Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα ευχαριστησω τον nikostsk και τον Arisko07..Αρα τα περιεχομενα της συσκευης δεν τα βλεπουμε σαν τα windows mobile.

 

 

Δεν μπορω να συγχρονησω με τιποτα...Βλεπει το κινητο αποσυνδεδεμενο ενω εκει που λεει για επιλογες ανιχνευτη το βλεπει οπως το εχω ονομασει...

 

Επιπλεον...

 

Πως γινεται να μην μπορει να συνδεθει στο internet μεσω Vodafone κλπ ωστε να αποφυγουμε τρελλες χρεωσεις ? Να συνδεεται μονο μεσω WiFi.

 

Παιζουν rom και σε αυτο το κινητο ? Πως βλεπουμε ποια εχει και αν υπαρχει νεοτερη ???

 

Δεν γινεται στις επιλογες συνδεσης με pc να εχουμε και για συγχρονισμο και να το βλεπουμε σαν εξωτερικη συσκευη χωρις να χρειαζεται να αλλαζουμε ?

 

Ρυθμισεις προφιλ , sms για αναφορα παραδοσης απο που κανουμε ?

 

Παω για υπνο και ελπιζω να βρω λυσεις...

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για gps με χάρτες , όπως έχω ξαναγράψει σε προηγούμενα ποστ, δοκίμασε το AndNav2 που είναι δωρεάν.

 

Από που μπορούμε να το κατεβάσουμε;

Στο market βλέπω μόνο andnav1 ενώ αμα παω στη σελίδα του με στέλνει σε ένα forum που δε βγάζω άκρη :P

 

HTC Desire/Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερω σας ζαλιζω αλλα πρωταρης ειμαι..

 

 

Κατορθωσα να δω σαν εξωτερικο δισκο το κινητο αλλα την καρτα μνημης που εχει οντως μεσα δεν την βλεπω....

 

Κατεβασε την τελευταια εκδοση του HTC Sync απο εδω:http://www.htc.com/europe/supportdownloadlist.aspx?p_id=312&act=sd&cat=all και θα συνδεθεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την τελευταια εκδοση του HTC Sync απο εδω:http://www.htc.com/europe/supportdownloadlist.aspx?p_id=312&act=sd&cat=all και θα συνδεθεις...

 

Ευχαριστω.Συγχρονησα αλλα οι επαφες που ειναι ρε παιδια ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορούμε να το κατεβάσουμε;

Στο market βλέπω μόνο andnav1 ενώ αμα παω στη σελίδα του με στέλνει σε ένα forum που δε βγάζω άκρη :P

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Όντως, εμφανίζεται ένα άκυρο φορουμ, ενώ παλιά δούλευε το λινκ.

Στο μάρκετ μου το βρίσκει πάντως το AndNav2 , αλλά μπορεί να φταίει που το έχω ήδη εγκατεστημένο...

 

Μπορεί να το βρει κανένας άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Wavesecure για Android. Θα το βρεις εδω

το wavesecure όντως τα σπάει!!!

αλλά μόνο 7 μέρες trial..

πάντως σκέφτομαι να το αγοράσω γιατί αξίζει πραγματικά!

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Όντως, εμφανίζεται ένα άκυρο φορουμ, ενώ παλιά δούλευε το λινκ.

Στο μάρκετ μου το βρίσκει πάντως το AndNav2 , αλλά μπορεί να φταίει που το έχω ήδη εγκατεστημένο...

 

Μπορεί να το βρει κανένας άλλος?

εγώ το βρήκα,το εγκατέστησα αλλά δε μπόρεσα ούτε καν να το χρησημοποιήσω..

ή δε κατάλαβα πως ή είναι τελείως μάπα!

κάποιο άλλο αξιόλογο free υπάρχει?

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

εγώ το βρήκα,το εγκατέστησα αλλά δε μπόρεσα ούτε καν να το χρησημοποιήσω..

ή δε κατάλαβα πως ή είναι τελείως μάπα!

κάποιο άλλο αξιόλογο free υπάρχει?

 

Το βρήκα στο μάρκετ..δεν είναι κακό,με το που βγήκα σε παράθυρο βρήκε κατευθείαν στιγμα αλλά δεν κατάλαβα πως φορτώνει τους χάρτες..έδειξε πάντως την ακριβή θέση μου..αύριο το πρωί θα το ψάξω καλύτερα.καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα στο μάρκετ..δεν είναι κακό,με το που βγήκα σε παράθυρο βρήκε κατευθείαν στιγμα αλλά δεν κατάλαβα πως φορτώνει τους χάρτες..έδειξε πάντως την ακριβή θέση μου..αύριο το πρωί θα το ψάξω καλύτερα.καλό βράδυ

 

Οι χάρτες κατεβαίνουν αυτόματα όταν έχεις το wifi/3g ανοιχτό και αποθηκεύονται στην SD card.

Για να βάλεις χάρτες χωρίς να τους κατεβάσεις πρώτα, μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή Mobile Atlas Creator

 

http://mobac.dnsalias.org/

 

και να μεταφέρεις τα αρχεία στην sd card

 

Για να βρει μια διαδρομή από ένα σημείο σε κάποιο άλλο, πρέπει να είσαι online , αλλά μπορείς να την αποθηκεύσεις για να την χρησιμοποιήσεις και offline.

Link to comment
Share on other sites

Απο που ρυθμιζουμε ηχο κλισης , bluetouth και ολα τα καλουδια ρε παιδια ????

 

Εχω χαθει......

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν μπορείς, πες μου γιατί θεωρείς ότι την "πάτησα"; Υπάρχουν και άλλα, σοβαρότερα προβλήματα εκτός από το εικονίδιο και την οθόνη έναρξης της T-mobile; Πες μου μπας και προλάβω να το "σώσω" κι εγώ... :( :cry:

Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

καλημερα...δεν μπηκα ολο το σκ ημουν μπανιο...λοιπον οταν το παρελαβα με ενημερωσε το καταστημα οτι ειναι αγγλικο... το ανοιξα και ειδα οτι ελειπε το μεμορυ στικ, και ηταν τ μοβιλε!!! τελικα ειδα οτι επεπρπε να εχει προεγκατεστημενη την μεμορυ στικ...εγινε ο σχετικος χαμος και τελικα μου το γυρισε και μου στειλε unbranded κλειστο. το κουτι απο εξω εγραφε γερμανικα...να φανταστεισ τη μ....:X που κανε μου στειλε και δωρο μετα...καταλαβα οτι ηταν ανοιγμενο. παντωσ οπωσ μου ειπα και τα αλλα παιδια εδω στο forum καλο ειναι να εχουμε unbranded...αυτα ελπιζω να μην σε απογοητευσα

Link to comment
Share on other sites

Απο που ρυθμιζουμε ηχο κλισης , bluetouth και ολα τα καλουδια ρε παιδια ????

 

Εχω χαθει......

 

Μενού >> ρυθμίσεις (το πράσινο/γκρίζο γρανάζι) φίλε Γιάννη. Εκεί θα βρείς τα πάντα.

-Προσαρμογή: Ταπετσαρία, προεπιλεγμένος ήχος κλήσης

-Ασύρματα δίκτυα: Ρυθμίσεις για bluetooth, wlan κλπ

-Ήχος και εικόνα: Προφίλ, Ένταση ήχω, Δόνηση κλπ

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα ...συνεχιζω!

 

-Αναφορα παραδοσης sms που οριζουμε ?

-Τις επαφες μας απο που τις βλεπουμε αμμεσα και πως κανουμε πιο ευκολα αναζητηση επαφης ?

-Πως γινεται να μην μπορει να συνδεθει στο internet μεσω Vodafone κλπ ωστε να αποφυγουμε τρελλες χρεωσεις ? Να συνδεεται μονο μεσω WiFi.

 

-Παιζουν rom και σε αυτο το κινητο ? Πως βλεπουμε ποια εχει και αν υπαρχει νεοτερη ???

 

-Δεν γινεται στις επιλογες συνδεσης με pc να εχουμε και για συγχρονισμο και να το βλεπουμε σαν εξωτερικη συσκευη χωρις να χρειαζεται να αλλαζουμε ?

 

-File explorer που εχει το κινητο ?

 

-Διαφορετικο ηχο κλισης για καποια επαφη πως βαζουμε ?

 

I am Lost in Desire !!!!

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα ...συνεχιζω!

 

 

-Πως γινεται να μην μπορει να συνδεθει στο internet μεσω Vodafone κλπ ωστε να αποφυγουμε τρελλες χρεωσεις ? Να συνδεεται μονο μεσω WiFi.

 

-Παιζουν rom και σε αυτο το κινητο ? Πως βλεπουμε ποια εχει και αν υπαρχει νεοτερη ???

 

-Δεν γινεται στις επιλογες συνδεσης με pc να εχουμε και για συγχρονισμο και να το βλεπουμε σαν εξωτερικη συσκευη χωρις να χρειαζεται να αλλαζουμε ?

 

-File explorer που εχει το κινητο ?

 

Πολλά απο αυτά έχουν αναφερθεί ξανά σε προηγούμενες σελίδες. Για να μην σου συνδεθεί το κινητό μέσω 3G βάλε απο το μαρκετ 3G Watchdog και APNdroid.

 

Το κινητό ήδη φορά το 2.1. Νεότερη ROM δεν υπάρχει. Υπομονή για το Γιαουρτάκι 2.2. Αν τώρα θες να βάλεις custom ROM αυτό είναι άλλη ιστορία που σε βγάζει και εκτός εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά απο αυτά έχουν αναφερθεί ξανά σε προηγούμενες σελίδες. Για να μην σου συνδεθεί το κινητό μέσω 3G βάλε απο το μαρκετ 3G Watchdog και APNdroid.

 

Το κινητό ήδη φορά το 2.1. Νεότερη ROM δεν υπάρχει. Υπομονή για το Γιαουρτάκι 2.2. Αν τώρα θες να βάλεις custom ROM αυτό είναι άλλη ιστορία που σε βγάζει και εκτός εγγυησης.

 

Ευχαριστω και παλι....Πρεπει να κατσω να διαβασω ολες τις σελιδες οταν και αν βρω χρονο...

Στο market που ολο ακουω δεν καταλαβα πως μπαινουμε...

 

Οχι πειραγμενες rom δεν εχω σκοπο να βαλω.

 

Το κινητο ρυθμιζεται για αυτοματο κλειδωμα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και παλι....Πρεπει να κατσω να διαβασω ολες τις σελιδες οταν και αν βρω χρονο...

Στο market που ολο ακουω δεν καταλαβα πως μπαινουμε...

 

Οχι πειραγμενες rom δεν εχω σκοπο να βαλω.

 

Το κινητο ρυθμιζεται για αυτοματο κλειδωμα ?

 

Ρυθμίζεις σε πόσο χρόνο θα κλείνει η οθόνη, οπότε και κλειδώνει.

Από τις ρυθμίσεις> εικόνα και ήχος (κάπως έτσι).:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο market που ολο ακουω δεν καταλαβα πως μπαινουμε...

Το Market είναι μία εφαρμογή εγκατεστημένη μέσα στο τηλέφωνο. Άνοιξε πρώτα το WiFi γιατί θέλει internet και μετά όπως είσαι στην αρχική σελίδα πάτα στο βελάκι που έχει δίπλα από εκεί που λέει τηλέφωνο (κάτω, εκεί που πατάς για να κάνεις κλήσεις) και θα σου ανοίξει όλες τις εφαρμογές. Κάπου εκεί θα βρεις και το Market.

 

-Πως γινεται να μην μπορει να συνδεθει στο internet μεσω Vodafone κλπ ωστε να αποφυγουμε τρελλες χρεωσεις ? Να συνδεεται μονο μεσω WiFi.

Νομίζω ότι γίνεται να το κάνεις και μέσα από τις Ρυθμίσεις και απ' ότι θυμάμαι σε ρώτησε και στην αρχή, όταν το άνοιξες για πρώτη φορά.

Δοκίμασε Ρυθμίσεις --> Ασύρματα Δίκτυα --> Δίκτυο Κινητής Τηλεφωνίας (εκεί που λέει από κάτω σύνδεση με το internet). Αν είναι απενεργοποιημένο, νομίζω ότι δεν πρόκειται να μπεις από εκεί και να χρεωθείς.

 

-Διαφορετικο ηχο κλισης για καποια επαφη πως βαζουμε ?

Έχει τέτοια επιλογή όταν δημιουργείς την επαφή, κάτω από εκεί που βάζεις τηλέφωνα κλπ..

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ακομα μου δημιουργει προβλημα ενα θεμα. και εμενα δεν μου συνδεεται με το πισι μου...δλδ βλεπω μονο το μεμορυ στικ χωρισ να κανει συχρονισμο...εχω και την παλια και την καινουρια εκδοση!!! βοηθειααααα....ακομα κατι...θελω να φτιαξω τις επαφες μου....υπαρχει κανενα προγραμμα που να μπορω να το κανω ευκολα. εχω 1250 επαφες και εχω 600 μονο νουμερα. μου ανακατεψε μαιλ και τηλ χωρις να κανει merge στο γμαιλ και εχω 3πλες επαφες
Link to comment
Share on other sites

Από τους ηδη κατέχοντες το κινητό, είναι εύκολο να μου πείτε αν το κουτί ήταν σφραγισμένο όταν το παραλάβατε? Επίσης, η κάρτα μνήμης είναι προεγκαταστημένη απ' ότι διάβασα, το ίδιο και η μπαταρία? Ρωτάω γιατί ενός φίλου μου που το παρέλαβε με ταχυδρομείο, το κουτί δεν ήταν σφραγισμένο και η μπαταρία ήταν "μέσα" στο τηλ'εφωνο!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος στην αρχικη οθονη μπορουμε να βαλουμε μεχρι 8 συντομευσεις.

 

Παω να προσθεσω και αλλη και μου λεει να την συρω καπου να χωραει αλλα οπου και να την παω δεν υπαρχει χωρος...

 

Καποιες οθονες που ειναι για facebook ή ειδησεις που δεν τις χρειαζομαι μπορω να τις χρησιμοποιησω για κατι αλλο οπως για προσθηκη συντομευσεων ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από χτες προσπαθώ να το συνδέσω με το PC και τίποτα. Το βάζω και επιλέγω να μου το εμφανίσει σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο για να περάσω τίποτα στη κάρτα μνήμης και χθες δεν μου το εμφάνιζε καθόλου στο PC. Σαν να μην το έβλεπε. Σήμερα μου το εμφάνισε σαν δίσκο G και ενώ πατούσα να ανοίξει, κολλούσε και δεν ανοίγει...

 

Στο PC έχω Windows 7 Professional 64bit Greek. Λέτε να παίζει ρόλο που το σύνδεσα στα μπροστά USB του Tower??

 

 

Από τους ηδη κατέχοντες το κινητό, είναι εύκολο να μου πείτε αν το κουτί ήταν σφραγισμένο όταν το παραλάβατε? Επίσης, η κάρτα μνήμης είναι προεγκαταστημένη απ' ότι διάβασα, το ίδιο και η μπαταρία? Ρωτάω γιατί ενός φίλου μου που το παρέλαβε με ταχυδρομείο, το κουτί δεν ήταν σφραγισμένο και η μπαταρία ήταν "μέσα" στο τηλ'εφωνο!!!

Απ' ότι θυμάμαι ήταν στο κουτί που δείχνει τη φωτογραφία του Desire απ' έξω και αν το έκανες κάτω έβγαινε το άλλο που είχε μέσα το κινητό και τα υπόλοιπα. Δεν θυμάμαι τώρα πως ακριβώς ήταν. Πάντως σίγουρα η κάρτα μνήμης ήταν μέσα στο τηλέφωνο και η μπαταρία ήταν έξω και έπρεπε να τη βάλεις εσύ. Συγκεκριμένα η μπαταρία ήταν κάτω από το τηλέφωνο.

Edited by stavros11

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από χτες προσπαθώ να το συνδέσω με το PC και τίποτα. Το βάζω και επιλέγω να μου το εμφανίσει σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο για να περάσω τίποτα στη κάρτα μνήμης και χθες δεν μου το εμφάνιζε καθόλου στο PC. Σαν να μην το έβλεπε. Σήμερα μου το εμφάνισε σαν δίσκο G και ενώ πατούσα να ανοίξει, κολλούσε και δεν ανοίγει...

 

Στο PC έχω Windows 7 Professional 64bit Greek. Λέτε να παίζει ρόλο που το σύνδεσα στα μπροστά USB του Tower??

 

Εγω με ιδιο λειτουργικο αλλα 32bit και Home premium σε θυρα μπροστινη το συνδεσα και το βλεπει σαν εξωτερικη συσεκυη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καποιες οθονες που ειναι για facebook ή ειδησεις που δεν τις χρειαζομαι μπορω να τις χρησιμοποιησω για κατι αλλο οπως για προσθηκη συντομευσεων ?

Ναι, γενικά τις οθόνες αυτές μπορείς να τις κάνεις ότι θες. Απλά σύρε όλο αυτό με το facebook στην αφαίρεση όπως τις συντομεύσεις και θα αδειάσει για να βάλεις ότι θες.

 

Εγω με ιδιο λειτουργικο αλλα 32bit και Home premium σε θυρα μπροστινη το συνδεσα και το βλεπει σαν εξωτερικη συσεκυη.

Και σε μένα το βλέπει σήμερα, απλά δεν το ανοίγει με τίποτα...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από χτες προσπαθώ να το συνδέσω με το PC και τίποτα. Το βάζω και επιλέγω να μου το εμφανίσει σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο για να περάσω τίποτα στη κάρτα μνήμης και χθες δεν μου το εμφάνιζε καθόλου στο PC. Σαν να μην το έβλεπε. Σήμερα μου το εμφάνισε σαν δίσκο G και ενώ πατούσα να ανοίξει, κολλούσε και δεν ανοίγει...

 

Στο PC έχω Windows 7 Professional 64bit Greek. Λέτε να παίζει ρόλο που το σύνδεσα στα μπροστά USB του Tower??

 

 

 

Απ' ότι θυμάμαι ήταν στο κουτί που δείχνει τη φωτογραφία του Desire απ' έξω και αν το έκανες κάτω έβγαινε το άλλο που είχε μέσα το κινητό και τα υπόλοιπα. Δεν θυμάμαι τώρα πως ακριβώς ήταν. Πάντως σίγουρα η κάρτα μνήμης ήταν μέσα στο τηλέφωνο και η μπαταρία ήταν έξω και έπρεπε να τη βάλεις εσύ. Συγκεκριμένα η μπαταρία ήταν κάτω από το τηλέφωνο.

 

Καποιος άλλος που να θυμάται αν το κουτί είναι σφραγισμένο ή όχι? Είναι σημαντικό γιατί αν όντως έρχεται σε σφραγισμένο κουτί πρέπει να σταλεί πίσω για αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...