Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπάρχει κάτι βασικό όπως το εννοείς, απλά ανοίγεις τους Χάρτες (Google Maps) και πάνω στην μπάρα εμφανίζεται ένα σηματάκι σαν δορυφόρος.

ποιο radio έχεις? και ποιά rom?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

32GB. Ολες τις class τις διαβάζει, αλλα δεν εκμεταλευεται την πλήρη ταχύτητα τους. Την δική μου class6 το card reader την διαβαζει με 19/17 ΜΒ/sec read/write, και το κινητό ουτε με 10MB/sec. Μια class 4 πιστευω ειναι καλα. Class 2 δεν συστήνεται όταν υπαρχει EXT3 partition

Partition ext3 δεν υπάρχει, αλλά και ούτε ξέρω πως να κάνω γιατί linux δε γνωρίζω.

Η αντικατάσταση της κάρτας έχει κάποιο συγκεκριμένο τρόπο για να γίνει ή με απλή αντιγραφή όλων των δεδομένων της αρχικής στη καινούργια θα είμαι εντάξει.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει στη συσκευή μου την εφαρμογή chompsms!

όλα καλά,με ένα θεματάκι..ενώ έχει την επιλογή στις ρυθμίσεις να αλλάξεις το χρώμα του led στις ειδοποιήσεις,αυτό ανάβει μόνο πράσινο!

μήπως είναι κάποιο bug της εφαρμογής;

κάποια πρόταση;

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Partition ext3 δεν υπάρχει, αλλά και ούτε ξέρω πως να κάνω γιατί linux δε γνωρίζω.

Η αντικατάσταση της κάρτας έχει κάποιο συγκεκριμένο τρόπο για να γίνει ή με απλή αντιγραφή όλων των δεδομένων της αρχικής στη καινούργια θα είμαι εντάξει.

 

Από τη στιγμή που δεν έχεις ext3 -λογικά- με ενα copy/paste θα δουλέψει.

 

Πριν το ρουτάρω είχα κάνει το ίδιο ανάμεσα σε δυο 8ρες κάρτες και δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτά τα κινητά η μια μέρα αυτονομίας είναι μια χαρά.Δεν ζούμε και στην ζούγκλα να μην είμαστε κοντά σε πρίζα για πάνω απο 5-6 ώρες

 

δλδ ειμαστε υποχρεωμενοι να κυκλοφορουμε και με τον φορτιστη μαζι.......!!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Partition ext3 δεν υπάρχει, αλλά και ούτε ξέρω πως να κάνω γιατί linux δε γνωρίζω.

Η αντικατάσταση της κάρτας έχει κάποιο συγκεκριμένο τρόπο για να γίνει ή με απλή αντιγραφή όλων των δεδομένων της αρχικής στη καινούργια θα είμαι εντάξει.

 

H κάρτα έχει hidden φακέλους. Πριν κάνεις το copy-paste, βεβαιώσου ότι έχεις ενεργοποιησει στο λειτουργικό να δειχνει τα κρυφά αρχεία και φακέλους.

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

παρολο που το superUser μου λεει οτι του εδωσε δικαιωματα, οταν ξεκιναει η εφαρμογη, βγαζει ερορ και λεει δεν να σιγουρευτω αν ειναι rooted το κινητο :cry:

 

ΥΓ: σιγουρα ροοταρισμενο. :) σιγουρα εδωσα permission. μου λεει ομως και για το BusyBox. που να το βρω στην οφισιαλ ?

 

οκ...γνωστό το ''πρόβλημα''...μόλις ανοίξεις το πρόγραμμα πάτα το δεξιά κουμπακι που λέει ''problems'' και μετά ''οκ'' στο να κατεβάσει το busybox...έπειτα όλα θα δουλεύουν μια χαρά..:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλημέρα

Χθες είδα μια εφαρμογή στο i- phone η οποία ήταν αρκετά έξυπνη. συγκεκριμένα ήταν ένα σύστημα αλαρμ οποu όπλιζε με κωδικό, όταν άκουγε θόρυβο από το μικρόφωνο , η όταν κουνούσες το κινητό ηχούσε ...Υπάρχει κάτι τέτοιο και σε εμάς ?

Edited by pamarakos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω μεγαλο ενδιαφερον να παρω το desire σε αντικατασταση του Ε52 μου.

 

Δεδομενου οτι το service ΝΟΚΙΑ μου κραταει την συσκευη για πανω απο 20 ημερες και στο τηλ μου λενε οτι ειναι "στο εξωτερικο" και ΚΑΠΟΙΑ στιγμη ΟΤΑΝ ερθει θα με παρουν τηλ θα ηθελα να σας ρωτησω τα εξης :

 

Πως ειναι το service HTC???

 

Πως ειναι η καμερα για το video με το τελευταιο update?

Απ οτι εχω καταλαβει ειναι χαλια ε?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ο καιρός εχει 3D γραφικά με εξελιγμένη λειτουργία και πειτε μου αν τελικά μπορουμε να περασουμε εφαρμογες στην καρτα μνημης...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...εχω να προτεινω για την κινηταρα μας τον νεο media player ''Zimly Media Player Version Beta 1.4''....εχει πολυ ωραιο interface...μια δοκιμη πιστευω αξιζει...:):):)

περισσοτερα εδω:http://www.zim.ly/

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει το κόλπο με τη μπαταρία που αναφέρεται και όντως έδωσε κατι αλλά και πάλι ειναι απαράδεκτη η διάρκειά του.
Ποια είναι η διαδικασία που ακολούθησες?
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η διαδικασία που ακολούθησες?

φιλε μου ειναι στην πρωτη σελιδα στα tips & tricks και λεγεται "battery tip'"....

προφανως αυτο θα εννοει....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

οκ...γνωστό το ''πρόβλημα''...μόλις ανοίξεις το πρόγραμμα πάτα το δεξιά κουμπακι που λέει ''problems'' και μετά ''οκ'' στο να κατεβάσει το busybox...έπειτα όλα θα δουλεύουν μια χαρά..:)

 

Thnks, Problem solved!!

 

....Πως ειναι το service HTC???

....Πως ειναι η καμερα για το video με το τελευταιο update?

Απ οτι εχω καταλαβει ειναι χαλια ε?:worry:

 

Νομιζω σε ολες τις εταιρειες ειναι χαλια το service. Ευτυχως το τηλεφωνακι δεν εχω ακουσει να βγαζει προβληματα.

Οσο για την καμερα, φιλε οχι απλα μια χαρα, πολυ καλη ειναι! Αυτο που ακουσες ειναι μαλλον οτι οταν τραβαει HD video στα 720p, εχει χαμηλο fps (24). Αν το ρυθμισεις ομως στα 480p, εισαι αρχοντας :cool:

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι μερικες φορες οταν κανω google κατι που ψαχνω το ζουμ ιν-ζουμ ουτ δεν λειτουργει...στα αποτελεσματα της αναζητησης δηλαδη...

συμβαινει σε καποιον αλλον;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι μερικες φορες οταν κανω google κατι που ψαχνω το ζουμ ιν-ζουμ ουτ δεν λειτουργει...στα αποτελεσματα της αναζητησης δηλαδη...

συμβαινει σε καποιον αλλον;;;

 

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Μόνο εκεί σου συμβαίνει δηλαδή; Περίεργο...

Ποιον browser χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

ναι μονο εκει μου συμβαινει...τον μαμισιο χρησημοποιω...δεν ξερω τι μπορει να φταιει...

 

htc desire/tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ναι μονο εκει μου συμβαινει...τον μαμισιο χρησημοποιω...δεν ξερω τι μπορει να φταιει...

 

htc desire/tapatalk

 

μηπως εχεις mobile view?

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησις:

Ποια Rom προτεινετε? Με δεδομενο, ελαφρια, με Sense και πανω απο ολα σταθερη

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι Καλησπέρα

Χθες αγόρασα ένα Sony Ericsson Bluetooth Stereo Heads FM Radio MW600 για το desire και μετά λύπης μου είδα τα παρακάτω σοβαρά μειονεκτήματα : Συγκεκριμένα , δεν εμφανίζει την επαφή στο κουδούνισμα παρά μόνο το εισερχόμενο νούμερο και ας υπάρχει η επαφή στον κατάλογο του κινητού ,δεν μπορεί να διαχειριστεί τον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητού , δεν υπάρχει εξωτερικό κουδούνι επάνω του και αν έχεις το κινητό σε θέση που δεν ακούς τον κουδουνισμό του σε μια τσάντα τότε δεν θα πάρεις μυρωδιά ,χαμηλή ακουστικότητα και τέλος κακή ποιότητα ήχου στο ράδιο . «ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΠΟΙΟΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ >>>

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, Βοήθεια!!!

 

Ξαφνικά, κάθεφορά που πάω να ανοίξω τον browser, μου βγάζει το εξής μήνυμα:

"Λυπούμαστε! Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Internet (διαδικασία com.android.browser). Προσπαθήστε ξανά. Αναγκαστικό κλείσιμο"

 

Τι είναι πάλι αυτό?!?!?

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως θελει καθαρισμα η cache Αυτο το κανεις απο τις εφαρμογες βρισκεις τον browser και κανεις καθαρισμο δεδομενων ή οπως λεγεται

 

σε καποιους που υπηρχε τετοιο προβλημα λειτουργησε. ισως οφειλεται οτ ιειχες ανοιξει πολλα παραθυρα και μπουκωσε

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησις:

Ποια Rom προτεινετε? Με δεδομενο, ελαφρια, με Sense και πανω απο ολα σταθερη

 

LeeDroid ή AuraXTsense

Εγώ χρησιμοποιώ την δεύτερη

 

Παιδιά, Βοήθεια!!!

 

Ξαφνικά, κάθεφορά που πάω να ανοίξω τον browser, μου βγάζει το εξής μήνυμα:

"Λυπούμαστε! Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Internet (διαδικασία com.android.browser). Προσπαθήστε ξανά. Αναγκαστικό κλείσιμο"

 

Τι είναι πάλι αυτό?!?!?

 

settings > applications > browser και κάνε clear data + cache

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, Βοήθεια!!!

 

Ξαφνικά, κάθεφορά που πάω να ανοίξω τον browser, μου βγάζει το εξής μήνυμα:

"Λυπούμαστε! Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Internet (διαδικασία com.android.browser). Προσπαθήστε ξανά. Αναγκαστικό κλείσιμο"

 

Τι είναι πάλι αυτό?!?!?

 

εχω την εντυπωση πως θελει καθαρισμα η cache Αυτο το κανεις απο τις εφαρμογες βρισκεις τον browser και κανεις καθαρισμο δεδομενων ή οπως λεγεται

 

σε καποιους που υπηρχε τετοιο προβλημα λειτουργησε. ισως οφειλεται οτ ιειχες ανοιξει πολλα παραθυρα και μπουκωσε

Η απάντηση για να σου λυθεί το πρόβλημα δώθηκε. Απλά να αναφέρω όπως είχα γραψει και παλιότερα το πρόβλημα αυτό δημιουργείται αν στα setting του browser πας και πειράξεις το "Ορισμός μεγέθους κειμένου", ότι και να επιλέξεις μετά δημιουργείται αυτό το πρόβλημα και δεν μπορεί να ανοίξει ο default browser του κινητού και για να λυθεί θέλει clear cache.

Δεν ξέρω πού οφείλεται αυτό αλλά ελπίζω να διορθωθεί στο μέλλον.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...