Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περναει τελικα ολες τις; επαφες εκτος απο καμμια 10αρια παρολο που στο outlook υπαρχουν...:(:(:(

 

Από το Επαφές συγχρονίζει από όσο θυμάμαι.. Δοκίμασες να τις κάνεις copy-paste εκεί. Επίσης αν έχεις κάνει διαγραφή σε κάποια επαφή από τη συσκευή μετά και που συγχρονίζεις δεν στην περνάει. Υ.Γ: Έχεις δοκιμάσει να συγχρονίζεις με το MyphoneExplorer? Εγώ που δουλεύω με Outlook το δοκίμασα και με βόλεψε πάρα πολύ.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από το Επαφές συγχρονίζει από όσο θυμάμαι.. Δοκίμασες να τις κάνεις copy-paste εκεί. Επίσης αν έχεις κάνει διαγραφή σε κάποια επαφή από τη συσκευή μετά και που συγχρονίζεις δεν στην περνάει. Υ.Γ: Έχεις δοκιμάσει να συγχρονίζεις με το MyphoneExplorer? Εγώ που δουλεύω με Outlook το δοκίμασα και με βόλεψε πάρα πολύ.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Ευχαριστω.Κανει και για το desire ο MyphoneExplorer ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Απο χτες ειμαι κι εγω ενας κατοχος, και ειναι το πρωτο μου android και ομολογουμενως εχω πολλα να μαθω.

 

Δεν ξερω αν εχει ειπωθει, αλλα θα ηθελα να με βοηθησετε λιγο:

1. Το ξυπνητηρι δεν παιζει με κλειστη συσκευη?????

2. Αν εχω το locale του τηλ στα αγγλικα με πληκτρολογιο Ελληνικα δεν εχω 160 χαρακτηρες στα μηνυματα. Το εχει δει κανεις??? Κανω κατι λαθος? Θελω το μενου στα αγγλικα αλλα να εχω 160 χαρακτηρες, δεν γινεται?:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Απο χτες ειμαι κι εγω ενας κατοχος, και ειναι το πρωτο μου android και ομολογουμενως εχω πολλα να μαθω.

 

Δεν ξερω αν εχει ειπωθει, αλλα θα ηθελα να με βοηθησετε λιγο:

1. Το ξυπνητηρι δεν παιζει με κλειστη συσκευη?????

:(

οχι...σε κανενα android κινητο μεχρι στιγμης...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Κανει και για το desire ο MyphoneExplorer ?

 

Ναι, κάνει! Αυτό χρησιμοποιώ πια. Θέλει στα settings να επιλέξεις ότι είναι Android based η συσκευή και στην καρτέλα sync το outlook σαν πρόγραμμα συγχρονισμού. Ο client για τη συσκευή ειναι free στο market. Για το pc κάνε ένα Google γιατί δεν εχω πρόχειρο το link.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα με αυτή τη ρομ που είναι stock htc sense 2.10 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=773997 και flashάροντας τον kernel αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=801435 και με το setcpu στο ondemand πήρα στο Quadrant 1594 !!! Περισσότερα σχεδόν από την sensles πολύ ελαφρια open desire! Edited by nikpapakos
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

με opendesire και αναλογα το o/c βγαζει απο 1700+ μεχρι 1905,για sense ρομ παντως ακουγονται πολυ καλα Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα με αυτή τη ρομ που είναι stock htc sense 2.10 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=773997 και flashάροντας τον kernel αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=801435 και με το setcpu στο ondemand πήρα στο Quadrant 1594 !!! Περισσότερα σχεδόν από την sensles πολύ ελαφρια open desire!

 

και που να δοκιμάσεις την HD μ' αυτόν τον kernel. κοντά στα 1800 αν θυμάμαι καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα απο Γερμανο και ψιλαφησα λιγο το κινητο...Δεν ξερω αν φοραγε froyo,παντως καποιος γνωστης ισως ξερει.Παρατηρησα οτι σε σχεση με το iphone 4 που τσεκαρα ηταν λιγο πιο νευρικο στο scroll.Μαλλον οχι νευρικο,ηταν πολυ γρηγορο και δυστυχως μ'αρεσει το κινητο να scrollαρει λιγο αργα,ας πουμε στο browsing να σταματαει καποια στιγμη.Ειναι το μονο που με χαλαει στο desire,γιατι πραγματικα σαν τηλεφωνο ειναι ανοιχτο κ εχει τρελες δυνατοτητες.Αν καποιος εχει πιασει το 4αρι iphone και εχει scrollαρει ας βοηθησει,μηπως κ εκανα εγω τοσο λαθος απο βιασυνη.

 

Υπ'οψιν αυριο παω Γερμανο να ψωνισω και δεν ξερω τι να παρω.

Link to comment
Share on other sites

οχι...σε κανενα android κινητο μεχρι στιγμης...

 

Ρε παιδιά, για ποιο λόγο να κλεινει κανεις την συσκευη;;;;:confused:

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για ποιο λόγο να κλεινει κανεις την συσκευη;;;;:confused:

την παραθεση δεν την καταλαβα....:wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πωπω..Το κινητάκι (τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα) θέλει σίγουρα extended bat...Είδα αυτή στο Expansys 2600MAh μαζί με το καπάκι αλλα τις φοβάμαι λίγο..Έχει κανείς άποψη για τις συγκεκριμένες ή θα κάνει το κινητό μπούμ? :cry:

 

Εγώ χθες παρήγγειλα αυτό

Μόλις το πάρω θα σας πω εντυπώσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα απο Γερμανο και ψιλαφησα λιγο το κινητο...Δεν ξερω αν φοραγε froyo,παντως καποιος γνωστης ισως ξερει.Παρατηρησα οτι σε σχεση με το iphone 4 που τσεκαρα ηταν λιγο πιο νευρικο στο scroll.Μαλλον οχι νευρικο,ηταν πολυ γρηγορο και δυστυχως μ'αρεσει το κινητο να scrollαρει λιγο αργα,ας πουμε στο browsing να σταματαει καποια στιγμη.Ειναι το μονο που με χαλαει στο desire,γιατι πραγματικα σαν τηλεφωνο ειναι ανοιχτο κ εχει τρελες δυνατοτητες.Αν καποιος εχει πιασει το 4αρι iphone και εχει scrollαρει ας βοηθησει,μηπως κ εκανα εγω τοσο λαθος απο βιασυνη.

 

Υπ'οψιν αυριο παω Γερμανο να ψωνισω και δεν ξερω τι να παρω.

 

Οποιος μπορει ας μου απαντησει ειλικρινα με το θεμα του scrolling,η αν υπαρχει browser που να ειναι πολυ smooth.

Link to comment
Share on other sites

την παραθεση δεν την καταλαβα....:wacko:

 

Ναι, την έκανα στο επόμενο μήνυμα απο αυτό που έπρεπε. Λεει τέλος παντων πιο πάνω καποιος, ότι το ξυπνητήρι δεν χτυπάει αν η συσκευή ειναι κλειστή.

 

Για ποιο λόγο να κλεισει κανεις την συσκευη; Το βάζει σε flight mode αν θέλει να κλεισει το τηλεφωνο.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Ναι, την έκανα στο επόμενο μήνυμα απο αυτό που έπρεπε. Λεει τέλος παντων πιο πάνω καποιος, ότι το ξυπνητήρι δεν χτυπάει αν η συσκευή ειναι κλειστή.

 

Για ποιο λόγο να κλεισει κανεις την συσκευη; Το βάζει σε flight mode αν θέλει να κλεισει το τηλεφωνο.

Πολύ απλά γιατί πολλοί πιστεύουν ότι έτσι εξοικονομούν μπαταρια και μπορεί να έχουν και δίκιο, δεν ξέρω.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κοιμούνται; το κινητό θέλει φόρτιση κάθε βράδυ έτσι κι αλλιώς.

Δεν φευγω απ το σπίτι αν δεν είναι πλήρης η μπαταρία. Δεν νιώθω ασφαλής ότι θα με βγάλει όλη μέρα αλλιώς.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει ας μου απαντησει ειλικρινα με το θεμα του scrolling,η αν υπαρχει browser που να ειναι πολυ smooth.

 

Φιλε μου σαν το scrolling του iphone σιγουρα μεχρι στιγμης δεν υπαρχη...οχι οτι το Desire ειναι πολυ πισω....απλα ειναι αυτη η αισθηση και η δικη μου.

Οντως στο Desire ειναι ακριβως ετσι οπως τα λες... πιο νευρικο με καποια πολυ μικρα σπασηματακια καποιες φορες οταν κανεις συνηθως zoom....

Αλλα στα υπολοιπα πιστευω οτι ειναι απαιχτο το κινητο γενικος και φυσικα αρκετα πιο γρηγορο....

Το μονο θεμα για μενα ειναι η μικρη διαρκεια της μπαταριας....αλλα και αυτη τι να σου κανει οταν εχει να υποστηρηξη ενα κινητο με broswer Ferarri με υποστηρηξη flash και οθονη Amoled...? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σαν το scrolling του iphone σιγουρα μεχρι στιγμης δεν υπαρχη...οχι οτι το Desire ειναι πολυ πισω....απλα ειναι αυτη η αισθηση και η δικη μου.

Οντως στο Desire ειναι ακριβως ετσι οπως τα λες... πιο νευρικο με καποια πολυ μικρα σπασηματακια καποιες φορες οταν κανεις συνηθως zoom....

Αλλα στα υπολοιπα πιστευω οτι ειναι απαιχτο το κινητο γενικος και φυσικα αρκετα πιο γρηγορο....

Το μονο θεμα για μενα ειναι η μικρη διαρκεια της μπαταριας....αλλα και αυτη τι να σου κανει οταν εχει να υποστηρηξη ενα κινητο με broswer Ferarri με υποστηρηξη flash και οθονη Amoled...? :lol:

 

To πιστευεις οτι το μονο που σκεφτομαι ειναι το scrolling για το desire;Οχι οτι το'χω δουλεψει πολυ το κινητο,απλα επιασα το iphone.Κατα τ'αλλα θελω desire γιατι ειναι τελειως ανοιχτο και κανεις οτι θες.

Link to comment
Share on other sites

παΐδια πως μπορώ να εξάγω το ημερολόγιο από το κινητό μου και να το προσθέσω στο ημερολόγιο της google που έχω στο pc μου

 

και κάτι άλλο όταν στο ημερολόγιο του κινητού πατάμε ανανέωση, από που κάνει αυτό ανανέωση ?

 

 

 

Κανείς βρε παιδιά , δώστε μου τα φώτα σας

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λέτε για μπαταρίες εγώ έχω αυτή εδώ και αρκετό καιρό και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
ΑΕΚ, whiskey και Iron Maiden δίσκοι.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιδια το κινητακι καθε βραδυ το κλεινω...ειναι μια συνηθεια που την κανω εδω και πολυ καιρο...ετσι κι αλλιως εχω δυο συσκευες (την αλλη δεν την κλεινω για μηνες)...οσο για την μπαταρια ακουω πολλους απο εσας να υποστηριζουν οτι ενας λογος ειναι και η οθονη amoled...μα εγω θυμαμαι κατι που ειχα διαβασει προσφατα οτι οι amoled οθονες καταναλωνουν λιγοτερο...νομιζω καπου 20-25% λιγοτερο...:rolleyes:

 

To πιστευεις οτι το μονο που σκεφτομαι ειναι το scrolling για το desire;Οχι οτι το'χω δουλεψει πολυ το κινητο,απλα επιασα το iphone.Κατα τ'αλλα θελω desire γιατι ειναι τελειως ανοιχτο και κανεις οτι θες.

φιλε μου εγω παντως στο scrolling δεν εχω κανενα παραπονο...μπορει να μην ειναι το τελειο αλλα βαζοντας 10 στο iphone στο desire βαζω 9..!!!παντως με τo 2.1 android το scrollaρισμα ηταν πολυ νευρικο,τωρα ομως με το froyo ειναι μια χαρα...:happy:

Edited by Nikos_s3

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω παντως στο scrolling δεν εχω κανενα παραπονο...μπορει να μην ειναι το τελειο αλλα βαζοντας 10 στο iphone στο desire βαζω 9..!!!παντως με τo 2.1 android το scrollaρισμα ηταν πολυ νευρικο,τωρα ομως με το froyo ειναι μια χαρα...:happy:

 

Μ'αρεσει ας πουμε να μην ειναι πολυ γρηγορο το scrolling.

Υπαρχουν αλλοι browsers με υποστηριξη flash εκτος απ'τον μαμα;

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρεσει ας πουμε να μην ειναι πολυ γρηγορο το scrolling.

Υπαρχουν αλλοι browsers με υποστηριξη flash εκτος απ'τον μαμα;

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

και εμενα μου αρεσει αυτο πολυ και σε αυτο απο το desire ειμαι πολυ ευχαριστημενος...:)

οσο για αλλους browsers καλες επιλογες ειναι ο dolphin browser hd και ο xscope browser καθως και αρκετοι αλλοι...κανε googling για περισσοτερες πληροφοριες...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όταν κοιμούνται; το κινητό θέλει φόρτιση κάθε βράδυ έτσι κι αλλιώς.

Δεν φευγω απ το σπίτι αν δεν είναι πλήρης η μπαταρία. Δεν νιώθω ασφαλής ότι θα με βγάλει όλη μέρα αλλιώς.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ετσι ακριβως κι εγω !!!!Εχω και επιτραπεζιο φορτιστη με θηκη με δευτερη μπαταρια μεσα παντα φορτισμενη.

 

Από το Επαφές συγχρονίζει από όσο θυμάμαι.. Δοκίμασες να τις κάνεις copy-paste εκεί. Επίσης αν έχεις κάνει διαγραφή σε κάποια επαφή από τη συσκευή μετά και που συγχρονίζεις δεν στην περνάει. Υ.Γ: Έχεις δοκιμάσει να συγχρονίζεις με το MyphoneExplorer? Εγώ που δουλεύω με Outlook το δοκίμασα και με βόλεψε πάρα πολύ.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Μια χαρα ετσι.Ευχαριστω.

 

Να ρωτησω και κατι που δεν θυμαμαι αλλα εχει αναφερθει εδω:

- Τι κλιακαρουμε για να ακουγεται κατι σαν ηχος οταν ακουμπαμε την οθονη ?

-Προγραμμα για backup μονο των επαφων ποιο εχει αναφερθει ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...