Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.

Προκειται αυριο να αγορασω το desire αλλα ειδα οτι στην επιλογη αλφαριθμητικου πληκτρολογιου και οχι qwerty για την συνταξη μηνυματος ενω εχει Τ9 μια χαρα δεν εχει μικρα ελληνικα παρα μονο κεφαλαια...και ξερετε τι γινεται...γραφει με τονουσ αναμεσα...επιλεγεις καπως τα μικρα???...αν οχι υπαρχει περιπτωση στο μελλον να μπουν???...υπαρχει περιπτωση να μην το αγορασω μονο και μονο γιάυτο το λογο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε μία custom rom πώς κατεβάζουμε τις ενημερώσεις που κάνει ο δημιουργός της;

 

περνανε την νεα απο πανω χωρις wipe

Link to comment
Share on other sites

Ναι...το έχω αγοράσει. Πιστεύω οτι είναι από τα καλύτερα protector. Είναι πάρα πολύ καθαρό και μπήκε με τη μία χωρίς να δημιουργηθεί η παραμικρή φουσκάλα!!

Βέβαια είναι ολίγον ακριβούτσικο...άλλα οτι πληρώνεις παίρνεις. Το βρήκα λίγο φθηνότερο στο ebay.

 

Πότε το πήρες? Και πόσο καιρό το έχεις πάνω στη συσκευή?

 

Γιατί εγώ με 2 που πήρα είχαν και τα 2 το ίδιο πρόβλημα, μετά από λίγες μέρες που τα είχα

στο κινητό έβγαλαν στο κέντρο μια καφέ κηλίδα σαν να πάτησες έντονα την οθόνη.

 

Κάτι που το θεωρώ απαράδεκτό για τα χρήματα που ζητάει.

Βέβαια το δεύτερο μου το άλλαξαν όταν τους τα έχωσα αλλά και πάλι το ίδιο έπαθε.

 

Για να καταλάβεις τι εννοώ δες την παρακάτω φώτο.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το setcpu μου κανει καποια κολπακια...

ενω εχω βαλει μονο 2 προφιλ.. (ενα οταν σβηνει η οθονη και ενα για μπαταρια κατω απο 15%)

αρχιζει και μου ψιλολαγκαρει γενικως το κινητο και κυριως οταν το ξεκλειδωνω..

το screen off profile που να το βαλω να δουλευει max? 499? 384? χαμηλοτερα? ψηλοτερα?

 

Αν εχεις το widget του sercpu καπου σε homescreen καλυτερα να το βγαλεις.

Εχω διαβασει απο πολλους οτι προκαλει πολυ lag και προσωπικα στο κινητο μου εφτανε σε σημειο να μου κανει force close ολο το sense. Με το που το εβγαλα ολα νορμαλ και σφαιρα. Και βαλτο 256-384, μια χαρα ειναι.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Πότε το πήρες? Και πόσο καιρό το έχεις πάνω στη συσκευή?

 

Γιατί εγώ με 2 που πήρα είχαν και τα 2 το ίδιο πρόβλημα, μετά από λίγες μέρες που τα είχα

στο κινητό έβγαλαν στο κέντρο μια καφέ κηλίδα σαν να πάτησες έντονα την οθόνη.

 

Κάτι που το θεωρώ απαράδεκτό για τα χρήματα που ζητάει.

Βέβαια το δεύτερο μου το άλλαξαν όταν τους τα έχωσα αλλά και πάλι το ίδιο έπαθε.

 

Εγώ πάντως που πήρα απο το e-bay με 0.99 ευρώ μια χαρά εφαρμόζει και φουσκάλες δεν έχει ούτε για δείγμα και το έχω πάνω απο μήνα.. Το μόνο κακό είναι οτι οι δαχτυλιές και η μπιχλα καθαρίζεται πιο δύσκολα απ ότι σε σκέτη οθόνη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πότε το πήρες? Και πόσο καιρό το έχεις πάνω στη συσκευή?

 

Το φοράω περίπου ένα μήνα...και μέχρι στιγμής δεν έχω παράπονο...

Πάντως τέτοια κηλίδα δεν έχω.... :)

Link to comment
Share on other sites

Το φοράω περίπου ένα μήνα...και μέχρι στιγμής δεν έχω παράπονο...

Πάντως τέτοια κηλίδα δεν έχω.... :)

 

Μάλλον τότε την ψιλιάστηκαν και άλλαξαν το υλικό που έκανε το πρόβλημα στα δικά μου.

Εγώ τα είχα πάρει το καλοκαίρι αρχές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το widget του sercpu καπου σε homescreen καλυτερα να το βγαλεις.

Εχω διαβασει απο πολλους οτι προκαλει πολυ lag και προσωπικα στο κινητο μου εφτανε σε σημειο να μου κανει force close ολο το sense. Με το που το εβγαλα ολα νορμαλ και σφαιρα. Και βαλτο 256-384, μια χαρα ειναι.

 

θα το βγαλω το widget και θα το δω πως θα παει...

 

οσοι κοιτατε για screen protector δειτε και της zagg...

το πληρωσα 20 ευρω (για μπρος πισω βεβαια) αλλα δεν το χω μετανιωσει καθολου, μιλαμε δεν περναει απολυτως τιποτα και δωρεαν αντικατασταση οταν βρομισει η παθει το οτιδηποτε...

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

θα το βγαλω το widget και θα το δω πως θα παει...

 

οσοι κοιτατε για screen protector δειτε και της zagg...

το πληρωσα 20 ευρω (για μπρος πισω βεβαια) αλλα δεν το χω μετανιωσει καθολου, μιλαμε δεν περναει απολυτως τιποτα και δωρεαν αντικατασταση οταν βρομισει η παθει το οτιδηποτε...

 

προσωπικά δεν με ενθουσίασε. μέσα στη βδομάδα το σούταρα.

δεν μου άρεσε καθόλου όπως φαινόταν αν και το έβαλα πολύ καλά, μπορώ να πω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το screen protector της martin fields από το καλοκαίρι που πήρα το τηλέφωνο, και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Καμμία φουσκάλα, καμμία παραμόρφωση στα χρώματα.

Τώρα που το κοιτάω κάτω από φως με σβηστή οθόνη και από κοντά φαίνονται οι ουκ ολίγες χαρακιές που έχει φάει από την καθημερινή χρήση, αλλά όταν ανάβει η οθόνη δεν φαίνεται τίποτα.:happy:

Μπορώ να πω ότι δεν με έχει απογοητεύσει καθόλου!

Και στο touch εννοείται ότι είναι μια χαρά αποκρίσιμο :)

Link to comment
Share on other sites

θα το βγαλω το widget και θα το δω πως θα παει...

 

οσοι κοιτατε για screen protector δειτε και της zagg...

το πληρωσα 20 ευρω (για μπρος πισω βεβαια) αλλα δεν το χω μετανιωσει καθολου, μιλαμε δεν περναει απολυτως τιποτα και δωρεαν αντικατασταση οταν βρομισει η παθει το οτιδηποτε...

 

εγω ετο ειχα στο κινητο. οταν πηγα να το βγαλω μου πηρε σε μια φωνια το χρωμα του κινητου!!

αληθεια που το στελνεις για αντικατασταση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ έχω το screen protector της martin fields από το καλοκαίρι που πήρα το τηλέφωνο, και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Από τα πιο ποιοτικά μαζί με αυτά της Vikuiti.

 

εγω ετο ειχα στο κινητο. οταν πηγα να το βγαλω μου πηρε σε μια φωνια το χρωμα του κινητου!!

αληθεια που το στελνεις για αντικατασταση?

 

Γιαυτό δεν προτείνω αυτά της zagg, όσο εύκολα μπαίνουν, τόσο δύσκολα φεύγουν με αμφίβολα αποτελέσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω ετο ειχα στο κινητο. οταν πηγα να το βγαλω μου πηρε σε μια φωνια το χρωμα του κινητου!!

αληθεια που το στελνεις για αντικατασταση?

 

στον επισημο αντιπροσωπο της zagg το καταστημα egalaxy..

εγω παντως εβαλα μονο το μπροστα και το πισω κοματι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε περάσει κάποια Gingerbread rom κατεβάστε τον καινούριο RockPlayer 1.5.2. Τον δοκίμασα και παίζουν κανονικά τα βίντεο :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε περάσει κάποια Gingerbread rom κατεβάστε τον καινούριο RockPlayer 1.5.2. Τον δοκίμασα και παίζουν κανονικά τα βίντεο :p

 

σοβαρά? καλό αυτό, αν και αυτές τις μέρες που δοκίμασα τον vplayer σε froyo είναι πολύ ανώτερος ρε γμτ.. Λογικά όμως θα πάρει και αυτός κάποιο update.. Thanks για τη πληροφορία πάντως!

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

σοβαρά? καλό αυτό, αν και αυτές τις μέρες που δοκίμασα τον vplayer σε froyo είναι πολύ ανώτερος ρε γμτ.. Λογικά όμως θα πάρει και αυτός κάποιο update.. Thanks για τη πληροφορία πάντως!

 

Δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά απ όσους έχω βάλει μόνο ο rock δεν έχει καθυστερήσεις και κολλήματα σε ταινίες

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα το κινητο ηταν rooted απειδη το πηρα απο2 χερι.τωρα για να βαλω την oxygen π.χ περναω την απλα την ρομ στην καρτα μνημης κ κανω τα βηματα που λενε

δηλαδη

1)μπαινω σε recovery

2)κανω wipe την συσκευη

3)παιρναω την ρομ

 

αυτα δεν πρεπει να κανουμε?:cry:τα προγραμματα που εχουμε μεσα πως θα τα κανουμε back up κ με τι?και που αποθηκευονται?

 

ευχαριστω...

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω έκδοση με SLCD και αντιμετωπίζω πρόβλημα με επανεκινήσεις τυχαίες στιγμές.. Μετά από λίγη έντονη χρήση το κινητό ζεσταίνεται στο κάτω μέρος..

Το κινητό είναι μόλις μιας εβδομάδας.. Νόμιζα πως έφταιγε η custom rom στην αρχή, αλλά έβαλα ξανά original rom και κάνει πάλι τα ίδια..

 

ελπίζω να τελείωσε το μαρτύριο μου.. το κινητό το είχα πάρει από ebw και ήταν εισαγωγή από Γερμανία...

αρχικά επικοινώνησα με την htc, οι οποίοι με παρέπεμψαν στην Vodafone Γερμανίας για service..

τελικά το έστειλα πίσω στο ebw με δικά τους μεταφορικά, τα κανόνισαν αυτοί με την αντιπροσωπία και μου το αντικατέστησαν με καινούργια ελληνική συσκευή..

οπότε φαίνεται πως όσα λέει η ACE Hellas περί service είναι παραμυθάκια..

ελπίζω αυτή η συσκευή να είναι εντάξει και να απολαύσω το κινητό μου :p

Link to comment
Share on other sites

την δευτερα πήγα σε ένα κατάστημα της wind για να παραγγείλω το desire και με ενημέρωσαν πως δεν έχουν καθολου διαθέσημα, ούτε καν στην κεντρική αποθήκη τους και είναι άγνωστο το πότε θα φέρουν.......πάνω που είχα ψηθεί οτι σήμερα θα το είχα και στα χέρια μου:(

έχει κανεις να προτείνει καμία μπαταρία αυξημένης χωρητικότητας από κανα ελληνικό site προκειμένου να λύσω το πρόβλημα με την μικρή του μπαταρία όταν με το καλότ το σποκτήσω κάποτε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα το κινητο ηταν rooted απειδη το πηρα απο2 χερι.τωρα για να βαλω την oxygen π.χ περναω την απλα την ρομ στην καρτα μνημης κ κανω τα βηματα που λενε

δηλαδη

1)μπαινω σε recovery

2)κανω wipe την συσκευη

3)παιρναω την ρομ

 

αυτα δεν πρεπει να κανουμε?:cry:τα προγραμματα που εχουμε μεσα πως θα τα κανουμε back up κ με τι?και που αποθηκευονται?

 

ευχαριστω...

 

Μια χαρά τα λές, αλλά ανάμεσα στα βηματα 1 και 2 κανε και ενα nandroid backup καλού κακού έτσι ώστε αν θες να γυρίσεις πίσω να μπορείς χωρίς να χάσεις τίποτα.

Τα προγράμματα τα κάνεις backup με το Titanium backup και οταν βάλεις τη νέα ROM, το κατεβάζεις απο market και κάνεις restore missing apps with data. Αλλά για sms και τέτοια θές ξεχωριστές εφαρμογές μιας και πας σε νεα rom (πχ sms backup and restore απο market). Για nandroid ενώ είσαι σε recovery πηγαινε εκεί που λέει backup and restore και μετά πάτα backup και περίμενε να τελειώσει.

 

Δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά απ όσους έχω βάλει μόνο ο rock δεν έχει καθυστερήσεις και κολλήματα σε ταινίες

 

Κι εγώ ήμουν κολλημένος με Rock player αλλά o Vplayer, πέρα που ούτε αυτός κολλάει:

1. Μου αναγνωρίζει αυτόματα το encoding των υποτιτλων (στον Rock μου τα έβγαζε κινεζικα και έπρεπε να τους πειράξω μέσω windows πρώτα)

2. Έχει πολύ πρακτικά onscreen controls για αυξομοίωση έντασης και φωτεινότοτητας.

3. Είναι και θα είναι free και δεν έχει ούτε λογότυπο ούτε πρέπει να πατάω κάθε φορά try οταν τον ανοίγω..

Επίσης στο Rock τα flv αν θυμάμαι καλά και κάποια άλλα format εκτος avi είχαν πολύ lag, στον V δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα..

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα λές, αλλά ανάμεσα στα βηματα 1 και 2 κανε και ενα nandroid backup καλού κακού έτσι ώστε αν θες να γυρίσεις πίσω να μπορείς χωρίς να χάσεις τίποτα.

Τα προγράμματα τα κάνεις backup με το Titanium backup και οταν βάλεις τη νέα ROM, το κατεβάζεις απο market και κάνεις restore missing apps with data. Αλλά για sms και τέτοια θές ξεχωριστές εφαρμογές μιας και πας σε νεα rom (πχ sms backup and restore απο market). Για nandroid ενώ είσαι σε recovery πηγαινε εκεί που λέει backup and restore και μετά πάτα backup και περίμενε να τελειώσει.

 

σε ευχαριστω για τισ πληροφοριεσ...ποια πιστευετε οτι ειναι καλη κ σταθερη αλλα κ γρηγορη ρομ???

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ'όσο ξέρω κυκολοφορεί μία έκδοση με ΑMOLED οθόνη, και μία με SLCD... Πως μπορώ να δω ποιά από τις δύο έχω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ'όσο ξέρω κυκολοφορεί μία έκδοση με ΑMOLED οθόνη, και μία με SLCD... Πως μπορώ να δω ποιά από τις δύο έχω;

 

απο οτι εχω καταλαβει αν στο κουτι πισω γραφει οτι οθονη ειναι amoled τοτε εχεις αυτην αλλιως εχεις την slcd

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Άλλη μια ερωτησουλα.μπορώ να κανω εγκατάσταση εφαρμογών εκτος market;κάπου πήρε το μάτι μου μια τέτοια ρύθμιση .το κινητό μου δεν το εχω κανει root .
:baby:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...