Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν 2 χρονια συνεβει αλλα αρχισες να ανησυχεις? :lol: Βρε SOUPERHERO!!!!

Τελικα με τετοιες ιστοριες λες, οτι τα "φαντασματα" δεν εχουν τι να κανουν και "πειραζουν" τον κοσμο. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν 2 χρονια συνεβει αλλα αρχισες να ανησυχεις? :lol: Βρε SOUPERHERO!!!!

Τελικα με τετοιες ιστοριες λες, οτι τα "φαντασματα" δεν εχουν τι να κανουν και "πειραζουν" τον κοσμο. :ninja:

Ρε φιλαρακι..ενωω πως ανησιχω απο τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και απο μένα. Αν και έχει περάσει πολύς καιρός από τις ιστορίες που θα σας διηγηθώ, διαβάζοντας τις ιστορίες σας αποφάσισα να μοιραστώ κάποιες προσωπικές εμπειρίες.

 

Ιστορία 1η: Ήταν καλοκαίρι και ήμουν περίπου 7 ετών. Εκείνο το βράδυ είδα ένα πολύ περίεργο όνειρο που με ταρακούνησε. Στο όνειρο περπατούσα σε ένα δρόμο και γείρω μου ήταν μαύρο σκοτάδι. Δε μπορούσα να δω τίποτα. Μετά απο πολύωρο περπάτημα άρχισα να βλέπω στο βάθος ένα φως να αχνοφένεται. Αποφάσισα αν και κουρασμένος στο όνειρο να το ακολουθήσω. Περπατώντας και πάλι για κάμποση ώρα άρχισα να πλησιάζω όλο και περισσότερο στο φως μέχρι που ανακάλυψα οτι είχα φτάσει στο χωριό μου που βρίσκεται περίπου 10 χιλιόμετρα απο την πόλη. Το φως ερχόταν απο το σπίτι της γιαγιας μου. Καθως μπαίνω στην αυλή του σπιτιού κοντοστάθηκα και βλέπω το φως μέσα απο το σπίτι της γιαγιας μου να τρεμοπαίζει. Φοβήθηκα και δεν ήθελα να προχωρήσω επειδή αισθανόμουν φόβο. Ξαφνικά ακούγεται μια φωνή βραχνή να με προσκαλεί μέσα στο σπίτι φονάζοντας το όνομα μου και λέγοντας "έλα". Πλησιάζω στην είσοδο και με το που ανοίγω την πόρτα βλεπω κάτι που με συντάραξε. Η γιαγια μου έχει είχε ένα σύνθετο στην είσοδο του σπιτιού και σε ένα ράφι υπήρχε ένα πιάτο με ένα κρανίο μέσα και ένα κεράκι αναμένο πάνω στο κεφάλι του!!! Ξύπνησα ιδρωμένος και ταραγμένος. Την επόμενη μέρα ζητούσα να δω τον παππού μου γιατι τον αγαπούσα πάρα πολύ και σθνήθως πηγαίναμε θάλασσα κάθε μέρα μαζί! Η μητέρα μου μου είπε οτι είχε πάει ένα ταξίδι και δεν ήξερε πότε θα επιστρέψει. Φυσικά μετά απο ένα μήνα μου είπαν οτι ο παππούς μου πέθανε.

 

Ιστορία 2η: Η ιστορία λαμβάνει χώρα και πάλι στο χωριό μου ξανά καλοκαίρι μέσα ιουλιου. Η γιαγιά μου είχαν οικογεννειακή επιχείρηση φούρνο/αρτοποιείο και όπως κάθε καλοκαίρι βοηθούσα κι εγώ στην παρασκευή άρτων και γλυκών. Συκονόμασταν 1 το βράδυ και παρασκευάζαμε μέχρι το πρωί. Εκείνη την περίοδο ήρθαν κάτι συγγενής της γιαγιάς μου που δε θαμάμαι ακριβώς τη συγγένια είχαν με τη γιαγιά μου. Ήταν ένα ζευγάρι ο Δημήτρης και η Κλέλια 30 και 26 χρονών αντίστοιχα. Ο Δημήτρης είχε γεννέθλια εκελινη τη μέρα. Κάποια στιγμή κατα τις 3 μετά τα μεσάνυχτα βγαίνουμε με τη γιαγιά μου έξω από το φούρνο να δροσιστούμε για λιγο και να κάνουμε ένα διαλειμα. Καθόμασταν σε πλαστικές καρέκλες και μπροστά μας ακριβώς ήταν παρκαρισμένο το φορτηγάκι που πηγαίναμε τις παραγγελίες σε πρατήρια. Εκεί που μιλούσαμε ξαφνικά πίσω από το φορτηγάκι βγαίνει το κεφάλι του Δημήτρη και μας κοιτάει με γουρλωμένα τα μάτια. Τρομάξαμε γιατι δεν είχαμε καταλάβει οτι μας κοιτούσε και τον είδαμε ξαφνικά. Αφου ανασκουμποθήκαμε του λέει η γιαγιά μου: "Μπράβο παλικάρι πήγε 3 η ώρα και είσαι ακόμα έξω?" Ο Δημήτρης δε μίλησε και συνέχισε να μας κοιτάει με γουρλωμένα τα μάτια. Παραξενεύτηκα και εγώ και η γιαγιά μου. Συνεχίζει η γιαγιά μου: "Γιατί δε μας μιλάς? Τη συμπεριφορά είναι αυτή?". Τίποτα. Παραμένει σιωπηλός. Οπότε γυρνάει η γιαγια μου το κεφάλι προς το φούρνο και φωνάζει μια κοπέλα που δουλευε εκεί να έρθει να δει:"Ελένη έλα να δείς ο Δημήτρης δε μας μιλάει". Έτυχε και γύρισα κι εγώ το κεφάλι προς το φούρνο την ώρα που τη φώναζε και μόλις ξαναγυρίσαμε προς το φορτηγάκι είχε εξαφανιστεί. Σηκωθήκαμε και πήγαμε να ψάξουμε από πίσω μήπως και κρυβόταν αλλά δεν υπήρχε ψυχή!!! Μας φάνηκε περίεργη η συμπεριφορά του αλλα ούτε που μας πέρασε από το μυαλό οτι ήταν κάτι μεταφυσικό. Το επόμενο πρωι βλέπουμε την Κλέλια και της διηγούμαστε την ιστορία. Σοκαρίστηκε. Μας απάντησε πως το προηγούμενο βράδυ δεν βγήκαν έξω και πως ο Δημήτρης δεν αισθανόταν πολύ καλά και έπεσε για ύπνο απο νωρίς. Συγκεκριμένα στις 2:57 συκώθηκε να παει στην τουαλέτα και ο Δημήτρης κοιμόταν δίπλα της!!! Σοκαριστήκαμε.

 

Σύντομα θα ποστάρω ακόμα 2 ιστορίες...

 

Φιλικά

 

solidsn2004

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη ιστορια ηταν ναι scary H δευτερη ιστορια μου ρθε να γελασω.περιμενα να πεις πως κατι επαθε και πως ηταν φαντασμα.Δηλ κοιμοταν και κατα καπιο μεταφυσικο τροπο εμφανιστηκε σε σας και μετα ξαναγυρισε πισω στο κρεβατι του.Φανταζομαι την αλλη μερα τι θα σου πε ελα σε ειδα στον υπνο μου :lol::lol: σαν πολλα θριλερ δεν βλεπουμε τελευταια;;:wacko:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. καλες οι ιστοριες σας. εχω βιωσει και γω πολλες. δε θα γραψω κατι γιατι δεν εχει νοημα. απλα θελω να ρωτησω αν καποιος εχει ταρω στο σπιτι του η εχει ακουσει ιστοριες με ατομα που οταν την εριχναν γινονταν διαφορα. ευχαριστω
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι!

 

Επέστρεψα με 2 ιστορίες που άκουσα πρόσφατα και με έκαναν να δακρύσω.

 

Ιστορία 1η: Δίπλα από το σπίτι μου ζει μια οικογέννεια δασκάλων με 2 παιδιά τα οποία έχουν πλέον αποφοιτήσει απο τα πενεπιστήμια. Συζητώντας λοιπόν με τη μητέρα μου για παραφυσικά και τέτοια μου είπε μια ιστορία για τον γιο της οικογένειας που της την είπε η μητέρα της οικογέννειας και με έκανε να ανατριχιάσω. Ποιο συγκεκριμένα πριν κάποια χρόνια ο γιος πέρασε ψυχολογία στη Θεσσαλονίκη και βρήκε ένα σπίτι και νοίκιασε. Μετά απο κάποιες μέρες ο γιος έπερνε τηλέφωνο τη μητέρα του και της έλεγε πως έβρισκε τα ντουλάπια και τα συρτάρια στην κουζίνα ανοιχτά κάθε φορά που ξυπνούσε. Δεν ανυσήχισε η μητέρα του μιας και νόμιζε οτι θα τα ξεχνούσε ο ίδιος ανοιχτα. Όσπου ένα βράδυ γείρω στις 3 πέρνει τηλέφωνο ο γιος στο σπίτι του ταραγμένος λέγοντας πως εκείνη την ώρα που μιλούσε τα ντουλάπια και τα συρτάρια στην κουζίνα ανοιγόκλειναν μόνα τους μπροστά του!!! Η μητέρα του μη ξέροντας τι να κάνει τον παρέτρεψε να πει το πάτερ ημών όπως και έπραξε. Μετά απο λίγο σταμάτησαν και το παιδί σηκώθηκε και πήγε να μείνει σε ένα φίλο του να μείνει. Τις επόμενες μέρες μετακόμησε.

 

Ιστορία 2η: Την ιστορία αυτή μου τη διηγήθηκε ένα φιλαράκι μου και έλαβε χώρα σε ένα χωριό της βόρειας ελλάδας όπου και κατοικεί. Στο χωριό αυτό υπάρχει ένα σπίτι οπου ζούσε και ζει ακόμα μια οικογένεια με 3 παιδιά. Ο φίλος μου έκανε παρέα με τη μικρή κόρη της οικογέννειας όταν ήταν μικρά παιδιά και θυμόταν που του είχε αναφέρει οτι στο σπίτι της ακούγονταν το βράδυ ουρλιαχτά απο ανθρώπους καθώς και ζώα. Δεν είχε δώσει πολύ σημασία μέχρι πριν απο κάποια χρόνια όπου το ανέφερε στη μάνα του και αυτή του διηγήθηκε την ιστορία. Κάθε βράδυ μέσα από το σπίτι ακούγονταν φωνές ανθρώπων και ήχοι ζώων. Μια φορά ακουγόταν απο το διάδρομο ένα κατσίκι και άλλα τέτοια φρικιαστικά. Το ποιο τρομακτικό ήταν οτι ένας τοίχος μέσα στο σπίτι ανέπνεε και ήταν φουσκομένος ο σοβάς και μπορούσες λέει να παρατηρήσεις οτι φούσκωνε και ξεφούσκωνε. Το φαινόμενο είχε αρχίσει να γίνεται όλο και ποιο έντονο αν και η οικογένεια είχε μάθει να ζει με αυτό. Τελικά αποφάσισαν να καλέσουν έναν παπά μήπως και κάνει κάτι. Ο παπάς ήρθε αλλά δε κατάφερε να κάνει κάτι και το πρόβλημμα συνεχιζόταν. Η ιστορία για το σπίτι ακούστηκε και στα γείρω χωριά με αποτέλεσμα μια μέρα να περάσει απο το σπίτι αυτό ένας χόντζας απο ένα γειτονικό πομακοχώρι. Χτύπησε την πόρτα και τους ρώτησε αν μπορεί να μπει μέσα να το εξετάσει. Η οικογένεια δέχτηκε. Ο χόντζας έβγαλε τα παπούτσια του πριν μπεί στο σπίτι και με το που κάνει 2-3 βήματα πετάγεται έξω απο το σπίτι έντρομος. Ξαφνιασμένη η οικογέννεια τον ρωτάνε τι έπαθε και τους ανταποκρίθηκε οτι με το που μπήκε μέσα ένιωσε να πατάει σε πτώματα ανθρώπων και ζώων!!! Μετά απο ανασκαφές βρέθηκαν σκελετοί ανθρώπων και ζώων που υπολογίζονταν πριν το 1800!!!

 

Αυτά απο μένα. Ότι νεότερο προκύψει θα επιστρέψω να το μοιραστώ μαζί σας.

 

Καλά να περνάτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωρεες οι ιστοριουλες σου...εγω τρομαξα με την δευτερη ιστορια...με τα ουρλιαχτα ζωα και ανθρωπων και για τους σκελετους...εγω ξαφνιαστηκα με αυτην την ιστορια....εγω στην θεση της οικογενιας θα παρει τον μπουλο απ το σπιτι εκεινο

περιμενουμε με ανηπομονισια τις επομενες ιστοριες...φιλικα superhero :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωρεες οι ιστοριουλες σου...εγω τρομαξα με την δευτερη ιστορια...με τα ουρλιαχτα ζωα και ανθρωπων και για τους σκελετους...εγω ξαφνιαστηκα με αυτην την ιστορια....εγω στην θεση της οικογενιας θα παρει τον μπουλο απ το σπιτι εκεινο

περιμενουμε με ανηπομονισια τις επομενες ιστοριες...φιλικα superhero :)

 

εγώ με την πρώτη τα έπαιξα κάπως! θα είχα φύγει άρον άρον απο τη πρώτη μέρα άμα έβλεπα συρτάρι ανοιχτό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ειναι και τοσο τρομαχτικη η πρωτη ιστορια...δεν εξιγει οτι ειναι φαντασμα αυτο που ανιγει τα σιρταρια...πρωτα απ ολα εχω ακουσει οτι τα φαντασματα δεν μπορουνε να αγγιξουν αντικιμμενα...μπορει να ειναι καπιο φαινομενο.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρονια συνεβει αλλα αρχισες να ανησυχεις? :lol: Βρε SOUPERHERO!!!!

Σε αυτό θα συμφωνήσω!

Έγινε πριν 2 χρόνια και άρχισες να ανυσηχείς τώρα; :p

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ειναι και τοσο τρομαχτικη η πρωτη ιστορια...δεν εξιγει οτι ειναι φαντασμα αυτο που ανιγει τα σιρταρια...πρωτα απ ολα εχω ακουσει οτι τα φαντασματα δεν μπορουνε να αγγιξουν αντικιμμενα...μπορει να ειναι καπιο φαινομενο.

 

φυσικο φαινόμενο που ανοιγοκλείνει τα συρτάρια??? απο ότι κατάλαβα μιλάει για ανοιξε-κλεισε ανησυχητικό, όχι μια απλή μετακίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ειναι και τοσο τρομαχτικη η πρωτη ιστορια...δεν εξιγει οτι ειναι φαντασμα αυτο που ανιγει τα σιρταρια...πρωτα απ ολα εχω ακουσει οτι τα φαντασματα δεν μπορουνε να αγγιξουν αντικιμμενα...μπορει να ειναι καπιο φαινομενο.
ενταξει πηγαινε εσυ να μεινεις σε αυτο το σπιτι και να ανοιγοκλεινει η πορτα να ανοιγοκλεινουν τα συρταρια να πετανε τα πιατα στον αερα να σου λεει η κοπελα σου φοβαμαι και συ να τις λες ελα μη κανεις ετσι φυσικο φενομενο ειναι:lol::lol::lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

SOUPERHERO το φόρουμ δεν είναι δωμάτιο τσατ...έχει κανόνες τους οποίους πρέπει να ακολουθείς...για αρχή λοιπόν, σε συμβουλεύω να ξαναδιαβάσεις τους ΟΠΧ,που αποδέχτηκες με την εγγραφή σου, να σταματήσεις να κάνεις συνεχόμενα ποστς (χρησιμοποίησε την πολλαπλή παράθεση αντ'αυτού) και αν έχεις απορίες, τα ξανααλέμε..!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πολυ ωραιες οι νεες ιστοριες αν και εχω μια απορια:τι ειναι ο χοντζας???

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A7%CF%8C%CF%84%CE%B6%CE%B1%CF%82 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ενας filmmaker απ το μπελφαστ αγορασε ενα μποχ σετ με ταινιες του τσαρλι τσαπλιν.Μια απο αυτες ειχε και εχτρας ωπου σε ενα απο αυτα εδειχνε την πρεμιερα της ταινιας το 1928.Σε μια σκηνη λοιπον ο τυπος ανακαλυψε κατι πολυ παραξενο και με ωρες προσπαθουσε να βρει τι ειναι.

Το εδειξε σε ενα screening σε αιθουσα 100 ατομων αλλα φυσικα κανεις δεν καταλαβε τι συνεβαινε..Και τελος εδειξε το πολυποθητο βιντεο στο youtube.

Το βιντεο αυτο με το αποσπασμα απ τη πρεμιερα του τσαρλι τσαπλιν στη νεα υορκη το 1928 με τη παραξενη και καπως spooky αυτη σκηνη απεκτησε 4 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ views ενω εγινε θεμα συζητησης σε αρκετα μεγαλα δυκτια στη αμερικη και στη αγγλια .

Η πολυποθητη σκηνη ειναι η εξης..Ενας ηλικιωμενος αντρας περπαταει στο δρομο και πισω απο αυτον ακολουθει μια ηλικιωμενη γυναικα παραξενα ντυμενη να κραταει κατι σαν ενα ειδος συσκευης στο χερι της να το εχει διπλα στο αυτι και να μιλα με αυτο.Ειναι δηλ να βλεπεις μια γυναικα να μιλαει με κινητο ενετι 1928.:blink:

Οσα ζουμ και να εγιναν κανεις δεν καταφερε να δωσει μια εξηγηση τι ηταν αυτο το πραγμα που κρατουσε στα χερια της και μιλουσε..

Μια πολυ καλη εξηγηση ηταν οτι προκειται για ακουστικο που χε εφεβρεθει το 1925 αλλα αν ηταν ακουστικο βλεπεις τη γυναικα να περπαταει και να μιλαει ενω οταν ειδε ξαφνιασμενη οτι τη τραβουσε η καμερα συνεχιζε να μιλαει.

Και μια 2 εξηγηση <λιγο τραβηγμενη> οτι προκεται για ΑΛΙΕΝ :lol::lol: με high advanced technology

Και μια 3η οτι ειναι ΦΑΝΤΑΣΜΑ:cry: γιατι στο τελος της σκηνης διχνει σαν να εξαφανιζεται...:wacko:

Μια τεταρτη οτι προκειται για ενα high advanced αντικειμενο του στρατου αλλα πως βρεθηκε στα χερια της αλλου παπα ευαγγελιο

Οτι και να ναι εδω το βιντεο αρα τα συμπερασματα δικα σας http://www.youtube.com/watch?v=sRZG9GtReQA

Α ξεχασα να πως πως η αρχικη εξηγηση που χε δωθει ειναι οτι προκειται για ενα time traveler που καταφερε να παει πισω στο 1928...

Edited by manolissinger
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φαινεται εντελως φεικ.

γυναικα ντυμενη με ρουχα εποχης και με κινητο??και ολως τυχαιως να εξαφανιζεται?

ασε που κατι δε μου κολλαει με την σκια της αλλα θελω χρονο να δω ολο το βιντεο γτ τωρα το ειδα πολυ βιαστικα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν εξαφανίζεται.

Απλά αλλάζει το πλάνο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει το βιντεάκι με τη συγκεκριμένη σκηνή πριν λίγες μέρες.Αν δεν με έλεγαν ότι τάχα κρατάει τηλέφωνο εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι προσπαθεί να προστατευτεί από το κρύο.

 

Οι κατά τόπους ουφολόγοι και ανεξηγητολόγοι(:p) απ'ότι διάβασα απεφάνθησαν ότι πρόκειται για χρονοταξιδιώτη που τυχαία τον απαθανάτισε η ταινία χαχα:lol:

 

Πώς γίνεται να μιλάει στο κινητό όταν δεν υπήρχε δίκτυο?:rolleyes:

 

βλακείες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εξαφανίζεται.

Απλά αλλάζει το πλάνο.

 

Αυτό βλέπω και εγώ γι' αυτό ρωτάω.. επειδή λένε ότι εξαφανίζεται!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βλέπω και εγώ γι' αυτό ρωτάω.. επειδή λένε ότι εξαφανίζεται!

 

Kαλά όταν κάποιος θέλει να πιστέψει κάτι, μπορεί να πει ό,τι θέλει. Σε λίγο θα μας πούνε πως είναι ο Ιησούς μεταμφιεσμένος.

 

Και εγώ να δεχτώ πως είναι ένας/μια time traveler...

Aλλά όπως ειπε και ο zafos, πώς γίνεται να μιλάει στο κινητό όταν δεν υπάρχει δίκτυο;

Εντάξει, φαντάζομαι στο μέλλον απ'όπου προέρχεται δε χρειάζονται δίκτυο :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ καποιος εχει φαντασια μπορει να πει πως ειναι οτιδηποτε.

κι εγω σας λεω οτι ειναι τρελη που μιλαει μονη της νομιζοντας πως μιλαει σε αλλον.

τι με αυτο?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...