Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε λες???:X

 

Android 3.0 Gingerbread -Ελάχιστες απαιτήσεις:

Επεξεργαστής 1GHz

512MB RAM

Οθόνη 3,5 ίντσες και άνω

Ανάλυση οθόνης 1280×760 pixels (από τις 4 ίντσες και άνω)

 

 

http://wiredgr.blogspot.com/2010/07/android-30-gingerbread.html

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοιτα εγω 10 εφαρμογές ταυτοχρονα δεν ανοιγω σχεδον ποτε γιατι δεν το χρειαζομαι ισως σε τετοια βαρια χρηση να εχει καποιο νοημα το fix. Σε καθημερινη χρηση λοιπον δε διαπιστωσα καμια ιδιαιτερη αλλαγη με το lagfix σε ταχυτητα. Αντιθετα με το lagfix μου εχει τυχει να κρασαρει και να κολλησει η συσκευη πχ με το destinator και μια φορα ακομη και με την εφαρμογη τηλεφωνου (κλησεις δλδ) ενταξει δεν εγινε πολλες φορες αλλα εγινε ενω χωρις το fix δεν ειχα τετοιο προβλημα ακομη.

Το τι ακριβώς κανει το lagfix δεν το ξερουμε αν δε δουμε κωδικα, συμφωνω οτι σε γενικες γραμμες κανει αυτο που λες (ext2 partition) αλλά και μονο αυτο μπορεί να φτανει αφού το ext2 δεν ειναι journaled file system ενω το RFS της samsung ειναι αν δεν κανω λαθος (βεβαια δεν μπορουμε να μαστε και σιγουροι αφου ειναι proprietary). Σ ενα μη journaled file system ειναι πιο ευκολο να εχουμε corrupted files κ.τ.λ οποτε και πιο ευκολο να εχουμε ασταθη λειτουργια γενικοτερα. Ενα συλλογισμο κανω απλα δεν μπορω να ξερω.

 

Ο κώδικας του lagfix είναι πολύ γνωστός και απλός και διαθέσιμος στο xda... όσο για το RFS, είναι απλά μια μεγάλη κοτσάνα της Samsung, με ένα journaling layer πάνω σε FAT, το οποίο έχει τραγική I/O απόδοση σε σχέση με τα ext filesystems, όπως έχει αποδειχτεί και περίτρανα με το lagfix.... τα οποία ext με τη σειρά τους είναι ασφαλή και γρήγορα, το ext4 μάλιστα στα καινούρια lagfix είναι journaled, αν σ'ενοχλεί αυτό... και μάλιστα τώρα συζητάνε και για nilfs, αν και δεν ξέρω αν θα είναι το ίδιο γρήγορο..

 

Και ακόμα σβήνω γενέθλια............

 

Απο ποιά εφαρμογή έκανες συγχρονισμό; Κάνε από τον εσωτερικό λογαριασμό της Samsung μόνο... Αν βάλεις το Facebook app του android σου βγαίνει κι άλλος λογαριασμός facebook με λίγο διαφορετικό χρώμα, αλλά δε δουλευει καλά. Δεν μου'χει τύχει ποτέ να μου διπλασιαστούν όλα οπότε δεν έχω ιδέα τί μπορεί να έκανες λάθος...αλλά ίσως να φταίει αυτό, ότι έχεις χρησιμοποιήσει και τα 2 accounts...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δικαίωμά σου να το πουλήσεις :p

To ότι η T-Mobile έγραψε αυτό δε σημαίνει απολύτως τίποτα... μπορεί να βγει μπορεί και όχι. Και αν βγεί μπορεί να βγει μόνο για τα κλειδωμένα σε τ-μομπάιλ... αν και αμφιβάλλω, κανένας πάροχος δεν εβγαλε ποτέ αναβάθμιση πριν από τα unbranded.

Σε κάθε περίπτωση, θα μπορείς να κάνεις update μόνο με αγγλικό τηλέφωνο, και σε αγγλικό firmware, το οποίο δεν περιέχει ελληνικά πληκτρολόγια. Αν βγει πάντως, θα ενημερώσω αμέσως όπως είπα.

 

 

Κώστα δεν ξέρω αν έχεις ήδη δοκιμάσει το autostarts, αν όχι δοκίμασέ το είναι πολύ πιο πλήρες από το autorun killer. Δε δείχνει μόνο τα startup προγράμματα, αλλά και τι processes αρχίζει το κάθε πρόγραμμα και ποιές λειτουργίες καλούν ένα πρόγραμμα να ανοίξει... μπορείς να βρεις ετσι μερικά τραγικά λάθη σε άσχημα προγραμματισμένες εφαρμογές και να τα σταματήσεις, όπως π.χ. το yahoo mail που ανοίγει από μόνο του μόλις εγκαθιστάς μια εφαρμογή, ή όταν λαμβάνεις ένα sms (άσχετα και τα 2)...

Αλέξη έχω σκοπό να το δοκιμάσω καθώς θεωρώ τέτοιου είδους προγράμματα πολύ σημαντικά.

 

Εγώ μάλλον θα πάρω το froyo μαζί με σένα αφού συσκευή μου έχει Αγγλία, Γερμανία, Γαλλια κλπ. Άλλωστε την JM1 από το kies μου έδωσε την ίδια έκδοση με σένα. Δεν έχει Ελληνικά ούτε καν στο samsung πληκτρολόγιο.

 

Ο φίλος ο doganos θα έπρεπε ήδη να το είχε πουλήσει το galaxy.

Αν δεν σου ταιριάζει κάτι δεν λέει να το κρατάς. Αφού βολευεσαι με το iPhone κρίμα δεν είναι τέτοια εποχή να σκλαβωνεις τόσα χρήματα.

Εγώ πάλι παρ όλο που έχω Mac και iPad, ελκομαι περισσότερο απ αυτό λειτουργικό και την συγκεκριμενη συσκευή.

Βέβαια αλλιώς είναι το ios στο iPad, η μεγάλη οθόνη δίνει τεράστιες δυνατότητες.

Τα iPhone τα βαριεμαι γρήγορα.

 

Κοιτα εγω 10 εφαρμογές ταυτοχρονα δεν ανοιγω σχεδον ποτε γιατι δεν το χρειαζομαι ισως σε τετοια βαρια χρηση να εχει καποιο νοημα το fix. Σε καθημερινη χρηση λοιπον δε διαπιστωσα καμια ιδιαιτερη αλλαγη με το lagfix σε ταχυτητα. Αντιθετα με το lagfix μου εχει τυχει να κρασαρει και να κολλησει η συσκευη πχ με το destinator και μια φορα ακομη και με την εφαρμογη τηλεφωνου (κλησεις δλδ) ενταξει δεν εγινε πολλες φορες αλλα εγινε ενω χωρις το fix δεν ειχα τετοιο προβλημα ακομη.

Το τι ακριβώς κανει το lagfix δεν το ξερουμε αν δε δουμε κωδικα, συμφωνω οτι σε γενικες γραμμες κανει αυτο που λες (ext2 partition) αλλά και μονο αυτο μπορεί να φτανει αφού το ext2 δεν ειναι journaled file system ενω το RFS της samsung ειναι αν δεν κανω λαθος (βεβαια δεν μπορουμε να μαστε και σιγουροι αφου ειναι proprietary). Σ ενα μη journaled file system ειναι πιο ευκολο να εχουμε corrupted files κ.τ.λ οποτε και πιο ευκολο να εχουμε ασταθη λειτουργια γενικοτερα. Ενα συλλογισμο κανω απλα δεν μπορω να ξερω.

Σίγουρα κάθε επέμβαση κρύβει κάποιους κινδύνους αλλά επειδή δεν είναι ανεπανορθωτοι, μετά από τόσες δοκιμές δεν έχω διαπιστωσει κάποια δυσλειτουργία.

όπως θα είδες στο βιντεακι που ανεβασα όντως και χωρίς το lag fix η συσκευή είναι μια χαρά.

 

σευχαριστω τελεστατ.μπορεις ομως να μου πεις τι σημαινει και η ενδειξη service?αυτη τη στιγμη εχω τον process manager.ειναι καλος?προτεινεiς να κατεβασω καποιον αλλο?υπαρχει καπου ενας συγκεντρωτικος οδηγος για τις λειτουργιες ενος killer και για καποιες ωρολογιες ωστε να με βοηθησει να κανω τις απαραιτητες ρυθμισεις?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

Διάβασε εδώ και θα σου λυθούν όλες οι απορίες σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιά εφαρμογή έκανες συγχρονισμό; Κάνε από τον εσωτερικό λογαριασμό της Samsung μόνο... Αν βάλεις το Facebook app του android σου βγαίνει κι άλλος λογαριασμός facebook με λίγο διαφορετικό χρώμα, αλλά δε δουλευει καλά. Δεν μου'χει τύχει ποτέ να μου διπλασιαστούν όλα οπότε δεν έχω ιδέα τί μπορεί να έκανες λάθος...αλλά ίσως να φταίει αυτό, ότι έχεις χρησιμοποιήσει και τα 2 accounts...

 

Πράγματι αν πάω στην προσθήκη λογαριασμού μου βγαίνουν 2 λογαριασμοί facebook. Ο ένας στην κατηγορία ενοποιημένoi λογαριασμοί επαφών και ο άλλος στο περισσότεροι λογαριασμοί. Τη δεύτερη φορά πάτησα το πρώτο απ' τα προαναφερθέντα και έγινε ο χαμός. Τώρα όμως εσύ τί εννοείς να κάνω συγχρονισμό απ' τον εσωτερικό λογαριασμό της Samsung? Ποιός είναι αυτός? (Thnx για την απάντηση alex)

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αν πάω στην προσθήκη λογαριασμού μου βγαίνουν 2 λογαριασμοί facebook. Ο ένας στην κατηγορία ενοποιημένoi λογαριασμοί επαφών και ο άλλος στο περισσότεροι λογαριασμοί. Τη δεύτερη φορά πάτησα το πρώτο απ' τα προαναφερθέντα και έγινε ο χαμός. Τώρα όμως εσύ τί εννοείς να κάνω συγχρονισμό απ' τον εσωτερικό λογαριασμό της Samsung? Ποιός είναι αυτός? (Thnx για την απάντηση alex)

 

To "ενοποιημένοι", είναι ο λογαριασμός που μου δουλεύει σωστά εμένα, το άλλο στο "περισσότεροι" απλά εμφανίζεται όταν βάλεις το android facebook απ'το market, και μου έκανε προβλήματα. Αν σβήσεις το 2ο και κάνεις update, ίσως σου μέινουν μόνο τα πρώτα... (αν δε φεύγει με τη μία δοκίμασε ένα uninstall του android facebook, update τις επαφές μόνο με τον ενοποιημένο τέτοιο, και μετα ξαναβάλτο).

Μπορεί και να μη γίνει τίποτα, δεν ξέρω γιατί δε μού'χει τύχει....

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ρε λες???:X

 

Android 3.0 Gingerbread -Ελάχιστες απαιτήσεις:

Επεξεργαστής 1GHz

512MB RAM

Οθόνη 3,5 ίντσες και άνω

Ανάλυση οθόνης 1280×760 pixels (από τις 4 ίντσες και άνω)

 

 

http://wiredgr.blogspot.com/2010/07/android-30-gingerbread.html

 

 

χαχα καλο καλο,το αλλο με τον τοττο το ξερεις??Εδω δεν εχει βγαλει ακομη froyo γι αυτο το τηλεφωνο κι εχει παραμεινει με μια eclair της πυρκαγιας (δε φταιει η eclair αλλα αυτοι οι αχρηστοι στην samsung)με τα χιλια μυρια προβληματα απ οτι διαβαζω εδω μεσα,τη στιγμη που η htc εχει βγαλει update με τη froyo για το desire εδω και ποσο καιρο και δουλευει αψογα!!!!!!!!

Κακα τα ψεματα παιδια,η πολιτικη της samsung ειναι να σου περνει τα λεφτα και μετα..γεια σου!!!!δυστυχως το after sales support της samsung ειναι μηδεν(για να μην πω τιποτα πιο βαρυ)1-2 ψευτο-update,ετσι για τα ματια μωρε και χαιρετε!!!!,ειτε το θελετε ειτε οχι,ετσι ηταν η samsung,ετσι ειναι και αν δεν αλλαξει κατι,ετσι θα μεινει!!!!

το desire πολυ πιθανων να παρει την αναβαθμιση για την Gingerbread ,το galaxy ποτε!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχα καλο καλο,το αλλο με τον τοττο το ξερεις??Εδω δεν εχει βγαλει ακομη froyo γι αυτο το τηλεφωνο κι εχει παραμεινει με μια eclair της πυρκαγιας (δε φταιει η eclair αλλα αυτοι οι αχρηστοι στην samsung)με τα χιλια μυρια προβληματα απ οτι διαβαζω εδω μεσα,τη στιγμη που η htc εχει βγαλει update με τη froyo για το desire εδω και ποσο καιρο και δουλευει αψογα!!!!!!!!

Κακα τα ψεματα παιδια,η πολιτικη της samsung ειναι να σου περνει τα λεφτα και μετα..γεια σου!!!!δυστυχως το after sales support της samsung ειναι μηδεν(για να μην πω τιποτα πιο βαρυ)1-2 ψευτο-update,ετσι για τα ματια μωρε και χαιρετε!!!!,ειτε το θελετε ειτε οχι,ετσι ηταν η samsung,ετσι ειναι και αν δεν αλλαξει κατι,ετσι θα μεινει!!!!

το desire πολυ πιθανων να παρει την αναβαθμιση για την Gingerbread ,το galaxy ποτε!!!!

 

Συμφωνώ ότι είναι λίγο τραγικοί στο software κομμάτι της Samsung, αλλά υπερβάλλεις λίγο... όπως βλέπουμε από τα leaked updates δουλεύουν οι κακόμοιροι, απλά το management της όλης ιστορίας είναι μαύρα χάλια, το ίδιο και η επικοινωνία τους.

Όσο για το Desire, αμφιβάλλω πολύ ότι θα πάρει gingerbread... ειδικά τώρα που έρχεται το ΗD

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι είναι λίγο τραγικοί στο software κομμάτι της Samsung, αλλά υπερβάλλεις λίγο... όπως βλέπουμε από τα leaked updates δουλεύουν οι κακόμοιροι, απλά το management της όλης ιστορίας είναι μαύρα χάλια, το ίδιο και η επικοινωνία τους.

Όσο για το Desire, αμφιβάλλω πολύ ότι θα πάρει gingerbread... ειδικά τώρα που έρχεται το ΗD

 

φιλε μου ειμαι απογοητευμενος με την samsung κι οχι μονο εγω!!!μπηκα στον πειρασμο αρκετες φορες να το παρω αλλα με το κομματι του software update που βλεπω να εναλαμβανεται συνεχεια κ συνεχεια κ να μου θυμιζει την πανωλεθρια που επαθα-παθαμε με το galaxy-i7500 στο οποιο μετα απο τις τοσες υποσχεσεις για eclair μας παρατησαν στο τελος με την 1.5..ασε σου λεω αυτη η εταιρεια ειναι μια πικρη ιστορια!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειμαι απογοητευμενος με την samsung κι οχι μονο εγω!!!μπηκα στον πειρασμο αρκετες φορες να το παρω αλλα με το κομματι του software update που βλεπω να εναλαμβανεται συνεχεια κ συνεχεια κ να μου θυμιζει την πανωλεθρια που επαθα-παθαμε με το galaxy-i7500 στο οποιο μετα απο τις τοσες υποσχεσεις για eclair μας παρατησαν στο τελος με την 1.5..ασε σου λεω αυτη η εταιρεια ειναι μια πικρη ιστορια!!!

 

Έχεις δίκιο... αλλά πιστεύω ότι τα πραγματα είναι λίγο διαφορετικά τώρα, για την ώρα δεν έχουν καλύτερο προϊόν, και έχουν δώσει αρκετή διαφήμιση κτλ. το ι7500 δεν το προωθήσανε τόσο, και απ'ότι φαίνεται ακόμα το δουλεύουν αρκετά. Για gingerbread δεν ξέρω, αλλά φρόγιο θα πάρει σύντομα και επίσημα.

Και χωρίς να θέλω να φανώ κακός, δεν έχει καμία σχέση το ι9000 με το ι7500...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Άσε που το Galaxy S με τις τόσες διαφορετικές μορφές που πήρε (Vibrant, Captivate, Epic 4G, Fascinate) μόλις πριν καμία βδομάδα ολοκλήρωσε το λανσάρισμα του παγκοσμίως, με τη Samsung για πρώτη φορά να επενδύει τόσα στη προώθηση ενός κινητού..

 

Ας ελπίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Ο κώδικας του lagfix είναι πολύ γνωστός και απλός και διαθέσιμος στο xda... όσο για το RFS, είναι απλά μια μεγάλη κοτσάνα της Samsung, με ένα journaling layer πάνω σε FAT, το οποίο έχει τραγική I/O απόδοση σε σχέση με τα ext filesystems, όπως έχει αποδειχτεί και περίτρανα με το lagfix.... τα οποία ext με τη σειρά τους είναι ασφαλή και γρήγορα, το ext4 μάλιστα στα καινούρια lagfix είναι journaled, αν σ'ενοχλεί αυτό... και μάλιστα τώρα συζητάνε και για nilfs, αν και δεν ξέρω αν θα είναι το ίδιο γρήγορο..

 

Σωστά, αν δε δω κωδικα εννοουσα το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει χρονος. Δεν υπερασπιζομαι το RFS ειναι οντως κακο απλα επιχειρηματολογησα στο κατα ποσο ακομη και μια απλη αλλαγη στο file system type μπορει να προκαλεσει προβλημα θεωρητικα. Ναι το ξερω οτι το ext4 ειναι journaled και σκεφτομουν να βαλω το voodoo αλλα πειραζει και αλλες ρυθμισεις σε οθονη και ισως και αλλου. Εχει βγει κανενα fix τυπου oclf με ext4? δε θελω πολλα πολλα με μεταφορα αρχειων στον υπολογιστη και command line και τετοια εχω καλομαθει απο το ipad:X

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

@ Tyxerakias : Αυτό ακριβώς εννοούσα και ευχαριστώ για την απάντηση. Βλέπεις είμαι άσχετος απο android και linux γι'αυτό ρωτάω τα βασικά. :O

 

@ Te-Salat : Στο ημερολόγιο μου δείχνει τις εορτές κανονικά αλλά στο Daily briefing όχι. Θα δοκιμάσω να ξετσεκάρω "το ημερόλογιό μου" από τα ημερολόγια και θα το ξαναδώ μια μέρα που να έχει γιορτή με μόνο το google calendar ενεργοποιημένο. Που θα πάει θα το βρώ :)

 

Για κάποιον που ρωτούσε για θήκη παραπάνω δεν έχω βρεί τίποτα σε μαγαζιά στην Ελλάδα αλλά από το mobilefun.co.uk μου ήρθε σε 5 εργάσιμες. (δεν θέλω να κάνω διαφήμιση απλά καταγράφω την εμπειρία μου.)

 

P.S. ξέρει κανείς αν στο missed call ap πρέπει να περάσουμε manually τις επαφές για να δουλέψει ? αν το αφήσουμε κενό δεν ειδοποιεί για όλα ?

Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει για ολική επαναφορά άλλος τρόπος πέραν από αυτόν που γίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις για το Galaxy S;

 

*2767*3855# από τον δικό του dialer.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν υπάρχει επίσημη αναβάθμιση για να κάνεις :)

 

ενοω την αναβαθμιση του kiss κανει ωρες για το update και στο τελοσ δεν το κανει

koKVod
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αν δε δω κωδικα εννουσσα το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει χρονος. Δεν υπερασπιζομαι το RFS ειναι οντως κακο απλα επιχειρηματολογησα στο κατα ποσο ακομη και μια απλη αλλαγη στο file system type μπορει να προκαλεσει προβλημα θεωρητικα. Ναι το ξερω οτι το ext4 ειναι journaled και σκεφτομουν να βαλω το voodoo αλλα πειραζει και αλλες ρυθμισεις σε οθονη και ισως και αλλου. Εχει βγει κανενα fix τυπου oclf με ext4? δε θελω πολλα πολλα με μεταφορα αρχειων στον υπολογιστη και command line και τετοια εχω καλομαθει απο το ipad:X

 

Ε είσαι μηλόπληκτος κι εσύ τί να κάνουμε... ετοιμάζεται το lagfix που λες... όπως βρήκες και μόνος σου ίσως, το voodoo που για την ώρα υπάρχει, πειράζει κι άλλα πράγματα, και το flashάρεις σαν kernel στο τηλέφωνο, οπότε δε βγαίνει μετά, απλά απενεργοποιείται αν θες. Το oclf είναι πλήρως αναστρέψιμο, και αν θες να κάνεις lagfix αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη επιλογή. Αν όχι, περίμενε το ext4 όταν το τελειώσουνε... ή πάρε ένα ακόμα μήλο τέλος πάντων :p ααααψού.

 

ενοω την αναβαθμιση του kiss κανει ωρες για το update και στο τελοσ δεν το κανει

 

Α, η ταχύτητα έχει να κάνει με τους servers της Samsung και τη σύνδεση από κάθε χώρα ... κάντο χειροκίνητα αν θες:

 

http://netload.in/dateilPDNsyYHZq.htm

 

Να το τελευταίο Kies, βγάλε αυτό που έχεις και βάλε το παραπάνω απ'την αρχή.

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κι εγώ το OCLF και έκανα όλες τις διαδικασίες όπως τις περιγράφετε πιο πάνω.

Η διαφορά στο quadrant είναι τεράστια.

906 πριν και 2155 μετά...!

 

Όσοι είστε τακτικοί αναγνώστες του topic ίσως να θυμάστε ότι παλιότερα είχα κάνει αναφορά σε ένα πρόβλημα που έχω κατά τη διάρκεια των κλήσεων. Συγκεκριμένα την ώρα που μιλάω στο ακουστικό εμφανίζεται μια σειρά από διαπεραστικούς ήχους και χάνω το συνομιλητή ο οποίος όμως με ακούει κανονικά. Δεν ξέρω αν το έπαθε κανείς άλλος. Δοκίμασα διάφορες λύσεις και ιδέες όπως π.χ. αλλαγή κάρτας sim. Δεν κατάφερα τίποτα και η απογοήτευση είναι μεγάλη.

 

Πριν λίγες μέρες ήρθα Αθήνα και έβγαλα την Κυπριακή κάρτα sim (Cyta-Voda) κι έβαλα την Ελληνική (vodafone). Αμέσως λύθηκε το πρόβλημα. Μου κάνει φοβερή εντύπωση διότι πλέον στην Κύπρο η Cyta διαφημίζει τρελά τη συσκευή η οποία εδώ και σχεδόν ένα μήνα είναι διαθέσιμη. Τους το είπα αλλά έμειναν οι υπάλληλοι να με κοιτούν σαν χάνοι.

 

Πλέον επιστρέφοντας στην Κύπρο θα αναγκαστώ να αλλάξω εταιρία και να πάω στην MTN με την ελπίδα εκεί να βγω την ησυχία μου. Αυτά έτσι για ενημέρωση σε περίπτωση που κάποιος αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα. Εκτός αν ως δια μαγείας μετά το root και το lag fix έχει φύγει το πρόβλημα που δεν το νομίζω...

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Πριν το πάρει κάποιος το κινητό, και οποιοδήποτε κινητό με Android, πρέπει πρώτα από όλα να καταλάβει ότι ΔΕΝ είναι iPhone...

 

Εδώ για να πάρεις τα τρομερά πλεονεκτήματα του Android θα πρέπει να αφιερώσεις λίγο περισσότερο χρόνο..

Αν κάποιος δεν είναι διατεθειμένος για αυτό, απλά πρέπει να πάει στο αποστειρωμένο περιβάλλον του iPhone..

 

Στο βίντεο που

, η κοπελιά δεν χρησιμοποιεί ένα task manager της προκοπής, αλλά μάλλον αυτόν της Samsung που όπως διαπιστώνουν όλοι μετά από μία μέρα χρήσης, δεν κάνει τίποτα απολύτως..

 

Nαι αυτό! Και έχει 27.000 views....

Σχετικά με τα άλλα δεν διαφωνώ ότι το android δεν είναι ios, αλλά πιστεύω ότι το να λειτουργεί άψογα μια συσκευή για τα βασικά χωρίς να χρειάζεται να ψάξεις, είναι αυτονόητο και η εμπειρία μου με το galaxy s απέχει πολύ απ αυτό. Παρ όλα αυτά το συνήθισα και το συμπάθησα αλλά θεωρώ ότι θα μπορούσε να είναι πολύ πιο προσεγμένο...

Edited by kaveiros1
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεισ ποθ μπορω να κατεβασω ιατρικες εφαρμογες η στο Android δεν παιζουν και πολλες?Γενικα ποιο σαιτ εχει τις περισσοτερες εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

*2767*3855# από τον δικό του dialer.

 

φλε αν το κανω αυτο θα μου επαναφερει το κιν στην πρωτη εκδοση που το πηρα?

η απλα θα κανει επαναφορα ρυθμησεων σε αυτο που εχω?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεισ ποθ μπορω να κατεβασω ιατρικες εφαρμογες η στο Android δεν παιζουν και πολλες?Γενικα ποιο σαιτ εχει τις περισσοτερες εφαρμογες?

 

Κάτι σαν το Skyscape? Eίναι στο market...

To iPharmacy επίσης έχει όλα τα φάρμακα των ΗΠΑ...

Θες ιατρικές εφαρμογές που να κάνουν τί;

Μια αναζήτηση "medical" στο market μου βγάζει εκατοντάδες εφαρμογές, από φθηνές μέχρι πανάκριβες... οι περισσότερες επί πληρωμή.

 

φλε αν το κανω αυτο θα μου επαναφερει το κιν στην πρωτη εκδοση που το πηρα?

η απλα θα κανει επαναφορα ρυθμησεων σε αυτο που εχω?

 

Σ'αυτό που έχεις.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σε εσας που το εχετε..με το bluetooth του τηλεφωνου αυτου τι γινετε??το εχει δοκιμασει καποιος με car-kit η με ακουστικο bluetooth?(εννοω για κλησεις,οχι για μουσικη)
Link to comment
Share on other sites

το εχω ζευγαρωσει με ενα mw600 se και δεν εχω κανενα προβλημα.

Το μονο θεμα ειναι οτι σε ανοιχτους χωρους με πολλη φασαρια απο το ακουστικο του τηλεφωνου ακουω με δυσκολια.Αλλα με ακουστικα ή μπλε δοντι όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μιας που είμαι μαθητής, υπάρχει κανένα άνετο προγραμματάκι που να εισάγω το πρόγραμμα των φροντιστηρίων μου και να έχει και κανένα Widgetάκι να βάλω στην οθόνη που να δείχνει π.χ. τη μέρα που έχουμε και τι μαθήματα έχω και ώρες;

 

Εκτός απ'αυτά που είπε ο TonyK σ'ένα προηγούμενο post, κοίτα κι αυτό, φαίνεται προσεγμένο:

http://androidinfinity.com/Grades.aspx

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σε εσας που το εχετε..με το bluetooth του τηλεφωνου αυτου τι γινετε??το εχει δοκιμασει καποιος με car-kit η με ακουστικο bluetooth?(εννοω για κλησεις,οχι για μουσικη)

 

το χρησιμοποιω με το bluetooth του αυτοκινητου εδώ και περιπου δεκα μέρες που αγορασα το τηλεφωνο. Η εμπειρια μου συγκριτικά με το προηγουμενο τηλ. (μοτορολα) που χρησιμοποιούσα μέρα με την νύχτα.

1) ο ηχος είναι κρυσταλινος χωρις παρεμβολές οποιουδήποτε ειδους.

2) εμφανίζει κανονικά τις επαφές στην οθόνη του αυτοκινητου (εκτος αυτες που ειναι γραμμενες στα ελληνικα) για το οποιο εχω την αίσθηση ότι φταίει το αυτοκινητο.

3) συγχρονίζει και κανει "μποντ" με το αυτοκινητο αμέσως μολις το δευτερο πάρει ρευμα.

4) δεν 'κολάει' ποτέ και πλεον εμφανιζονται στην οθόνη όλες οι πληροφοριες πχ επαφες, νουμερα που κληθηκαν, αναπάντητες κλήσεις...

 

γενικά φαίνεται να λειτουργεί πολύ καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...