Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα είχα την πρώτη μου επαφή με το swype και πραγματικά εντυπωσιάστηκα! Τα σπάει μάλιστα έκανα κάι μια έκδοση μόνο με αγγλικά και ελληνικά για να μην είναι μεγάλο σαν μέγεθος, απλά φοβερό!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μου εστειλαν ενα αρχειο video (.mov), κατεβασα και τον rock player και δεν το παιζει... 3ερουμε κανα αλλα Player που να τα παιζει????

 

Μπορείς να δοκιμάσεις την τύχη σου με το VPlayer..

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα την πρώτη μου επαφή με το swype και πραγματικά εντυπωσιάστηκα! Τα σπάει μάλιστα έκανα κάι μια έκδοση μόνο με αγγλικά και ελληνικά για να μην είναι μεγάλο σαν μέγεθος, απλά φοβερό!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

κι εγω το εχω (την εκδοση 1.6) και ειναι πολυ βολικο...τωρα ψαχνω την 2.4 μονο με αγγλικα-ελληνικα αλλα τιφος:(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω εγκαταστήσει την 2,6,47,11856 και έχω αφαιρέσει όλες τις γλώσσες εκτός από ελληνικά(βέβαια) και αγγλικά Uk,Us δεν ξέρω αν μπορώ να δημοσιέυσω σύνδεσμο για να το ανεβάσω... ¨οποιος θέλει ας στείλει pm.
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Η original φωτογραφικη του desire στις ρυθμισεις γραφει ανωτερη αναλυση 5mp - 2592x1552... ελα ομως φιλτατε που η 2592χ1552 αντιστοιχει σε 4mp !! (ναι κ ομως..) Το καταλαβα αφου εβαλα στο κινητο την εφαρμογη camera 360 plus η οποια οταν εβγαζα photo δεν προσαρμοζοταν πληρως στην ο8ονη του κινητου η εικονα... κ γιαυτο παρατηρησα οτι το camera 360 εβγαζε με αναλυση 2592x1592 που αντιστοιχει σε 5.1mp !! Αν κανω καπου λαθος ας με διορθωσει καποιος παρακαλω... συγγνωμη για το τεραστιο post! :D

Φίλτατε είσαι λάθος σ' αυτό, βασικά φταίει το γεγονός ότι η κάμερα είναι ρυθμισμένη από default να τραβάει σε wide ανάλυση γι' αυτό κόβει την ανάλυση.

Αν πας στις ρυθμισείς και ξετικάρεις το wide τραβάει μια χαρά στα 5mpx, δοκίμασέ το!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Προσφατα καταλαβα οτι με την χρηση που κανω στο τηλεφωνο (υποθετικα) δεν προκειται να πειραξω την αρχικη rom.. Δοκιμασα καποιους home launchers και μπορω να πω πως εμεινα αναυδος.. Ο adw launcher μου αρεσε ιδιαιτερα αλλα μολις δοκιμασα τον home launcher επαθα πλακα! Τον συστηνω ανεπιφυλακτα αν και ακουγα να λενε οτι κανει f/c εγω δεν εχω δει κατι τετοιο μεχρι στιγμης! Ακομη κ το μενου των εφαρμογων εχει καλυτερο framerate-response απο οτι με το htc sense! Αν εχει κανεις να προτεινει κατι extra πανω στο θεμα ας το κανει..:D

η ακριβης ονομασια του ειναι "home launcher"...;;;

το market βγαζει μονο για τον adw launcher και για τον launcher pro...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες!

εχω παθει αμνησια....πως μπαινουμε στη recovery που εχουμε? πιο συνδιασμο πληκτρων παταμε? ευχαριστωωω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Ανάβεις το τηλέφωνο κρατώντας πατημένο το volume down και μόλις ανάψει περιμένεις λίγο και επιλέγεις το recovery.

Εναλλακτικά μπορείς να μπεις στο recovery από το Rom Manager.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω εγκαταστήσει την 2,6,47,11856 και έχω αφαιρέσει όλες τις γλώσσες εκτός από ελληνικά(βέβαια) και αγγλικά Uk,Us δεν ξέρω αν μπορώ να δημοσιέυσω σύνδεσμο για να το ανεβάσω... ¨οποιος θέλει ας στείλει pm.

 

Πως;;;;! Προσπαθώ εδώ και ένα μήνα να το καταφέρω αυτό σε έκδοση 2+ χωρίς καμιά επιτυχία. Στην 1.6 μία χαρά.

 

Στείλε ΓΡΉΓΟΡΑ!

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι πάντως ζεματάει...Έπαιζα χθές για καμια ώρα Angry Birds και η μπαταρία μετά έδειχνε 39,6οC .. Φαντάζομαι τα 65nm του CPU βγάζουν ζέστη :p Σόμπα για το χειμώνα.. :grin:
Link to comment
Share on other sites

Από task manager ποιο προτείνεται ? χωρίς ads

Δοκίμασα κάποιους αλλά δεν μου γέμισαν το μάτι

Καλός είναι ο Taskiller free αλλά έχει διαφημίσεις

Εγω εχω βαλει το Quick System Info PRO 1.45 το οποιο κανει καλη δουλεια και δειχνει και την CPU και ραμ στην μπαρα.

να κανω και μια ερωτηση.

απο μπαταρια πως ειναι σε σας? εμενα μου βγαζει περιπου 2 μερες με αρκετη χρηση ( +/- 1ωρα τηλεφωνα, αρκετο ιντερνετ, wifi πανω απο 10 ωρες ανοιχτο, browsing στο μαρκετ αρκετα, κανα μισαωρο gps και τα mail ελεγχο ανα μισαωρο)

φοραει την AuraxTsesnse 7.9 και kernel 2.6.32.15 στα 1113 με smartass kai min 245.

περιμενα να ειναι πολυ χειροτερα αφου το Hero που εχω μου βγαζει το πολυ 18 ωρες με την ιδια χρηση, ενω τωρα που το εχω σαν δευτερο βγαζει καπου 24 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Πως;;;;! Προσπαθώ εδώ και ένα μήνα να το καταφέρω αυτό σε έκδοση 2+ χωρίς καμιά επιτυχία. Στην 1.6 μία χαρά.

 

Στείλε ΓΡΉΓΟΡΑ!

 

Κάνεις extract το apk, και σβήνεις απο το φάκελο assets/files τις γλώσσες που δεν σου κάνουν. Έτσι δεν έκανες και στην 1.6;

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις extract το apk, και σβήνεις απο το φάκελο assets/files τις γλώσσες που δεν σου κάνουν. Έτσι δεν έκανες και στην 1.6;

Έτσι γίνεται απλά, στις εκδόσεις που υπήρχαν μέχρι σήμερα δεν υπήρχε η ελληνική γλώσσα, με εξαίρεση την 1.60.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

η ακριβης ονομασια του ειναι "home launcher"...;;;

το market βγαζει μονο για τον adw launcher και για τον launcher pro...

 

Με συγχωρεις το launcherpro εννοουσα!! λαθος μου.. παντως οποιος δεν το εχει δοκιμασει πρεπει να του ριξει μια ματια... ειδικα το dock του ειναι αλλου...

Να ρωτησω.. σε stock 2.2 με sense launcher κανει σε ολους ψιλο-κολληματακια στο μενου με τις εφαρμογες? με το launcherpro εχω την αισθηση οτι ειναι πιο "σφαιρατο" παντως..

Edited by Petr3_Dinamik
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα την πρώτη μου επαφή με το swype και πραγματικά εντυπωσιάστηκα! Τα σπάει μάλιστα έκανα κάι μια έκδοση μόνο με αγγλικά και ελληνικά για να μην είναι μεγάλο σαν μέγεθος, απλά φοβερό!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Πως μπορουμε να το περασουμε?? Χρειαζεται root φανταζομαι ε?

Εγω εβαλα το SlideIT που υπαρχει στο μαρκετ κ πραγματικα εμεινα!! Στα αγγλικα δεν χανει λεξη!! Κριμα που δεν εχει καλο support για ελληνικα ακομη... Ως default χρησημοποιω το betterkeyboard με το οποιο ακομη γραφω λατινικα αλλα ελπιζω να βγει και η ελληνικη συντομα..

 

Φίλτατε είσαι λάθος σ' αυτό, βασικά φταίει το γεγονός ότι η κάμερα είναι ρυθμισμένη από default να τραβάει σε wide ανάλυση γι' αυτό κόβει την ανάλυση.

Αν πας στις ρυθμισείς και ξετικάρεις το wide τραβάει μια χαρά στα 5mpx, δοκίμασέ το!

 

Ορθον!! Το δοκιμασα τωρα και εχεις απολυτο δικιο! Εχει τεραστια διαφορα... εμφανως πιο ευκρινεις οι φωτογραφιες... παρολα αυτα βρισκω την default καμερα λιγο "μονοτονη"... λογω των επιλογων της κυριως..

Edited by Nikos_s3
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, μετά από ένα μήνα επέστρεψε από το service, 7 ολόκληρες ημέρες έκανε να πάει από τα κεντρικά του Γερμανού στον υποκατάστημα Κηφισιάς...

Αλλάχθηκε η μητρική πλάκετα μου έλεγαν από το service της ACE Hellas, άλλο κινητό με διαφορετικό ΙΜΕΙ μου έφεραν. Ευτυχώς που έχει AMOLED οθόνη γιατί θα το πάθαινα το εγκεφαλικό.

 

Εδώ και 4-5 μέρες το κινητό (επισκευασμένο-refurbished) εμφανίζει bsod (black screen of death), δηλαδή σε τυχαίες στιγμές απλά κολλάει σε μαύρη οθόνη λειτουργώντας, ακόμα και αν σε παίρνουν τηλέφωνο τους δείχνει ότι σε καλούν κανονικά ενώ εσύ ούτε βλέπεις κάτι ούτε μπορείς να απαντήσεις.

 

Δεν γίνεται να παίρνω το κινητό από το service και σε 20 μέρες να χαλάει!

Δεν θέλω να μου δώσουν ξαναεπισκευασμένο κινητό, θέλω καινούργιο!!!

 

Τί να κάνω ρε παιδιά???

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις το launcherpro εννοουσα!! λαθος μου.. παντως οποιος δεν το εχει δοκιμασει πρεπει να του ριξει μια ματια... ειδικα το dock του ειναι αλλου...

Να ρωτησω.. σε stock 2.2 με sense launcher κανει σε ολους ψιλο-κολληματακια στο μενου με τις εφαρμογες? με το launcherpro εχω την αισθηση οτι ειναι πιο "σφαιρατο" παντως..

ειπα κι εγω.....:p

launcher pro plus εχω κι εγω και πραγματικα πεταει...εχει αναφερθει ξανα οτι οντως με τον sense launcher ψιλλοκολλαει λιγο στο scrollarισμα στο μενου...:(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, έχω το εξής πρόβλημα. Έχω στο κινητό 4 λογαριασμούς mail. Ξαφνικά μου μπέρδεψε τους δύο λογαριασμούς βάζοντας mail από τον ένα μέσα στον άλλο. Ξέρει κανείς τί μπορεί να συνέβει και πως θα μπορούσα να το λύσω.

Ευχαριστώ

 

P.S. είμαι με stock froyo και δεν εχω βάλει κάποιο πρόγραμμα τελευταία που να επηρέασε τίποτα.

Edited by lalakis77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μετα απο πολυ καιρο αντιμετοπιζω προβλημα, εχω βαλει την MIUI rom αλλα δεν ξερω πως να περασω Apps διοτι δεν υπαρχει το Sync στο κινητο αλλα δεν υπαρχει και καποιος file manager , ευχαριστω γιατι δεν την παλευω. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μετα απο πολυ καιρο αντιμετοπιζω προβλημα, εχω βαλει την MIUI rom αλλα δεν ξερω πως να περασω Apps διοτι δεν υπαρχει το Sync στο κινητο αλλα δεν υπαρχει και καποιος file manager , ευχαριστω γιατι δεν την παλευω. :D

 

Κατέβασε από market estrongs file manager

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι η MIUI ROM χρειάζεται πολλά ακόμα για να είναι πλήρως λειτουργική. Έβαλα πάλι τη LeeDroid 2.2d με δικό μου customization και θα περιμένω updates της MIUI...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει να περάσει κάποιος στη συσκευή του το animated flip click που έχουν κάνει port οι των xda από το Desire HD;

Δουλεύει χωρίς προβήλαματα και είναι όπως αυτό των HTC με winmo;

 

link

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Θα το πολεμήσω τώρα και σας λέω :p

 

EDIT: Τώρα που το ξαναβλέπω..Σαν πολλούς περιορισμούς δεν έχει? :wacko: Δε θα κάνετε αυτό, δε θα κάνετε εκείνο ...Εκτός και αν εγώ καταλαβαίνω λάθος..

Edited by gregorisvas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ξέρει κανεις που μπορώ να βρω την Official Greek ROM 2.2 για rotting? αν υπάρχει. ευχάριστο πολύ εκ τον προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να root-άρω το τηλέφωνο με το unrevoked και μου έβγαλε error προς το τέλος της διαδικασίας:

 

internal error: can't find misc

 

έψαξα λίγο και στο ίντερνετ, σε καμιά δεκαριά σελίδες που αναφέρουν το ίδιο error (το έχουν συναντήσει πολλοί) δεν προτείνεται καμία λύση. Ούτε από τις προηγούμενες σελίδες μας θυμάμαι να έχει αναφερθεί κάτι. Να προσθέσω ότι έκανα την προσπάθειά μου τόσο μέσω ubuntu όσο και μέσω macos x, συναντώντας το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Εν τέλει, μετά την τελευταία επανεκκίνηση το τηλέφωνο δεν μου δίνει δικαιώματα (δεν βλέπω την αναμενόμενη εφαρμογή «δικαιώματα υπερχρήστη» ή κάπως έτσι).

 

Και, ναι, έχω κάνει ό,τι έβλεπα στις οδηγίες (πχ. στο ubuntu έτρεξα το reflash ως root, αφού πρώτα είχα ενεργοποιήσει το debuging κλπ.)

 

Συναντήσατε το ίδιο; Καμία πρόταση;

 

edit: είμαι με επίσημο 2.2

Edited by nikosal
προσθήκη

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...