Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπίζω 2 ίσως πολύ απλά θέματα αλλά δεν βρίσκω άκρη: 1 πως αποθηκεύουν φωτό από ένα site στο κινητο; ( κάτι σαν save as στα pc)

κ 2 δεν μου δέχεται τον λογαριασμό mail (σαν κεντρικό λογαριασμό)στο yahoo ενώ από τον browser του κινητού μπαίνει κανονικά .. βγάζει error

Οποίος μπορεί να βοηθήσει.. ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντιμετωπίζω 2 ίσως πολύ απλά θέματα αλλά δεν βρίσκω άκρη: 1 πως αποθηκεύουν φωτό από ένα site στο κινητο; ( κάτι σαν save as στα pc)

κ 2 δεν μου δέχεται τον λογαριασμό mail (σαν κεντρικό λογαριασμό)στο yahoo ενώ από τον browser του κινητού μπαίνει κανονικά .. βγάζει error

Οποίος μπορεί να βοηθήσει.. ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Για την πρώτη σου ερώτηση στην εικόνα πατάς παρατεταμένα πάνω τησ και σου δίνει 3 επιλογές.η πρώτη είναι αποθήκευση.

Link to comment
Share on other sites

Η βονταφον το εχει 459,00 € http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-42060.action και το πλαισιο το πηγε 507,01 € http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-PDA-GSM-GPS-Desire-A8181-99HKZ017-00.htm οτι γλιτωνει κανεις καλο ειναι σε τετοια ποσα! :)
Link to comment
Share on other sites

το ρωτησα καιπροηγουμενως αλλα δεν πηρα απαντηση...λοιπον εχει διαφορα αν ειναι απο βονταφον ή π.χ απο γερμανο;;;η διαφορα ειναι 50€..ομως μηπως ειναι τιποτα κλειδωμενο στη συσκευή απο βονταφον;;;ετσι ηταν πριν απο δυο χρονια και το ομνια ι900 στη βονταφον ηταν πιο φθηνο απο τα υπολοιπα καταστηματα αλλα αρκετοι ειχαν προβληματα ...π.χ με καρτα κοσμοτε ειχες προβλημα....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η βονταφον το εχει 459,00 € http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-42060.action και το πλαισιο το πηγε 507,01 € http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-PDA-GSM-GPS-Desire-A8181-99HKZ017-00.htm οτι γλιτωνει κανεις καλο ειναι σε τετοια ποσα! :)

 

Πρωτη φορα βλεπω την voda πιο φτηνη σε κινητο απο Πλαισιο.Αναμενω αντεπιθεση αμμεσα μαλλον.

 

το ρωτησα καιπροηγουμενως αλλα δεν πηρα απαντηση...λοιπον εχει διαφορα αν ειναι απο βονταφον ή π.χ απο γερμανο;;;η διαφορα ειναι 50€..ομως μηπως ειναι τιποτα κλειδωμενο στη συσκευή απο βονταφον;;;ετσι ηταν πριν απο δυο χρονια και το ομνια ι900 στη βονταφον ηταν πιο φθηνο απο τα υπολοιπα καταστηματα αλλα αρκετοι ειχαν προβληματα ...π.χ με καρτα κοσμοτε ειχες προβλημα....

 

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα .Το πηρε προ ημερων φιλος απο Vodafone.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μακαρινα ειναι ετσι παντως γιατι σε δυο μερες θα το παρω αλλα δεν ξερω απο που...γερμανο ή βονταφον...αλλα αν ειναι ετσι οπως τα λες κερδιζεις αμεσως αμεσως 50€...καθολου ασχημα..παντως το σκεφτομαι πολυ απο που να το παρω....:confused:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σημερα πηρα και εγω το Desire μετα απο 3 σχεδον χρονια με iphone. Μπορεις καποιος να μου δωσει ενα link με οδηγιες για να βαλω καποιο GPS προγραμμα? Πρεπει να κανω κατι στην συσκευη για να το δεχτει?(πχ. unlock)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σημερα πηρα και εγω το Desire μετα απο 3 σχεδον χρονια με iphone. Μπορεις καποιος να μου δωσει ενα link με οδηγιες για να βαλω καποιο GPS προγραμμα? Πρεπει να κανω κατι στην συσκευη για να το δεχτει?(πχ. unlock)

 

Οχι δεν πρεπει να κανεις κατι,εκτος του να αρχισεις διαβασμα.:)

Εχεις πμ.

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ φιλε μου. Μπορεις και να μου πεις το ονομα του GPS προγραμματος που προτινεις να βαλω?

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530: :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια κανεις καμια ιδεα?

 

Τι να σου πουμε ρε Σπυρακο?:(

Το χτυπημα ειναι χτυπημα.Πως να το φτιαξεις?Εχει γινει και βαθουλωμα?

(ελπιζω να εννοεις για αυτο σου το προβλημα....)

Ισως και να ειναι ενα σημαδι αυτο,για να το κρατησεις,και να πας για το 4αρι αργοτερα....Κατσε να διορθωθει το θεμα με το σημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια κανεις καμια ιδεα?

 

Αν μπορείς ανέβασε καμιά φωτό να δούμε πόσο εμφανή είναι η ζημιά και σε ποιο σημείο είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

να και ενα wallpaper που σχεδίασα για μένα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.

 

http://img52.imageshack.us/img52/6635/darkandroidwall.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σημερα πηρα και εγω το Desire μετα απο 3 σχεδον χρονια με iphone. Μπορεις καποιος να μου δωσει ενα link με οδηγιες για να βαλω καποιο GPS προγραμμα? Πρεπει να κανω κατι στην συσκευη για να το δεχτει?(πχ. unlock)

 

αμαν και γω το χω παραγγειλει το ντζαϊρ και εχω χρονια το αϊφον. πες πρωτες εντυπωσεις σου, με ενδιαφέρει!!!!!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες επαφές στο gmail έχω εισάγει διευθύνσεις από προσωπικά website. Μπαίνοντας σε μια τέτοια επαφή (από μενού-πρόπωπα-επιλογή επαφής) στο Desire, ενώ φαίνονται οι διευθύνσεις δεν έχω βρει τον τρόπο να κάνω κλικ πάνω στο link και να μεταφερθώ στο site. Καμιά ιδέα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σημερα πηρα και εγω το Desire μετα απο 3 σχεδον χρονια με iphone. Μπορεις καποιος να μου δωσει ενα link με οδηγιες για να βαλω καποιο GPS προγραμμα? Πρεπει να κανω κατι στην συσκευη για να το δεχτει?(πχ. unlock)

 

Charlatan.. περιμένω σαν τρελός να μου πεις εντυπώσεις γιατί και εγώ από iPhone 3GS θα πάω σε Desire (μάλλον...)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημέρα

Είχα ρωτήσει και παλιοτερα αλλα δεν πηρα απαντηση.

Υπάρχει κάποια εφαρμογη για το desire ή κάποιος τρόπος να γίνεται αυτόματος συγχρονισμός στις ειδήσεις και στα rss που έχει βάλει κάποιος; Ας είναι και ξεχωριστή εφαρμογή

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω το Desire εδώ και 3 μέρες και υπάρχει κάτι το οποίο με αγχώνει. Υπάρχουν κάποιες στιγμές που όταν η οθόνη δείχνει λευκό (πχ όταν ανοίξω το notification bar) παρατηρώ ένα τρεμόπαιγμα της οθόνης με αχνές οριζόντιες μαύρες γραμμές, σα να δέχεται παρεμβολές από κάπου. Νομίζω ότι συμβαίνει μόνο όταν η μπαταρία είναι φουλ φορτισμένη και δεν κρατάει πάνω από 1-2 λεπτά, αλλά δε μπορώ να είμαι και σίγουρος. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος. Να ανησυχώ;

Edited by YiannisF
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό. Κάνε ένα reset στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και δες αν το κάνει πάλι.

Η μπαταρία δεν παίζει ρόλο.

 

Σπύρος

Edited by mariadne
ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας εχτε προσεξει οτι οταν βαζεις ακουστικα ο ηχος κλησης ειναι πολυ χαμηλος? υπαρχει τροπος να λυθει αυτος?

καλημερα, μηπως το εχει προσεξει κανεις αυτο? υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

Charlatan.. περιμένω σαν τρελός να μου πεις εντυπώσεις γιατί και εγώ από iPhone 3GS θα πάω σε Desire (μάλλον...)

 

Καλησπερα φιλε μου, οπως καταλαβαινεις ημουν και εγω σε τρελο διλημμα. Παντως δεν το μετανιωσα καθολου. μου φενετε εξισου γρηγορο με πολυ περισσοτερες επιλογες στην διαθεση σου. Τελικα μονο τo Appstore σε κραταει στο iphone και δε νομιζω να κρατησει για πολυ ακομα αυτο(γνωμη μου παντα!)...

Link to comment
Share on other sites

μη μου λες τέτοια, "εξίσου γρήγορο" γιατι τρομάζω. και γω αϊφονακιας αλλάζω σε ντιζαϊρ και περιμένω να είναι πολύ πιο γρήγορο. Τουλάχιστον αυτό που είδα στο Γερμανό ήταν σφαίρα. Γιατι το ios4 σερνεται κυριολεκτικά στο 3Gs.
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω το Desire εδώ και 3 μέρες και υπάρχει κάτι το οποίο με αγχώνει. Υπάρχουν κάποιες στιγμές που όταν η οθόνη δείχνει λευκό (πχ όταν ανοίξω το notification bar) παρατηρώ ένα τρεμόπαιγμα της οθόνης με αχνές οριζόντιες μαύρες γραμμές, σα να δέχεται παρεμβολές από κάπου. Νομίζω ότι συμβαίνει μόνο όταν η μπαταρία είναι φουλ φορτισμένη και δεν κρατάει πάνω από 1-2 λεπτά, αλλά δε μπορώ να είμαι και σίγουρος. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος. Να ανησυχώ;

 

Το έψαξα λίγο παραπάνω και βρήκα κι άλλες αναφορές στο θέμα σε ξένα forum.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=7014078

http://androidforums.com/htc-desire/67286-screen-interference-flickering.html

 

Απ'ο,τι φαίνεται έχει συμβεί και σε άλλους, αλλά είναι μάλλον λίγοι αυτοί.

Το πρόβλημα ωστόσο είναι πολύ μικρό και θα έλεγα ότι δεν είναι πολύ εύκολο να το παρατηρήσει κανείς. Φαίνεται να συμβαίνει μόνο για κανά δυο λεπτά μετά τη φόρτιση που η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη, ενώ παράλληλα μάλλον έχει να κάνει και με την τρέχουσα φωτεινότητα της οθόνης. Φαίνεται μόνο σε άσπρο φόντο και πρέπει να κοιτάξεις αρκετά προσεκτικά την οθόνη.

 

Κάτι ακόμα, επειδή όπως είπα το κινητό είναι καινούριο, είμαι ακόμα στη φάση που όσο το φορτίζω το έχω κλειστό. Αυτό μπορεί να δείχνει ότι το κάνει αμέσως μόλις ανοιχτεί και για πολύ λίγα λεπτά.

 

Εσείς είστε όλοι σίγουροι ότι δεν το κάνει στο δικό σας; :confused:

Link to comment
Share on other sites

μη μου λες τέτοια, "εξίσου γρήγορο" γιατι τρομάζω. και γω αϊφονακιας αλλάζω σε ντιζαϊρ και περιμένω να είναι πολύ πιο γρήγορο. Τουλάχιστον αυτό που είδα στο Γερμανό ήταν σφαίρα. Γιατι το ios4 σερνεται κυριολεκτικά στο 3Gs.

 

Το κινητο το εχω μια μερα. Απο χθεσ που το εχω λιωσει στο ψαξιμο ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και δεν εχω βρει τιποτα να με χαλαει!(Ουτε το ηχειο του που κατι ακουστηκε!). Οποτε μεχρι τωρα η γνωμη μου ειναι οτι θα κανω πολυ καιρο και θα το σκεφτω πολυ για να γυρισω σε iphone.. Αλλα θα δειξει πως θα παει με τον καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...