Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κανείς που είναι η Κυπριακή Αντιπροσωπεία της HTC;

Με βάση το ελληνικό site της HTC:

 

Κύπρος:

MT Technoline LTD

Κιλκίς 3

Λευκωσία

Τηλ: 22515457

 

Δεν υπάρχουν επίσημες αντιπροσωπίες HTC εδώ (πχ. HTC Hellas). Επίσημες αντιπροσωπίες για τις ελληνικές συσκευές απ' όσο ξέρω την κάνει η ACE Hellas η οποία είναι άλλη εταιρία, δηλαδή έχει και άλλα πράγματα.

Στο site της όμως λέει ότι έχει καταστήματα μόνο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, άρα για την Κύπρο, μάλλον θα δεις αυτό που λέει από πάνω.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με βάση το ελληνικό site της HTC:

 

Κύπρος:

MT Technoline LTD

Κιλκίς 3

Λευκωσία

Τηλ: 22515457

 

Δεν υπάρχουν επίσημες αντιπροσωπίες HTC εδώ (πχ. HTC Hellas). Επίσημες αντιπροσωπίες για τις ελληνικές συσκευές απ' όσο ξέρω την κάνει η ACE Hellas η οποία είναι άλλη εταιρία, δηλαδή έχει και άλλα πράγματα.

Στο site της όμως λέει ότι έχει καταστήματα μόνο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, άρα για την Κύπρο, μάλλον θα δεις αυτό που λέει από πάνω.

Ευχαριστώ πολύ, η συσκεύη αγοράστηκε από Βουλγαρία, έχει όμως δύο χρόνια πανευρωπαϊκή εγγύηση, θα μπορέσουν να με εξυπηρετήσουν;

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου παρουσιάστηκε ένα περίεργο πρόβλημα. Μου έβγαλε μήνυμα ότι η κάρτα μνήμης είναι "mounted as read only" και δεν μπορώ να γράψω ούτε να διαγραψω τίποτα από την κάρτα. Ούτε φωτό μπορώ να τραβήξω ούτε να επεξεργαστώ τίποτα από τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης..

 

Έχει τύχει σε κανέναν; Υπάρχει κάποια λύση εκτός από restart ή format?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑ παιδιά...εχω κατεβάσει το navigon την δοκιμαστική έκδοση που μου φαίνεται συμπαθητική.

αυτό σου μου κάνει εντύπωση είναι γιατί χρειάζεται δίκτυο internet μόνο για να ανοίξει το πρόγραμμα ενώ αν το κλείσω στην πορεία δεν υπάρχει πρόβλημα.δουλεύει κανονικά..?

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Google Navigation! ;)

 

καλημερα,

 

αυτο ειναι free?

γιατι το google maps δεν εχει τροπο να κανει live navigations ή τουλαχιστον δεν εχω βρει πως γινεται απο το προγραμμα

 

υποψιν εχω το android 2.1

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου παρουσιάστηκε ένα περίεργο πρόβλημα. Μου έβγαλε μήνυμα ότι η κάρτα μνήμης είναι "mounted as read only" και δεν μπορώ να γράψω ούτε να διαγραψω τίποτα από την κάρτα. Ούτε φωτό μπορώ να τραβήξω ούτε να επεξεργαστώ τίποτα από τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης..

 

Έχει τύχει σε κανέναν; Υπάρχει κάποια λύση εκτός από restart ή format?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Μήπως το έχεις συνδέσει στον υπολογιστή σου?Διοτι αν έχεις επιλέξει την ανταλλαγή αρχείων απο τον υπολογιστή σου δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάρτα.Πρέπει να το αποσυνδέσεις.Αλλιώς δοκίμασε να βγάλεις την κάρτα μνήμης και να την ξαναβάλεις και να ανοιξείς τον κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

αυτο ειναι free?

γιατι το google maps δεν εχει τροπο να κανει live navigations ή τουλαχιστον δεν εχω βρει πως γινεται απο το προγραμμα

 

υποψιν εχω το android 2.1

 

Ναι δωρεαν. Για την Ελλαδα δεν εχει ενεργοποιηθει επισημα ακομη η Πλοηγηγη, αλλα μπορεις να καταβασεις την "Mod" εκδοση του Brut. Ψαξε στο google, για Brut google maps. Οι φωνητικες οδηγιες ομως ειναι στα Αγγλικα και χρειαζεσαι να εχεις ιντερνετ στο κινητο σου (αν και χρειαζεται ελαχιστα ΜΒ). Κατα την αποψη μου ειναι το πιο καλο Navigation και πανω απ ολα εμπεριεχει το Google Search το οποιο σε βοηθαει να βρεις οτι θες, ακομη κι αν δεν εχεις διευθυνση να του δωσεις!

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις συνδέσει στον υπολογιστή σου?Διοτι αν έχεις επιλέξει την ανταλλαγή αρχείων απο τον υπολογιστή σου δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάρτα.Πρέπει να το αποσυνδέσεις.Αλλιώς δοκίμασε να βγάλεις την κάρτα μνήμης και να την ξαναβάλεις και να ανοιξείς τον κινητό σου

 

Αφού ταλαιπωρηθηκα αρκετά, το πρόβλημα λύθηκε κάνοντας scan for errors της κάρτας μνήμης από τον υπολογιστή μου, με ενεργοποιημένη την επιλογή αυτόματης διόρθωσης.

Προφανώς κάποιο αρχείο ήταν corrupted και προκαλούσε το πρόβλημα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιον καλό divx player για το κινητό?Έχω δοκιμάσει το yxplayer αλλά video που είναι ανάλυσης 624x352 μου κάνει σπασίματα στα frames.Μήπως να προσπαθήσω σε μικρότερη ανάλυση,μήπως σε άλλη αναλυση-ποιότητα ή είναι λόγω player?
Link to comment
Share on other sites

νατο εδω ειναι

 

παιδια ακολουθω τον οδηγο,ανοιγω με διαχηρηστη και μου βγαζει users\pc> τι κανω λαθος,....:(:mad::confused:

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον Rockplayer.

 

Καμία σχέση , ο rockplayer είναι τέλειος.Δεν χάνει ούτε frame.Ευχαριστώ ,αυτό ακριβώς που έψαχνα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχετε δει την θερμοκρασια της μπαταριας οταν φορτιζει ποσο ανεβαινει?εμενα φτανει τους 40 χωρις χρηση μονο φορτιση

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

σορυ ρε παιδια, αλλα οπως εχω ξαναπει, τετοιο θηριακι χωρις ιντερνετ παει χαμενο! Και οι περισσοτερες εταιρειες εχουν καποια πολυ φθηνα προγραμματα για ιντερνετ ακομη και για κατοχους καρτοκινητων.

anyway, οποιος ΕΧΕΙ ιντερνετ του προτεινω ανεπιφυλακτα το Google Maps Navigation. Προσφατα εκανα κοντα στα 2500 χμ, μονο με Google Maps N. και ηταν απλα αψογο

 

ΥΓ: Χρησιμοποιει ελαχιστα ΜΒ

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

σορυ ρε παιδια, αλλα οπως εχω ξαναπει, τετοιο θηριακι χωρις ιντερνετ παει χαμενο! Και οι περισσοτερες εταιρειες εχουν καποια πολυ φθηνα προγραμματα για ιντερνετ ακομη και για κατοχους καρτοκινητων.

anyway, οποιος ΕΧΕΙ ιντερνετ του προτεινω ανεπιφυλακτα το Google Maps Navigation. Προσφατα εκανα κοντα στα 2500 χμ, μονο με Google Maps N. και ηταν απλα αψογο

 

ΥΓ: Χρησιμοποιει ελαχιστα ΜΒ

 

Μην είσαι απόλυτος. Στο εξωτερικό τι θα κάνεις για να έχεις navigation? Θα μπες με roaming data?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακολουθω τον οδηγο,ανοιγω με διαχηρηστη και μου βγαζει users\pc> τι κανω λαθος,....:(:mad::confused:

 

αν ακολουθούσες ακριβώς τον οδηγό δε θα είχες πρόβλημα όπως κι εγώ.

οπότε ή κάτι δεν έκανες ή κάτι τρέχει με το pc σου. αλλά για να σε βοηθήσουμε

θέλουμε περισσότερες λεπτομέρειες, που ακριβώς δηλαδή κόλλησες? εννοώ σε ποιο βήμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

αν ακολουθούσες ακριβώς τον οδηγό δε θα είχες πρόβλημα όπως κι εγώ.

οπότε ή κάτι δεν έκανες ή κάτι τρέχει με το pc σου. αλλά για να σε βοηθήσουμε

θέλουμε περισσότερες λεπτομέρειες, που ακριβώς δηλαδή κόλλησες? εννοώ σε ποιο βήμα.

 

Ανοιγωντας το search,του υπολογιστη πληκτρολογω τα αρχικα που λεει ο οδηγος,ανοιγω με adminnistrator αλλα μου βγαζει το μυνημα που λεω παραπανω και δεν μπορω να προχωρησσω....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι απόλυτος. Στο εξωτερικό τι θα κάνεις για να έχεις navigation? Θα μπες με roaming data?

 

οκ, για οποιον ταξιδευει εξωτερικο προφανως οχι. Για μενα που δεν ταξιδευω εξω και εχω 350ΜΒ δωρεαν, νομιζω ειναι το καλυτερο

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

εβαλα ενα επεισοδιο lost μαζι με υποτιτλο στα ελληνικα,αλλα το rockplayer τα δειχνει κινεζικα...μηπως δεν κανω κατι καλα?
Link to comment
Share on other sites

παιζει το rockplayer υπότιτλους? Δεν το ήξερα :)

Τώρα εμένα στο menu, που το έχω πάρει από το 'μαγαζάκι' μου το λέει demoPlayer αλλά δουλεύει ρολόι.. Έχει σημασία? Συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσέκαρα χειροκίνητα αν υπάρχει αναβάθμιση και μου την έβγαλε. Για δείτε και οι υπόλοιποι :)

Μέσο wifi κατεβάζει σφαίρα πάντως 90mb σε 3 λεπτά (500kb/sec)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...