Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

έχω και εγώ το c6-00 και εδώ και κάποιους μήνες δεν μπορώ να μπω από το κινητό σε wifi!

μήπως ξέρετε τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oκ ευχαριστω...ειμαι ασχετος μαυτα γιαυτο δεν τα πολυκαταλαβαινω...μηπως μπορεις να μου πεις πως να το κανω αυτο η υπαρχει ξεχωριστο θεμα για αυτα??? (παντα για το νοκια c6-00)
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε πως μπορω να βρω το MAC IP απο τη συσκευη μου?

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε πως μπορω να βρω το MAC IP απο τη συσκευη μου?

Καλημέρα! Εννοείς την mac address? Αν ναι, τότε δοκίμασε τον κωδικό*#62209526# σε κατάσταση αναμονής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εννοείς την mac address? Αν ναι, τότε δοκίμασε τον κωδικό*#62209526# σε κατάσταση αναμονής.

 

Ναι φιλε μου αυτο ηθελα να'σε καλα μου το ειπαν σημερα το πρωι σε ευχαριστω παντος.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εκανα την νεα αναβαθμιση, ξερετε τι περιεχει εξτρα? εγω δεν βλεπω κατι ακομα αν και δεν το εψαξα.. καλη φαση που ακομα μας θυμουνται... κριμα που δεν το εχουν κανει ομως belle...
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εκανα την νεα αναβαθμιση, ξερετε τι περιεχει εξτρα? εγω δεν βλεπω κατι ακομα αν και δεν το εψαξα.. καλη φαση που ακομα μας θυμουνται... κριμα που δεν το εχουν κανει ομως belle...

 

βγηκε νεο update??!!

ή μιλας για αυτο που ειχε βγει το καλοκαιρι?

 

*δεν γινεται να γινει Belle ενα κινηρο προηγουμενης Symbian γενιας.

το C6-00 δεν ανηκει καν στα πρωτης γεννιας Symbian ^3.

 

Ειναι Symbian ^1 συσκευη και δεν εχει την απαραιτητη "δυναμη" να παρει τη νεα εκδοση του Symbian.

 

συγκεκριμενα: εχει παναργο επεξεργαστη στα 430mhz, μολις 128mb RAM και δεν εχει καν καρτα γραφικων (gpu)

φανταζομαι και η ROM του θα ειναι πολυ μικρη.

 

οποτε...βλεπεις γιατι...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεο update??!!

ή μιλας για αυτο που ειχε βγει το καλοκαιρι?

 

*δεν γινεται να γινει Belle ενα κινηρο προηγουμενης Symbian γενιας.

το C6-00 δεν ανηκει καν στα πρωτης γεννιας Symbian ^3.

 

Ειναι Symbian ^1 συσκευη και δεν εχει την απαραιτητη "δυναμη" να παρει τη νεα εκδοση του Symbian.

 

συγκεκριμενα: εχει παναργο επεξεργαστη στα 430mhz, μολις 128mb RAM και δεν εχει καν καρτα γραφικων (gpu)

φανταζομαι και η ROM του θα ειναι πολυ μικρη.

 

οποτε...βλεπεις γιατι...

 

το εχουν γύρω στα 200 ευρώ στα eshop αυτό θα πει ποσο καλό ειναι το κιν. εγώ τοχω σαν κύριο έχωντας 2 ν8 ενα 701 και 2 αντρόιντ galaxy s και live with walkaman:)

Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεο update??!!

ή μιλας για αυτο που ειχε βγει το καλοκαιρι?

 

*δεν γινεται να γινει Belle ενα κινηρο προηγουμενης Symbian γενιας.

το C6-00 δεν ανηκει καν στα πρωτης γεννιας Symbian ^3.

 

Ειναι Symbian ^1 συσκευη και δεν εχει την απαραιτητη "δυναμη" να παρει τη νεα εκδοση του Symbian.

 

συγκεκριμενα: εχει παναργο επεξεργαστη στα 430mhz, μολις 128mb RAM και δεν εχει καν καρτα γραφικων (gpu)

φανταζομαι και η ROM του θα ειναι πολυ μικρη.

 

οποτε...βλεπεις γιατι...

 

εχω την εντυπωση πως το c6 μου ειναι symbian 5th edition εκτος κι αν σφαλλω τοοοσο πολυ. Ειναι πασιφανες πως μαλλον δεν εχεις το κινητο γιατι βγηκε η εκδοση 42 πριν μια εβδομαδα χωρις ομως changelog. Για αυτο ρωτησα.. Επισης να μου προτεινετε ενα κινητο οποιασδηποτε πλατφορμας με touchscreen και πτυσσομενο qwerty πληκτρολογιο κ το χω παρει αυριο το πρωι...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως το c6 μου ειναι symbian 5th edition εκτος κι αν σφαλλω τοοοσο πολυ. Ειναι πασιφανες πως μαλλον δεν εχεις το κινητο γιατι βγηκε η εκδοση 42 πριν μια εβδομαδα χωρις ομως changelog. Για αυτο ρωτησα.. Επισης να μου προτεινετε ενα κινητο οποιασδηποτε πλατφορμας με touchscreen και πτυσσομενο qwerty πληκτρολογιο κ το χω παρει αυριο το πρωι...

 

δες το nokia E7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παιδιά βοήθεια

υπάρχει κάτι / κάπως ώστε να στέλνουμε ΜΜS με 160 χαρακτήρες ;;;;;;

μπορούμε να απεγκαταστήσουμε προγράμματα (π.χ. twiter - slideshow - ESPN - CNN video)

το απέκτησα εδώ και 2 βδομάδες

αν μπορείτε δώστε τα φώτα σας

Link to comment
Share on other sites

sms εννοείς;Πας ρυθμίσεις μηνυμάτων,κωδικοποίηση χαρακτήρων,περιορισμένη υποστήριξη.

Για να κάνεις απεγκατάσταση εφαρμογών πατάς παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής,ή μέσα από τις ρυθμίσεις.Για τις συγκεκριμένες που αναφέρεις μήπως είναι <<ενσωματωμένες>> και δεν μπορούν να διαγραφούν;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ναι για SMS έλεγα

τελικά είχε πλήρης υποστήριξη το γύρισα σε περιορισμένη και ΟΚ

ευχαριστώ

 

οι εφαρμογές είναι ενσωματωμένες γιατί αν και δοκίμασα, έτσι όπως αναφέρεις, μου λέει ότι η απεγκατάσταση ματαιώθηκε

δεν υπάρχει τρόπος να της βγάλω ;;;

αν και θα της βάλω σε ένα φάκελο να μην της έχω να της βλέπω

Link to comment
Share on other sites

ναι για SMS έλεγα

τελικά είχε πλήρης υποστήριξη το γύρισα σε περιορισμένη και ΟΚ

ευχαριστώ

 

οι εφαρμογές είναι ενσωματωμένες γιατί αν και δοκίμασα, έτσι όπως αναφέρεις, μου λέει ότι η απεγκατάσταση ματαιώθηκε

δεν υπάρχει τρόπος να της βγάλω ;;;

αν και θα της βάλω σε ένα φάκελο να μην της έχω να της βλέπω

 

για αυτες τις εφαρμογες εχω την εντυπωση οτι δεν μπορεις να τις απεγκαταστησεις...Ηθελα να τις βγαλω και εγω χωρις αποτελεσμα.Βαλτες οπως ειπες σε ενα φακελο να μην τις βλεπεις συνεχεια μπροστα σου.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα! εχω το c6-00 απο τον δεκεββρη του 10...

προχθεσ το βραδυ ξσαφνικα μου παρουσιασε προβλημα στο touchτο κινητο λειτουργει αλλα δε πατιεται τιποτα στην οθονη..μηπως το χει παθει κ κανενασ αλλος?πηρα τηλεφωνο στο service κ μου ειπαν να το στειλω...επειδη ειμαι απο καρδιτσα το πιο κοντινο ειναι στη λαρισα κ μου ειπαν οτιτα μεταφορικα τα πληρωνω εγω...δε θα επρεπε να ειναι δωρεαν?δουλευω στο καταστημα απο που το πηρα τοτε αλλα ξερω πως αν το στειλω μεσω καταστηματος θα μου ερθει μετα απο 15 μερες...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

συμφέρει να το πας ;

βάλε το πήγαινε-έλα επί 2 γιατί δεν πιστεύω να το πάρεις αυθημερόν

τα πλήκτρα λειτουργούν ;;;;

Link to comment
Share on other sites

e7 και n8 για υψιλη μεταπώληση συμφωνώ μαζι σου αδερφε

 

παδια πως αλλαζουμε γλωσα στο φυσικο πληκτρολογιο ξερει κανεις ? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα. Έχω το εξής πρόβλημα. Με το που άνοιξα το πληκτρολογιο σημερα η αθονη εσβησε. :( Έψαξα το θέμα και απο οτι καταλαβα ειναι κάποιο προβλημα στο slide του κινητού. Επίσης δεν λειτουργεί και η δεύτερη κάμερα. Απο οτι διαβασα η επισκευή του είναι μέσα στην εγγυηση. Ωστόσο η δικη μου έληξε πριν λίγες μέρες. Ξέρει κανεις πόσο μπορεί να κοστίσει; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!

Εδώ και 1,5 χρόνο έχω 1 NOKIA C6.

Το "έχω" είναι τρόπος του λέγειν αφού τον μισό καιρό το έχει το service της Nokia.

Τώρα, έχει χαλάσει η είσοδος των ακουστικών, η είσοδος του καλωδίου σύνδεσης με τον υπολογιστή και κάτι στο λογισμικό δεν πάει καλά αφού χάνει συνέχεια "χάνει" τις υπενθυμίσεις (περνάει η ώρα και δεν χτυπάνε), οι μισές εφαρμογές (όλες κατεβασμένες από το OVI Shop) δεν δουλεύουν ή δουλεύουν κατά περίσταση και όταν στέλνω μήνυμα, τα ελληνικά γράμματα δεν είναι αναγνώσιμα από όλους τους παραλήπτες (μέχρι πριν 1,5 μήνα ήταν).

Τώρα πρέπει να το ξαναπάω στο service αλλά δεν θέλω πάλι να το αφήσω για 1 με 1,5 μήνα χωρίς αντικατάσταση και όταν το πάρω σε 1 εβδομάδα να θέλει πάλι service.

Φταίει η συσκευή μου; Το μοντέλο γενικά; Κάτι κάνω λάθος εγώ; (το είχα σε θήκη από την αρχή και γενικά του κάνω καλή χρήση...όταν το έχω στα χέρια μου).

 

Ξέχασα να πω ότι αν κλείσει από μπαταρία, μετά μπορεί να κάνει και 1 ή 1,5 ώρα να ανοίξει από την ώρα που το βάζω στην φόρτιση

Edited by impreza_sti
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση
Link to comment
Share on other sites

Elenova γιατί δεν ζητάς αντικατάσταση συσκευής ;;;

με όλα αυτά και με το servis να μην βρίσκει πρόβλημα και να εξακολουθείς να τους επισκέπτεσαι θα έπρεπε να το απαιτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Elenova γιατί δεν ζητάς αντικατάσταση συσκευής ;;;

με όλα αυτά και με το servis να μην βρίσκει πρόβλημα και να εξακολουθείς να τους επισκέπτεσαι θα έπρεπε να το απαιτήσεις

 

Nikolaos1977, ζήτησα αντικατάσταση και μου λένε ότι δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο...

Επιπλέον, την τελευταία φορά έγινε τέτοιος "τσακωμός" που ήρθε Αστυνομία στο μαγαζί... Και το λέω ειλικρινά: Δεν είμαι τύπος που τσακώνεται γενικότερα!

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω!

Θα πάρω άλλη συσκευή κάποια στιγμή αλλά μου φαίνεται "κάπως" να έχω πετάξει στα σκουπίδια 260 Ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

http://www.nokia.com/gr-el/support/contact/

καλύτερα να μιλήσεις με τα κεντρικά στην Ελλάδα κατευθείαν και όχι με το servis της περιοχής σου

ανάφερε και το περιστατικό με την αστυνομία

Link to comment
Share on other sites

http://www.nokia.com/gr-el/support/contact/

καλύτερα να μιλήσεις με τα κεντρικά στην Ελλάδα κατευθείαν και όχι με το servis της περιοχής σου

ανάφερε και το περιστατικό με την αστυνομία

 

Το πήγα σε ένα άλλο NOKIA CARE γιατί μένω πολύ μακριά από τα κεντρικά, αλλά τους είπα για το πόσο με ταλαιπώρησε η συσκευή και το service της καθώς και για την Αστυνομία...

Αναμένω να το πάρω πίσω και θα σας πω τα νέα!

 

Πάντως, σε ευχαριστώ για την ενασχόλησή σου με το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...