Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα απλως γραφει 3.7 οθόνη χωρίς να φαίνεται τύπος αλλα γραφει made in china.

 

Made in China?

Μήπως έχει και windows mobile και οχι android?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απλως γραφει 3.7 οθόνη χωρίς να φαίνεται τύπος αλλα γραφει made in china.

 

εεεεε? οριστε???? china???

http://products.mobileuncle.com/

μια ματια εδω!!!

http://products.mobileuncle.com/thread-40522-1-1.html

κ specs εδω!!!

οπως βλεπεται αυτο εχει wm6.5

μαλλον εδω η ρομ του αλλα δεν ξερω πως στο καλο κατεβαζει http://u.115.com/file/t695e05faa

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

εεεεε? οριστε???? china???

 

Στην κινα συναρμολογειται , και για την ακριβεια taiwan. Το γραφει στο κουτι του

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

........

Το ebay δεν το εμπιστευομαι για αγορές καρτών μνήμης :)

 

Δεν έχεις άδικο....έγινε ήδη παραγελία της Kingston!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να δεις και τις 7 μαζί?Όπως με το sense?

H deefrost δεν έχει sense

ναι Dimitriss19 ειχα περασει το launcher pro plus ειχα 7 αρχικες οθονες στις οποιες ειχα βαλει διαφορα widgets και το κινητο λαγκαρε:( . τελικα περασα ξανα την leedroid .

επισης με την leedroid ειχα καλυτερη μπαταρια & επιανα ανοιχτο wifi στη δουλεια ενω με την deefrost δεν το επιανα;)

:)

μια ερωτηση τι ειναι & τι κανει το dropbox στο titanium? ευχαριστω!

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

ναι Dimitriss19 ειχα περασει το launch pro plus ειχα 7 αρχικες οθονες στις οποιες ειχα βαλει διαφορα widgets και το κινητο λαγκαρε:( . τελικα περασα ξανα την leedroid .

επισης με την leedroid ειχα καλυτερη μπαταρια & επιανα ανοιχτο wifi στη δουλεια ενω με την deefrost δεν το επιανα;)

:)

μια ερωτηση τι ειναι & τι κανει το dropbox στο titanium? ευχαριστω!

 

με leedroid δε λαγκαρεις καθολου?ποσες εφαρμογες εχεις πανω?εγω με defrost με καμια 80αρα apps και launcher pro plus με 5 οθονες δεν εχω λαγκ σε σχεση με leedroid σενς με καμια 30αρια apps αντιστιχα παει σφαιρα η μπαταρια ειναι λιγο χειροτερη με το ιδιο ραδιο 05.23 το wifi ιδιο.δεν το χω χρησημοποιησει αλλα λογικα σου κανει μπακαπ και στο dropbox

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο πρόβλημα που μου δημιουργήθηκε με το desire . Συγκεκριμένα μετά από πολύ καιρό και ενώ φορούσα την έκδοση r8 της modaco το κινητό άρχισε σε τυχαίους χρόνους να κάνει συνεχώς reboot και να μην ξεκινάει παρά μόνο μετά την εκατοστή φορά . Έβγαλα την sd μήπως φταίει αυτή μια και ξανα ξεκινούσε αφού φόρτωνε την sd αλλά τίποτα . Έβαλα χθες την r9 πάλι τα ίδια ….Έτυχε σε κανέναν άλλον αυτό ? Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο πρόβλημα που μου δημιουργήθηκε με το desire . Συγκεκριμένα μετά από πολύ καιρό και ενώ φορούσα την έκδοση r8 της modaco το κινητό άρχισε σε τυχαίους χρόνους να κάνει συνεχώς reboot και να μην ξεκινάει παρά μόνο μετά την εκατοστή φορά . Έβγαλα την sd μήπως φταίει αυτή μια και ξανα ξεκινούσε αφού φόρτωνε την sd αλλά τίποτα . Έβαλα χθες την r9 πάλι τα ίδια ….Έτυχε σε κανέναν άλλον αυτό ? Τι να κάνω?

 

Δοκιμασε να βαλεις καμια αλλη rom , η ακομα καλυτερα την official. Μπορει να ειναι προβλημα hardware. Εχουν και καποιοι αλλοι αναφερει προβληματα με επανεκινησεις στις προηγουμενες σελιδες .

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις καμια αλλη rom , η ακομα καλυτερα την official. Μπορει να ειναι προβλημα hardware. Εχουν και καποιοι αλλοι αναφερει προβληματα με επανεκινησεις στις προηγουμενες σελιδες .

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει η sim ?

Link to comment
Share on other sites

με leedroid δε λαγκαρεις καθολου?ποσες εφαρμογες εχεις πανω?εγω με defrost με καμια 80αρα apps και launcher pro plus με 5 οθονες δεν εχω λαγκ σε σχεση με leedroid σενς με καμια 30αρια apps αντιστιχα παει σφαιρα η μπαταρια ειναι λιγο χειροτερη με το ιδιο ραδιο 05.23 το wifi ιδιο.δεν το χω χρησημοποιησει αλλα λογικα σου κανει μπακαπ και στο dropbox

 

εχω καμια 60αρια εφαρμογες 2 προγραματα πλοηγησης &

3 βαρια παιχνιδια,& το quick info μου δειχνει a2sd total 457 free 315mb & internal total148 & free58mb παντως το κινητο παει σφαιρα με πολυ καλη αποδοση μπαταριας & πολυ καλο σημα σε wifi (ραδιο 5.10.05.30):)

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

εχω καμια 60αρια εφαρμογες 2 προγραματα πλοηγησης &

3 βαρια παιχνιδια,& το quick info μου δειχνει a2sd total 457 free 315mb & internal total148 & free58mb παντως το κινητο παει σφαιρα με πολυ καλη αποδοση μπαταριας & πολυ καλο σημα σε wifi (ραδιο 5.10.05.30):)

 

εγω παντος με leedroid με wipe τα παντα και λιγοτερα apps ειχα τρελο λαγκ ειδικα στο ιντερνετ. στο browser πως παει?εχεις δει βελτίωση στη μπαταρια με το 05.30?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος με leedroid με wipe τα παντα και λιγοτερα apps ειχα τρελο λαγκ ειδικα στο ιντερνετ. στο browser πως παει?εχεις δει βελτίωση στη μπαταρια με το 05.30?

 

στο ιντερνετ παει σφαιρα δεν προλαβαινω να διαβασω:lol: μπαταρια με αυτο το radio πολυ καλυτερη το εβγαλα απο φορτιστη σημερα στις 9 το πρωι &τωρα ειμαι 50% εχοντας αποροφησει το 30% της μπαταριας οι κλησεις,περιπου 20 λεπτα ιντερνετ & γενικο σκαλισμα του κινητου;):)

Link to comment
Share on other sites

οταν περνας μια ρομ κανονικα δεν πρεπει να εχει κ το interface σαν αυτο που δειχνει αυτος που την εφτιαξε???η οχι???στης πληροφοριες της συσκευης γραφει οτι ειναι η defrost πχ μαζι κ τα προγραματα μεσα αλα γιατι οχι το interface?:worry:

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Εχω εγκαταστήσει τον LauncherPro plus και θέλω να διαγράψω τον default της DeFrost αλλά όταν πάω να το κάνω απο titanium κάνει επαννεκίνηση το κινητό και δεν διαγράφεται, δοκίμασα και απο root explorer αλλά τίποτα, καμια ιδέα?

Προς το παρών τον πάγωσα απο titanium αλλά προτιμώ να τον βγάλω τελείως :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Εχω εγκαταστήσει τον LauncherPro plus και θέλω να διαγράψω τον default της DeFrost αλλά όταν πάω να το κάνω απο titanium κάνει επαννεκίνηση το κινητό και δεν διαγράφεται, δοκίμασα και απο root explorer αλλά τίποτα, καμια ιδέα?

Προς το παρών τον πάγωσα απο titanium αλλά προτιμώ να τον βγάλω τελείως :)

 

Aν ξέρεις να χρησιμοποιείς το adb.. είναι η καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Aν ξέρεις να χρησιμοποιείς το adb.. είναι η καλύτερη λύση.

 

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το adb, αλλά δεν θα έπρεπε με το titanium να γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το adb, αλλά δεν θα έπρεπε με το titanium να γίνεται?

 

Αν το τηλέφωνο δεν ειναι S-Off, λογικό να μη γίνεται. Ουτε στο δικό μου δουλευει αυτό.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση. Έχω το τηλ μια εβδομάδα. δύο φορές πάγωσε η οθόνη και εβγαλα την μπαταρία, μετα απο pinch up στην οθόνη σε σελίδα του internet. Δύο φορες μετά απο internet και διάφορα που εκανα το ενιωσα ζεστο και έκανε επανεκινηση. είναι φισιολογικό; Διάβασα καποιες σελίδες πίσω αλλα καταλαβα οτι προκειται για παλιότερες παρτίδες συσκευων. Οποτε; service σε καινούριο τηλέφωνο;

 

Κάποια επανεκκίνηση αραιά και που είναι φυσιολογική. Άλλωστε έτσι είναι φτιαγμένο το τηλέφωνο, να επανεκκινεί αν υπερθερμαίνεται. Ανησυχείς αν η κατάσταση χειροτερεύει και αν αρχίζει να το κάνει συστηματικά σε κάποιες ενέργειες, κυρίως GPS και ιντερνετ αρχικά. Με τι αρχίζει το serial no? Γιατί το "παλιότερες παρτίδες" είναι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις καμια αλλη rom , η ακομα καλυτερα την official. Μπορει να ειναι προβλημα hardware. Εχουν και καποιοι αλλοι αναφερει προβληματα με επανεκινησεις στις προηγουμενες σελιδες .

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει η sim ?

 

Δεν νομιζω να εχει σχεση η sim. Η rom θα φταιει , καποια εφαρμογη η ρυθμιση. Διαφορετικα μαλλον θα ειναι θεμα hardware οποτε το πηγαινεις για service.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω leedroid μετα αν το επαναφερω σε android θα μπορω να ζητησω εγγυηση η θα το καταλαβουν?

 

Επισης το κινητο ειναι καλυτερο με AMOLED η SLCD?

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω leedroid μετα αν το επαναφερω σε android θα μπορω να ζητησω εγγυηση η θα το καταλαβουν?

 

Επισης το κινητο ειναι καλυτερο με AMOLED η SLCD?

 

Μπορεις. Δεν εχουν μεγαλη διαφορα ,αλλα γενικα η amoled θεωρειται καλυτερη.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς αυτή τη στιγμή με miui rom στο desire του;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...