Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα. εγκατεστησα το handcent για τα μηνυματα αλλα τωρα οταν μου ερχετε μηνυμα με ειδοποιει και το handcent και το πραγραμμα που εισαι μεσα το κινητο. πως μπορω να βαλω να πηγαινουν τα μηνυματα μονο στο handcent??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν κάπου αναλυτικές οδηγίες για όλη τη διαδικασία;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=725738

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε καμμιά καλή 2.2 rom?

έβαλα την opendesire και μου φαίνεται μεν καλή αλλά κρασάρει ο android browser δυστυχώς:O

 

το sense δε μπορώ να πω πως μου λείπει, μόνο το ότι δεν δείχνει ποιο τραγούδι παίζει και play/pause next previous στην κλειδωμένη οθόνη:confused:

Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε καμμιά καλή 2.2 rom?

έβαλα την opendesire και μου φαίνεται μεν καλή αλλά κρασάρει ο android browser δυστυχώς:O

 

το sense δε μπορώ να πω πως μου λείπει, μόνο το ότι δεν δείχνει ποιο τραγούδι παίζει και play/pause next previous στην κλειδωμένη οθόνη:confused:

εγω έβαλα την ποιο κάτω του Miri γιατι ειναι σταθερη χωρις κανενα πρόβλήμα

http://htcpedia.com/miri_froyo_desire_rom_v2/soft/htc-desire-roms.html?page=1

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά υπάρχει πρόγραμμα που να παίζει avi αρχεία;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ειμουν αναμεσα σε Desire και Galaxy S !!! Σημερα πηγα στον Γερμανο και ειδα το Desire ,το κινητο ειναι... απιαστο το απογευμα παω να το παρω :) !
Link to comment
Share on other sites

Για σας και από μένα! επειδή είμαι εντελώς καινούργιος στο android platform και ήρθα απο iphone... μπορει κάποιος να μου στέιλει με pm 2-3 χρήσημα links με tutorials gia roming free apps κτλ ?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Νίκος.

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. εγκατεστησα το handcent για τα μηνυματα αλλα τωρα οταν μου ερχετε μηνυμα με ειδοποιει και το handcent και το πραγραμμα που εισαι μεσα το κινητο. πως μπορω να βαλω να πηγαινουν τα μηνυματα μονο στο handcent??

 

Αυτο που εχω κανει εγω ειναι να απενεργοποιήσω το notification του default sms manager. Οποτε τα sms μπορω να τα βλεπω/γραφω απο 2 applications, αλλα τις ειδοποιήσεις τις περνω απο το handcent.

M

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις πως γινεται τελικα να δουλεψει το ξυπνητιρι παιζοντας mp3 δικο μου?

Διαβασα στο HTC support για το πως να βαλω mp3 για το alarm αλλα δεν δουλευει. Το alarm μου βλεπει παντα το mp3 που εχω για ring tone παρ'ολο που βρίσκεται σε αλλο folder αυτο των alarms (/sdcard/media/audio/alarms).

Θα εκτιμουσα την βοηθεια σας.

Μ

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, εγώ σκέφτομαι να κανω root τη συσκευή και τελικά το αποφασίζω και το κανω. Αν τελικά το μετανιώσω και θέλω να γυρίσω πίσω που θα βρω την μανίσια ΕΛΛΗΝΙΚΗ ρομ που είχε το τηλέφωνο; Αυτή με το λεξικο, τα 160 γράμματα στο sms κτλ κτλ. Δεν εχω καμία εμπειρία από τέτοια πράγματα και μπορεί να ειναι χαζό αυτό που ρωτάω αλλά παντού βλέπω αγγλικες ρομ για κατέβασμα.

 

Οκ έμμεσα η ερώτηση μου απαντήθηκε. Μια άλλη απορία μου είναι αν αλλάξω κάρτες και δίκτυο το τηλέφωνο αποθηκεύει τις ξεχωριστές ρυθμισεις δικτύου για κάθε κάρτα ή θα μπερδευτούν;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις πως γινεται τελικα να δουλεψει το ξυπνητιρι παιζοντας mp3 δικο μου?

Διαβασα στο HTC support για το πως να βαλω mp3 για το alarm αλλα δεν δουλευει. Το alarm μου βλεπει παντα το mp3 που εχω για ring tone παρ'ολο που βρίσκεται σε αλλο folder αυτο των alarms (/sdcard/media/audio/alarms).

Θα εκτιμουσα την βοηθεια σας.

Μ

 

Αφηστε, τελικα το βρηκα.

Λοιπον, κατεβασα το Ringdroid απο το market, και αν θες κοβεις/ραβεις, και μετα στο save as του λες τι να κανει τον ηχο....alarm, notification, ringtone.

Και ετσι λυνεται μια για παντα.

Μ

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην έρθουν Ευρώπη αυτές οι συσκευές γτ μετά τα δικά μας δεν θα πωλούνται με τπτ...

Λόγω του θέματος με τον ήλιο; Γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν μπορεί κανείς να πει ευθέως για το αν η SLCD είναι καλύτερη από την AMOLED.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να απαντήσω σε μερικές απορίες σχετικά με custom roms.

1) Για να γυρίσετε στην εργοστασιακή κατάσταση, απλά κατεβάζετε το αρχείο .exe και το εκτελείτε, αφού φυσικά έχετε συνδέσει το κινητό με τον υπολογιστή μέσω usb. Η διαδικασία παίρνει γύρω στα 5 λεπτά και πρέπει απλά να μην αγγίξετε το κινητό όσο γίνεται η διαδικασία. http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22633

2) Όσον αφορά στις custom roms, προσωπικά χρησιμοποιώ την OpenDesire και τη DeFrost. Δε μου έχουν δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα και είναι καθαρές και γρήγορες roms. Τις συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει ένα άκρως λειτουργικό τηλέφωνο. Ειδικά στις τελευταίες εκδόσεις τους έχει βελτιωθεί δραματικά η αυτονομία της μπαταρίας.

Τώρα, όποιος θέλει sense rom, όλοι λένε τα καλύτερα για την DjDroid. Την δοκίμασα κι αυτή κυρίως για να δοκιμάσω το 720p βίντεο αλλά την έβγαλα μετά από λίγη ώρα γιατί μου φαινόταν αρκετά φορτωμένη. Μου αρέσουν κυρίως οι roms που είναι όσο πιο καθαρές γίνεται.

 

Μη φοβάστε να δοκιμάζετε αρκετές roms. Κρατήστε απλά ένα backup με το titanium (το βρίσκετε στο market). Η διαδικασία να φλασάρετε μια rom είναι πανεύκολη, ειδικά με το Rom Manager (και αυτό στο market) και μετά κάνετε ένα restore απο το titanium και είστε έτοιμοι.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Αν και ζαχάρωνα καιρό το Wildire, μόλις είδα την προσφορά του Γερμανού τσακίστηκα και το πήρα. Το κινητό με μια κουβέντα είναι ΤΟΥ-ΜΠΑ-ΝΟ. Μοναδικό μείον ότι το πλήκτρο αυξομείωσης έντασης ήχου είναι πολύ ευαίσθητο και μπορεί να το πατήσεις κατά λάθος όπως το κρατάς. Υπάρχει δυνατότητα να του φορτώσω πρόγραμμα GPS με φωνητικές οδηγίες κλπ.; Το δικό του GPS πώς λειτουργεί; Δεν το έχω βρει ακόμα...

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να απαντήσω σε μερικές απορίες σχετικά με custom roms.

1) Για να γυρίσετε στην εργοστασιακή κατάσταση, απλά κατεβάζετε το αρχείο .exe και το εκτελείτε, αφού φυσικά έχετε συνδέσει το κινητό με τον υπολογιστή μέσω usb. Η διαδικασία παίρνει γύρω στα 5 λεπτά και πρέπει απλά να μην αγγίξετε το κινητό όσο γίνεται η διαδικασία. http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22633

2) Όσον αφορά στις custom roms, προσωπικά χρησιμοποιώ την OpenDesire και τη DeFrost. Δε μου έχουν δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα και είναι καθαρές και γρήγορες roms. Τις συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει ένα άκρως λειτουργικό τηλέφωνο. Ειδικά στις τελευταίες εκδόσεις τους έχει βελτιωθεί δραματικά η αυτονομία της μπαταρίας.

Τώρα, όποιος θέλει sense rom, όλοι λένε τα καλύτερα για την DjDroid. Την δοκίμασα κι αυτή κυρίως για να δοκιμάσω το 720p βίντεο αλλά την έβγαλα μετά από λίγη ώρα γιατί μου φαινόταν αρκετά φορτωμένη. Μου αρέσουν κυρίως οι roms που είναι όσο πιο καθαρές γίνεται.

 

Μη φοβάστε να δοκιμάζετε αρκετές roms. Κρατήστε απλά ένα backup με το titanium (το βρίσκετε στο market). Η διαδικασία να φλασάρετε μια rom είναι πανεύκολη, ειδικά με το Rom Manager (και αυτό στο market) και μετά κάνετε ένα restore απο το titanium και είστε έτοιμοι.

 

Εγω περιμενω Cyanogen 6 πως και πως... Ειναι απο τις πιο καθαρες και γρηγορες με εξτρα bonus οτι εχει bolt on updater για OTA αναβαθμίσεις.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω Cyanogen 6 πως και πως... Ειναι απο τις πιο καθαρες και γρηγορες με εξτρα bonus οτι εχει bolt on updater για OTA αναβαθμίσεις.

 

Cyanogen δεν έχω δοκιμάσει ακόμη, αλλά για τις OTA αναβαθμίσεις, αν το σκεφτείς, δε διαφέρει και πολύ από τις αναβαθμίσεις μέσω rom manager. Κατεβάζεις τη rom από το κινητό και τη φλασάρει μόνο του και σε 2 λεπτά είσαι έτοιμος!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο κρατάει η μπαταρία του με κανονική χρήση?

 

[4-5 τηλ. καθημερινά, 20-30 λεπτά μουσική, ανάγνωση του mail και περιήγηση σε 2-3 ιστοσελίδες καθημερινά, χρήση του Gps κάθε 2-3 μέρες...]

 

ενδιαφέρομαι να πάρω το desire ή το samsung wave για τον εαυτό μου και το wildfire για τη γυναίκα μου...

nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Cyanogen δεν έχω δοκιμάσει ακόμη, αλλά για τις OTA αναβαθμίσεις, αν το σκεφτείς, δε διαφέρει και πολύ από τις αναβαθμίσεις μέσω rom manager. Κατεβάζεις τη rom από το κινητό και τη φλασάρει μόνο του και σε 2 λεπτά είσαι έτοιμος!

 

Ναι αλλα θελει ClockWorkMod recovery και οπως βλεπεις στην υπογραφη μου προτιμω Amon_RA (για την ωρα) :)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Σαν νιούφης να ρωτήσω και εγώ κάτι..

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το DESIRE και απότι είδα στην αγορά μόνο ο Γερμανός το έχει φθηνότερα με τελική στα 399 αλλά απότι ρώτησα είναι BRANDED της Cosmote.

 

Αυτό επηρεάζει σε κάτι (στην χρήση του) όπως πχ για να το κάνω root όπως που πολλοί λέτε είναι πιο γρήγορο...

 

Ευχαριστώ για την χαζή μου ερώτηση....:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο κρατάει η μπαταρία του με κανονική χρήση?

 

[4-5 τηλ. καθημερινά, 20-30 λεπτά μουσική, ανάγνωση του mail και περιήγηση σε 2-3 ιστοσελίδες καθημερινά, χρήση του Gps κάθε 2-3 μέρες...]

 

ενδιαφέρομαι να πάρω το desire ή το samsung wave για τον εαυτό μου και το wildfire για τη γυναίκα μου...

 

Με τέτοια χρήση,μπορεί και δυο μέρες.

Αν αφήσεις λίγο παραπάνω το ασύρματο ανοικτό όμως σίγουρα θέλει κάθε βράδυ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

το έχεις δοκιμάσει? κολάνε καθόλου τα avi αρχεια ή είναι οκ?

 

Το κατέβασα θα το δοκιμάσω.

Αν έχει κανείς εμπειρία καλό θα ήταν να μας την πει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια χρήση,μπορεί και δυο μέρες.

Αν αφήσεις λίγο παραπάνω το ασύρματο ανοικτό όμως σίγουρα θέλει κάθε βράδυ.

 

εγω με ανοικτο ολη μερα το wifi και το data εκτος σπιτιου

με ολες τις ειδοποιησεις το βραδυ ειναι στο 20% και με 2,3τηλ.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...