γιατι φονηθηκα μην γινει καμια στραβη και ετσι εμεινα με τον ηχο νο4 που ειναι κ ο πιο διακριτικος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...