Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα πρώτη φορά το HTC Sync και όταν πάω να κάνω Sync την συσκευή μου βγάζει το μήνυμα "Either there is no default mail client or the current mail client cannot fulfil the messaging reguest. Please run Microsoft Outlook and set it as the deafault mail client.".

 

Yπάρχει περίπτωση να μην υποστηρίζει το MS Office 2010;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πρώτη φορά το HTC Sync και όταν πάω να κάνω Sync την συσκευή μου βγάζει το μήνυμα "Either there is no default mail client or the current mail client cannot fulfil the messaging reguest. Please run Microsoft Outlook and set it as the deafault mail client.".

 

Yπάρχει περίπτωση να μην υποστηρίζει το MS Office 2010;

 

Εγώ κανονικά χρησιμοποιώ 2010, αλλά στις επιλογές του HTC Sync εβαλα 2007 και δούλεψε...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Που κοιμάσαι και δεν έχει μια μπρίζα δίπλα??:lol:

 

χαχα.. εχω μπριζα διπλα, αλλα δεν θελω να το βαζω στην μπριζα χωρις λογο (αν δεν πρεπει να το φορτισω..)

 

Κοίτα αυτό το οποίο σίγουρα γίνεται είναι να απενεργοποιείς το timeout της οθόνης (υπάρχει και widget για να το κάνεις εύκολα και γρήγορα) και μετά να τρέχεις το ρολόι. Κανονικά βέβαια θα έπρεπε αυτό να το είχε βάλει η HTC ως ρύθμιση ώστε να απενεργοποιείται και να ενεργοποιείται αυτόματα μόλις ανοίξεις και κλείσεις αντίστοιχα το ρολόι νυκτός.

 

Όσο για την μπαταρία, αν και δεν το έχω κάνει, μάλλον δε θα καίει πολύ γιατί είναι σχεδόν μαύρη η οθόνη. Άλλωστε για αυτόν ακριβώς το λόγο υπάρχει αυτή η εφαρμογή.

το widget που το βρισκω???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

χαχα.. εχω μπριζα διπλα, αλλα δεν θελω να το βαζω το widget που το βρισκω???

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Free Power Widget, το οποίο έχει κουμπάκι always on μεταξύ άλλων.

 

http://www.appbrain.com/app/at.abraxas.powerwidget.free

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=150x150&chl=market://search%3Fq%3Dpname:at.abraxas.powerwidget.free

Link to comment
Share on other sites

@akpe: Έκανα χθες και είναι ακριβώς όπως τα αναφέρεις. Τσακ μπαμ και δεν σβήνει τίποτα..

 

@Ariskos07: Συνεχίζει να είναι rooted η συσκευή;

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Ναι η συσκευή συνεχίζει να είναι rooted και μετά την αναβάθμιση , βέβαια έχω κάνει root με το νέο unrevoked 3.2 όπως έχω αναφέρει, γιατί ίσως όσοι έχουν κάνει με το 3,14 όπως και με την OTA 2.2 ίσως χάσουν τα δικαιώματα root.

Πάντως το superuser δικαιώματα παραμένει.... και η μνήμη νομίζω έιναι ελαφρώς μεγαλύτερη χωρίς να θυμάμαι βέβαια ακριβή νούμερα αλλά μου φαίνεται + 5MB free space.... περιμένω επιβεβαίωση...

 

Μαλλον είναι η εφαρμογή google maps η οποία εγκαθίσταται η έκδοση 4,4(με την αναβάθμιση) οπότε γλυτώνεις κάποια MB από το upgrade που είχα κάνει στην 4,4!

Edited by nikpapakos
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας ένα post που είδα πιο πάνω να πω ότι κι εγώ εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω περίεργη συμπεριφορά από το τηλέφωνο. Ως τώρα θεωρούσα ότι το τηλέφωνο πιέζεται, ζεσταίνεται και ξεκινάει μια ακολουθεία από επανεκκινήσεις που σταματαει μόνο με αφαίρεση της μπαταρίας. Το κακό είναι ότι πρόσεξα ότι μερικές φορές ξεκινάει τις επανεκκινήσεις χωρίς σοβαρό λόγο (μεγάλη πίεση) οπότε αποφάσισα να κάνω επαναφορά. Αυτό δε μου έλυσε το πρόβλημα. Έχει κανείς καμιά πρόταση για το τι να κάνω;

Το τηλέφωνο δεν έχει γίνει root και είναι όπως ακριβώς το πήρα από την εταιρία πριν 2-2.5 μήνες κάνοντας μόνο τα επίσημα update.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συνεχίζοντας ένα post που είδα πιο πάνω να πω ότι κι εγώ εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω περίεργη συμπεριφορά από το τηλέφωνο. Ως τώρα θεωρούσα ότι το τηλέφωνο πιέζεται, ζεσταίνεται και ξεκινάει μια ακολουθεία από επανεκκινήσεις που σταματαει μόνο με αφαίρεση της μπαταρίας. Το κακό είναι ότι πρόσεξα ότι μερικές φορές ξεκινάει τις επανεκκινήσεις χωρίς σοβαρό λόγο (μεγάλη πίεση) οπότε αποφάσισα να κάνω επαναφορά. Αυτό δε μου έλυσε το πρόβλημα. Έχει κανείς καμιά πρόταση για το τι να κάνω;

Το τηλέφωνο δεν έχει γίνει root και είναι όπως ακριβώς το πήρα από την εταιρία πριν 2-2.5 μήνες κάνοντας μόνο τα επίσημα update.

 

Δεν είναι φυσιολογική αυτή τη συμπεριφορά σε καμία περίπτωση. Πρέπει η συσκευή σου να επισκεφτεί το service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!

Το τηλέφωνό σας ενημερώθηκε

επιτυχώς με την έκδοση

2.10.405.2.

 

Δεν έχω διακρίνει καμια αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η συσκευή συνεχίζει να είναι rooted και μετά την αναβάθμιση , βέβαια έχω κάνει root με το νέο unrevoked 3.2 όπως έχω αναφέρει, γιατί ίσως όσοι έχουν κάνει με το 3,14 όπως και με την OTA 2.2 ίσως χάσουν τα δικαιώματα root.

Πάντως το superuser δικαιώματα παραμένει.... και η μνήμη νομίζω έιναι ελαφρώς μεγαλύτερη χωρίς να θυμάμαι βέβαια ακριβή νούμερα αλλά μου φαίνεται + 5MB free space.... περιμένω επιβεβαίωση...

 

Μαλλον είναι η εφαρμογή google maps η οποία εγκαθίσταται η έκδοση 4,4(με την αναβάθμιση) οπότε γλυτώνεις κάποια MB από το upgrade που είχα κάνει στην 4,4!

Νίκο και εγώ με unrevoked 3.2 έκανα χθες αλλά πάω τώρα να κάνω apply το update κάνει reboot και ξεκινάει η οθόνη με τη κίτρινη μπάρα και περίπου στο 20-25% φεύγει και μένει ένα θαυμαστικό με το πράσινο ρομποτάκι δίπλα....

 

Καμία λύση;;;

 

Υ.Γ. Διάβασα ότι υπάρχει βελτίωση στο hd video.. Είδες καθόλου διαφορά...;

 

edit: Στην οθόνη που ανέφερα αν πατήσω menu μου βγάζει το clockwork recovery και αναφέρει:

E:failed to verify whole-file signature

E:signature verification failed

Installation aborted

Edited by odigon
Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

@Ariskos07: Συνεχίζει να είναι rooted η συσκευή;

Ηταν επίσημη αναβάθμιση μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού. Οπότε λογικά ναι είναι rooted ακόμα , αλλά πώς το ελέγχω ?

 

Επίσης διαβασα ότι δεν είναι και τόσο καλή αυτή η εκδοση radio και ήδη είδα τα πρώτα σημάδια καθώς στην τρεχουσα τοποθεσία πριν μου έλεγε Κορυδαλλός και τώρα λεει Αγια Βαρβάρα, τώρα δεν ξέρω πως να το ερμηνευση αυτό.. πιο "χοντροκομμένο gps?" Ο,τι κι αν δοκίμασα δεν μπορώ να το επαναφέρω να λεει Κορυδαλλός, λογικά πλέον παίρνει δεδομένα από άλλη κεραία..

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Ηταν επίσημη αναβάθμιση μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού. Οπότε λογικά ναι είναι rooted ακόμα , αλλά πώς το ελέγχω ?

 

Επίσης διαβασα ότι δεν είναι και τόσο καλή αυτή η εκδοση radio και ήδη είδα τα πρώτα σημάδια καθώς στην τρεχουσα τοποθεσία πριν μου έλεγε Κορυδαλλός και τώρα λεει Αγια Βαρβάρα, τώρα δεν ξέρω πως να το ερμηνευση αυτό.. πιο "χοντροκομμένο gps?" Ο,τι κι αν δοκίμασα δεν μπορώ να το επαναφέρω να λεει Κορυδαλλός, λογικά πλέον παίρνει δεδομένα από άλλη κεραία..

Απάντησε ο Νίκος. Απλά βλέπεις αν συνεχίζεις να έχεις superuser permissions..

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

παιδιά sory μπορεί να παραμένει ο superuser δικαιώματα αλλά δεν είναι πλέον rooted το τηλέφωνο πάλι μάλλον unrevoked...!
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Free Power Widget, το οποίο έχει κουμπάκι always on μεταξύ άλλων.

 

http://www.appbrain.com/app/at.abraxas.powerwidget.free

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=150x150&chl=market://search%3Fq%3Dpname:at.abraxas.powerwidget.free

 

To εβαλα και γω always on και δεν σβηνει.Γίνεται να κλειδωνει ομως και να παραμενει οπως ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο παλικάρι ο προγραμματιστής! Είχα την προηγούμενη έκδοση (1.0.κάτι) και μου έπιανε 6mb από τα οποία με άφηνε να βάλω τα 3 στην κάρτα μνήμης με την επιλογή move to SD card. Αυτή η έκδοση μου πιάνει 12mb στη μνήμη του τηλεφώνου και δεν έχει επιλογή move to SD card! Απλά μπράβο του!

 

+1...πρωί πρωί με αυτό χαλάστηκα...move to sd πουθενά...πππφφφφ...:wacko::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με custom rom & apps2SD δεν πάει στην καρτα η εφαρμογή;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ok το κινητό πάλι rooted μετά την αναβάθμιση στην 2,10 με το unrevoked 3.2!
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

ok το κινητό πάλι rooted μετά την αναβάθμιση στην 2,10 με το unrevoked 3.2!

Είσαι σίγουρος ότι ήταν rooted το desire σου πριν βάλεις το update?

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το έθεσα σωστά. Εννοώ ότι θέλω να μάθω το πλήθος των εφαρμογών που έχω εγκατεστημένες (χωρίς να πρέπει να κάτσω να τις μετρήσω μία μία με το χέρι).

 

κατεβασε απ το μαρκετ το app list

Link to comment
Share on other sites

εκγατεστησα το νεο update της htc

 

μια χαρα το κινητακι εγινε λιγο πιο γρηγορο οπτικα ;)

παντα μιλαω για το official χωρις root λειτουργικο.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το rootαρα, όλα κομπλέ!

 

Έχει κανείς ιδέα για κάποιον εύκολο τρόπο ωστε να λειτουργεί σωστά το app2sd; Δοκίμασα τα πάντα, ακόμα και ext2 partition της sd μέσω ubuntu, αλλά και πάλι, όχι μόνο δεν μου περνάει ολόκληρες τις εφαρμογές στην κάρτα (π.χ. το google maps αφήνει πίσω του ~18mb, κάποια παιχνίδια από 4 ως 7 κ.λπ.) αλλά και κάποιες ακόμα δεν τις περνάει καθόλου...

 

Το ίδιο το app2sd βέβαια όταν το τρέχω δεν μου ζητάει καν root access... περίεργο;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα εναλλακτική του app2sd..

Έβαλα το Move2SD enabler και το Choose Location και απλά τα μεταφέρω στην sd έστω και αν δεν έχει επιλογή το κάθε πρόγραμμα...

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το rootαρα, όλα κομπλέ!

 

Έχει κανείς ιδέα για κάποιον εύκολο τρόπο ωστε να λειτουργεί σωστά το app2sd; Δοκίμασα τα πάντα, ακόμα και ext2 partition της sd μέσω ubuntu, αλλά και πάλι, όχι μόνο δεν μου περνάει ολόκληρες τις εφαρμογές στην κάρτα (π.χ. το google maps αφήνει πίσω του ~18mb, κάποια παιχνίδια από 4 ως 7 κ.λπ.) αλλά και κάποιες ακόμα δεν τις περνάει καθόλου...

 

Το ίδιο το app2sd βέβαια όταν το τρέχω δεν μου ζητάει καν root access... περίεργο;

 

Το app2SD δεν θέλει root. Partition EXT3 δοκίμασες να φτιάξεις; Ποια rom έβαλες; Και ΜΗΝ ενεργοποιησεις το External στο installLocation.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα

Είμαι και εγώ κάτοχος του desire και έχω πρόβλημα με την επιβεβαίωση ότι ο άλλος εχει πάρει το μήνυμα μου .Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις αλλά μου βγάζει επιβεβαίωση ότι το sms στάλθηκε επιτυχώς όχι ότι ο άλλος το πήρε .Μπορώ να βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα και να με ειδοποιεί πότε πήρε ο άλλος το sms ?Ευχαριστώ εκ των προτέρων …

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...