Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα και εγώ μόλις τώρα donation αλλά σαν πολύ να αργούν να μου στείλουν το κλειδί...εσύ Αλεξ αν θυμάσαι στο είχαν στείλει άμεσα;

 

Sent from my Galaxy S

 

Ε.. δεν έκανα donation εγώ... είμαι απ'τους άλλους :ninja:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το hard reset ειναι το ιδιο με το Factory reset?

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προσπαθώ να αντιγράψω μία ταινία div-x στο κινητό από το pc και κατά την αντιγραφή στο φάκελο μου γράφει ''προτείνεται μετατροπη αρχείου σε avi. και μετα αντιγραφη'' οπότε πατάω ναι και συνεχίζω.Παρ'όλα αυτά κάνει πολύ ώρα για τη εγγραφή.(συγκεκριμένα πάνω από μία ώρα).Αν περιμένω και κατεβεί η ταινία,η οποία έχει ενσωματωμένους υπότιτλους θα παίζει από τον player του κινητού ή πρέπει να κατεβάσω άλλον player?Υπάρχει άλλος τρόπος να κατέβει η ταινία ,τουλάχιστον πιο γρήγορα?

 

Υ.Γ '' Είναι η πρώτη φορά που κατεβάζω ταινία οπότε please help''.:wacko:

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Το hard reset ειναι το ιδιο με το Factory reset?

 

ταμαμ:happy:

 

παιδια το root γινετε και στο galaxy s?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

 

Παιδιά, κανένα νέο για τη Froyo για το Vibrant;

 

εχω την εντυπωση μετα την παρελαση

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Αμα διαπιστωθεί κάποιο πρόβλημα με το hardware του τηλεφώνου υπάρχει περίπτωση στο service να προσπαθήσουν να στο φτιάξουν η σου δίνουν καινούργιο?

 

Το καινούργιο είναι σε καινούργιο πακέτο η απλα σου δίνουν αλλη συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Αμα διαπιστωθεί κάποιο πρόβλημα με το hardware του τηλεφώνου υπάρχει περίπτωση στο service να προσπαθήσουν να στο φτιάξουν η σου δίνουν καινούργιο?

 

Το καινούργιο είναι σε καινούργιο πακέτο η απλα σου δίνουν αλλη συσκευη?

 

αν το πηρες απο γερμανο η διαδρομη ειναι κεντρικα servis του γερμανου και αν δεν επιδεχεται επισκευης παει και μια βολτα απο το σερβις της σαμσουνγκ λογαριασε 15 μερες ,αν και παλι δεν μπορεσουν να στο φτιαξουν σου δινουν μονο συσκευη ειτε καινουρια ειτε ανακατασκευασμενη και ενα χαρτακι που γραφει το νεο σου ιμει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γίνεται να μην φορτίζει το τηλέφωνο όταν είναι συνδεδεμένο στη usb;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προσπαθώ να αντιγράψω μία ταινία div-x στο κινητό από το pc και κατά την αντιγραφή στο φάκελο μου γράφει ''προτείνεται μετατροπη αρχείου σε avi. και μετα αντιγραφη'' οπότε πατάω ναι και συνεχίζω.Παρ'όλα αυτά κάνει πολύ ώρα για τη εγγραφή.(συγκεκριμένα πάνω από μία ώρα).Αν περιμένω και κατεβεί η ταινία,η οποία έχει ενσωματωμένους υπότιτλους θα παίζει από τον player του κινητού ή πρέπει να κατεβάσω άλλον player?Υπάρχει άλλος τρόπος να κατέβει η ταινία ,τουλάχιστον πιο γρήγορα?

 

Υ.Γ '' Είναι η πρώτη φορά που κατεβάζω ταινία οπότε please help''.:wacko:

 

Κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει?:worry:

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε και δοκιμασε τον mvideo player παιζει σχεδον τα παντα και υποστηριζει και εξωτερικουσ υποτιτλουσ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γίνεται να μην φορτίζει το τηλέφωνο όταν είναι συνδεδεμένο στη usb;

Απ'οσο γνωριζω δεν γινεται. παντα φορτιζει οταν ειναι σε usb.

Γιατι θελεις να μην φορτιζει ομως ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι κριμα να καθεται το κινητο θα το πουλησω και ηθελα να μου πειτε πως θα το κανω να γινει σαν να το πηρα τωρα.

 

Να σβηστουν ολα (lagfix photos contacts κτλ)

 

Ευχαριστω :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω βαλει το zedge και μπορω και μοιραζομαι ringtones, ηχους, wallpapers και ειναι πολυ καλη εφαρμογη.

εχω βαλει λοιπον ηχους σε email / sms / facebook κ.τ.λ απο αυτη την εφαρμογη. οταν παω αν επιλεξω καποιο ηχο π.χ για τα sms μου δινει την επιλογη οπως ξερετε, να επιλεξω απο τους ηχους που εχω κατεβασει απο την εφαρμογη zedge.

 

μερικες φορες ομως, μου ερχεται ενα email η ενα sms και δεν μου χτυπαει το τηλ.

υποθετω οτι ισως ο minfree να μου κλεινει την εφαρμογη zedge και γι'αυτο να χανεται ο ηχος.

 

και κατι αλλο. μπηκα στον φακελλο /system/media και ειδα οτι εκει μεσα εχει τους ηχους που εχει η συσκευη μεσα για να επιλεγουμε για sms/email/nitifications κ.τ.λ.

 

εβαλα μερικα mp3 αρχεια εκει αλλα δεν τα βλεπει. ειδα οτι τα μαμα αρχεια που εχει ειναι .ogg.

μονο τετοια διαβαζει το android ?

 

 

 

Αντωνη διαβαζει κανονικα τα mp3 τα android,στους φακελους συστηματος που μπηκες και εβαλες τα mp3,μια χαρα το εκανες,θελει ομως επανεκινηση για να τα δει,εκανες?

 

Kατεβάζω το Raging Thunder Lite τώρα. Θα σου πω σε 5 λεπτά.

 

ΕDIT: Παίζει μια χαρά.

 

Δεν ξέρω γιατί έχεις αυτό το πρόβλημα, ίσως φταίει κάτι στο JM2 firmware (έχω το JM1), ή κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες. Καλά θα ήτανε αν μπορούσε να κάνει το test κάποιος με το Jm2 ... έχει κάποιο πρόβλημα το τηλέφωνό σου, αν ημουν στη θέση σου θα έβγαζα ένα ένα ότι extra software έβαλα από το μαρκετ για να βρω αν φταίει κάποιο απ'αυτά... αν το πήρες πρόσφατα γύρνα το στο μαγαζί για να γλυτώσεις την ταλαιπωρία... δουλεύουν κανονικά όλα τα παιχνίδια.

O Alex εχει δικιο,οχι μονο παιζουν αλλα πανε μαλιοκουβαρα.Κι εγω την JM1 εχω αλλα καλου κακου κανε ενα hard reset,εγω τουλαχιστον αυτο θα εκανα,πολυ πολυ να ξαναπερασεις τις εφαρμογες,κι αν δεις τα ιδια καπου εχεις προβλημα.

 

Παιδιά μια ερώτηση. Αμα διαπιστωθεί κάποιο πρόβλημα με το hardware του τηλεφώνου υπάρχει περίπτωση στο service να προσπαθήσουν να στο φτιάξουν η σου δίνουν καινούργιο?

 

Το καινούργιο είναι σε καινούργιο πακέτο η απλα σου δίνουν αλλη συσκευη?

Επειδη εχω προσωπικη εμπειρια απο το servis της samsung,αν εχει περασει το επταημερο της εγγυησης (γι αυτο το διαστημα δεν ξερω,φτου μακρια απο μενα) λιγο εως απιθανο να σου δωσουν καινουριο,αυτο που θα κανουν αν ειναι εσωτερικη η ζημια,ειναι να σου αλλαξουν πλακετα και να στο επιστρεψουν.

Να πω κατι να το ξερουν οσοι δεν γνωριζουν γιατι ειμαι ηλεκτρονικος,δεν μπορουν οι τεχνικοι να επεμβουν σε πολλα σημεια στο κινητο παρα μονο σε ελαχιστα και εξωτερικα οπως μικροφωνο,οθονη,ακουστικο,βισματακια κλπ,σε ολα τα αλλα που ειναι ενσωματωμενα στην πλακετα δεν ακουμπαει κανεις χερι,απαγορευεται,ειναι ολα κολλημενα με robot η με αλλες εξελιγμενες διαδικασιες,σε περιβαλον ελεγχομενης ατμοσφαιρας κλπ.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο γνωριζω δεν γινεται. παντα φορτιζει οταν ειναι σε usb.

Γιατι θελεις να μην φορτιζει ομως ?

Διότι θα το συνδέσω για λίγο και έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει καλό στη μπαταρία να σταματάει

η φορτισή της

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Διότι θα το συνδέσω για λίγο και έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει καλό στη μπαταρία να σταματάει

η φορτισή της

 

Μην τρελαινεσαι φιλε μου,δεν παθαινει τιποτα,αν θελησεις δηλαδη να βγεις απο το σπιτι και η μπαταρια σου ειναι στο 30%,τι θα κανεις?δεν θα το φορτισεις?θα σκεφτεις μην παθει τιποτα η μπαταρια και θα το παρεις ετσι να σου σβησει μετα απο δυο τελεφωνηματα?

Link to comment
Share on other sites

Ε.. δεν έκανα donation εγώ... είμαι απ'τους άλλους :ninja:

 

OOOkkk:lol::D

Εντάξει μου ήρθε το έβαλα δουλεύει έβγαλα το αρχειάκι του donation με το SwiFTP (ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ)....ΑΛΛΑ new problem...KIESSSS:D

Πάω να το συνδέσω μου λέει ότι έχω εφαρμογές ανοιχτές (!)και να τις κλείσω λέει, και με συνδέει μόνο με usb που όμως αρχεία του κινητού στο pc δεν βλέπω!!

Τα παίρνω στο κρανίδι βγάζω το kies το ξαναβάζω..800 reset pc και κινητού και connect...ΤΟ ΙΔΙΟ!!!:D

Τι έφταιγε; ΤΟ LAUNCHER PRO ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΧΤΕΣ!:rocket:

Δεν περιγράφω άλλο που έλεγε και μια ψυχή...στο τι κατέβασα απο τα νεύρα μου..

Το έγραψα όλο αυτό που τράβηξα γιατί ήθελα να καταλήξω ότι σαν πολλά αρχίζουν και μαζεύονται για να θυμόμαστε και στο galaxy:blink:και λέω και γιατί η κατάσταση αρχίζει και μου θυμίζει έντονα omnia hd (για όσους γνωρίζουν)

Αντε πάω να δω τώρα τι σόϊ προσχεδιασμένο backup θα κάνω με τo TIRANIUM....:X

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

OOOkkk:lol::D

Εντάξει μου ήρθε το έβαλα δουλεύει έβγαλα το αρχειάκι του donation με το SwiFTP (ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ)....ΑΛΛΑ new problem...KIESSSS:D

Πάω να το συνδέσω μου λέει ότι έχω εφαρμογές ανοιχτές (!)και να τις κλείσω λέει, και με συνδέει μόνο με usb που όμως αρχεία του κινητού στο pc δεν βλέπω!!

Τα παίρνω στο κρανίδι βγάζω το kies το ξαναβάζω..800 reset pc και κινητού και connect...ΤΟ ΙΔΙΟ!!!:D

Τι έφταιγε; ΤΟ LAUNCHER PRO ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΧΤΕΣ!:rocket:

Δεν περιγράφω άλλο που έλεγε και μια ψυχή...στο τι κατέβασα απο τα νεύρα μου..

Το έγραψα όλο αυτό που τράβηξα γιατί ήθελα να καταλήξω ότι σαν πολλά αρχίζουν και μαζεύονται για να θυμόμαστε και στο galaxy:blink:και λέω και γιατί η κατάσταση αρχίζει και μου θυμίζει έντονα omnia hd (για όσους γνωρίζουν)

Αντε πάω να δω τώρα τι σόϊ προσχεδιασμένο backup θα κάνω με τo TIRANIUM....:X

 

Aντώνη είναι πασίγνωστο πια αυτό, πώς την πάτησες έτσι... μόνο με touchwiz launcher συνδέεται στο kies, με τίποτε άλλο.. αν θες βάλε το home switcher να αλλάζεις σε touchwiz πριν συνδεθείς...

 

O Alex εχει δικιο,οχι μονο παιζουν αλλα πανε μαλιοκουβαρα.Κι εγω την JM1 εχω αλλα καλου κακου κανε ενα hard reset,εγω τουλαχιστον αυτο θα εκανα,πολυ πολυ να ξαναπερασεις τις εφαρμογες,κι αν δεις τα ιδια καπου εχεις προβλημα.

 

Aν έχεις ελληνικό τηλέφωνο, έχεις κι εσύ το JM2. Δεν έχει βγει το JM1 στα ελληνικά... (απλά κάνε *#1234# και δες το PDA, από κει βλέπεις ποιό έχεις, όχι από το phone που βλέπεις στο about)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aντώνη είναι πασίγνωστο πια αυτό, πώς την πάτησες έτσι... μόνο με touchwiz launcher συνδέεται στο kies, με τίποτε άλλο.. αν θες βάλε το home switcher να αλλάζεις σε touchwiz πριν συνδεθείς...

 

home switcher!! Thanks!!!:)

edit

Το ήξερα αλλά αυτό λέω, μαζεύονται πολλά σιγά σιγά και εγώ ξεχνάω εύκολα πια...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το αντιυικο ειναι απαραιτητο στο κινητο?Το εβαλα και καταναλωνει πολυ μπαταρια:wacko:

 

Οσο απαραιτητη ειναι και η βοτκα για τα μωρα!!πεταξε το,δεν υπαρχουν ιοι στο android

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη (Tonyk) έκανα αυτό που γράφεις για τα γενέθλια επαφών μπήκαν στις επαφές μου κανονικά αλλά στο ημερολόγιο τίποτα! Εννοείται πως έχω κάνει συγχρονισμό..

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχη μια καλησπερα στο φορουμ. Το βρηκα αρκετο χρησιμο μετα απο αρκετες αποριες που ειχα. Πρωην κατοχος iphone αποφασισα να δοκιμασω τον γαλαξια και ειλικρινα το βρηκα αρκετα καλυτερο και ευκολοτερο απο τον αμερικανο. (Δεν ηθελα να δωσω παλι λεφτα στους αμερικανους).

Απλα ομως συνεχιζουνε οι αποριες και πιστευω καλο θα ηταν οι γνωστες του γαλαξια να φτιαξουν ενα πληρη οδηγο ωστε να μην φορτωνεται το φορουμ με τις ιδιες και ιδιες ερωτησεις.

Ενα οδηγο απο το Kies ........ πως κανει update (οπως το itunes?) η restore αν γινει καποιο λαθος. Πιστευω βασικα πραγματα..η ακομη αν χρειαστει να γινει χειροκινητα αναβαθμιση πως μπορει να γινει.?

Link to comment
Share on other sites

Διότι θα το συνδέσω για λίγο και έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει καλό στη μπαταρία να σταματάει

η φορτισή της

 

Ε και; Όοοοταν χαλάσει - που θα αργήσει - παίρνεις καινούργια. Οι μπαταρίες είναι αναλώσιμα στο Android. Όχι όπως σε κάτι άλλα κινητά που ξέρω που όταν χαλάσει η μπαταρία πετάς και το - πανάκριβο - τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...