Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ίσως να έχει απαντηθεί στο προηγούμενο thread αλλά έχω μπερδευτεί στο θέμα της εγγύησης...

 

τί διαφορά θα έχω αν το πάρω από handtec, expansys.gr ή από κάποιο ελληνικό κατάστημα όταν έρθει στο τέλος του μήνα...?

 

αν πάθει κάτι (χτύπα ξύλο) πού θα πρέπει να πάει το κινητό? θα φτιάχνεται από την ACΕ ή θα πρέπει να φύγει εξωτερικό?

 

πείτε μου αναλυτικά τί γίνεται σε κάθε περίπτωση γιατί έχω πλήρη άγνοια περί αυτού του θέματος...

 

ευχαριστώ

Δεν ξερω συγκεκριμενα για ολα τα καταστηματα.Εγω που το πηρα απο vnp μου ειπαν πως θα εχω κανονικα εγγυηση απο ace hellas,τωρα αν αυτο ισχυει ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για δες εδω... μηπως στο αλλαξαν στο vnp?

 

 

Σφραγισμένο ήταν όταν το πήρα δεν είχε κοπή η ταινία ασφαλειας

Link to comment
Share on other sites

Ας κανω και μια ερωτηση,επειδη βλεπω πως η ενσωματωμενη 4gb microsd δεν θα μου φτασει με τιποτα(ηδη εχω φαει 1.5gb),λεω να αγορασω μια 8αρα

Τι κανω με αυτα που ηδη εχει η 4αρα μεσα? Απλως copy paste στην καινουργια σε ενα πισι?

ΥΓ:οι εφαρμογες που κατεβαζω απο το android store,που αποθηκευονται?

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως το βλεπετε μεχρι τωρα?

και για το update:http://news.softpedia.com/news/HTC-Desire-Already-Receiving-OTA-Update-139028.shtml

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ας κανω και μια ερωτηση,επειδη βλεπω πως η ενσωματωμενη 4gb microsd δεν θα μου φτασει με τιποτα(ηδη εχω φαει 1.5gb),λεω να αγορασω μια 8αρα

Τι κανω με αυτα που ηδη εχει η 4αρα μεσα? Απλως copy paste στην καινουργια σε ενα πισι?

ΥΓ:οι εφαρμογες που κατεβαζω απο το android store,που αποθηκευονται?

 

Για καλύτερα παρτε class 6 sd καρτα

Οι εφαρμογες αποθηκέυονται στην εσωτερική μνήμη.Καλυτερα copy paste μονο τα media αρχεια ...τα αλλα θα τα ξαναβαλουν οι εφαρμογες

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως το βλεπετε μεχρι τωρα?

και για το update:http://news.softpedia.com/news/HTC-Desire-Already-Receiving-OTA-Update-139028.shtml

Πρώτες εντυπώσεις από την μπαταρία του είναι καλές,δείχνει ότι θα βγάζει μια μέρα άνετα και ίσως και δεύτερη,ανάλογα με την χρήση.Για το update, η συσκευή μου ήρθε με την συγκεκριμένη αναβάθμιση,οπότε δεν χρειάζεται τίποτα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Η ace να μην πω τι κανει οσον αφορα την εγγυηση.Τους εχουμε δωσει ενα ΙΜΕΙ και 2 μερες ακομα δεν μας εχουν απαντησει αν το καλυπτουν...Εγω γιαυτο δεν το εχω παρει ακομα το κινητο...Αν δεν σιγουρευτω 100% δεν...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τον ήχο θέλω να μάθω. Στο Engadget έλεγε ότι είναι πολύ καλό το ηχείο, εδώ (και αλλού) λέτε ότι είναι απλά ικανοποιητικό. Τελικά τι ισχύει; Απλά να ακούγεται όταν χτυπάει θέλω :p

Μια χαρά δυνατά θα ακούς όταν σε καλούν,δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Βέβαια περισσότερη σημασία δίνω στην αναπαραγωγή μουσικής μέσω ακουστικών, πριν μου απαντήσετε παρακαλώ δοκιμάστε καλά ακουστικά και όχι αυτά της HTC, δηλαδή όχι αυτά της πλάκας.
Ο ήχος στην αναπαραγωγή μουσικής και ραδιοφώνου είναι κάπως χαμηλός,έχει ένα θέμα με την ένταση

 

Επίσης είδα ότι η HTC έχει δώσει και update στο site της, ήρθε με αυτό ή το κάνατε update? Τι ακριβώς διορθώνει;

Το κινητό ήρθε ήδη αναβαθμισμένο,οπότε δεν γνωρίζω τις διαφορές

Το optical trackpad σε σχέση με trackball, αν δοκιμάσατε, πως σας φάνηκε;

Δεν χρησιμοποιώ καθόλου το optical trackpad,απλά εμένα δεν με βολεύει, όπως δεν θα χρησιμοποιούσα και το trackball αν ειχα το nexus1

Η φωτογραφία δεν με νοιάζει αφού έχω ήδη δει photo samples...
Έχω βγάλει 4-5 φωτογραφίες,δεν μου βγήκαν και πολύ καλές,μπορεί να φταίω και εγώ,δεν είναι κάτι που με απασχολεί.Τις έβγαλα έτσι για να δώ πως βγάζει,υπάρχει πιθανότητα να την ξαναχρησιμοποιήσω σε κάνα τρίμηνο.

Το WiFi πιάνει καλά; Γιατί σε άλλα HTC που δοκίμασα (παλιά) δεν έπιανε πολύ καλά!

Δεν ξέρω σε ποιά HTC αναφέρεσαι αλλά στα περισσότερα που έχουν περάσει από τα χέρια μου το σήμα ήταν καλό και σταθερό,έτσι είναι και στο Desire

Τέλος να μας πείτε γενικά πως πάει, γρήγορο/αργό, κολλήματα/bug free και τα λοιπά.

 

Αυτό που με ενοχλεί ως τώρα είναι ότι αν σβήσει η οθόνη πρέπει να την ανοίξεις από το power button που λειτουργικά θα βόλευε πολύ περισσότερο να άνοιγε με το Home button

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχουν πει και αλλοι αυτο για το wake from home button αλλα εγω προσωπικα το θεωρω καλο που δεν ξυπναει ετσι...Γιατι το power button ειναι πολυ πιο δυσκολο να πατηθει κατα λαθος αν ειναι σε τσαντακι το κινητο...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μα και να ξυπνήσει η συσκευή πρέπει να κατεβάσεις κάτω την μπάρα για να ξεκλειδώσει.Νομίζω ότι απλά είναι μια βλακεία που έκαναν

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχουν πει και αλλοι αυτο για το wake from home button αλλα εγω προσωπικα το θεωρω καλο που δεν ξυπναει ετσι...Γιατι το power button ειναι πολυ πιο δυσκολο να πατηθει κατα λαθος αν ειναι σε τσαντακι το κινητο...

καλα αυτο θεμα αναβαθμισης δεν ειναι ουσιαστικα αν θα αλλαξει ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ πολύ για το συγκεκριμένο κινητό και με βάση σύγκριση τιμών βλεπω πως από handtec ειναι περίπου 60 ευρώ φτηνότερο από expansys / 247 / VNP, μπορεί κάποιος που το έχει παραλάβει από εκεί να μου διευκρινήσει τα εξής:

 

1. έχει θέμα με τον αριθμό των χαρακτήρων στα sms όπως αναφέρθηκε σε κάποια μηνύματα; Αν ναι πόσους χαρακτήρες δέχεται maximum ανα sms η συσκευή που είναι UK version;

 

2. ο φορτιστής του χρειάζεται adapter UK σε EU σωστά;

 

3. υπάρχει κάτι που θα το έχουν οι συσκευές που θα διατεθούν από την ACE HELLAS, τώρα ή μελλοντικά που δεν θα μπορεί να γίνει δεκτό από το κινητό γιατί είναι UK version (π.χ. updates); Διευκρινίζω ότι η υποστήριξη ελληνικών στο menu δεν με ενδιαφέρει καθόλου, ίσως θα με ενδιέφερε στα μυνήματα χωρίς κάτι τέτοιο να είναι καθοριστικό.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα αλλα εκανα πατατα και πατησα στη γλωσσα αγγλικα καταλαθος και να φανταστω πρεπει να κανω hard reset ε ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

εκανα ρεσετ μου βγαζει ελληνικα αλλα μετα μου βγαζει το μενου της επιλογης γλωσσας με πατημενη την αγγλικη

 

 

Δεν εγινε τιποτα με το hard reset καμια ιδεα ?

Edited by Spireto_2158

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

εκανα ρεσετ μου βγαζει ελληνικα αλλα μετα μου βγαζει το μενου της επιλογης γλωσσας με πατημενη την αγγλικη

 

 

Δεν εγινε τιποτα με το hard reset καμια ιδεα ?

Οπως εισαι στη οθονη αυτη με πατημενη την αγγλικη γλωσσα,δεν κανεις απολυτως τιποτα και πατας κατω δεξια το πληκτρο που λεει συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πατησα και μου βγαζει ολο το μενου αγγλικο του εκανα hard reset τιποτα επανακινηση παλι τιποτα ενω στην αρχη ειχα τα ελληνικα

 

Δοκιμαζω με το morelocare τωρα κατα αλλα το κινητο ειναι απιστευτο καμια συγκριση με hero

Με το morelocale εχω κανονικα ελληνικα κανενα προβλημα :D

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

εκανα ρεσετ μου βγαζει ελληνικα αλλα μετα μου βγαζει το μενου της επιλογης γλωσσας με πατημενη την αγγλικη

 

 

Δεν εγινε τιποτα με το hard reset καμια ιδεα ?

 

Με την καρτα sim μεσα το αποκλειω να μην σου βγαζει τα ελληνικα.Κατι δεν πρεπει να κανεις σωστα.Ξαναπροσπαθησε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κανενα απολυτως προβλημα εφτιαξε με το morelocale οποτε μικρο το κακο εχω κανονικα ελληνικα παντου πληκτρολογιο τα παντα ^^

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Με την καρτα sim μεσα το αποκλειω να μην σου βγαζει τα ελληνικα.Κατι δεν πρεπει να κανεις σωστα.Ξαναπροσπαθησε.

Οντως κατι λαθος πρεπει να εκανε το παλικαρι,τεσπα αφου βρηκε τη λυση με το προγραμμα,ολα οκ

:D

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το πρωι που εχω το κινητο στα χερια μου δεν εχω σταματησει να το πασπατευω και να το μαθαινω

Μετα απο χροοοονια συμβιωσης με wm κινητα,πιστευω οτι το android ειναι ετη μπροστα

Προβλεπω σφαγη μεταξυ μηλοφωνου και android στο μελλον:D

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα της κάμερας και της γενικότερης κατασκευής πως είναι;

 

Μιας και έρχομαι απο το iphone 3gs, μπορώ να πω πως η κάμερα στέκεται πολύ καλά. Μην περιμένεις βέβαια να είναι όπως σε κάποιο camera/multimedia phone, αλλά σίγουρα θα σε καλύψει στο συγκεκριμένο τομέα.

Η όλη ποιότητα κατασκευής κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά καλή, δίχως τριξίματα από τα πλαστικά (όπως πχ το htc hd που είχα παλιότερα).

Γενικά τη βρίσκω μια πολύ αξιόλογη συσκευή.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

στην τριτη καρτελα αριστερα χαθηκε αυτο το friends stream.

πως το ξαναβαζω?αν πατησω στο κενο και το κανω add το βγαζει σε εικονιδιο που πρεπει πρωτα να το πατησεις για να ανοιξει,εγω το θελω ανοιχτο οπως ηταν οταν πρωτολειτουργησα το τηλ

Link to comment
Share on other sites

καθε widget εχει αρκετα styles πειραματισου ακομα και το ρολοι αλλαζει

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...