Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γορίλλες και πράσινα άλογα...τώρα εμφανίστηκε ένα μικρό, μικρούτσικο, τοσοδούτσικο σημαδάκι...μισό χιλιοστο, δηλαδή δεν φαίνεται εύκολα από τον καθένα...αλλά το είδα και ενώ το προσέχω συνεχώς μέχρι να παραλάβω το πακέτο που παράγγειλα θήκη/προστασία κλπ...

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς έγινε...στην αρχή νόμιζα είναι καμμένο pixel, κάτι που νομίζω δεν γίνεται σε αυτήν την οθόνη...και μετά βλέπουμε πειράματα με κλειδιά, βίδες κλπ και δεν παθαίνει τίποτα ο γορίλλας...κολοκύθια...ενώ με την τσέπη παντελονιού παθαίνει...μόνο στην τσέπη ακουμπάει η οθόνη, σε ύφασμα δηλαδή...πίσω έχει θήκη σιλικόνης...οπουδήποτε αλλού είναι ελεύθερη η οθόνη και δεν ακουμπάει πουθενά.

 

Για πείτε καμιά εμπειρία σας για σημαδάκια...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος εάν λειτουργεί κανονικά στο Galaxy η υπηρεσία 2 in 1 της Cosmote ?

κομπλε δουλευει ρολοι!

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου μετα απο χρηση σχεδον 2 μηνων δεν εχει παθει τιποτα.Το εχω βεβαια σε θηκη (ελεινης ποιοτητας μεχρι να παραγγειλω pdair) απο την πρωτη μερα. Στο ιστορικο του εχει κι ενα γερο χτυπημα απο υψος μισου μετρου περιπου στο πατωμα.

 

To πισω καπακι ειναι βεβαια μια αλλη ιστορια. Δεν εχει ουτε αυτο σημαδια απο χτυπηματα κλπ αλλα και να ειχε δεν θα φαινοταν απο της δαχτυλιες και τις καθε ειδους βρωμιες που απορροφα σαν μαγνητης.:lol:Το μοναδικο πραγμα που δεν μου αρεσει καθολου οταν κοιταω τη συσκευη.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά δεν τα προσέχω καθόλου τα πράγματά μου , οπότε επένδυσα σε μια invisibleSHIELD και ηρέμησα. Φυσικά η οθόνη τώρα δε γλιστράει το ίδιο ομαλά , αλλά δεν πρόκειται να πάθει τίποτε πλέον.

Όσο για τις τσέπες , έχω ένα kaiser με χαρακιές στην οθόνη από τσέπη... Βλέπεις ο κατασκευαστής του τζιν θεώρησε φυσικό να βάλει 2 "κοπτσάδες" σε κάθε τσέπη , εκεί που τελειώνει το τζιν και αρχίζει το ύφασμα , έτσι για περισσότερη αντοχή :)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου μετα απο χρηση σχεδον 2 μηνων δεν εχει παθει τιποτα.Το εχω βεβαια σε θηκη (ελεινης ποιοτητας μεχρι να παραγγειλω pdair) απο την πρωτη μερα.

Το έχεις καθαρίσει πολύ καλά και το είδες πολύ προσεκτικά?

Σε ξένα forums μιλάνε πάντως για πολύ εύκολο scratching...έχει πολύ κόσμο που έχουν σημάδια πολύ εύκολα...επίσης από όσο διάβασα δεν πρόκειται για γορίλλα τελικά.

Για πες από PDair πόσες μέρες έκανε να σου έρθει? Τι πήρες?

Από εκεί περιμένω κι εγώ...

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Για υποψήφιους αγοραστές που ενδιαφέρονται για νέα σύνδεση συμβολαίου, η Κοσμοτέ μέσω των καταστημάτων oteshop και του site oteshop.gr το δίνει με 99 ευρώ από το Απεριόριστα με Ίντερνετ 45 και δώρο οι χάρτες του MLS..

 

Εξαιρετική προσφορά, πραγματικά. Ο ανταγωνισμός κοιμάται.

 

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/web-offers/samsung-galaxy-s-i9000-black-mls-destinator-android/prodmobai11519589.html

 

Δηλαδή αυτοί που το πήραν με την προηγούμενη προσφορά (Γερμανός) σε unlimted 70 είναι βλ.... (μέσα σε αυτούς και εγώ).... τι να πεις...

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηρα το galaxy και ειμαι ενθουσιασμενος

 

εχω μια δυο ερωτησεις

 

1)καμια καλη θηκη για να αγορασω υπαρχει online για να μην γρατζουνιεται η οθονη?

 

2)οι χαρτες του mls destinator ερχονται σε μαι 2Gb microSD καρτα.Γινεται να τους αντιγραψω σε μαι 4Gb που εχω και να λειτουργουν ή οχι?

 

3)το 2in1 της cosmote λειτουργει κανονικα?ξερει κανεις? γιατι με ενδιαφερει να βαλω και την δευτερη συνδεση σε αυτο το κινητο

 

4)υπαρχει τροπος στις επαφες η κατακορυφη αλφαβητικη στηλη να ειναι στα ελληνικα???

 

5)υπαρχει τροπος να βαλει κανεις φωτογραφια σε ομαδα επαφων ωστε ολες να εμφανιζουν αυτη τη φωτογραφια οταν χτυπαει το τηλεφωνο?

 

6)υπαρχουν προφιλ ηχητικα (και που ειναι και δεν τα εχω δει) ωστε να αλλαζω πχ για το σπιτι πιο σιγανο..για την δουλεια πιο δυνατο και με δονηση κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Γορίλλες και πράσινα άλογα...τώρα εμφανίστηκε ένα μικρό, μικρούτσικο, τοσοδούτσικο σημαδάκι...μισό χιλιοστο, δηλαδή δεν φαίνεται εύκολα από τον καθένα...αλλά το είδα και ενώ το προσέχω συνεχώς μέχρι να παραλάβω το πακέτο που παράγγειλα θήκη/προστασία κλπ...

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς έγινε...στην αρχή νόμιζα είναι καμμένο pixel, κάτι που νομίζω δεν γίνεται σε αυτήν την οθόνη...και μετά βλέπουμε πειράματα με κλειδιά, βίδες κλπ και δεν παθαίνει τίποτα ο γορίλλας...κολοκύθια...ενώ με την τσέπη παντελονιού παθαίνει...μόνο στην τσέπη ακουμπάει η οθόνη, σε ύφασμα δηλαδή...πίσω έχει θήκη σιλικόνης...οπουδήποτε αλλού είναι ελεύθερη η οθόνη και δεν ακουμπάει πουθενά.

 

Για πείτε καμιά εμπειρία σας για σημαδάκια...:cool:

 

Κι εμένα έχει 2 μικρές γρατσουνιές η οθόνη που ποτέ δε κατάλαβα πως έγιναν. Το προσέχω πάρα πολύ και ποτέ δεν αφήνω να έρθει η οθόνη σε επαφή με κάτι άλλο. Μόνο σε καμιά τσέπη το βάζω και πάντα μόνο του. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος εάν λειτουργεί κανονικά στο Galaxy η υπηρεσία 2 in 1 της Cosmote ?

 

Μια χαρά.Αλλά αν θες ίντερνετ από 3g δεν θα πρέπει να έχεις ενεργή προώθηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Δώστε μου λίγη βοήθεια. :happy:

 

Έχω το Vibrant και σήμερα πήρε ο αδερφός μου το GalaxyS από γερμανό. Είδα ότι μέσα έχει εφαρμογή Samsung Apps, όπου είναι μία εφαρμογή που εγώ δε την έχω στο κινητό μου. Τι μπορώ να κάνω; Δε τη βρίσκω πουθενά. :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μεγάλες διαφορές όμως κρατάει τις ρυθμίσεις του μετά από reboot και το ποιο σημαντικό για εμένα υποψιάζομαι ότι το market enabler μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα σύνδεσης με το kies με το που το έβαλα...Για να το διορθώσω τότε είχα αναγκαστεί να βάλω καινούριο...firmware σβήνοντας τα πάντα από το κινητό...

Edit

Άσχετο...πήρες τo iphone?

 

 

Sent from my Galaxy S

 

 

Μεγαλη διαφορα εαν κραταει και μετα το reboot ! Επιτελους!

 

Ναι πηρα το iphone 4. Το αλλο το εχω μονο για μεσα στο σπιτι :p

 

Σκεφτομαι να το πουλησω. Περιμενω το froyo πρωτα να δω τι και πως θα πηγαινει και εαν δεν .... :X

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα !!!!

i'm unboxing !!!!

 

ειναι καποιος που γνωριζει να μου απαντησει γι'αυτο που ρωτησα πριν μερικα μηνυμα για τις επαφες απο facebook ?

εδω βρισκεται η ερωτηση μου: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3302746#post3302746

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Δώστε μου λίγη βοήθεια. :happy:

 

Έχω το Vibrant και σήμερα πήρε ο αδερφός μου το GalaxyS από γερμανό. Είδα ότι μέσα έχει εφαρμογή Samsung Apps, όπου είναι μία εφαρμογή που εγώ δε την έχω στο κινητό μου. Τι μπορώ να κάνω; Δε τη βρίσκω πουθενά. :(

 

Εάν μπεις στο Samsungapps.com θα δεις ότι από βόρεια Αμερική οι εφαρμογές είναι διαθέσιμες για Καναδά. Εάν το τηλ. είναι για την αγορά των ΗΠΑ δεν θα είναι διαθέσιμη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά δεν τα προσέχω καθόλου τα πράγματά μου , οπότε επένδυσα σε μια invisibleSHIELD και ηρέμησα. Φυσικά η οθόνη τώρα δε γλιστράει το ίδιο ομαλά , αλλά δεν πρόκειται να πάθει τίποτε πλέον.

Όσο για τις τσέπες , έχω ένα kaiser με χαρακιές στην οθόνη από τσέπη... Βλέπεις ο κατασκευαστής του τζιν θεώρησε φυσικό να βάλει 2 "κοπτσάδες" σε κάθε τσέπη , εκεί που τελειώνει το τζιν και αρχίζει το ύφασμα , έτσι για περισσότερη αντοχή :)

 

Είναι γυαλιστερό ή ματ το προστατευτικό που έβαλες?

 

Κι εμένα έχει 2 μικρές γρατσουνιές η οθόνη που ποτέ δε κατάλαβα πως έγιναν. Το προσέχω πάρα πολύ και ποτέ δεν αφήνω να έρθει η οθόνη σε επαφή με κάτι άλλο. Μόνο σε καμιά τσέπη το βάζω και πάντα μόνο του. Τι να πω...

 

Κι εγώ την ίδια σκέψη έχω. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς έγινε...Ίσως όταν το καθαρίζω...να είχε κάτι το βαμβάκι...βάζω και οινόπνευμα...αλλά και πάλι, εδώ γράφουνε για αντοχή σε βίδες κλπ. τι να πω...υπάρχει βέβαια και μια άλλη λογική, αυτή του προβληματικού υλικού που παρουσιάζει από μόνο του προβλήματα και γίνονται πολύ εύκολα οι γραμμές, απλώς με τριβές με άλλα αντικείμενα που δεν θα περιμέναμε να προκαλούν τέτοιες γραμμές. Ελαττωματικό γυαλί δηλαδή...Αυτό έχει σίγουρα βάση, το γνωρίζω και λόγω γνώσεων, λόγω σπουδών...τυχαίνει σε εμάς...ή μάλλον ατυχαίνει...περιμένω από PDair θήκη κροκόδειλο, Μεμβράνη προστασίας (λένε είναι από τις κορυφαίες) και κάτι αξεσουάρ...ελπίζω να μην αργήσουν...κάντε γρήγορα εκεί στα ταχυδρομεία του Χονγκ Κονγκ...πέσαμε σε προβληματική επιφάνεια...:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα τη συσκευη, και το πρωτο πραγμα που εκανα ειναι να καλεσω στην mls πληροφορικη για να ρωτησω πως μπορω να το μεταφερω σε αλλη καρτα το destinator.

 

οποιος θελει απλα στελνει την καρτα που εχει μεσα το destinator και την νεα καρτα του, μαζι με την αποδειξη αγορας, σε αυτους, και χωρις χρεωση του το μεταφερουν κανονικα στην νεα καρτα.

πληρωνουμε μονο τα μεταφορικα. οποιος φυσικα μενει αθηνα μπορει να το παει εκει απο μονος του. μου ειπαν οτι χρειαζεται 2-3 εργασιμες μερες.

 

για οποιον θελει να στειλει την καρτουλα του η διευθυνση που θα το στειλει ειναι :

 

MLS ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ

ΔΙΓΕΝΗ ΑΚΡΙΤΑ 40 & ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

Τ.Κ 16451

ΥΠΟΨΙΝ SERVICE

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

τελικα το περιμενω σημερα η αυριο πρωι με την courier απο cosmote. δεν χρειαζεται να πω οτι με εχει φαει η αγωνια. χα χα !!!!

μια ερωτησουλα. τωρα στο hd2 εχω συνδεσει το τηλεφωνο μου με τον λογαριασμο μου στο facebook.

Απο τους φιλους που εχω στο facebook απο καποιους εχω το τηλεφωνο τους και απο αλλους δεν το εχω. σε οσους εχω το τηλεφωνο τους, απλα εχω συνδεσει την επαφη που εχω στο τηλεφωνο με αυτη του facebook.

για τους υπολοιπους, εχω δημιουργησει μια νεα επαφη στο τηλεφωνο και απλα την εχω συνδεσει με την αντιστοιχη στο facebook.

 

επαφες, ημερολογιο και email, τα συγχρονιζω live με τον gmail λογαριασμο Μου μεσω push mail, εχωντας ρυθμισει το activesync στο hd2 μου.

 

τωρα που θα παρω το galaxy και θα κανω συγχρονισμο με το gmail θα περαστουν ολες οι επαφες κανονικα οπως τις εχω και στο hd2.

οταν ομως περασω τα στοιχεια μου στο galaxy και συνδεσω τον λογαριασμο μου στο facebook, απ'οτι διαβασα θα μου ζητησει να μου περασει τις επαφες στο galaxy.

τι θα γινει εκει, θα μου τις δειχνει διπλες αυτες που εχω ηδη συνδεδεμενες με το facebook απο το hd2, η θα διαβασει το ονομα καθε επαφης και θα κανει συγχωνευση κρατωντας μια για καθε διπλοτυπη επαφη ?

πιστευω να το εξεφρασα σωστα και να μην σας μπερδεψα :).

 

αυτα τα μεγαλεια των windows mobile δεν θα τα βρεις στο galaxy...!

σε καταλαβαινω απολυτα φιλε μου... ειχα παθει μεγαλη στελαχωρια για τις επαφες...

εγω δεν χρησιμοποιουσα gmail για να ξερω τι συγχρονισμο κανει το hd2 με gmail αλλα σιγουρα αν η φωτογραφια ειναι περασμενη στο gmail τοτε θα την εχεις και αυτη...αν δεν ειναι δεν θα την εχεις...

 

εγω που ειχα τις επαφες λινκ με το facebook δεν μπορουσα να τις βλεπω με φωτογραφια στο outlook...και στο outlook ειχε σαν σημειωση διπλα απο την επαφη κατι κωδικες που λεγανε οτι η επαφη ειναι συνδεδεμενη με το προφιλ ταδε (και ειχε την σελιδα του m.facebook...)

ακριβως ετσι χωρις φωτογραφια και με την σημειωση για την σελιδα του fb περαστηκε μεσα στο galaxy...

 

βεβαια οπως ειπα δεν ξερω τι συγχρονισμο κανει το gmail με το hd2... αν στο gmail εχεις φωτογραφιες και το προφιλ σαν "διευθυνση" του χρηστη τοτε σιγουρα θα σου περαστουν και στο galaxy

 

KAI ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΔΕΝ ΑΝΑΝΕΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΟΛΙΣ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΡΟΦΙΛ ΤΟΥΣ...

 

~~~δεν ξερω ρε παιδι μου αν υπαρχει κανενα app για αυτα.....................

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπεις στο Samsungapps.com θα δεις ότι από βόρεια Αμερική οι εφαρμογές είναι διαθέσιμες για Καναδά. Εάν το τηλ. είναι για την αγορά των ΗΠΑ δεν θα είναι διαθέσιμη

Θα είναι τουλάχιστον κάποια στιγμή; :( Ή, μπορώ να κάνω κάτι έτσι ώστε να το έχω;

Edited by giorgos147
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα τη συσκευη, και το πρωτο πραγμα που εκανα ειναι να καλεσω στην mls πληροφορικη για να ρωτησω πως μπορω να το μεταφερω σε αλλη καρτα το destinator.

 

οποιος θελει απλα στελνει την καρτα που εχει μεσα το destinator και την νεα καρτα του, μαζι με την αποδειξη αγορας, σε αυτους, και χωρις χρεωση του το μεταφερουν κανονικα στην νεα καρτα.

πληρωνουμε μονο τα μεταφορικα. οποιος φυσικα μενει αθηνα μπορει να το παει εκει απο μονος του. μου ειπαν οτι χρειαζεται 2-3 εργασιμες μερες.

 

για οποιον θελει να στειλει την καρτουλα του η διευθυνση που θα το στειλει ειναι :

 

MLS ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ

ΔΙΓΕΝΗ ΑΚΡΙΤΑ 40 & ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

Τ.Κ 16451

ΥΠΟΨΙΝ SERVICE

Η MLS βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη...το υποκατάστημα είναι Αθήνα...οπότε όποιος θέλει, παίρνει το 14 για Τούμπα κάνει την αντιγραφή, τρώει και έναν γύρο και γυρίζει...όσοι είμαστε Αθήνα δυστυχώς δεν έχει γύρο...

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις η αλφαβιτικη μπαρα που βρισκεται στα δεξια των επαφων πως γυρναει στα ελληνικα?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις η αλφαβιτικη μπαρα που βρισκεται στα δεξια των επαφων πως γυρναει στα ελληνικα?Ευχαριστω.

δεν γυρνάει , μπορείς να δοκιμάσεις το dialer one για αυτή τη δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε λοιπόν εκεί που σου λέει με το link ο φίλος @bill_thes, κάνε κλικ στο "απάντηση" και εκεί γράψε την ερώτησή σου. Δεν χρειάζεται να δημιουργήσεις νέο θέμα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω ξερει καποιος να μου πει πως θα βαλω δικο μου ηχο

ειδοποιησης εισερχομενου μηνυματος στο

samsung galaxy s

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε λοιπόν εκεί που σου λέει με το link ο φίλος @bill_thes, κάνε κλικ στο "απάντηση" και εκεί γράψε την ερώτησή σου. Δεν χρειάζεται να δημιουργήσεις νέο θέμα.

 

οκ σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν ξεκινησα το κινητο πρωτη φορα δεν μου ανοιξε κανενα γρηγορο οδηγο για να ρυθμισω gmail, ρυθμισεις κ.τ.λ.

καπου ειχα διαβασει οτι σου ανοιγει αυτοματα ενας οδηγος γρηγορης εκινησης.

δεν εχει κατι τετοιο ? σε σας δεν ειχε ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...