Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω που το εκανα ελληνικα με το που εβαλα την σιμ..εβαλα κ το morelocale 2 κ παλι μονο 70 χαρακτηρες εχει στο μνμ..υπαρχει περιπτωση να αλλαξει αυτο κ να γραφει 160 κανονικα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ καλο τοπικ και πολυ κατατοπιστικο.Εχω αποφασισει κι εγω διαβαζοντας το να παρω το συγκεκριμενο τηλεφωνο κυριως λογω android και πληθους εφαρμογων που τα winmo 6.5 πχ στο HD mini ή στο HD2(που ηταν οι αλλες επιλογες μου) δεν θα τις εχω.

Δυο χαζες αποριες :

το Vodafone together υποστηριζεται?

αν θελω να εχω ιντερνετ και εκτος wifi δικτυου ποιες ειναι οι λυσεις και το κοστος?υπαρχει καποιο τοπικ που να το αναφερει?

 

Vodafone unlimited με κόστος 20 ευρώ

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο τοπικ και πολυ κατατοπιστικο.Εχω αποφασισει κι εγω διαβαζοντας το να παρω το συγκεκριμενο τηλεφωνο κυριως λογω android και πληθους εφαρμογων που τα winmo 6.5 πχ στο HD mini ή στο HD2(που ηταν οι αλλες επιλογες μου) δεν θα τις εχω.

Δυο χαζες αποριες :

το Vodafone together υποστηριζεται?

αν θελω να εχω ιντερνετ και εκτος wifi δικτυου ποιες ειναι οι λυσεις και το κοστος?υπαρχει καποιο τοπικ που να το αναφερει?

 

Το vodafone together υποστηρίζεται κανονικότατα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 140 ή μέχρι 160 χαρακτήρες;

 

Μέχρι 140! Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό, πάντως γίνεται και συμφέρει!

 

Greek keyboard είναι το πρόγραμμα! Ψάξτε και λίγο για το πως θα κάνετε εγκατάσταση γιατί δεν το πολυθυμάμαι! Το καλό είναι ότι λειτουργεί σαν έξτρα πληκτρολόγιο και δεν αντικαθιστά τα υπάρχοντα.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

εχθες πηρα με επιδοτηση απο vodafone το desire

το πηρα απο VnP .

Δεν εχω δει καλυτερη εξυπηρετηση.

ο ανθρωπος εκανε τα παντα να με εξυπηρετηση παρολα που δεν το πληρωσα.

Μπραβο στη εταιρεια.

 

 

Φιλε μου εγω εκανα αιτηση για φορητοτητα στη Wind και με πηρε η vodafone κανοντας αντιπροταση και θα μου δωσει αρκετα μεγαλη επιδοτηση!Μπορω να το παρω και εγω απο το VnP?Τι χρειαζομαι να εχω μαζι μου εκτος απο ταυτοτητα,αφμ και το νουμερο μου βεβαια?

Περιμενω απαντηση σου!Ειναι με ελληνικο μενου το κινητο ετσι?

 

παιδια και κατι αλλο να ρωτησω!ξερει κανενας ποτε το φερνει επισημα η vodafone?

 

Καταρχην το κινητο εχει στο VnP 490

εγω μονο το αφμ του ειπα ειδε την επιδοτηση μου και μου το εδωσε.

ετσι απλα

Το πηρα την τριτη και ειχε ενα ακομα.

δεν ξερω την διαθεσιμοτητα του.

Ειναι με ελληνικο μενου

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε πως ενημερωνεται ο καιρος και η τοποθεσια που βρισκομαι καθε φορα.

με gps ή wifi

τι πρεπει να κανω για να ειναι συνεχεια ενημερωμενο

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε πως ενημερωνεται ο καιρος και η τοποθεσια που βρισκομαι καθε φορα.

με gps ή wifi

τι πρεπει να κανω για να ειναι συνεχεια ενημερωμενο

 

με ίντερνετ

είτε αυτό είναι wifi είτε 3g, να το ρυθμίσεις να κάνει αυτόματα ανανέωση.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Υποθετω πως ειναι οπως στο manilla...

τραβει το στιγμα απ το GPS και τον καιρο που αντιστοιχει στο στιγμα απ το weather.com (ιντερνετ... μεσω wifi αν υπαρχει.. αλλιως μεσω 3g/2g)

Λογικα ειχες την ελπιδα οτι τραβαει τον καιρο απ το gps, χωρις χρηση ιντερνετ, αλλα αυτο ειναι αδυνατο.

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω πως ειναι οπως στο manilla...

τραβει το στιγμα απ το GPS και τον καιρο που αντιστοιχει στο στιγμα απ το weather.com (ιντερνετ... μεσω wifi αν υπαρχει.. αλλιως μεσω 3g/2g)

Λογικα ειχες την ελπιδα οτι τραβαει τον καιρο απ το gps, χωρις χρηση ιντερνετ, αλλα αυτο ειναι αδυνατο.

 

Μπααα, δεν χρησιμοποιεί το gps. Το έχω κλειστό σχεδόν συνέχεια.

Το πιθανότερο είναι, να βρίσκει που ανήκει το wifi (γεωγραφικά) ή να κάνει τριγωνοποίηση μέσω του 3g σήματος.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Μπααα, δεν χρησιμοποιεί το gps. Το έχω κλειστό σχεδόν συνέχεια.

Το πιθανότερο είναι, να βρίσκει που ανήκει το wifi (γεωγραφικά) ή να κάνει τριγωνοποίηση μέσω του 3g σήματος.

Ανάλογα με την κεραία από την οποία πέρνει σήμα το κινητό σου, σου δίνει και τον καιρο!

Δεν πέρνει το ακριβές στίγμα... Τον καιρό στην περιοχή σου λέει!

Link to comment
Share on other sites

Κ που ακριβώς βλέπεις πόσα γράμματα έχεις γραψει κ αν στέλνεις 1 η παραπάνω μνμτ;στο Greek keyword εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

το N1 γιατί το έχουν πιο ακριβό στο Skroutz απότι το Desire;

 

Γιατί κάποιος να επιλέξει Desire απότι N1 ίδια κινητά δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπερα!όλα μέχρι στιγμής δουλεύουν ρόλοι στο κινητό ,εκτος του bluetooth

,εχω και το bluetooth file transfer αλλά πάραυτα μπορώ μόνο να λάβω ,καιοχι να στείλω,μπορεί κάποιος να μου πει πως στέλνει;

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βρίσκεσαι στο άλμπουμ των φωτογραφιών πχ πατάς το δεύτερο κουμπακι που δείχνει ένα κυκλο με δυο βελάκια προς τα πανω και επιλέγεις bluetooth. To bluetooth file transfer αν θυμάμαι καλά κάπου μου μπλόκαρε και το έβγαλα. Υπόψη ότι αν στέλνεις σε άλλο κινητό μπορεί να σου εμφανιστεί ειδοποίηση (απλά "τράβα" προς τα κάτω την πάνω μπάρα κατάστασης) για να κάνεις pair με το άλλο κινητό.

 

Σε ένα τραγούδι πχ πάτα το πλήκτρο menu και μετά το εικονίδιο κοινή χρήση και bluetooth.

Edited by vigilante
more info
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω και γω φιλε μου αλλα δε στελνει τιποτα...ουτε με το file tranfer ουτε με το κανονικο.με το κανονικο προγραμμα δε γραφει sending αλλα το αλλο κινητο δε παιρνει ποτε τιποτα

στο file tranfeρ δε γραφει παντα με ολα τα κινητα το εξεις:service not found<you cant connect with target device because it lacks of the object push profile,obex opp

Edited by ikariwths
Link to comment
Share on other sites

παιδες επιγοντως βοηθεια..

σημερα κατι επαθε το κινητο μου..

το ρολοι στην αρχικη σελιδα δεν κανει πλεον τον κυκλο,που μου την εσπαγε καθε φορα,αλλα τωρα απλως κολλαει λιγο κανα δευτερολεπτο κ μετα παει κανονικα στην ωρα που ηταν χωρις να κανει τον κυκλο απλως προχωροντας τον δεικτη των δευτερολεπτων διστακτικα κ σαν να κολλαει.

στο ιντερνετ δεν μου γυρναει επισης η οθονη οταν βαζω το κινητο οριζοντια..δεν ξερω τι επαθε.φοβηθηκα λιγο μηπως καμια εφαρμογη κ απεγκατεστησα αυτες που εγκατεστησα σημερα αλλα παλι τα ιδια...

καμια ιδεα για το τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω και γω φιλε μου αλλα δε στελνει τιποτα...ουτε με το file tranfer ουτε με το κανονικο.με το κανονικο προγραμμα δε γραφει sending αλλα το αλλο κινητο δε παιρνει ποτε τιποτα

στο file tranfeρ δε γραφει παντα με ολα τα κινητα το εξεις:service not found<you cant connect with target device because it lacks of the object push profile,obex opp

 

πρώτον καλού κακού κλείσε και ξανα άνοιξε το κινητό για να είσαι σίγουρος ότι δεν σου κανει κανένα τρελό λόγω του bt files transfer. έπειτα προσπάθησε να στείλεις κάτι στο άλλο κινητό, έλεγξε τη γραμμή ειδοποιήσεων όπως σου είπα, επίσης αν κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο home αφού στείλεις αυτό που θέλεις θα εμφανιστεί ένα παραθυράκι με τις έξι τελευταίες εφαρμογές που άνοιξες, ενδέχεται εκεί να δεις ένα εικονίδιο με ένα γρανάζι αυτό κανονικά έπρεπε να είναι popup το οποίο θα σε ενημερώνει ότι θα συνδεθείς με μια άλλη συσκευή η κάτι τέτοιο. πάτησέ το και απάντησε καταφατικά σε ότι δεις.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Θα θελα μια επισημη πηγη που να λεει πως γινετε γτ απ αυτα που βλεπω στο diamond2 πιστευω πως ειναι GPS.

Αν θυμαμαι καλα το λεει κι ολας στο update!

 

Οταν δεν εχω καλο σημα (ειμαι στο σπιτι) με βγαζει σε ενα χωριο 10 χλμ μακρυα απ το σπιτι μου!

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα μια επισημη πηγη που να λεει πως γινετε γτ απ αυτα που βλεπω στο diamond2 πιστευω πως ειναι GPS.

Αν θυμαμαι καλα το λεει κι ολας στο update!

 

Οταν δεν εχω καλο σημα (ειμαι στο σπιτι) με βγαζει σε ενα χωριο 10 χλμ μακρυα απ το σπιτι μου!

 

Η κάθε εφαρμογή που ζητάει geo-location, το ζητάει από το σύστημα. Είναι θέμα δικών σου ρυθμίσεων το τι θα του επιτρέψεις για εντοπισμό, σήμα από κεραίες, σήμα από GPS ή και τα 2.

Σε βγάζει τόσο μακριά από την πραγματική σου θέση γιατί μάλλον πιάνεις σήμα από λιγες κεραίες (πιθανότατα από 1) και αυτή η πληροφορία σου δίνει πολύ μικρή ακρίβεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα root το desire και μετα εκανα και το A2SD και τωρα οταν κανω εγκατασταση μια εφαρμογη παλι μειωνεται η μνημη της συσκευης!!!Κανω καπου λαθος η' ετσι γινεται???

 

μηπως δεν πετυχε το root???Ομως μεσα στα προγραμματα μου βγαζει 1 εικονιδιο που ονομαζεται ''Δικαιωματα Superuser'' το οποιο οταν το επιλεγω μου βγαζει μονο μια μαυρη οθονη που λεει ''Δικαιωματα Superuser'' στο πανω μερος!:confused:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν πετυχε το root???Ομως μεσα στα προγραμματα μου βγαζει 1 εικονιδιο που ονομαζεται ''Δικαιωματα Superuser'' το οποιο οταν το επιλεγω μου βγαζει μονο μια μαυρη οθονη που λεει ''Δικαιωματα Superuser'' στο πανω μερος!:confused:

 

περνα καποια εφαρμογη που να απαιτει δικαιωματα root πχ wifi tether root explorer

Link to comment
Share on other sites

προσπαθει να κανει κατεβασμα αλλα τιποτα!!!!:(

λεει συνεχεια ''εκκινηση ληψης''

τελικα τα εκανε εγκατασταση!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Κ που ακριβώς βλέπεις πόσα γράμματα έχεις γραψει κ αν στέλνεις 1 η παραπάνω μνμτ;στο Greek keyword εννοώ.

 

Το βλέπεις δυστυχώς μόνο όταν κοντεύεις να πας στο 2ο μυν...

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

 

προσπαθώ να "ανεβάσω" τις επαφές που έχω αποθηκευμένες στο κινητό στο gmail με τον εξής τρόπο: κάνω εξαγωγή στην sd και στην συνέχεια κάνω εισαγωγή του αρχείου απο το gmail. Το πρόβλημα είναι οτι οι επαφές (που ειναι γραμμένες με ελληνικά) εμφανίζονται κινέζικα.......έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα ?

μήπως υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να κάνω την ίδια δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...