Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ διαφωνώ με την άποψη ότι είναι για power user. Απλά οι power users μπορούν να κάνουν πολλά με αυτό.

 

Αν δεν είσαι power user είναι ιδιαίτερα απλό στην χρήση.

 

Θα συμφωνησω... Ειχα να δω συσκευη που να δουλευει αψογα out of the box απο τα s60v2.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητό απο τι καταλαβα να είναι το καλύτερο σε: οθόνη, multimedia δυνατότητες, απόκριση και internet και Θέλω και εγώ να το πάρω αλλά δε ξέρω πως να πουλήσω το nokia n900 που θα μου στείλουν από επιδότηση καμία ιδέα;:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό απο τι καταλαβα να είναι το καλύτερο σε: οθόνη, multimedia δυνατότητες, απόκριση και internet και Θέλω και εγώ να το πάρω αλλά δε ξέρω πως να πουλήσω το nokia n900 που θα μου στείλουν από επιδότηση καμία ιδέα;:rolleyes:

 

Ζήτα να σου πιστώσουν την επιδότηση στον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ακριβώς έκανα. http://magic-tips.blogspot.com/search/label/Wind

 

παιδια περασα αυτες τις ρυθμισεις και καταφερα να εχω ιντερνετ στο κινητο μου μεσω του δικτυου κινητης. Βλεπω ομως οτι πλεον μου βγαζει συνεχεια το εικονιδιο του δικτυου επανω (εκεινο το G) και τα βελακια αναβοσβηνουν, που σημαινει οτι πηγαινοερχονται δεδομενα, αρα και χρεωνομαι. Το τι δεδομενα ειναι αυτα, ουτε που ξερω. Μπορω να το μπλοκαρω αυτο...?

 

Μια αλλη απορια. Στα διαφορα μενου, βλεπω απο κατω που υπαρχει μια περιγραφη. Η περιγραφη αυτη ειναι μια προταση, που οταν υπερβαινει καποιον αριθμο λεξεων, εμφανιζεται μιση...Σε κανα δυο περιπτωσεις δεν βγαζει νοημα...μπορει να εμφανιστει ολοκληρη αυτη η περιγραφη?

Εχετε βαλει καποια εφαρμογη για πλοηγηση?

 

Επισης, στο μενου "προσβασιμοτητα" ζηταει καποια εφαρμογη προσβασιμοτητας...τι ειναι αυτο?

Edited by panos_vz
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αν θελω να κανω επανεκινηση στον γαλαξια απο που την κανω? ευχαριστω

 

και τα εξωφυλλα των αλμπουμ πως γινεται να εμφανιζονται στον player του κινητου? ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε πάλι το θέμα του player.Είχα ρωτήσει και σε αρκετά προηγούμενο post αλλά δεν πήρα απάντηση.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να του βάζεις τα lyrics του τραγουδιού και να τα εμφανίζει;

Κάτι αντίστοιχο δηλαδή με το plugin minilyrics του winamp;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αν θελω να κανω επανεκινηση στον γαλαξια απο που την κανω? ευχαριστω

 

Πατάς συνεχώς το power μέχρι να κάνει επανεκκίνηση.

 

παιδια περασα αυτες τις ρυθμισεις και καταφερα να εχω ιντερνετ στο κινητο μου μεσω του δικτυου κινητης. Βλεπω ομως οτι πλεον μου βγαζει συνεχεια το εικονιδιο του δικτυου επανω (εκεινο το G) και τα βελακια αναβοσβηνουν, που σημαινει οτι πηγαινοερχονται δεδομενα, αρα και χρεωνομαι. Το τι δεδομενα ειναι αυτα, ουτε που ξερω. Μπορω να το μπλοκαρω αυτο...?

 

Από τις ρυθμίσεις και το "Λογαριασμοί και συγχρονισμός" απενεργοποίησε τον αυτόματο συγχρονισμό.

Αν θες να απενεργοποιήσεις τα data και να τα ενεργοποιείς όποτε εσύ θες κατέβασε από το market το APNDroid

Πιστεύω ότι έχεις από τον πάροχό σου καποιο πακέτο με data έτσι;

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σος.σημερα δεν χτυπαει το κινητο μου οταν ερχεται μηνυμα...εχω βαλει δικο μου ηχο.τον εχω επιλεξει.η ενταση ειναι σχεδον φουλ.τι μπορει να φταιει?μεχρι χτες χτυπουσε κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακολουθώ το θέμα από καιρό. Έτσι όπως περιγράφονται τα πράγματα εδώ έχω την αίσθηση ότι το κινητό βρίσκεται σε κάποια μορφή beta-test γιατί παρουσιάζονται συνεχώς tips και αναβαθμίσεις. Το σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω το Σεπτέμβρη αλλά αναρωτιέμαι εάν είναι αρκετά ώριμο. Υπάρχει πουθενά κανένα faq ή start-up guide?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια.Το πηρα και εγω αλλα η γλωσσα ειναι γερμανικα.Επειδη δεν γνωριζω βεβαια γερμανικα καμια βοηθεια για να μπορεσω να την αλλαξω σε αγγλικα.Επισης πως ξεκλειδωνει οτι κλειδωσει στην αναμονη;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια.Το πηρα και εγω αλλα η γλωσσα ειναι γερμανικα.Επειδη δεν γνωριζω βεβαια γερμανικα καμια βοηθεια για να μπορεσω να την αλλαξω σε αγγλικα.Επισης πως ξεκλειδωνει οτι κλειδωσει στην αναμονη;

 

Πατα το αριστερπ κουμπι και μετα την πεμπτη επιλογη απο το τελος. Απο το μενου που θα βγει ειναι η πρωτη.

Για να ξεκλειδωσει βαλε το δαχτυλο στην οθονη και συρε τπ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Απο εφαρμογες πλοηγησης τι εχετε?

Αυτο το μενου που θελει εφαρμογη προσβασιμορητας τι ειναι?

Edited by panos_vz
Link to comment
Share on other sites

για σας κυριοι,περιμενω και εγω απο amazon.de στις 4 αυγ.,παραγγελια 26 ιουλ,....για να δουμε....:ninja:

εγω στις 24 και το περιμενω 3 του μηνα , οποτε θα ξερεις αν ειναι απο μενα οτι θα ερθει η ποτε θα ερθει μια μερα μετα απο μενα

δε περνανε οι μερεεεεςςς

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει καπιο νεοτερο για το ποτε θα βγει το froyo?

 

Επίσημα από τέλη Σεπτέμβρη το κόβω...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

ΠαιδιΑ εχω μια απορια ακομα..οταν μπαινουμε σε διαφορες εφαρμογες π.χ. Ρολοι μαρκετ και τα λοιπα πατωντας το κεντρικο κουμπι αυτες κλεινουν η τρεχουν στο backround?αν δεν τερματιζουν ετσι υπαρχει καποιος τροπος για να τις τερματιζω εγω να μην τρωνε μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Παντως η samsung θα αργησει (Τελος Σεπτεμβριου) να δωσει το froyo την στιγμη που η HTC σε λιγες ημερες το δινει στο desire/evo κτλ..
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Εριξα ενα ξενυχτι διαβαζοντας ολες τις σελιδες του φορουμ.:wacko: και παραλληλα εκανα save τα μηνυματα που με ενδιεφεραν.

 

Μετα απ οσα διαβασα δεν μπορω να πω οτι συνεχιζω να ειμαι ενθουσιασμενος απο το κομματι software.

 

Εχω την εντυπωση οτι η samsung συνεχιζει τις παιδικες ασθενειες που παρουσιασε απο τον καιρο του OMNIA.

 

Διαβαζω για κολληματα, μαλλον παγωματα θα επρεπε να τα λεμε, κατι που ειδα και στα βιντεακια του Techblog.gr

 

To ανησυχιτικο ειναι οτι samsung δεν προσπαθησε η δεν καταφερε να λυσει με καποιο επισημο update.

 

Ta beta firmware ειτε στην 2.1 ειτε στην 2.2, δεν παρουσιαζουν βελτιωσεις καποια λυνουν ενα δυο προβληματακια και δημιουργουν αλλα.

 

Το επελεξα κυριως για την οθονη και το hardware.

 

Αν τα ειχα διαβασει νωριτερα μαλλον δεν θα το αγοραζα, τουλαχιστον οχι τωρα.

Δυστυχως ο χρονος με πιεζε και δεν ολοκληρωσα την αναγνωση των φορουμς πριν το παραγγειλω.

 

Σιγουρα μπορουν να λυθουν αυτα τα μικροπροβληματακια αλλα εχω την εντυπωση οτι καπου χωλαινουν στην εταιρεια.

 

Η το παρατησαν για να προετοιμαστουν για το froyo η καπου εχουν κολησει.

 

Και στο HD2 υπηρχαν προβληματα στην πρωτη ρομ αλλα λυθηκαν οριστικα σε ενα μηνα και κατι.

 

Αγωνιω να το παραλαβω την Δευτερα το βραδυ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Εριξα ενα ξενυχτι διαβαζοντας ολες τις σελιδες του φορουμ.:wacko: και παραλληλα εκανα save τα μηνυματα που με ενδιεφεραν.

 

Μετα απ οσα διαβασα δεν μπορω να πω οτι συνεχιζω να ειμαι ενθουσιασμενος απο το κομματι software.

 

Εχω την εντυπωση οτι η samsung συνεχιζει τις παιδικες ασθενειες που παρουσιασε απο τον καιρο του OMNIA.

 

Διαβαζω για κολληματα, μαλλον παγωματα θα επρεπε να τα λεμε, κατι που ειδα και στα βιντεακια του Techblog.gr

 

To ανησυχιτικο ειναι οτι samsung δεν προσπαθησε η δεν καταφερε να λυσει με καποιο επισημο update.

 

Ta beta firmware ειτε στην 2.1 ειτε στην 2.2, δεν παρουσιαζουν βελτιωσεις καποια λυνουν ενα δυο προβληματακια και δημιουργουν αλλα.

 

Το επελεξα κυριως για την οθονη και το hardware.

 

Αν τα ειχα διαβασει νωριτερα μαλλον δεν θα το αγοραζα, τουλαχιστον οχι τωρα.

Δυστυχως ο χρονος με πιεζε και δεν ολοκληρωσα την αναγνωση των φορουμς πριν το παραγγειλω.

 

Σιγουρα μπορουν να λυθουν αυτα τα μικροπροβληματακια αλλα εχω την εντυπωση οτι καπου χωλαινουν στην εταιρεια.

 

Η το παρατησαν για να προετοιμαστουν για το froyo η καπου εχουν κολησει.

 

Και στο HD2 υπηρχαν προβληματα στην πρωτη ρομ αλλα λυθηκαν οριστικα σε ενα μηνα και κατι.

 

Αγωνιω να το παραλαβω την Δευτερα το βραδυ.

 

Μην απογοητεύεσαι το κινητό δεν θα το εγκαταλείψει η samsung αλλα ούτε και η google..άλλωστε μην ξεχνάς ότι και το galaxy είναι καινούργιο στην αγορά και λογικό είναι να παρουσιάζει προβληματάκια...(ένας πρώην εκνευρισμένος κάτοχος omnia hd και νυν ευτυχισμένος όσο ΔΕΝ ΠΑΕΙ κάτοχος galaxy S):D

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...