Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βίντεο το είδα πριν 2 βδομάδες που το έδειξαν και στα κανάλια...

Ακόμα και το CNN ασχολήθηκε με αυτό το θέμα, αλλά προσωπικά το θεωρώ γελοίο!

 

Όσες φορές και να το δω, για μένα η γυναίκα απλά ξύνει το αυτί της ή το μάγουλό της και μιλάει στον μπροστινό της!! Και είναι ολοφάνερο γιατί (φαίνεται καλύτερα όταν κάνει zoom) κουνάει τα δάχτυλά της σαν να ξύνεται...

 

Κινητά, ακουστικά και ταξίδι στο χρόνο my ***.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ειδα πολλες φορες αυτο το βιντεακι αλλα αν δεν το δεις απο την κανονικη ταινια του 28 τι να πεις? Επισης η σκηνη ειναι τραβηγμενη τυχαια και καλα στο πληθος? Το να ειναι ''κομπαρσοι'' αυτο δεν παιζει γιατι θα εβαζαν 2 ατομα να περασουν και τελος.. ουτε να κραταει κανεις διαγαλαξιακα τηλεφωνα ουτε τιποτα... Αν ειναι και χρονοταξιδιωτης δεν θα ηξερε γι αυτο το βιντεο ωστε να μην ξανακανει αυτο το λαθος? :p αλλα οχι... το κλασσικο δεν επεμβαινουμε στο παρελθον για να μην αλλαξει το παρον και το μελλον :lol: Περα απο την πλακα εμενα μου φαινεται για τηλεφωνο και η στιγμη που σταματαει και μιλαει ειναι η κλασσικη σκηνη που εισαι στον δρομο και δεν ακους τον αλλο και σταματας να ακουσεις καλυτερα. Τωρα αν μιλαει στο χερι της η απλα κουναει το στομα της για να κατσει καλα η μασελα :happy: ποιος ξερει.. :) Εγω δεν πιστευω οτι αυτη ειναι σκηνη ειναι απο την αυθεντικη ταινια :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά, βλέπω ότι εδώ έχει μαζευτεί πολύ υλικό. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να επισκευτεί το μπλοκ μου με ιστορίες τρόμου. Το μπλοκ είναι http://gokuthelegend.wordpress.com όπως θα δείτε ότι έχω μαζέψει αρκετές ιστορίες. εκτός από αυτό είναι καλογραμμένες, δεν είναι στα greeklish, έχουν τόνους, κόμματα και τελείες, σωστή στοίχηση, είναι χωρισμένες σε κατηγορίες και δεν χάνεστε μέσα στα posts. Θα αρχίσω σιγά σιγά τις ιστορίες που είναι εδώ στο forum να τις μεταφέρω στο μπλοκ μου, όποιος θέλει να με βοηθήσει για να έχουμε όλες τις ιστορίες μαζεμένες όμορφα ας εποικεινωνήσει μαζί μου μέσω pm ή στο gokuthelegend@hotmail.com
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά δεν μπορώ να καταλάβω καν αν αυτός ο άνθρωπος είναι γυναίκα ή άντρας...δεν είναι τελείως ξεκάθαρο εδώ που τα λέμε...

Και ποιός αποκλείει οτί δεν έχει φάει καμιά ξόφαλτση,έχει βάλει ένα κρύο αντικείμενο στο προσωπό του για ανακούφηση και κουνάει το σαγόνι του για να δει ότι όλα είναι καλά; :P

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να πω και γω μια περιεργη ιστοριά

 

Συχνά με ένα φίλο μου πηγαίναμε βόλτες σε ένα γειτονικό βουνο- δασάκι της περιοχής μας. Ήμασταν γύρο στα δεκάξι και γυρνούσαμε νύχτα κατα τις 8-10 στο δάσος και ανεβαίναμε την πλαγιά. Ξαφνικά οπως πηγαίναμε είδαμε σαν μια παράξενη μορφή στα 10 μέτρα περίπου, ήταν αρκετά σκοτεινά και δε μπορούσαμε να ξεχωρίσουμε τη ήταν ακριβώς. Φαινόταν σαν μια φιγούρα που ήταν γονατισμένη στο ένα γόνατο και μας παρακολουθούσε προσεκτικά και σε ετοιμότητα. Κινηθήκαμε περιμετρικά απο το σημείο και είδαμε προς έκπληξη μας οτι πραγματικά έμοιαζε με κάποιο άτομο και κινείτο με την δική μας φορά. Προσπαθούσε να είναι πάντα προσωπο με προσωπο με μας. Σκεφτόμασταν να κοντέψουμε, δεν λέω πως ήμασταν και οι πιο θαραλέοι έφηβοι αλλά πραγματικά δεν κοντευαμε γιατί ανησυχουσαμε περισσοτερο οχι επιδή έμοιαζε με κάτι ζωντανό αλλά γιατί κουνιοταν κιολας και αντιδρούσε στις κινησεις μας.

Το αποκορύφωμα ήταν όταν έσκυψα να πάρω μια πέτρα για να του ρήξω. Μόλις σήκωσα το χέρι μου, εκανε μια ελαφριά κινηση σαν να ετοιμάστηκε να ερθει πάνω μας. Δεν τόλμησα να την ρήξω, και σηκωθήκαμε και φύγαμε!

Πιθανών να ήταν η φαντασία μας αλλά δεν ήταν και πολύ σκοτεινά για να μην βλεπουμε και παρολαυτα δεν μπορούσαμε να ξεχωρίσουμε τη βλέπαμε.:shock:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Η σκιά σας;

Σωστά...

 

Όπως επίσης...

κάποιος μπανιστηρτζής;

κάποιος επιδειξίας;

κάποιος ναρκομανής;

κάποιος άστεγος;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλά ναταν η σκιά μας.Όταν λέω 10 μέτρα εννοω απόσταση οχι ύψος του αντικειμένου. Επίσης το φως της πολης ήταν μπροστά μας. Και εδω που μένω δεν έχει πολλους που γυρίζουν στα δασάκια ακομα. Εχτός απο μας χεχε και ειδικά μονος του.

Πρέπει να ήταν ο Άγγελος του θανάτου που εσκυψε να δέσει τα κορδόνια του.

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αυτό το βίντεο έχει μια φωτιά και κάποιες αντανακλάσεις της :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι το κακό?Ήρθαν και οι αρχαίοι Αιγύπτιοι να διαδηλώσουν εναντίον του Μουμπάρακ:p
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο καθένας λεει οτι θέλει. Αυτος λεει ειναι άλογο, εγώ λέω ειναι πράσινη ***** :whistle:.

Και μην ξεχνάμε οτι οι αρχαίοι Αιγύπτιοι ήταν με καθεστώτα απόλυτης μοναρχίας (βλέπε Μουμπάρακ) αρα αν ειναι φάντασμα, θα ήρθε για να σαμποτάρει την εξέγερση του Λαού και αποτι φαίνεται απετυχε που συνεπάγεται οτι είναι της πλάκας:scared: και αρνούμαι να φοβάμαι την νύχτα αυτο το φάντασμα!:superman:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Στο σανατοριο στην Παρνηθα εχει παει κανενας ??

Όχι αλλά έχω ακούσει και δει τόσα (σε φωτογραφίες και βίντεο από γνωστούς μου) που μόνο με ηλιόλουστη μέρα και με μεγάλη παρέα θα πήγαινα να το δω μόνο από έξω... :scared: :cold:

Πάντως αν κάποια στιγμή βρεθείτε σε κάποιο μέρος μακρυά από πόλη ή χωριό,στις 4 η ώρα το βράδυ,δεν έχει καθόλου φεγγάρι,έχει γίνει διακοπή ρεύματος (οπότε δεν βλέπεις ούτε καν φώτα στον ορίζοντα) και φυσάει δυνατά θα καταλάβετε γιατί αρκετοί πιστεύουν πως υπάρχουν φαντάσματα :P

Με την λογική δεν υπάρχει κάτι ενστικτοδώς όμως σε τέτοιες φάσεις νομίζουμε πως κάτι μας απειλεί...

Edited by Gdrdasky
Συμπλήρωση...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Στο σανατοριο στην Παρνηθα εχει παει κανενας ??

τι γινετε εκει?:blink:

απαιτω ιστοριες,φωτογραφιες και links τωρα!!

:p

Link to comment
Share on other sites

τι γινετε εκει?:blink:

απαιτω ιστοριες,φωτογραφιες και links τωρα!!

:p

 

http://www.google.com/search?hl=el&source=hp&biw=1276&bih=601&q=%CF%83%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%84%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%BF+%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%BD%CE%B7%CE%B8%CE%B1&aq=f&aqi=&aql=&oq=

 

:google:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας ειμαι ο Γιώργος και είμαι νέοσ στο φορουμ. Σημερα με επιασε μια επιθυμια για να τρομαξω λιγο και εψαξα για τρομαχτικεσ ιστοριες, και επεσα στο δικο σας. Εχω ακουσει παρα πολλες ιστοριες για ενα στοιχιωμενο σπιτι στιν Τασκενδη (απο εκει καταγεται η μανα μου), και οτι μικρη εμενε εκεινη και η οικογενεια τησ εκει. Μου εχει αναφερει οτι την νυχτα, τα μεσανυχτα, οταν κοιμοταν τα πνευματα δεν την αφηναν να αλλαξει πλευρο, την ακινητοποιουσαν. Τσιριδες, ουρλιαχτα και κλαμματα μεσ την νυχτα την ενοχλουσαν να κοιμηθει.

Θα σας αναφερω εκεινο που με εκανε να δακρισω απο τον φοβο. Μια μερα που οι δικοι τησ ελειπαν ην αφησαν μονη στο σπιτι. (σημειοτερον ηταν μερα μεσημερι). Εκεινη βρηκε την ευκαιρια να ξαπλωσει στο κρεβατι των γονιων τησ. Εκει που ξαπλωσε ειδε την κουρτινα να κινηται μονη της, νομιζε πωσ ηταν ο αερας, αλλα ελα μουντε! Ο αερασ κανει την κουρτινα μετα απο λιγο να ανοιξει? Και τωρα ειναι που εκλασα μεντες (σορυ για την φραση, αλλα μονο ετσι περιγραφεται), μου ειπε οτι διεκρινε ενα κεφαλι παραμορφωμενο να μπαινει αναμεσα απο τισ κουρτινες. Εκεινη προσπαθησε να φυγει αλλα τα αλλα πνευματα τισ κρατουσαν τα ποδια. Τα σατανικα γελια τους, αντοιχουσαν παντου. Μετα λυποθημισε (εκεινη μου ειπε οτι κουραστηκαι αλλα μαλλον ΤΡΟΜΑΞΕ). Μετα ξυπνησε στο κρεβατι της! '''''

 

Επεισης 30 χρονια μετα που παντρευτικαι τον πατερα μου, του ειπε κετι τετιες ιστοριες, αλλα εκεινοσ δεν την πιστεψε. Ετσι ο πατερασ μου ειχε καποιεσ δουλειεσ και πηγε Τασκενδη (τοτε και τωρα μενουμε Αθηνα). Τι να κανει, εμεινε με τουσ γονεισ της μανασ μου σε εκεινο το σπιτι (να σημειωσω οτι το σπιτι ηταν χτησμενο πανω σε ενα νεκροταφιο). Ενα βραδυ εκει που ητα ξαπλωμεοσ στο καναπε, και οι κουρτινες ηταν ανοιχτεσ με αποτελεσμα το φεγγαρι να φωτιζει τον χωρο. Διεκρινε στην γωνια που ηταν μια παλια πολυθρονα, εαν αντρα να καθεται και να τον κοιταει. Περιττο να σας πω πωσ οτι ιστοριουλες του λεμε, αυτος ιδρωνει. :Ρ

 

Με τουτα και με εκεινα δεν σασ ειπα μερικα λογια εμενα. Ειμαι ο Γιωργος, ειμαι 15 ετων και μενω στην Αθηνα. Εχω τρεισ αδερφεσ και ειμαι ο μικροτεροσ. Το θεμα ειναι οτι νομιζω οτι ειμαι φρικιο. Δηλαδη, τυχαια μου ερχονται σκηνεσ απο μια τυχαια ταινιακαι διαπιστωνω οτι μεσα στην εβδομαδα, παιζεται αυτη η ταινια. Το ιδιο γινεται και με τα φαγητα. Ξυπναω και ολη την μερα εχω διαθεση να φαω (πχ μουσακα) και μολισ γυρναω οντωσ η μανα μου εχει φτιαξει μουσακα. Ενταξει πιστευω οτι στην αρχη ειναι συμπτωση, αλλα τοσεσ συμπτωσεις??? Μετακομισαμε προσφατα σε ενα σπιτι που εχει την καλυτερη αυρα, μαλλον οι ''νομιμοι κατοικοι του'' μασ θελουν εδω. Στο προηγουμενο η ατμοσφαιρα ηταν πολυ ανυσηχη και μερικεσ φορεσ εβλεπε σκιεσ να κοινουνται. Οπως μιας γατασ. Αλλα εκεινη την περιοδο ΔΕΝ ειχαμε καπια. Δεν εχω καμια γιαγια και παπου απο καμια πλευρα. Η γιαγια μου πεθανε οταν ημουν 6 χρονων και δεν την θυμαμαι. Αλλα ο παπουσ πεθανε πρι 4 χρονια και τον αγαπουσα πολυ. Και αυτοσ με αγαπαει και καθε φορα που το σκεφτομαι δακριαζω (δεν κλαιω γιατι τι σοη αντρες ειμαστε:Ρ). Ολα αυτα τα χρονια δεν με εχει επισκεφτει ουτε μια φορα στον υπνο μου. ΠΟΤΕ. Και εχω παραπονο...

Edited by georgio15
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν κτιρια στην αθηνα,ακομα και στο κεντρο που συμβαινουν τρελα πραγματα.Παντως οτι και να δειτε δυσκολα θα σας πιστεψουν..
Link to comment
Share on other sites

Eχω ακουσει για το κτιριο στην οδο ακαδημιας 22(νομιζω)ενα μακροστενο κτιριο αφου ουτε που φαινετε, η προσοψη ειναι οσο η πορτα του.Eχω διαβασει εχει μαυρη ιστορια.Kαι δεν το εχει προσεξει κανεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπον εχω μια ιστορια και θελω την γνωμη σας...:worry:πριν 6 μηνες περιπου η μητερα μου ειχε φυγει για ενα σαβατοκυριακο σε μια φιλη της,το ιδιο βραδυ ο αδερφος μου κοιμηθηκε στο δωματιο της,η μητερα μου εχει εναν τιγρη στο δωματιο της διακοσμητικο για το κρεβατι της...το πρωι που σηκωθηκε ο αδερφος μου ο τιγρης ηταν δεμενος στα καγκελα του κρεβατιου απο την ουρα...2 μηνες πριν γινει αυτο καθαριζα το σπιτι μου και ακουγα μουσικη στο στερεοφωνικο σε καποιο φαση το κλεινω για να δω μια σειρα στην τηλεοραση μετα απο δυο λεπτα ανοιγει η μουσικη και λεω στον αδερφο μου που ηταν πανω να το κλεισει,και κλεινει αυτο εγινε 3 με 4 φορες οταν ο αδερφος μου κατεβηκε κατω του ειπα γιατι ανοιγοκλεινε το ραδιο πανω και αφτος μου λεει τι ανοιγοκλεινα μωρε εγω στο μπαλκονι ημουν μιλαγα με την κοπελα μου....καποια γνωμη.???:(

 

σε πιστευω γιωργο γιατι και σε μενα συμβενουν περιεργα τωρα τελευταια..δεν μπορω να εξηγησω πως και γιατι συμβενουν αλλα να που γινονται...χτες το βραδυ ακουγα σαν καποιος να γρατζουναει την ντουλαπα με τα νυχια του ξυπνησα τον φιλο μου χεσμενη απο τον φοβο μου και του το ειπα...και δεν με πιστεψε μου ειπε(πεσε για υπνο δεν ειναι τιποτα)και ομως δεν ειμαι τρελη το ακουσα...

Link to comment
Share on other sites

ρε! αυτεσ μαλλον ειναι βασανισμενες ψυχεσ που προσπαθουν να ηρεμισου και μαλλον εμεισ τουσ ενοχλουμε, ετσι αυτα αντιδρουν. Ακουστε και κατι αλλο, εκει που ημουν ξαπλωμενοσ στο κρεβατι της μανασ μου, γυρναω και ωλεπω κατι σαν χερι πανω στο μαξιλαρι και να κουναει τα δακτυλα, επειδη ημουν χωρισ τα γυαλια και εχω λιγη μυωπια λεω ειναι οκ. αλλα καλου και κακου ειπα ο Πατερ Ημων 3 φορεσ και ηρεμισα. Μετα απο λιγο σηκωθηκα να παω τουαλετα και περασα απο το δωματιο τησ αδερφησ μου, την βλεπω να κοιματε και αντικρισα κατι σαν την Σαμαρα απο το THE RING να στεκεται πανω απο τοκρεβατι της, ανοιγοκλισα τα ματια μου και εξαφανισθηκε!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...