Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Swap 0 βάλε :)

 

Μόλις πέρασα την Oxygen αλλά βλέπω ότι έχει ενα πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα που είναι πολύ χαμηλή, ξέρετε αν είναι bug της rom?

 

Απ' ότι ξέρω είναι θέμα των cyanogen mods..Έχει ρυθμιστεί χαμηλά η φωτεινότητα... :)

Link to comment
Share on other sites

θελω μια χαρη παιδια...οποιος εχει stock rom rooted να μου ανεβασει τα αρχεια

system/build.prop και

system/usr/keylayout/bravo-keypad.kl

 

plzzzz θελω να κανω εξυπηρετηση σε ενα φιλο. ευχαριστω :) :)

Link to comment
Share on other sites

Η εγγραφη video 720p μου κανει καποια σπασιματα, και φαινονται και μετα στην αναπαραγωγη του βιντεο απο το κινητο. Υπαρχει τροπος να διορθωθει?

Εχω καρτα 16gb class4

LeeDroid 2.2f, kernel δεν εχω πειραξει (2.6.32.15)

radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Να βαλω αυτο? -> 32.48.00.32u_5.10.05.30

Για βελτιωση της μπαταριας απ'οτι λενε..

 

H αλλαγη kernel, ειναι χρησιμη ουσιαστικα μονο για overclocking? Το Undervolted βοηθαει στη διαρκεια της μπαταριας φανταζομαι.

 

Ειδα και τη διαδικασια για DATA2SD αλλα λεω να το αφησω για την ωρα, μου φανηκε αρκετα περιπλοκο!

Με αυτο το fix: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=815557

θα δω βελτιωση στην αναπαραγωγη του βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος το fixπου αναφέρεις υπάρχει ήδη στον kernel της rom σου.

η μόνη λύση θα ήταν ίσως μια πιο γρήγορη κάρτα αλλά με το αντίστοιχο κόστος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σημερα παρελαβα κι εγω το desire!!!!!! Αν και στην σελιδα του καταστηματος δεν εγραφε για ελληνικη συσκευη υποθετω πως ειναι μιας και τα κυρια χαρακτηριστικα στο κουτι ειναι ελληνικα. η εκδοση λογισμικου που φοραει ειναι η 2.2 Μου εκανε εντυπωση η αποδοση των χρωματων στην οθονη και ο browser της συσκευης!!! Η ποιοτητα κατασκευης για τα δικα μου στανταρ ειναι παρα πολυ καλη. Ο ηχος απο το μεγαφωνο οχι και τοσο δυνατος αλλα πραγματικα δεν με χαλασε καθολου. Αυτα προς το παρον.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σημερα παρελαβα κι εγω το desire!!!!!! Αν και στην σελιδα του καταστηματος δεν εγραφε για ελληνικη συσκευη υποθετω πως ειναι μιας και τα κυρια χαρακτηριστικα στο κουτι ειναι ελληνικα. η εκδοση λογισμικου που φοραει ειναι η 2.2 Μου εκανε εντυπωση η αποδοση των χρωματων στην οθονη και ο browser της συσκευης!!! Η ποιοτητα κατασκευης για τα δικα μου στανταρ ειναι παρα πολυ καλη. Ο ηχος απο το μεγαφωνο οχι και τοσο δυνατος αλλα πραγματικα δεν με χαλασε καθολου. Αυτα προς το παρον.

καλοριζικο και καλοδουλεμενο :D

ειναι πολυ καλη συσκευη...θα την καταευχαριστηθεις!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η oxygen πετάει τελικά, πολύ γρήγορη κανένα κόλλημα και όσο περνάει η ώρα βελτιώνεται κι άλλο. Μόνο με το titanium που και που δεν το ανοίγει και πρέπει να κάνω διακοπή της εφαρμογής για να ξαναανοίξει αλλά έχει να μου το κάνει ώρα και αυτό..

Στο quadrant μου βγάζει 1680-1730 χωρίς πειραγμενο cpu :)

Link to comment
Share on other sites

αφού ξεκίνησα να κάνω εγκατάσταση του htc sync το ακύρωσα αφού είχε περάσει τους drivers και όλα καλά.

είμαι super duper user xaxaxaa.

τελικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το είχα κάνει τόσο καιρό, πολύ εύκολο, άντε να αρχίσω να παίζω και με roms τώρα.

θα σας τα πρήξω να το ξέρετε

Link to comment
Share on other sites

Σαν ασχετος απο ROM και XDA, βλεποντας ομως οτι ειναι πολυ διαδεδομενο sport. ποιο ο λογος που καποιος βαζει Costum Firmware? Μπορει καποιος να μου πει συνοπτικα? Θα ηθελα να ακουσω και τα αρνητικα μιας τετοιας κινησης.
Link to comment
Share on other sites

μια παρατηρηση:

επειδη οταν ειχα την leedroid v2.2f θυμαμαιοτι το κινητο αργουσε πολυ να ανοιξει...δηλαδη ηθελε 2-3 λεπτα μεχρι να μπει στο μενου...και επειδη μαλλον θα την ξαναπερασω, ετσι ειναι φυσιολογικα η ρομ αυτη ή εγω ειχα κανει καμια πατατια...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μια παρατηρηση:

επειδη οταν ειχα την leedroid v2.2f θυμαμαιοτι το κινητο αργουσε πολυ να ανοιξει...δηλαδη ηθελε 2-3 λεπτα μεχρι να μπει στο μενου...και επειδη μαλλον θα την ξαναπερασω, ετσι ειναι φυσιολογικα η ρομ αυτη ή εγω ειχα κανει καμια πατατια...;

 

ειναι οκ ετσι κανει η leedroid

Link to comment
Share on other sites

ειναι οκ ετσι κανει η leedroid

ενταξει τοτε.....σε ευχαριστω πολυ :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο θέλω να ρωτήσω αν οι αναβαθμίσεις του software (όπως έγινε σε android 2.2) θα συνεχιστούν και για επόμενες εκδόσεις του Android; ή θα σταματήσει αυτό και θα πρέπει να αγοράσουμε άλλη συσκευή!!!

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μη συγχρονίζει αυτόματα τα ραντεβού του ημερολογίου του Desire με αυτά του ημερολογίου στο gmail.com;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο θέλω να ρωτήσω αν οι αναβαθμίσεις του software (όπως έγινε σε android 2.2) θα συνεχιστούν και για επόμενες εκδόσεις του Android; ή θα σταματήσει αυτό και θα πρέπει να αγοράσουμε άλλη συσκευή!!!

 

ευχαριστώ

εαν αναφερεσαι για τυχον επισημες αναβαθμισεις σε νεοτερες εκδοσεις που θα βγουν, προσωπικα δεν το πιστευω...το θεωρω δυσκολο να γινει:(

ανεπισημα ομως θα τις παρουμε απο τους xda σιγουρα:lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο θέλω να ρωτήσω αν οι αναβαθμίσεις του software (όπως έγινε σε android 2.2) θα συνεχιστούν και για επόμενες εκδόσεις του Android; ή θα σταματήσει αυτό και θα πρέπει να αγοράσουμε άλλη συσκευή!!!

 

ευχαριστώ

επειδη ξερω οτι ασχολεισαι, θα τα παρουμε ολα απο xda, προσωπικα δεν εχω ασχοληθει καθολου με αναβαθμισεις της htc, αν και δεν αργησε στη 2.2.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμα τα ελληνικά και για την 0.12.03 MIUI

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εαν αναφερεσαι για τυχον επισημες αναβαθμισεις σε νεοτερες εκδοσεις που θα βγουν, προσωπικα δεν το πιστευω...το θεωρω δυσκολο να γινει:(

ανεπισημα ομως θα τις παρουμε απο τους xda σιγουρα:lol::lol:

 

επειδη ξερω οτι ασχολεισαι, θα τα παρουμε ολα απο xda, προσωπικα δεν εχω ασχοληθει καθολου με αναβαθμισεις της htc, αν και δεν αργησε στη 2.2.

Σήμερα 10:06

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Χθες εγκατέστησα μία cooked ROM για Dezire HD αλλά ξαναγύρισα στη LeeDroid. Η γραμματοσειρά χωρίς λόγο παντού μικρότερη, η αυτόματη φωτεινότητα χαμηλά, γενικά παρατήρησα lag και πέραν από 3-4 προσθήκες στο μενού και αλλαγές ρυθμίσεων δεν είδα κάτι που να άξιζε για να παραμείνω σε αυτή :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Διαφορές με rom Desire HD σε μπαταρία και ταχύτητα..?

 

Με Titanium Back up δεν μεταφέρω στη νέα rom τίποτα από το system? Ουτε τα μαρκαρισμένα με πράσινο ούτε αυτά με κόκκινο?

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου η επιλογή που μας δείχνει πόσες ώρες συνολικά έχουμε μιλήσει?

 

Αν δεν υπάρχει...ποια είναι η προτεινόμενη εφαρμογή που κάνει το παραπάνω?

Επίσης, θα ήθελα μία εφαρμογή που να μας δείχνει και τα συνολικά mb που έχουμε κατεβάσει μέσω κινητής?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου η επιλογή που μας δείχνει πόσες ώρες συνολικά έχουμε μιλήσει?

 

Αν δεν υπάρχει...ποια είναι η προτεινόμενη εφαρμογή που κάνει το παραπάνω?

Επίσης, θα ήθελα μία εφαρμογή που να μας δείχνει και τα συνολικά mb που έχουμε κατεβάσει μέσω κινητής?

Ευχαριστώ!

 

Για ομιλία Call meter NG για μένα είναι το καλύτερο. Σου δείχνει τα συνολικά stats αλλά και τα μηνιαία τα οποία μπορείς να προσαρμόσεις πλήρως στο συμβόλεό σου. Σου λέει για τα MB internet αλλά εγώ χρησιμοποιώ το 3G watchdog επειδή έχει και widget και ειδοποιήσεις.. Αποκλίσεις στις τιμές δεν έχουν.

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχει βαλει κανεις την AuraxTSense v8.0 να μου πει εντυπωσεις...;

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...