Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πολύ καλός ο οδηγός για το ext partition στην sd!!αλλα παραπέρα τι γίνετε?πως θα ρυθμίσω να πηγαίνουν τα apps κατευθείαν στην sd?υπάρχει εδώ μέσα κάποιος οδηγός?

 

πρέπει να κάτσεις να καταλάβεις τη διαδικασία αλλαγής Rom ώστε να βάλεις μια άλλη που να υποστηρίζει a2sd+. Απλώς να προσθέσω ότι πέραν της leedroid υπάρχει και η stock του desire με προσθήκη του a2sd script σε περίπτωση που σε πρώτο στάδιο δε θέλεις να δείς μεγάλες διαφορές.. Μπες στα forum του xda-developers και ψάξε για τη Rom του teppic για παράδειγμα. Διάβασε το thread και δες αν σε εξυπηρετεί. Έχει πολύ χρήσιμα twiks και είναι όλα προαιρετικά!

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

. Την έβαλα για λίγες ώρες, αρκετά καλή, αλλά στη συνέχεια γύρισα σε Android 2.3.

 

android 2.3....??? μπορεις να δωσεις λινκ....?? ειναι καλη....? sense εχει εε....?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

android 2.3....??? μπορεις να δωσεις λινκ....?? ειναι καλη....? sense εχει εε....?

SenseUI σε Android 2.3 ROM δεν υπάρχει ακομά. Πρώτα θα πρέπει να βγει η official και στη συνέχεια θα υπάρχουν αρκετές!

Στο XDA υπάρχουν λίγες ROM, από τις οποίες εγώ προσωπικά έχω περασμένη την GingerVillain 0.8 γιατί είναι ουσιαστικά πλήρως λειτουργική.

Μπορείς να μπεις εδώ για να βρεις όσες είναι με 2.3, απλώς διάβασε πρώτα την αρχική σελίδα καθεμίας για να δεις τα known bugs.

Link to comment
Share on other sites

Το παθα κι εγώ μια φορά.Οι οδηγίες του xda μου λυσαν το πρόβλημα.

Κλείσε το κινητό.Κράτα πατημένο vol down + power να μπει στον bootloader κι εκεί διάλεξε fastboot και μετά απ το πισί γράψε fastboot oem enableqxdm 0

 

Αυτο λεω και πιο πανω φιλε μου..κανω οσα λες και οταν δινω την εντολη μου λεει waiting for device και δεν γινεται τιποτα μετα.:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω και πιο πανω φιλε μου..κανω οσα λες και οταν δινω την εντολη μου λεει waiting for device και δεν γινεται τιποτα μετα.:(

Κατέβασε το τελευταίο HTC Sync από το site της HTC, ξεκίνα την εγκατάσταση και μόλις τελειώσει το 1ο στάδιο που

ενημερώνει κάποια πράγματα πάτα cancel να μην μπει και το πρόγραμμα και ξαναδοκίμασε τις εντολές που είπε ο Finn.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε fastboot devices και δες τι λέει.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις rom με sense....?? εχω βαλει την leedroid κ θα ηθελα να δοκιμασω κι αλλες....

 

Μπες εδώ και θα βρεις ΟΛΕΣ τις rom που υπάρχουν, ανά κατηγορία.

Εκεί μέσα θα βρεις και τις Sense που σ' ενδιαφέρουν (μπορείς επίσης να δεις και αυτές από το HD που είναι επίσης με Sense).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα fastboot devices και δεν εβγαλε τιποτα...δοκιμαζω τωρα αυτο που λεει ο kollatos.

 

Όλα αυτά προϋποθέτουν να έχεις εγκαταστήσει και το android sdk, αν δεν το έχεις κατέβασέ το.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω κανει αυτο και μαλιστα τις εντολες τις τρεχω απο τα tools του SDK...παλι τιποτα εχω απελπιστει!

 

 

 

Λοιπον βρεθηκε το προβλημα...ειμαι ανεγκεφαλος.

 

Ειχα το καλωδιο του φορτιστη του αυτοκινητου και αυτο προφανως κανει μονο για φορτιση οταν το συνδεεις με το pc.Μολις χρησιμοποιησα το κανονικο καλωδιο ολα καλα!!!

 

Να ευχαριστησω και δημοσια τον Αντρεα(kollatos) που το παλικαρι εδειξε τοσο ενδιαφερον και του εφαγα τοσο χρονο και μαλιστα χωρις λογο.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το καλωδιο του φορτιστη του αυτοκινητου και αυτο προφανως κανει μονο για φορτιση οταν το συνδεεις με το pc.Μολις χρησιμοποιησα το κανονικο καλωδιο ολα καλα!!!

 

Σπαζοκεφαλια! και να σκεφτεις οτι οταν κολαμε καπου δεν παει το μυαλο στα πιο προφανη!

 

anyway, ερωτηση: σκεφτομαι να παρω καρτουλα για το desire.. προς το παρον εχω μια 8αρα class 4.. σκεφτομαι για 16 ή 32 gb.. δεν ξερω ακομη σιγουρα.. απλα επειδη σκεφτομαι να ανεβω και class ξερει κανενας αν θα δω διαφορα το να παω σε class 10 ή με την 6class θα μαι οκ? θα δω ουσιαστικη διαφορα με την class 10? δεδομενου οτι η τιμη ξεφευγει στα υψη αν δεν εχει ουσιαστικη διαφορα μην παω σε 10..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σπαζοκεφαλια! και να σκεφτεις οτι οταν κολαμε καπου δεν παει το μυαλο στα πιο προφανη!

 

anyway, ερωτηση: σκεφτομαι να παρω καρτουλα για το desire.. προς το παρον εχω μια 8αρα class 4.. σκεφτομαι για 16 ή 32 gb.. δεν ξερω ακομη σιγουρα.. απλα επειδη σκεφτομαι να ανεβω και class ξερει κανενας αν θα δω διαφορα το να παω σε class 10 ή με την 6class θα μαι οκ? θα δω ουσιαστικη διαφορα με την class 10? δεδομενου οτι η τιμη ξεφευγει στα υψη αν δεν εχει ουσιαστικη διαφορα μην παω σε 10..

 

Class 6, παραπάνω δε παίζει να εκμεταλλευτεί το κινητό.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Class 6, παραπάνω δε παίζει να εκμεταλλευτεί το κινητό.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Σιγουρο αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχαν ψιλομπερδευτει οι επαφες μου και τις εκανα εισαγωγη απο sd αλλα μερικες μου εμφανιζοντε δυο και τρεις φορες.

Μπορω να τις σβησω ολες μαζι και να τις ξαναεισαγω ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...

Γιαννη καποια λυση ειχα βρει κι εγω και τις ειχα σβησει ολες απο τη sim,αλλα να σου πω την αληθεια δε θυμαμαι πως το καταφερα,αρα καποιο παιδι απο εδω θα σε βοηθησει σιγουρα.

 

Αν μπορει κι εμενα να με βοηθησει καποιος τωρα...

εχω leedroid rom και πραγματικα ειναι πολυ καλη,αλλα εχω ενα προβλημα.Μετα απο καποια λεπτα με σερφαρισμα στον browser,πατωντας να γυρισω ''home'',η αρχικη οθονη κανει επαννεκινηση.τι μπορει να φταει;

 

βρεθηκε λυση.

Το setcpu εφταιγε....με το που απεγκατεσταθηκε,ολα ειναι οκ...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους!Eχω την leedroid και δουλεύει τέλεια χωρίς κανένα πρόβλημα!(έκανα root και partition σύμφωνα με την πρώτη σελίδα).

1.Έχω παρατηρήση στο xda οτι μερικές rom απαιτούν ext4 partition πια είναι η διαφορά με την ext3?και μπορώ να κάνω ext4 με το easeus ή είναι άλλη διαδικασία?

2. Μήπως θα μπορύσαμε να προσθέσουμε στην πρώτη σελίδα την διαδικασία αλλαγής κάρτας?

3. usb brick τι είναι αυτο?

Ευχαριστώ πολυ!

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...

Γιαννη καποια λυση ειχα βρει κι εγω και τις ειχα σβησει ολες απο τη sim,αλλα να σου πω την αληθεια δε θυμαμαι πως το καταφερα,αρα καποιο παιδι απο εδω θα σε βοηθησει σιγουρα.

 

Αν μπορει κι εμενα να με βοηθησει καποιος τωρα...

εχω leedroid rom και πραγματικα ειναι πολυ καλη,αλλα εχω ενα προβλημα.Μετα απο καποια λεπτα με σερφαρισμα στον browser,πατωντας να γυρισω ''home'',η αρχικη οθονη κανει επαννεκινηση.τι μπορει να φταει;

 

βρεθηκε λυση.

Το setcpu εφταιγε....με το που απεγκατεσταθηκε,ολα ειναι οκ...

 

εγω χθες την εβαλα κ εχω προβλημα στο internet... παταω να μπω κ μου λεει λυπουμαστε, υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης internet (διαδικασια com.android.browser). προσπαθηστε ξανα... στην αρχη επαιζε κανονικα αλλα μετα εβγαλε αυτο... εκανα κ επανεκινηση αρκετες φορες αλλα ματαια... ξερει κανεις....???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εγω χθες την εβαλα κ εχω προβλημα στο internet... παταω να μπω κ μου λεει λυπουμαστε, υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης internet (διαδικασια com.android.browser). προσπαθηστε ξανα... στην αρχη επαιζε κανονικα αλλα μετα εβγαλε αυτο... εκανα κ επανεκινηση αρκετες φορες αλλα ματαια... ξερει κανεις....???

 

πήγες στα application να κάνεις clear cache και data στην εφαρμογή του internet?

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδες, καμια φορα οταν βαζουμε rom μπορει να μην "καθησει" καλα και να μη λειτουργουν καποια πραγματα.

 

οταν βλεπετε περιεργη συμπεριφορα τοτε να ξανακανετε instal την rom μετα απο wipe

 

πχ τις προαλλες ειχα ενα magic Και οταν αλλαξα rom το κινητο σερνοταν τοσο αργο που πραγματικα απορουσα, τελικα με νεα φρεσκα εγκατασταση ολα ηταν αψογα

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

πήγες στα application να κάνεις clear cache και data στην εφαρμογή του internet?

 

δεν μου την εμφανιζει καν.......

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εγω χθες την εβαλα κ εχω προβλημα στο internet... παταω να μπω κ μου λεει λυπουμαστε, υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης internet (διαδικασια com.android.browser). προσπαθηστε ξανα... στην αρχη επαιζε κανονικα αλλα μετα εβγαλε αυτο... εκανα κ επανεκινηση αρκετες φορες αλλα ματαια... ξερει κανεις....???

 

το μονο που μπορω να σου πω εγω,επειδη την εχω βαλει 2 φορες χωρις να εχω προβληματα με τον bowser,μετα απο δοκιμες και με αλλες rom,ειναι τα γνωστα.Αν δηλ στην αρχη εκανες ολα τα wipes και τα format στην εγκατασταση.Ελπιζω να βρεις τι φταει πριν πας στη τελευταια λυση να την εγκαταστησεις παλι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που βρισκουμε review απο εκδοσεις rom ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορω να σου πω εγω,επειδη την εχω βαλει 2 φορες χωρις να εχω προβληματα με τον bowser,μετα απο δοκιμες και με αλλες rom,ειναι τα γνωστα.Αν δηλ στην αρχη εκανες ολα τα wipes και τα format στην εγκατασταση.Ελπιζω να βρεις τι φταει πριν πας στη τελευταια λυση να την εγκαταστησεις παλι.

 

αυτα τα εκανα ολα σωστα... στην αρχη εμπαινα κανονικα... δεν ειχα προβλημα... αλλα σε καποια φαση κολλησε κ λεει εκεινο το μηνυμα....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα εκανα ολα σωστα... στην αρχη εμπαινα κανονικα... δεν ειχα προβλημα... αλλα σε καποια φαση κολλησε κ λεει εκεινο το μηνυμα....

 

αν θυμασαι τι εγκατεστησες πριν αρχισει να σου κολλαει,απεγκατεστησε το...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που βρισκουμε review απο εκδοσεις rom ?

 

Μία μπορείς να βρεις στην υπογραφή μου.

Επίσης μια για MIUI εδώ.

Αλλά γενικά δεν παίζουν reviews... απλά διαβάζεις τις άπειρες σελίδες στο φόρουμ του xda και δοκιμάζεις πολύ!

 

Ψάχνεις ρομ με sense αναγκαστικά;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...