Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο για το destinator κάπου είχα διαβάσει ότι έχει βγει ή θα βγει σύντομα αλλά δεν βρήκα κάτι. Βασικά δεν με ενδιέφερε κιόλας μιας και υπάρχουν άλλα προγράμματα καλύτερα, όπως πχ. το sygic.

Αυτο το sygic είναι δωρεάν? Επίσης λειτουργεί με μόνη απαίτηση το gps ή χρειάζεται να συνδέεται και με το ιντερνετ?

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο το sygic είναι δωρεάν? Επίσης λειτουργεί με μόνη απαίτηση το gps ή χρειάζεται να συνδέεται και με το ιντερνετ?

 

Δεν είναι δωρεάν και δε χρειάζεται σύνδεση με το internet. Ωστόσο, για θέματα λογισμικού πλοήγησης απευθύνσου στο κατάλληλο thread.

Link to comment
Share on other sites

-Εφαρμογη να μας δειχνει σε ποσοστο το υπολοιπο μπαταριας

 

 

Σας ευχαριστω για αλλη μια φορα.

 

Από την ομάδα διαχείρισης

--------------------------------

Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα.

 

κατεβασε απο το μαρκετ το quick settings και ρυθμισε το να εμφανιζεται στο notification bar.Απο εκει μπορεις να χειριζεσαι τα παντα και να βλεπεις υπολοιπο μπαταριας και μνημης τηλεφωνου-καρτας

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το sygic είναι δωρεάν? Επίσης λειτουργεί με μόνη απαίτηση το gps ή χρειάζεται να συνδέεται και με το ιντερνετ?

 

Όχι φίλε μου δυστυχώς δεν είναι δωρεάν (υπάρχει βέβαια στα γνωστά "μαγαζάκια" αν ξέρεις να ψάξεις).

 

Και ναι λειτουργεί μόνο με το gps χωρίς να χρειάζεται σύνδεση στο νετ.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο το μαρκετ το quick settings και ρυθμισε το να εμφανιζεται στο notification bar.Απο εκει μπορεις να χειριζεσαι τα παντα και να βλεπεις υπολοιπο μπαταριας και μνημης τηλεφωνου-καρτας

 

Πως το κανουμε να εμφανιζεται ? Το εγκατεστησα αλλα δεν βλεπω κατι...Βλεπω Ringer, Volume control, Bluetooth, WiFi......

 

Αν καταλαβα καλα....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πως το κανουμε να εμφανιζεται ? Το εγκατεστησα αλλα δεν βλεπω κατι...Βλεπω Ringer, Volume control, Bluetooth, WiFi......

 

Αν καταλαβα καλα....

 

αν και ειμαστε offtopic πανω πανω δε σου γραφει phone free,sd card free και διπλα εικονιδιο φακου και μπαταριας?

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

αν και ειμαστε offtopic πανω πανω δε σου γραφει phone free,sd card free και διπλα εικονιδιο φακου και μπαταριας?

 

Ναι...Καταλαβα....Νομιζα οτι μπορει προεπιλεγμενα στην αρχικη οθονη να μας δειχνει ποσοστο μπαταριας.Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι...Καταλαβα....Νομιζα οτι μπορει προεπιλεγμενα στην αρχικη οθονη να μας δειχνει ποσοστο μπαταριας.Ευχαριστω.

 

Γιάννη ψάξε στο νετ μήπως υπάρχει κανένα widget που να κάνει αυτό που θέλεις,

νομίζω ότι έχω δει κάπου, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι...Καταλαβα....Νομιζα οτι μπορει προεπιλεγμενα στην αρχικη οθονη να μας δειχνει ποσοστο μπαταριας.Ευχαριστω.

 

Υπάρχουν άπειρα widget στο market για αυτή τη δουλειά. Προσωπικά χρησιμοποιούσα το battery widget το οποίο και είχα βρει πολύ ακριβές.

 

Πάντως , μιας και βλέπω πως ασχολείσαι αρκετά με το κινητό, θα σε συμβούλευα να το κάνεις root. Έτσι δε θα έχεις πρόβλημα να εγκαθιστάς ο,τι θες στο κινητό σου. Το root μπορείς να το "αφαιρέσεις" ανά πάσα στιγμή με το να φλασάρεις την εργοστασιακή rom, την οποία βρίσκεις πολύ εύκολα στους xda.

 

Και όσον αφορά στο backup που ζητούσες λίγα posts πριν, το desire έχει ενσωματωμένη λειτουργία την οποία ενεργοποιείς όταν κάνεις τις αρχικές ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

 

Στις ρυθμίσεις αυτές μπορείς να ρυθμίσεις να μην κατεβάζεις δεδομένα από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας αλλά μόνο από wifi.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άπειρα widget στο market για αυτή τη δουλειά. Προσωπικά χρησιμοποιούσα το battery widget το οποίο και είχα βρει πολύ ακριβές.

 

Πάντως , μιας και βλέπω πως ασχολείσαι αρκετά με το κινητό, θα σε συμβούλευα να το κάνεις root. Έτσι δε θα έχεις πρόβλημα να εγκαθιστάς ο,τι θες στο κινητό σου. Το root μπορείς να το "αφαιρέσεις" ανά πάσα στιγμή με το να φλασάρεις την εργοστασιακή rom, την οποία βρίσκεις πολύ εύκολα στους xda.

 

Και όσον αφορά στο backup που ζητούσες λίγα posts πριν, το desire έχει ενσωματωμένη λειτουργία την οποία ενεργοποιείς όταν κάνεις τις αρχικές ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

 

Στις ρυθμίσεις αυτές μπορείς να ρυθμίσεις να μην κατεβάζεις δεδομένα από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας αλλά μόνο από wifi.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο!

 

Ευχαριστω.Μαλλον δεν το εκανα απο την αρχη αυτο για το backup. Τωρα μπορω να κανω κατι ? Για φλασαρισμα εχω το προβλημα οτι δεν εχουν ελληνικα συνηθως αυτες οι rom.

Βοηθησες και πολυ !

 

Εγκατεστησα δυο battery widget αλλα δεν τα βλεπω στα προγραμματα....

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας κι έχω κέφια σήμερα :lol:, έψαξα λίγο στο net και βρήκα 2-3 αλλά είναι με πληρωμή

κι από τη στιγμή που δεν έχεις rooted συσκευή δεν μπορείς να τα βρεις στο market,

αλλά βρήκα και ένα που είναι free και μπορείς να το δεις εδώ.

Δεν ξέρω αν σου κάνει ή όχι αλλά αν όντως σε βολέψει πόσταρε για να το έχουμε στα υπόψιν για όποιον άλλο το χρειαστεί.

 

Για φλασαρισμα εχω το προβλημα οτι δεν εχουν ελληνικα συνηθως αυτες οι rom.

 

Γιάννη εδώ δεν είναι WM, το λειτουργικό βλέπεις τι κάρτα sim έχεις βάλει και αυτόματα ενεργοποιεί την αντίστοιχη γλώσσα.

Εγώ πχ με custom rom έχω μια χαρά ελληνικά και στα μενού και στο πληκτρολόγιο.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας κι έχω κέφια σήμερα :lol:, έψαξα λίγο στο net και βρήκα 2-3 αλλά είναι με πληρωμή

κι από τη στιγμή που δεν έχεις rooted συσκευή δεν μπορείς να τα βρεις στο market,

αλλά βρήκα και ένα που είναι free και μπορείς να το δεις εδώ.

Δεν ξέρω αν σου κάνει ή όχι αλλά αν όντως σε βολέψει πόσταρε για να το έχουμε στα υπόψιν για όποιον άλλο το χρειαστεί.

 

 

 

Γιάννη εδώ δεν είναι WM, το λειτουργικό βλέπεις τι κάρτα sim έχεις βάλει και αυτόματα ενεργοποιεί την αντίστοιχη γλώσσα.

Εγώ πχ με custom rom έχω μια χαρά ελληνικά και στα μενού και στο πληκτρολόγιο.

 

 

Φιλε kollatos θαρθει η ωρα και για φλασαρισμα αφου ειναι ετσι....

 

Το BatteryLife δεν καταλαβα πως να το κατεβασω απο εκει που λες....

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω το ρώτησε κι άλλος παλιότερα αλλά δεν πήρε απάντηση. Τα SMS έχουν όριο τους 64 χαρακτήρες. Έχει δύο επιλογές κωδικοποίησης: 7bit και 16bit (unicode). Όποια κι αν επιλέξω, στο sms μετά τον 64ο χαρακτήρα με περνάνε σε 2ο sms. Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή που αγνοώ;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε kollatos θαρθει η ωρα και για φλασαρισμα αφου ειναι ετσι....

 

Το BatteryLife δεν καταλαβα πως να το κατεβασω απο εκει που λες....

 

Ευχαριστω.

 

Γιάννη είτε το ψάχνεις στο Market με το όνομα που έχει ή αφού βάλεις το

BarCode Scanner από το market, σκανάρεις το Qr Code που έχει στα δεξιά

της εφαρμογής.

 

Παιδιά νομίζω το ρώτησε κι άλλος παλιότερα αλλά δεν πήρε απάντηση. Τα SMS έχουν όριο τους 64 χαρακτήρες. Έχει δύο επιλογές κωδικοποίησης: 7bit και 16bit (unicode). Όποια κι αν επιλέξω, στο sms μετά τον 64ο χαρακτήρα με περνάνε σε 2ο sms. Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή που αγνοώ;

 

Βασικά όταν επιλέξεις 7bit στέλνει 160 χαρακτήρες απλά είναι με κεφαλαία. Στο 16bit στέλνει και μικρά με τόνους αλλά μόνο 70.

Παράλληλα εγώ έχω απενεργοποιήσει και το t9, οπότε δες μήπως από κει υπάρχει το πρόβλημα.

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη είτε το ψάχνεις στο Market με το όνομα που έχει ή αφού βάλεις το

BarCode Scanner από το market, σκανάρεις το Qr Code που έχει στα δεξιά

της εφαρμογής.

 

Το βρηκα και το εγκατεστησα απο μαρκετ αλλα ενω οτι αλλο ειχα εγκαταστησει φαινοταν στα προγραμματα αυτο , το batterylife δεν το βρισκω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο γενικό θέμα με την αναγνώριση/σύνδεση bt συσκευών; Προσπαθώ να το συνδέσω σε έναν obd reader στο αμάξι αλλά δεν τον βλέπει καν...

 

Update (και καλά): το desire δεν βλέπει τον reader με τίποτα. Από δίπλα το d2 το βλέπει μια χαρά, οπότε αποκλείεται να έχει χαλάσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσα στην εβδομάδα πρόκειται να πάρω το desire από vf μάλλον, θα πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο στην συσκευή πριν την αγορά (ελαττωματική σειρά, πρώτες ρυθμίσεις κτλ....) ?
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα υπαρχει το sprite backup και στα android . Μπορεις να κανεις ρεσετ ειτε μεσα απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου απλα και γρηγορα ειτε οταν ειναι κλειστο με ενα συνδιασμο κουμπιων :)

 

 

Πραγματι το Sprite backup κανει και για το κινητο μας και πολλα αλλα....

 

http://www.spritesoftware.com/Products/Android-Backup/Supported-Phones

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Μαλλον δεν το εκανα απο την αρχη αυτο για το backup. Τωρα μπορω να κανω κατι ? Για φλασαρισμα εχω το προβλημα οτι δεν εχουν ελληνικα συνηθως αυτες οι rom.

Βοηθησες και πολυ !

 

Εγκατεστησα δυο battery widget αλλα δεν τα βλεπω στα προγραμματα....

 

Για να δεις τα widgets θα πατήσεις παρατεταμένα σε μια από τις 7 οθόνες του sense και θα πατήσεις την επιλογή widget (ή γραφικό στοιχείο στα ελληνικά). Από εκεί θα βρεις και θα εμφανίσεις τα widgets που κατέβασες.

Όσο για το backup, θα μπεις στο μενού και θα δεις κάπου να λέει "οδηγός ρυθμίσεων" ή κάπως έτσι (έχω μαγειρεμένη rom και δεν το έχω αυτό το εικονίδιο, γι' αυτό δε θυμάμαι το όνομα.) Το πρόγραμμα αυτό είναι ουσιαστικά οι αρχικές ρυθμίσεις που έκανες όταν άνοιξες πρώτη φορά το κινητό. Μπες πάλι και κάνε τις ρυθμίσεις που θες.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα και το εγκατεστησα απο μαρκετ αλλα ενω οτι αλλο ειχα εγκαταστησει φαινοταν στα προγραμματα αυτο , το batterylife δεν το βρισκω.

 

Είναι widget, γι' αυτό δεν το βρίσκεις στα προγράμματα, θα το βρεις στο

+ (δεξιά από το τηλέφωνο στην αρχική οθόνη) ->Στοιχείο ελέγχου παραθύρου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι widget, γι' αυτό δεν το βρίσκεις στα προγράμματα, θα το βρεις στο

+ (δεξιά από το τηλέφωνο στην αρχική οθόνη) ->Στοιχείο ελέγχου παραθύρου.

 

 

Μια χαρα ετσι !!!!!!:D:D:D:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

θελω να στειλω μια φωτο με mms αλλα μου βγαζει πως ειναι αδυνατο να σταλθει λογω αστοχιας δικτυου..εχω vodafone,εχει συμβει σε καποιον αλλο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...δεν μπηκα ολο το σκ ημουν μπανιο...λοιπον οταν το παρελαβα με ενημερωσε το καταστημα οτι ειναι αγγλικο... το ανοιξα και ειδα οτι ελειπε το μεμορυ στικ, και ηταν τ μοβιλε!!! τελικα ειδα οτι επεπρπε να εχει προεγκατεστημενη την μεμορυ στικ...εγινε ο σχετικος χαμος και τελικα μου το γυρισε και μου στειλε unbranded κλειστο. το κουτι απο εξω εγραφε γερμανικα...να φανταστεισ τη μ....:X που κανε μου στειλε και δωρο μετα...καταλαβα οτι ηταν ανοιγμενο. παντωσ οπωσ μου ειπα και τα αλλα παιδια εδω στο forum καλο ειναι να εχουμε unbranded...αυτα ελπιζω να μην σε απογοητευσα

 

Σε ευχαριστώ, φίλε μου, που μπήκες στον κόπο να μου ξανα απαντήσεις... Δεν είναι ακριβώς ίδιες οι περιπτώσεις μας, εμένα υπήρχε μέσα η στικ και όλα, απλά είναι branded στην T mobile και, φυσικά, δεν μου το είπαν! :mad: Κατα τα άλλα κι εμένα το κουτί γράφει γερμανικά, αλλά, αν εξαιρέσουμε το εικονίδιο, δείχνει να είναι μια χαρά... Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, φίλε μου, που μπήκες στον κόπο να μου ξανα απαντήσεις... Δεν είναι ακριβώς ίδιες οι περιπτώσεις μας, εμένα υπήρχε μέσα η στικ και όλα, απλά είναι branded στην T mobile και, φυσικά, δεν μου το είπαν! :mad: Κατα τα άλλα κι εμένα το κουτί γράφει γερμανικά, αλλά, αν εξαιρέσουμε το εικονίδιο, δείχνει να είναι μια χαρά... Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ! :)

 

Εννοεις οτι τα χαρακτηριστικα του κινητου τα γραφει γερμανικα ? Εμενα στα αγγλικα τα γραφει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...