Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς...

 

Εφτασα στο σημείο να βγάζω το καπάκι όποτε θέλω να βγάλω φώτο.

 

Α,τοσο καλα???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ το έχω από μέσα Ιουλίου και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το τζαμάκι.. Το έχω, βέβαια, του γλυκού νερού.. Δηλαδή με θήκη και το προσέχω.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Α,τοσο καλα???

 

Το βαζω στην μπροστινη τσεπη, βαλε βγαλε τριβεται. Μπορει να χει κατι τιποτα κερματα μεσα η τσεπη, καταλαβαινεις...

 

Δεν ειμαι και ο πιο προσεκτικος χρήστης :D

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Το βαζω στην μπροστινη τσεπη, βαλε βγαλε τριβεται. Μπορει να χει κατι τιποτα κερματα μεσα η τσεπη, καταλαβαινεις...

 

Δεν ειμαι και ο πιο προσεκτικος χρήστης :D

 

φιλε David,αν μου λες για τσεπες και τετοια εχουμε θεμα..οτι χειροτερο μπορεις να κανεις σε ενα κινητο ειναι να το βαζεις στην τσεπη,εχουν καταστρεψει κινητα και κινητα αυτες οι αδηφαγες τσεπες!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς...

 

Εφτασα στο σημείο να βγάζω το καπάκι όποτε θέλω να βγάλω φώτο.

 

Καπάκι απο΄την HTC δεν μπορείς να βρεις;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι format video παιζει το desire? τα περισσοτερα site αναφερουν 3gp mp2 mp4 και τα σιναφυ..με αναβαθμηση σε 2.2 θα παιζει και αλλα format? οπως divx h.264 και αλλα τετοια?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει root;

 

Φυσικα και ειναι Rooted και εχω περασει και moded ROM αλλα στο format της καρτας μου τα χαλαει λιγο ...

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ράγισε το γυαλί του καλύμματος του φακού (πάνω στο καπάκι) και σκέφτομαι να τα σπάσω-βγάλω εντελώς το γυαλί.
Link to comment
Share on other sites

τελικα τι format video παιζει το desire? τα περισσοτερα site αναφερουν 3gp mp2 mp4 και τα σιναφυ..με αναβαθμηση σε 2.2 θα παιζει και αλλα format? οπως divx h.264 και αλλα τετοια?

 

κατεβαζοντας δωρεαν εφαρμογη απο μαρκετ παιζεις τα παντα...

Link to comment
Share on other sites

βρισκω απο γνωοστο desire χρησης 10 ημερων με αποδειξη απο γερμανο 330 ευρω με ολα τα παρελκομενα του..ψηνομαι να το παρω αξιζει?? τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ειναι Rooted και εχω περασει και moded ROM αλλα στο format της καρτας μου τα χαλαει λιγο ...

 

με rom manager δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

βρισκω απο γνωοστο desire χρησης 10 ημερων με αποδειξη απο γερμανο 330 ευρω με ολα τα παρελκομενα του..ψηνομαι να το παρω αξιζει?? τι λετε?

 

ακομα εδω εισαι...? χαμηλοτερα δεν παιζει να το βρεις...

Link to comment
Share on other sites

έχω θέμα..:O

κάνω scan στην καρτέλα LAN...βρίσκει το 192.168.1.100 (που είναι η start IP του δικτύου μου) και όταν την επιλέξω μου πετάει παραθυράκι να αλλάξω username και password...πατάω οκ και ανοίγει νέο παραθυράκι που ζητάει username-password...ότι και να βάλω εκεί (στα windows δεν έχω pass), απλά δε συνδέεται...

 

το χα παθει και γω ποιο παλια κοιτα στις συνδεσ δυκτιου αν σου δινει την ιδiα ip username-password μη βαζεις τιποτα τικαρε το ανωνυμος αμα δε γινει τιποτα καν την kill

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

2 ερωτήσεις.

1)πως μπορώ να κάνω το ημερολόγιο να μου εμφανιζει τα ραντεβού στην κεντρική εικόνα του τηλεφωνου κάποιο καθορισμένο χρόνο πριν του ραντεβου? δηλαδη σήμερα είχα βάλει μια σημειώση στης 10 30 και επειδη χτύπησε στις 1030 το έχασα ενω στο diamond 2 μου το εμφάνιζε στην κεντρική οθόνη και το έβλεπα στυνεχως.

2)παρατηρω οτι το ημερολογιο δεν συγχρονιζει με το outlook μέσω του HTC sync. μηπως κανείς ξέρει να βοηθήσει?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι μαλλον ειμαστε μια παρτιδα με ελλατωματικα κινητα...γενικως αν καταλαβαινω καλα μολισ πιεστει το κινητο κανει ρεσταρτ....ακριβως οπως το δικο μου...ζοριζεται ζεστενεται και κανει ρεσταρτ κυριως με σιτε που εχουν μεσα φλασ

 

το θεμα ειναι πες οτι το γυρναμε και μας το αντικαθιστουν...θα παρουμε με slcd μαλλον

 

Σήμερα το άφησα στον Γερμανο στη Κηφισιά αναφέροντας το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Ο τεχνικός βλέποντας ένα χτύπημα μου λέει με ύφος "την έχει φάει την τούμπα του". Δεν απάντησα, που να εξηγώ τις ελλατωματικές μητρικές της HTC. 2 είναι οι προβληματισμοί μου :

1. Με αλλαγή μητρικής θα φτιάξει μόνιμα το πρόβλημα?

2. Αν πάει για αντικατάσταση, πώς θα αποφύγουμε την SLCD?

Link to comment
Share on other sites

έχω θέμα..:O

κάνω scan στην καρτέλα LAN...βρίσκει το 192.168.1.100 (που είναι η start IP του δικτύου μου) και όταν την επιλέξω μου πετάει παραθυράκι να αλλάξω username και password...πατάω οκ και ανοίγει νέο παραθυράκι που ζητάει username-password...ότι και να βάλω εκεί (στα windows δεν έχω pass), απλά δε συνδέεται...

 

Δοκίμασες αυτά που λεω εδώ σωστά ?

Επίσης κανε και ενα restart το pc.. και μενα κατι τετοια πεταγε αρχικά..

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Αγχώνεται γιατί στην πρώτη σελίδα υπάρχει link για την παλαιολιθική μέθοδο για root, η οποία αμφιβάλλω αν δουλεύει καν με τα καινούρια bootloader. :p

 

Με το unrevoked κάνετε με 1 κλικ root το κινητό σας και ησυχάζετε. Ούτε δεύτερες κάρτες ούτε command line ούτε τίποτα. ;)

 

και που μπορω να βρω οδηγιες ωστε να κανω αυτο το πανευκολο root????!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

και που μπορω να βρω οδηγιες ωστε να κανω αυτο το πανευκολο root????!!!!!

 

Μερικές σελίδες πιο πριν. (υπενθυμίζω και πάλι: με δίκη σου ευθύνη. Κουραστικό να το λες συνέχεια, αλλά..).

 

Σήμερα το άφησα στον Γερμανο στη Κηφισιά αναφέροντας το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Ο τεχνικός βλέποντας ένα χτύπημα μου λέει με ύφος "την έχει φάει την τούμπα του". Δεν απάντησα, που να εξηγώ τις ελλατωματικές μητρικές της HTC. 2 είναι οι προβληματισμοί μου :

1. Με αλλαγή μητρικής θα φτιάξει μόνιμα το πρόβλημα?

2. Αν πάει για αντικατάσταση, πώς θα αποφύγουμε την SLCD?

 

Για το 2, δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος. Θεωρώ πάντως πως θα πρέπει να σου φέρουν ακριβώς το κινητό που τους; πήρες (με AMOLED) και όχι άλλο. Ίσως να τους το επισημάνεις και βλέπεις. Για το 1, θεωρητικά ναι, πρακτικά ποιος ξέρει..

 

Με προβληματίζει αυτό με το χτύπημα. Αν δουν από την htc πως υπάρχει χτύπημα (και πέσεις και σε μίζερο τεχνικό), μπορεί και να μην στο καλύψουν..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το άφησα στον Γερμανο στη Κηφισιά αναφέροντας το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Ο τεχνικός βλέποντας ένα χτύπημα μου λέει με ύφος "την έχει φάει την τούμπα του". Δεν απάντησα, που να εξηγώ τις ελλατωματικές μητρικές της HTC. 2 είναι οι προβληματισμοί μου :

1. Με αλλαγή μητρικής θα φτιάξει μόνιμα το πρόβλημα?

2. Αν πάει για αντικατάσταση, πώς θα αποφύγουμε την SLCD?

 

Συνηθως αλλαζουν την μητρικη,εκτος απο μικροφωνο,ακουστικο,οθονη,και κατι ψιλοπεριφερειακα εξαρτηματα,δεν μπορουν να βαλουν χερι πουθενα και αναγκαστικα αλλαζουν την μητρικη.Αν δεις οτι εξακολουθει το προβλημα μετα την αλλαγη η σου προκυψει κατι αλλο τους το ξαναπας και απαιτεις να στο φιαξουν,μπορει να σου αλλαξουν και παλι μητρικη (μου ετυχε εμενα με ενα pixon12 και μου αλλαξαν δυο φορες το motherboard)

Link to comment
Share on other sites

με rom manager δοκιμασες?

 

μου βγαζει ενα ερωτηματικο μετα την επανεκινηση και μενει εκει ...

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ράγισε το γυαλί του καλύμματος του φακού (πάνω στο καπάκι) και σκέφτομαι να τα σπάσω-βγάλω εντελώς το γυαλί.

 

Αν βγάλεις το πλαστικο που ειναι μπροστά στην κάμερα, πες μας αποτελέσματα.

 

Υπάρχει φόβος να γδαρθει η επιφάνεια του φακού η ειναι αρκετα μέσα;;

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τελικά αν βρω κινητό αυτές τις ημέρες θα είναι με amoled ή έχουν έρθει τα καινούρια?

 

Λογικά τα καινούρια αλλά αυτό θα το δεις όταν πας να πάρεις τη συσκευή.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το unrevoked,δουλευεί και για την stock 2.2 από την htc με OTA? Γιατί κάτι διαβάζω δεξιά και αριστερά πως για την ώρα δεν μπορούν να κάνουν root λόγω του bootloader ή κάτι τέτοιο. Πρέπει να κάνω downgrade δηλαδή?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...