Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι οντως, τωρα εκανα την μετατροπη σε ευρω.. Νομιζα η ισοτιμια ηταν πιο υπερ μας.. :ρ

 

Αν γνωριζει καποιος καποιο ονλαιν καταστημα που να το εχει σε καλη τιμη αυτην την φαση ας το γραψει εδω.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι οντως, τωρα εκανα την μετατροπη σε ευρω.. Νομιζα η ισοτιμια ηταν πιο υπερ μας.. :ρ

 

Αν γνωριζει καποιος καποιο ονλαιν καταστημα που να το εχει σε καλη τιμη αυτην την φαση ας το γραψει εδω.. :)

 

Για κοιτα στο skroutz .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οκ, αυτα τα ειδα πρωτα απο ολα..

Απλα ψαχνομαι μηπως το βρω απο εξω, αγγλια πχ, φθηνοτερα...

Γι'αυτο ρωταω μηπως ξερει κανενας..

Ebay, amazon, handtec, play που τσεκαρα, δεν συμφερε κανενα παντως..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οκ, αυτα τα ειδα πρωτα απο ολα..

Απλα ψαχνομαι μηπως το βρω απο εξω, αγγλια πχ, φθηνοτερα...

Γι'αυτο ρωταω μηπως ξερει κανενας..

Ebay, amazon, handtec, play που τσεκαρα, δεν συμφερε κανενα παντως..

 

Για αυτο καλυτερα απο ελλαδα και να εχεις και ...χωρις δυσκολιες εγυηση απο ace.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο καλυτερα απο ελλαδα και να εχεις και ...χωρις δυσκολιες εγυηση απο ace.

συμφωνω και εγω. για 20-30 ευρω μπορει αργοτερα να εχεις καποιο προβλημα με την εγγυηση του κινητου. ασε που αν θες να το πουλησεις πουλας πιο ευκολα το ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για 20-30 ευρω μπορει αργοτερα να εχεις καποιο προβλημα με την εγγυηση του κινητου.

 

Για αγορά από Ευρώπη, ούτως ή άλλως δεν θα έχεις πρόβλημα με την εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να ανοίγεις αρχεία του pc, απο κάθε πρόγραμμα, τότε πρέπει να βάλεις το CiFs. Π.χ. εισαι στον RockPlayer και θες να δεις ταινίες που έχεις σε έναν φάκελο του υπολοστιγή.

 

Κάνεις mount έναν φάκελο του δικτύου σε έναν φάκελο της κάρτας, και το κινητο τον βλέπει σαν να ήταν τοπικά.

 

Ενοοειται πως no root, no party.

 

 

Έχεις δίκιο το ES απλά βλέπει τους φακέλους αλλά όταν θελήσω να δω τα αρχεία τα αποθηκεύει στην SD και μετά τα ανοίγει αν αναγνωρίσει το format. Για ταινία που προσπάθησα έκανε πολύ ώρα να την τραβήξει στην κάρτα και όταν τελικά την πήρε μου έδωσε ένα ωραιότατο παραθυράκι που έλεγε ότι δεν μπορεί να αναγνωρίσει το αρχείο! Μάλλον πλέον επιβάλλεται το rootάρισμα!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το swiftp είναι best of the best χωρίς να είσαι rooted, απλά ακολούθησε τις οδηγίες για τις ρυθμίσεις είναι από όσα έχω δοκιμασεί το πιο ωραίο.
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω όταν αξιωθεί το market να κατεβάσει καμιά εφαρμογή γιατί δυο μέρες τώρα προσπαθώ και τίποτα!

Απλά δεν ψάχνω για εφαρμογή που κάνει file transfering. Ποιο πολύ για file streaming ψάχνω! :)

Edited by billylinos
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω όταν αξιωθεί το market να κατεβάσει καμιά εφαρμογή γιατί δυο μέρες τώρα προσπαθώ και τίποτα!

Απλά δεν ψάχνω για εφαρμογή που κάνει file transfering. Ποιο πολύ για file streaming ψάχνω! :)

 

Οντως ρε παιδιά τι εχει πάθει το market? Σαν ψωφιο πάει και δεν μπορεί να μου κατεβάσει καμία εφαρμογή..

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Οντως ρε παιδιά τι εχει πάθει το market? Σαν ψωφιο πάει και δεν μπορεί να μου κατεβάσει καμία εφαρμογή..

 

Και εδώ τα ίδια ξανά... Υπομονή απλά.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οντως ρε παιδιά τι εχει πάθει το market? Σαν ψωφιο πάει και δεν μπορεί να μου κατεβάσει καμία εφαρμογή..

εγω παιδια εχω βαλει την opendesire και το μαρκετ παει σφαιρα. αλλα νομιζω οτι πρεπει να ειναι ξενο γιατι γράφει αγγλικά. δεν ξερω τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω root και βάλω άλλη ρομ, να υποθέσω ότι χάνω όλα όσα είχα (εφαρμογές, παιχνίδια, δεδομένα);

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα μια μικρή βοήθεια. Έχω βάλει το handcent sms. Πως θα μπορούσα να μην μου εμφανίζεται διπλή ειδοποίηση οταν έχω μήνυμα?

 

και κάτι άλλο που ξέρω οτι έχει απαντηθεί πολλές φορές μες στο φορουμ,

εκτός απο το gmail μου, έχω ένα εταιρικό mail (ΡΟΡ3) και θα ήθελα μια εφαρμογή για να το ελέγχο απο το desire μου. Για να μην ψάχνω πίσω στο φόρουμ αν ξέρει κάποιος και μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα!

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα μια μικρή βοήθεια. Έχω βάλει το handcent sms. Πως θα μπορούσα να μην μου εμφανίζεται διπλή ειδοποίηση οταν έχω μήνυμα?

 

και κάτι άλλο που ξέρω οτι έχει απαντηθεί πολλές φορές μες στο φορουμ,

εκτός απο το gmail μου, έχω ένα εταιρικό mail (ΡΟΡ3) και θα ήθελα μια εφαρμογή για να το ελέγχο απο το desire μου. Για να μην ψάχνω πίσω στο φόρουμ αν ξέρει κάποιος και μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα!

Για να γλιτωσεις απο τις διπλες ειδοποιησεις πηγαινε στις ρυθμισεις της μαμησιας εφαρμογης μηνυματων και απενεργοποιησε ολες τις ειδοποιησεις.

 

Οσο για mail client δοκιμασε το K-9 mail απο το market. To βρηκα αρκετα χρησιμο.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω root και βάλω άλλη ρομ, να υποθέσω ότι χάνω όλα όσα είχα (εφαρμογές, παιχνίδια, δεδομένα);

ναι τα χανεις

Link to comment
Share on other sites

ναι τα χανεις

 

Με κάποια εφαρμογή (Titanium backup ή κάπως έτσι) μπορώ να τα επαναφέρω όλα μετά το πέρασμα της νέας ρομ;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με κάποια εφαρμογή (Titanium backup ή κάπως έτσι) μπορώ να τα επαναφέρω όλα μετά το πέρασμα της νέας ρομ;

 

Αν δεν κάνω λάθος, το Titanium Backup... δουλεύει σε rooted συσκευή όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με κάποια εφαρμογή (Titanium backup ή κάπως έτσι) μπορώ να τα επαναφέρω όλα μετά το πέρασμα της νέας ρομ;

 

Λοιπόν πρώτα rootάρεις την συσκευή, μετά με το Titanium backup κρατάς backup ότι θέλεις

(προτείνω να κρατήσεις μόνο τις εφαρμογές χρήστη και τα δεδομένα τους, όχι τις εφαρμογές

συστήματος και τα δεδομένα τους γιατί μετά μπορεί να έχεις πρόβλημα με custom rom).

Τέλος επιλέγεις όποια rom θέλεις, την flashάρεις και επαναφέρεις το backup.

Αν θες να κρατήσεις και τα μηνύματά σου δοκίμασε το SMS Backup and Restore.

 

Καλή επιτυχία και καλώς ήρθες στον custom κόσμο! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

λοπον παιδες πως μπαινουμε στο μενου μυνηματων και πως βαζω αναφαρα μηνυματων?γιατ μου βγαζει μπερδεμενα επαφες ονοματων σιμ κ τηλεφωνο μαζοι 2 φορες? και τελος πως γινεται να μειωσεω τ φωτεινοτητα ακρη δεν βγαζω χθες το πηρα
Link to comment
Share on other sites

Για να γλιτωσεις απο τις διπλες ειδοποιησεις πηγαινε στις ρυθμισεις της μαμησιας εφαρμογης μηνυματων και απενεργοποιησε ολες τις ειδοποιησεις.

 

Οσο για mail client δοκιμασε το K-9 mail απο το market. To βρηκα αρκετα χρησιμο.

Επίσης πήγαινε στις ρυθμίσεις οθόνης και απενεργοποίησε το LED ειδοποίησης για εισερχόμενα μηνύματα, αλλιώς θα ανάβει και από το μαμά και από το Handcent...
Link to comment
Share on other sites

λοπον παιδες πως μπαινουμε στο μενου μυνηματων και πως βαζω αναφαρα μηνυματων?γιατ μου βγαζει μπερδεμενα επαφες ονοματων σιμ κ τηλεφωνο μαζοι 2 φορες? και τελος πως γινεται να μειωσεω τ φωτεινοτητα ακρη δεν βγαζω χθες το πηρα

 

Ανοίγεις τα μνήματα πατάς το μενού και ρυθμίζεις ότι θέλεις. Στις επαφές πατάς παλι μενού , και στην προβολή οθόνης επιλέγεις να εμφανίζονται μόνο οι επαφές google.

 

Sent from another Galaxy.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδεσ μια ερωτηση στη desire hd rom για το desire το απλο τελικα διορθωθηκε το προβλημα που ειχε με την camera

 

Αν είχε διορθωθεί φίλε μου, θα είχε ανακοινωθεί στο πρώτο λεπτό. Περιμένουμε όλοι διακαώς!!! :)

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...