Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εκεί πάω αλλά επειδή θέλω να βάλω ενα yahoo account όταν κάνει σύνδεση με τον διακομιστή μου βγάζει error message...και μου λέει ότι κάποια yahoo accounts έχουν πρόβλημα...δεν καταλαβαίνω..:(στο μεταξύ επειδή δεν γνωρίζω πρέπει να έχουμε σύνδεση internet, ή το wifi αρκεί για να παίζει το email;

Α! και ένα δωράκι..κάποιος ζήταγε flip case : http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000993&products_id=30920

Δεν έχω δοκιμάσει με yahoo mail, αν και κάπου είχα διαβάσει ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με wifi.

Πάντως το yahoo έχει πρόγραμμά στο market για messenger και email, οπότε μπορείς να το δοκιμάσεις σαν εναλλακτική.

Καλημέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για το λειτουργικό σύστημα που έχει το galaxy.

Ένας φίλος μου έχει το Omnia 2 και μου λέει ότι μπορεί να βάλει ότι πρόγραμμα/χάρτες και ότι άλλο υπάρχει χωρίς να πρέπει να τα αγοράσει.

 

Αναρωτιόμουν αν αυτό ισχύει και για το android η είναι πιο πολύ όπως το Iphone της apple που πρέπει να αγοράζεις τα πάντα από τα online stores?

Υπάρχει market στο android όπως και στο iPhone, αλλά στην Ελλάδα έχουμε πρόσβαση μόνο στα free applications, αν και υπάρχει τρόπος να τα δεις όλα (market enabler αν είναι rooter το κινητό).

Και ναι, υπάρχει τρόπος να τα βρεις "δωρεάν" όπως και στα Windows Mobile

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχω δοκιμάσει με yahoo mail, αν και κάπου είχα διαβάσει ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με wifi.

Πάντως το yahoo έχει πρόγραμμά στο market για messenger και email, οπότε μπορείς να το δοκιμάσεις σαν εναλλακτική.

 

Τελικά αυτό το πρόγραμμα του yahoo κατέβασα και είμαι ΟΚ...:)

Ευχαριστώ

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση firmware, η τρίτη για τον μήνα Ιούλιο!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=720697

 

Διορθώθηκε το πρόβλημα με το swype/sms .

 

Από πληροφορίες σε forum μάλλον τον Αύγουστο θα έχουμε το 2.2 Froyo!

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση firmware, η τρίτη για τον μήνα Ιούλιο!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=720697

 

Διορθώθηκε το πρόβλημα με το swype/sms .

 

Από πληροφορίες σε forum μάλλον τον Αύγουστο θα έχουμε το 2.2 Froyo!

 

 

 

σαν ζωηρή τη βλέπω τη samsung με τις αναβαθμίσεις......και ήταν ο μόνος λόγος για να μην το πάρω.....λέτε να συμμορφώθηκε????????????

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση firmware, η τρίτη για τον μήνα Ιούλιο!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=720697

 

Διορθώθηκε το πρόβλημα με το swype/sms .

 

Από πληροφορίες σε forum μάλλον τον Αύγουστο θα έχουμε το 2.2 Froyo!

Επιτελους....

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το τηλέφωνο, αλλά δεν μπορούσαν να προσθέσουν και μία επιλογή στα Δίκτυα για κλείδωμα μόνο σε 3g? :mad: Ξέρετε αν υπάρχει έστω κάποια εφαρμογή που να το κάνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το τηλέφωνο, αλλά δεν μπορούσαν να προσθέσουν και μία επιλογή στα Δίκτυα για κλείδωμα μόνο σε 3g? :mad: Ξέρετε αν υπάρχει έστω κάποια εφαρμογή που να το κάνει αυτό;

Αν δεν έχει επιλεγμένο το Use only 2G networks, δεν παραμένει σε 3G όσο υπάρχει 3G;

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση firmware, η τρίτη για τον μήνα Ιούλιο!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=720697

 

Διορθώθηκε το πρόβλημα με το swype/sms .

 

Από πληροφορίες σε forum μάλλον τον Αύγουστο θα έχουμε το 2.2 Froyo!

 

Αυτά τα μαγειρεμένα firmwares για να τα περάσουμε πρέπει να έχουμε κάνει πρώτα root το κινητό, ή το κινητό γίνεται root αφού τα περάσουμε by default ;

Ποιο από τα δύο ισχύει;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι θα βοηθησουν αρκετα

 

Galaxy S Flashing Firmware Parts1-2

 

Galaxy S Flashing Firmware Part 3

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα μαγειρεμένα firmwares για να τα περάσουμε πρέπει να έχουμε κάνει πρώτα root το κινητό, ή το κινητό γίνεται root αφού τα περάσουμε by default ;

Ποιο από τα δύο ισχύει;

 

Δεν είναι μαγειρεμένα αυτά τα firmware, είναι κανονικά της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μαγειρεμένα αυτά τα firmware, είναι κανονικά της Samsung.

 

ΟΚ, απλά μπερδεύτηκα γιατί στο site: http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsungi9000.htm δεν είδα την καινούρια έκδοση (JG3) στην λίστα τους ακόμα..Αν την περάσει κανείς ας μας πει εντυπώσεις...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,δειτε αυτο το video απο αμερικη.ξερω ειναι λιγο off topic αλλα ειναι ολα τα λεφτα.ο τυπος που το ανεβασε πηγε να χασει τη δουλεια του για αυτο!!!!!ειδικα το πρωτο ειναι απιστευτο!!!και παλι sorry για το off topic αλλα αξιζει...

http://www.androidcentral.com/evo-vs-iphone-video-author-keeps-his-best-buy-job-doesnt-want-it-back

Link to comment
Share on other sites

Το 3ο καταστημα στο skroutz λεει "ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ"

Να υποθεσω οτι εκμεταλευετε το γεγονος οτι εχει ελληνικα η συσκευη και το πουλαει σαν ελληνικο - επισημης αντιποσωπειας??

 

Εχουμε κανενα νεο για την αφηξη του απ την επισημη ελληνικη αντιπροσωπεια???

Link to comment
Share on other sites

Το 3ο καταστημα στο skroutz λεει "ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ"

Να υποθεσω οτι εκμεταλευετε το γεγονος οτι εχει ελληνικα η συσκευη και το πουλαει σαν ελληνικο - επισημης αντιποσωπειας??

 

Εχουμε κανενα νεο για την αφηξη του απ την επισημη ελληνικη αντιπροσωπεια???

 

Λογικά πρόκειται γι απάτη, γιατί δεν υπάρχει ούτε θα υπάρξει ελληνική έκδοση. Έτσι απλά, υπάρχει μόνο ελληνικά στο πληκτρολόγιο τα οποία είναι όμως μέσα στο κινητό..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια ποτε ερχεται επισημα και στη wind λεει συντομα διαθεσιμο?

2)Βλεπω πολλους που ψαχνονται να βαλουν firmware που μπορει και να μην ειναι επισημα ή που μπορει και να ειναι και ρωταω καθαρα απο περιεργεια,αν δηλαδη αγορασεις το τηλεφωνο και δεν αναβαθμισεις τιποτα και απλα περιμενεις την εκδοση 2,2 για να κανεις αναβαθμιση,τρεχει τιποτα.Εχει καποιο σοβαρο bug το κινητο που θελει συνεχεια αλλο firmware?

3)Αυτο που θα ερθει πχ Γερμανο ή wind θα εχει την τελευταια εκδοση και πως το βλεπουμε αυτο?

4)Ευχαριστω και ανυπομονω και γω να το παρω!Ειχα το ομνια πρωτα,δεν ειχα κανει ποτε αναβαθμιση σε rom που διαβαζα οτι κανανε αλλοι και δεν ειχα καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια ποτε ερχεται επισημα και στη wind λεει συντομα διαθεσιμο?

2)Βλεπω πολλους που ψαχνονται να βαλουν firmware που μπορει και να μην ειναι επισημα ή που μπορει και να ειναι και ρωταω καθαρα απο περιεργεια,αν δηλαδη αγορασεις το τηλεφωνο και δεν αναβαθμισεις τιποτα και απλα περιμενεις την εκδοση 2,2 για να κανεις αναβαθμιση,τρεχει τιποτα.Εχει καποιο σοβαρο bug το κινητο που θελει συνεχεια αλλο firmware?

3)Αυτο που θα ερθει πχ Γερμανο ή wind θα εχει την τελευταια εκδοση και πως το βλεπουμε αυτο?

4)Ευχαριστω και ανυπομονω και γω να το παρω!Ειχα το ομνια πρωτα,δεν ειχα κανει ποτε αναβαθμιση σε rom που διαβαζα οτι κανανε αλλοι και δεν ειχα καποιο προβλημα.

1) Ξέρω ότι η Cosmote έχει έναν μήνα αποκλειστικότητα, οπότε Αύγουστο για Wind.

2) Επίσημα είναι τα firmwares, όχι δεν έχει κάποιο bug, απλά είναι πιο γρήγορα.

3) Όχι θα έχει παλιά έκδοση.

4) Μόλις το πάρεις βάλε την τελευταία και είσαι ok.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου!Απο που την κατεβαζεις?Ειναι πολυ δυσκολο να γινει?

Αλλο αναβαθμιση rom αλλο καινουργιο firmware ή το ιδιο ειναι?

Γιατι αν ειναι η διαδικασια αυτη που εχετε ποσταρει στην προηγουμενη σελιδα με το βιντεακι στο youtube,δε με βλεπω καλα!

Edited by gtimb
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου!Απο που την κατεβαζεις?Ειναι πολυ δυσκολο να γινει?

Αλλο αναβαθμιση rom αλλο καινουργιο firmware ή το ιδιο ειναι?

Γιατι αν ειναι η διαδικασια αυτη που εχετε ποσταρει στην προηγουμενη σελιδα με το βιντεακι στο youtube,δε με βλεπω καλα!

 

Ναι το ίδιο είναι.

 

http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsungi9000.htm

 

Η τελευταία είναι I9000XWJG3

 

Η διαδικασία δεν είναι και πολύ δύσκολη, δες τις οδηγίες που έχω γράψει...

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εγγραφω ετσι?Εχει σ εκεινο το site οδηγιες?Μιλαμε για επισημα παντα μη παθει τιποτα το κινητο!Ποια η διαφορα αν το παρω πχ απο το pixmania ή απο κοσμοτε-wind,δε θα εχω εγγυηση?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εγγραφω ετσι?Εχει σ εκεινο το site οδηγιες?Μιλαμε για επισημα παντα μη παθει τιποτα το κινητο!Ποια η διαφορα αν το παρω πχ απο το pixmania ή απο κοσμοτε-wind,δε θα εχω εγγυηση?Ευχαριστω!

 

Η μόνη διαφορά είναι στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...