Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκ ευκαιρια για διαβασμα και ψαξιμο σχετικα με το root του desire μου.. μια ευκολη ερωτηση για τους πιο προχωρημενους...

υπαρχει καποια διαφορα αν το root γινει με τη μεθοδο του unrevoked ή γινει με την κλασικο τροπο (downgrade)?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς να προτείνει μία βάση στήριξης αυτοκινήτου για το Desire. Θέλω να το χρησιμοποιήσω και σαν Navigator και είναι σχεδόν αδύνατον χωρίς βάση.

Αν είναι δυνατόν να υπάρχει στην Ελλάδα σε κάποιο κατάστημα και όχι απο κάποιο on-line shop.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σκ ευκαιρια για διαβασμα και ψαξιμο σχετικα με το root του desire μου.. μια ευκολη ερωτηση για τους πιο προχωρημενους...

υπαρχει καποια διαφορα αν το root γινει με τη μεθοδο του unrevoked ή γινει με την κλασικο τροπο (downgrade)?

 

γιατί να μπλέξεις με downgrade? δεν χρειάζεται άσε που θα κάνεις διπλή δουλειά για το τίποτα

+ ότι δεν ξέρω αν θα υπάρχει θέμα με τον παλιό HBOOT και το καινούριο λειτουργικό

+ ότι με το downgrade θα πρέπει να αναβαθμίσεις ξανά το radio +++ πολλά ακόμα:!:

 

και μόνο που τα γράφω κουράστηκα :X.

 

Γνωρίζει κανείς να προτείνει μία βάση στήριξης αυτοκινήτου για το Desire. Θέλω να το χρησιμοποιήσω και σαν Navigator και είναι σχεδόν αδύνατον χωρίς βάση.

Αν είναι δυνατόν να υπάρχει στην Ελλάδα σε κάποιο κατάστημα και όχι απο κάποιο on-line shop.

 

Ευχαριστώ.

 

φαντάζομαι ότι όποια από αυτές κι αν επιλέξεις δεν θα έχεις πρόβλημα

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να προτείνει μία βάση στήριξης αυτοκινήτου για το Desire. Θέλω να το χρησιμοποιήσω και σαν Navigator και είναι σχεδόν αδύνατον χωρίς βάση.

Αν είναι δυνατόν να υπάρχει στην Ελλάδα σε κάποιο κατάστημα και όχι απο κάποιο on-line shop.

 

Ευχαριστώ.

Πήγαινε στο Πλαίσιο, στο τμήμα των GPS και ζήτα τη δική τους βάση (μία Γερμανικής κατασκευής). Βγαίνει σε δύο εκδόσεις. Η πιο μεγάλη μπορεί να συγκρατήσει το Desire σε οριζόντια θέση, ενώ η μικρή μόνον σε κάθετη. Είναι πολύ ποιοτική βάση αλλά κοστίζει κάπου 25 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα tips και τους δύο! Τώρα πια κόλλησα! Long live swype!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο εβαλα κι εγω το swype και ειμαι κατα ενθουσιασμενος.... forever swype!!!:lol::lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια δεν ξερω ποιο ειναι για ελληνικα..ενα που εβαλα δεν ειχε παντως, στειλτε κανα πμ :p

 

ευχαριστω πολυ τα παιδια που μου το εστειλαν. :)

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μετα απο ενα μπερδεμα με το desire απο play247 μου στελνουν τελικα αλλο την τριτη με την νεα οθονη slsd και μου ειπαν οτι δεν εχει ελληνικο μενου ισχυει αυτο η και αυτοι δεν ξερουν..........................ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μετα απο ενα μπερδεμα με το desire απο play247 μου στελνουν τελικα αλλο την τριτη με την νεα οθονη slsd και μου ειπαν οτι δεν εχει ελληνικο μενου ισχυει αυτο η και αυτοι δεν ξερουν..........................ευχαριστω.

για το ελληνικο μενου δεν γνωριζω να σου πω αλλα για την οθονη το πιο σιγουρο ειναι οτι θα φοραει την slcd επειτα απο ανακοινωση της htc περι αντικαταστασης της amoled με την slcd....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν πράγματι το swype είναι τόσο καλό όσο λέτε (δηλ. για να το λέτε, θα είναι) θα ήθελα να το δοκιμάσω και εφόσον μου κάνει, να το αγοράσω. Πώς μπορώ; Δεν βλέπω κάτι στη σελίδα τους.

 

...και όχι, δεν το θέλω σπασμένο, αν και εφόσον υπάρχει. Έχω κάμποσα χρόνια που έχω απαλλαγεί από τα win, και έχω αφήσει πίσω μου κρακς κλπ.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγκατέστησα την τελευταία ROM από LeeDroid (v2.2) αλλά ενώ στην 2.1 μπορούσα να διαγράψω τα boot sound & boot animation, τώρα δεν μπορώ. Τα βρήκα στον νέο φάκελο όπου βρίσκονται αλλά δεν γίνεται να διαγραφούν. Κάποια λύση υπάρχει?

 

*έχω κάνει root και δοκίμασα να τα διαγράψω με Android Mate και Astro αλλά δεν έγινε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγκατέστησα την τελευταία ROM από LeeDroid (v2.2) αλλά ενώ στην 2.1 μπορούσα να διαγράψω τα boot sound & boot animation, τώρα δεν μπορώ. Τα βρήκα στον νέο φάκελο όπου βρίσκονται αλλά δεν γίνεται να διαγραφούν. Κάποια λύση υπάρχει?

 

*έχω κάνει root και δοκίμασα να τα διαγράψω με Android Mate και Astro αλλά δεν έγινε τίποτα...

 

Σε ποιόν φάκελο βρίσκονται αλήθεια διότι θέλω και εγώ να τα διαγράψω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

 

προχθές που προσπαθούσα να βγάλω άκρη με το ημερολόγιο του κινητού πάτησα συγχρονισμό και μου έβαλε τα γενέθλια των επαφών μου από το facebook. το θέμα είναι πως μπορώ να επεξεργαστώ αυτές τις προσθήκες γιατί μέσα από το κινητό δεν μπορώ να το κάνω. δλδ να αλλάξω ονόματα να προσθέσω εγώ το τι ώρα θέλω να χτυπάει κ.τ.λ.

 

 

και επίσης κάτι άλλο μπορώ από το κινητό να εξάγω το ημερολόγιο και να το βάλω μέσα στο ημερολόγιο του gmail?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να προτείνει μία βάση στήριξης αυτοκινήτου για το Desire. Θέλω να το χρησιμοποιήσω και σαν Navigator και είναι σχεδόν αδύνατον χωρίς βάση.

Αν είναι δυνατόν να υπάρχει στην Ελλάδα σε κάποιο κατάστημα και όχι απο κάποιο on-line shop.

 

Ευχαριστώ.

 

Είχα πάρει μια generic βάση με βεντούζα απο τον πακιστανό στο φανάρι για το Tytn II μου, και για το Desire εναι σουπερ. To γραπώνει καλά, δεν φευγει με τίποτα.

 

4 ευρουλάκια :)

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι και εγώ υπέρ των universal θηκών που κάνουν για σχεδόν όλες τις συσκευές. Και στο ebay τις βρίσκεις εξίσου πάμφθηνες και σε τεράστια ποικιλία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν πράγματι το swype είναι τόσο καλό όσο λέτε (δηλ. για να το λέτε, θα είναι) θα ήθελα να το δοκιμάσω και εφόσον μου κάνει, να το αγοράσω. Πώς μπορώ; Δεν βλέπω κάτι στη σελίδα τους.

 

...και όχι, δεν το θέλω σπασμένο, αν και εφόσον υπάρχει. Έχω κάμποσα χρόνια που έχω απαλλαγεί από τα win, και έχω αφήσει πίσω μου κρακς κλπ.

Το swype είναι σε developing στάδιο απ' όσο ξέρω, γι' αυτό δεν το δίνει η εταιρία ακόμα!

 

Μερικές custom ROM το έχουν ενσωματωμένο, και αν τσεκάρεις και στο ipmart το έχουν και εκεί :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει μια generic βάση με βεντούζα απο τον πακιστανό στο φανάρι για το Tytn II μου, και για το Desire εναι σουπερ. To γραπώνει καλά, δεν φευγει με τίποτα.

 

4 ευρουλάκια :)

 

Το ίδιο κι εγώ .Μια χαρά με είχε βολέψει μέχρι που τις πεταχτήκαν τα ελατήρια μια μέρα και πήγα και πήρα μια από το multirama με 14 ευρώ.:lol:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγκατέστησα την τελευταία ROM από LeeDroid (v2.2) αλλά ενώ στην 2.1 μπορούσα να διαγράψω τα boot sound & boot animation, τώρα δεν μπορώ. Τα βρήκα στον νέο φάκελο όπου βρίσκονται αλλά δεν γίνεται να διαγραφούν. Κάποια λύση υπάρχει?

 

*έχω κάνει root και δοκίμασα να τα διαγράψω με Android Mate και Astro αλλά δεν έγινε τίποτα...

 

Σε ποιόν φάκελο βρίσκονται αλήθεια διότι θέλω και εγώ να τα διαγράψω...

 

Μάλλον θα χρειαστείτε τον root explorer να το διαγράψετε αφού λογικά είναι στο /system/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να βρω απάντηση σε δύο ζητήματα

1.Τι ειναι το root? Χρειάζεται να γίνει ? Που μπορώ να βρω βήματα για το πως γίνεται?

2.Τι είναι η ROM? Χρειάζεται να γίνεται αλλαγή?

3.Χρειάζεται άλλη παραμετροποίηση το κινητό?

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να βρω απάντηση σε δύο ζητήματα

1.Τι ειναι το root? Χρειάζεται να γίνει ? Που μπορώ να βρω βήματα για το πως γίνεται?

2.Τι είναι η ROM? Χρειάζεται να γίνεται αλλαγή?

3.Χρειάζεται άλλη παραμετροποίηση το κινητό?

Σας ευχαριστώ.

Φίλε μου πραγματικά δεν νομίζω να έψαξες και πολύ και εγώ καινούργιος κάτοχος της συσκευής είμαι αλλά οι απαντήσεις που θέλεις είναι απλά στην πρώτη σελίδα του θέματος..!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χρειαστείτε τον root explorer να το διαγράψετε αφού λογικά είναι στο /system/
Tα διέγραψε ο Root Explorer (σε R/W mode). Σαν δωρεάν εφαρμογή στο market βγάζει μόνον το Android Mate, οπότε πρέπει να το πάρουμε από "αλλού"...:shifty:

 

*πρόβλημα: κατά την επανεκκίνηση, τα αρχεία εμφανίζονται και πάλι, ενώ επίσης μου κάνει μόνο του επανεκκίνηση...:(

 

Σε ποιόν φάκελο βρίσκονται αλήθεια διότι θέλω και εγώ να τα διαγράψω...

Βρίσκονται στον system/customize/resource

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πραγματικά δεν νομίζω να έψαξες και πολύ και εγώ καινούργιος κάτοχος της συσκευής είμαι αλλά οι απαντήσεις που θέλεις είναι απλά στην πρώτη σελίδα του θέματος..!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.Δεν ξέρω πως μου ξέφυγε αλλά πραγματικά έψαξα.Το θέμα είναι γιατί όμως πρέπει να γίνεται root το κινητό και να αλλάζει κάποιος την ROM?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

προχθές που προσπαθούσα να βγάλω άκρη με το ημερολόγιο του κινητού πάτησα συγχρονισμό και μου έβαλε τα γενέθλια των επαφών μου από το facebook. το θέμα είναι πως μπορώ να επεξεργαστώ αυτές τις προσθήκες γιατί μέσα από το κινητό δεν μπορώ να το κάνω. δλδ να αλλάξω ονόματα να προσθέσω εγώ το τι ώρα θέλω να χτυπάει κ.τ.λ.

 

 

 

και επίσης κάτι άλλο μπορώ από το κινητό να εξάγω το ημερολόγιο και να το βάλω μέσα στο ημερολόγιο του gmail?

 

Ευχαριστώ

 

σε κανέναν δεν έτυχε αυτό ? μια βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

να κάνω 2 ερωτησεις και εγώ για το desire...

 

ever το καλυτερο κινητο πο αγορασα...

 

οταν μπαινω στο ιντερνετ χρησιμοποιώντας το κινητο ως μοντεμ στον υπολογιστή ύστερα απο μερικά λεπτα (ισως και δευτερολεπτα) κολά ο υπολογιστής...

μηπως μπερδευονται "τα ιντερνετ";;(απο την αποψη οτι το κινητο κανει συνεχεια update στα εμαιλς...)

καμια λυση;;

τελος λιγακι ζεσταινεται το κινητο απο την χρηση!...αυτο δεν το ειχα δει σε αλλα κινητα....

το εχετε παρατηρησει;

Link to comment
Share on other sites

τελος λιγακι ζεσταινεται το κινητο απο την χρηση!...αυτο δεν το ειχα δει σε αλλα κινητα....

το εχετε παρατηρησει;

οντως ζεσταινεται η συσκευη επειτα απο συνεχη χρηση (το κανει σε ολους) και απο οτι φαινεται εχει να κανει με την κατασκευη του...δηλαδη δεν απορροφα την θερμοκρασια το πλαστικο που εχει...

 

 

Υ.Γ: και για μενα το καλυτερο κινητο που ειχα μεχρι στιγμης!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...