Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Samsung i9000 Dual branded

/

Samsung i9000 Vanilla

 

Ωπου Dual branded επισημαινει διπλα SAMSUNG i9000/8GB/3G+/360

Ωπου Vanilla επισημαινει διπλα SAMSUNG i9000/8GB/3G+

 

 

Το 360 αναφέρεται στο Vodafone 360; Πήγαινε για το Vanilla τότε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tyxerakias ετσι πιστευω και γω οπως μου ειπες να παω για το αλλο.

 

Το 360 αναφέρεται στο Vodafone 360; Πήγαινε για το Vanilla τότε!

Μαλλον γι αυτο θα λεει απλα ρωτησα εδω μπας και το ξερει σιγουρα καποιος.

 

Ευχαριστω παιδες!;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μόλις έχω αγοράσει ένα Galaxy S και θα ήθελα να μου πείτε ποίες είναι οι καλύτερες εφαρμογές που μπορώ να εγκαταστήσω πάνω!

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να εγκαταστήσω ένα terminal πάνω στο κινητό

 

Είμαι "κουνουριος" Android-user και δεν γνωρίζω και πολλά πράγματα !

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία για την ώρα είναι η 1.5.1.10074_45. (http://netload.in/dateilPDNsyYHZq.htm) .

Όσο για το Samsung apps, ΟΧΙ είναι η απάντηση, τραγικό, ΔΕΝ υποστηρίζεται ακόμα το Galaxy από το Kies γι'αυτό το σκοπό...

 

Όσο για το PS σου... λίγα λες.

 

Thanks τυχερακια κι εγω αυτην εχω. Ενας θεος ξερει γιατι οταν παω στο samsung apps μου λεει πως χρειαζομαι update και δεν μου το ανοιγει καν.

 

Με λιγα λογια λοιπον το suite (ο Θεος να το κανει) ειναι αχρηστο. Στο περασμα των επαφων ειναι ελεινο, στο να περνας videos και pics υπαρχει πολυ πιο ευκολος τροπος, samsung apps δεν υποστηριζει, firmware update δεν κανει...Τσαμπα χωρος στο σκληρο δηλαδη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις να μεταφερει τον ηχο απο την συσκευη (mp3,ταινια)σε bluetooth ακουστικο? ξεκινα να κανει αναζητηση συσκευων και δεν εντοπιζει καμια:blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια οποιος θελει φορτιστη για το αυτοκιντο, το πλαισιο εχει εναν universal ο οποιος εχει εξοδο 1mah. τον εχω αγορασει και τον χρησιμοποιουσα και στο hd2. εχω δοκιμασει και αλλες συσκευες και φορτιζουν ολες κανονικα.

κοστος αν θυμαμαι καλα κατω απο 10 ευρω, νομιζω οτι εκανε 9,90.

εχουν σιγουρα και τα cosmote shops φθηνους universal με εξοδο 1mah με κοστος γυρω στα 10 ευρω. και προχτες που πηγα ειδα οτι εχουν.

επισης παιζουν και οι φορτιστες motorola κανονικα.

 

1mAh κάπως δύσκολο...:p...1Α ναι...Τι μάρκα είναι?

 

Δώσε κι ένα link...

 

Γεια σας παιδιά. Μόλις έχω αγοράσει ένα Galaxy S και θα ήθελα να μου πείτε ποίες είναι οι καλύτερες εφαρμογές που μπορώ να εγκαταστήσω πάνω!

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να εγκαταστήσω ένα terminal πάνω στο κινητό

 

Είμαι "κουνουριος" Android-user και δεν γνωρίζω και πολλά πράγματα !

Ξεκίνα να διαβάζεις από την αρχή το θέμα και θα βρεις τα πάντα.

Δες εδώ κάποιες εφαρμογές που βοηθούν και επίλεξε ό,τι νομίζεις με βάση και αυτά που θα διαβάσεις βέβαια :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3284614#post3284614

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μόλις έχω αγοράσει ένα Galaxy S και θα ήθελα να μου πείτε ποίες είναι οι καλύτερες εφαρμογές που μπορώ να εγκαταστήσω πάνω!

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να εγκαταστήσω ένα terminal πάνω στο κινητό

 

Είμαι "κουνουριος" Android-user και δεν γνωρίζω και πολλά πράγματα !

Υπάρχει forum για το android: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

και το αρμόδιο topic για τις εφαρμογές είναι αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249301

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μιας και με εχετε βοηθησει ηδη αρκετες φορες , θα ηθελα μια ερωτηση στο αν πρεπει να προχωρησω στην αγορα του κινητου με το προγραμα cosmote i45 απεριοριστα και 99 ευρω πληρωμη.

Ειχα ως τωρα το samsung innov8, το οποιο δεν με ικανοποιει, ουτε σαν οθονη, ουτε σαν ταχυτητα, ουτε σαν εφαρμογες (δευτερευον γιατι δεν το ψαχνω και πολυ, αλλα οποτε πηγα να κανω κατι, επεφτα σε κατι πιστοποιητικα γνησιοτητας κλπ).

Μιας και δεν ξαναειχα touch κινητο, συνολικα, σαν λειτουργικο ειναι καλο? Ειναι γρηγορο? Δεν εχω υπερβολικες απαιτησεις, αλλα να κανει αξιοπρεπες σερφαρισμα στο Ιντερνετ, να μην με πεταει απο τα sites οπως εκανε πολλες φορες το αλλο, να λειτουργει καλα ως multimedia player και γενικα να εχει καμια εφαρμογουλα να βρισκουμε πραγματα, οπως σημεια ενδιαφεροντος κλπ.

Επειδη βλεπω εδω μεσα 500 σελιδες ερωτησεις και εχω πελαγωσει, τα κυριοτερα προβληματα του ποια ειναι? Η' μηπως δεν θα τα συναντησω αν δεν χωθω τοσο στα βαθια οσο εσεις?

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Εχω την έκδοση PDA XWG1, Phone XXJF5, και CSC XXF9. Έχω κάνει root με το one key root, και προσπαθώ να εγκαταστήσω το oclf. Κάνω τα βήματα που περιγράφονται, μου βγάζει κόκκινη μόνο την επιλογή να κάνω undo one click lag fix-change scheduler-check disk. το πρόβλημα είναι ότι όταν τρέχω το quadrant, μου βγάζει το ίδιο αποτέλεσμα που είχα πριν το oclf, δηλ. περίπου 840-850. Εχω κάνει κάτι λάθος? Πρέπει να το κάνω unroot και μετά να το κάνω root με την επιλογή του oclf? Βοήθεια, παρακαλώ...

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις την αναφορα..αυτη δεν εχω καταφερει να την αλλαξω....:mad:

 

κανενας τροπος να μην ειναι ιδιος ο ηχος της αναφορας με αυτον του μηνυματος??

 

που να ξερω αν καταφερω κατι θα σου το γραψω

΄Σ'ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Thanks τυχερακια κι εγω αυτην εχω. Ενας θεος ξερει γιατι οταν παω στο samsung apps μου λεει πως χρειαζομαι update και δεν μου το ανοιγει καν.

 

Με λιγα λογια λοιπον το suite (ο Θεος να το κανει) ειναι αχρηστο. Στο περασμα των επαφων ειναι ελεινο, στο να περνας videos και pics υπαρχει πολυ πιο ευκολος τροπος, samsung apps δεν υποστηριζει, firmware update δεν κανει...Τσαμπα χωρος στο σκληρο δηλαδη.

 

Είναι με διαφορά το πιο άκυρο suite. Ευτυχώς το τηλέφωνο υποστηρίζει πολλά φόρματ σε video και ήχο και μπορείς με χαρακτηριστική άνεση να τα πετάς σε φακέλους στην εξωτερική sd και να τα παίζει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Εχω την έκδοση PDA XWG1, Phone XXJF5, και CSC XXF9. Έχω κάνει root με το one key root, και προσπαθώ να εγκαταστήσω το oclf. Κάνω τα βήματα που περιγράφονται, μου βγάζει κόκκινη μόνο την επιλογή να κάνω undo one click lag fix-change scheduler-check disk. το πρόβλημα είναι ότι όταν τρέχω το quadrant, μου βγάζει το ίδιο αποτέλεσμα που είχα πριν το oclf, δηλ. περίπου 840-850. Εχω κάνει κάτι λάθος? Πρέπει να το κάνω unroot και μετά να το κάνω root με την επιλογή του oclf? Βοήθεια, παρακαλώ...

 

Μάλλον δεν μπήκε...δοκίμασε το undo πάτησε δηλαδή το κόκκινο που λες και ξαναπέρασε το..πριν από αυτό κάνε και ένα restart στο κινητό μήπως και τρέξει...και εφόσον δεν τρέξει κάνε αυτό που σου γράφω χωρίς όμως να κάνεις το root βήμα της εφαρμογής αφού λες ότι ήδη το έχεις κάνει root

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

μια ευκολη ερωτηση (για σας).

το root ειναι το αντιστοιχο ξεκλειδωμα (hspl) που κανουμε στα windows mobile, η απλα μας δινει προσβαση στα αρχεια συστηματος και εχουμε δικαιωματα διαχειριστη ?

να υποθεσω οτι το root δεν εχει κανενα θεμα με εγγυηση της συσκευης οπως με το hspl στα winmo ?

 

 

 

1mAh κάπως δύσκολο...:p...1Α ναι...Τι μάρκα είναι?

Δώσε κι ένα link...

1Α φυσικα....εχεις δικιο, απλα δεν θυμομουν την μοναδα μετρησης :p.

κοιταξα στο πλαισιο στο site αλλα δεν το βρηκα. και την αλλη φορα που εψαχνα δεν τον ειχε στο site, αλλα τον εχει σιγουρα στα καταστηματα. σε καταστημα cosmote shop θα βρεις σιγουρα και αντιστοιχο νοκια και μοτορολα κοντα στα 15 ευρω με εξοδο επισης 1A.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Νέα ρωτήσω και εγώ κάτι για φορτιστές...φορητό φορτιστή καλό ξέρει κάποιος ;

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Νέα ρωτήσω και εγώ κάτι για φορτιστές...φορητό φορτιστή καλό ξέρει κάποιος ;

 

Sent from my Galaxy S

Συνονοματε εννοεις φορητη μπαταρια που να μπορεις να φορτιζεις τη συσκευη ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

μια ευκολη ερωτηση (για σας).

το root ειναι το αντιστοιχο ξεκλειδωμα (hspl) που κανουμε στα windows mobile, η απλα μας δινει προσβαση στα αρχεια συστηματος και εχουμε δικαιωματα διαχειριστη ?

να υποθεσω οτι το root δεν εχει κανενα θεμα με εγγυηση της συσκευης οπως με το hspl στα winmo ?

 

 

 

 

1Α φυσικα....εχεις δικιο, απλα δεν θυμομουν την μοναδα μετρησης :p.

κοιταξα στο πλαισιο στο site αλλα δεν το βρηκα. και την αλλη φορα που εψαχνα δεν τον ειχε στο site, αλλα τον εχει σιγουρα στα καταστηματα. σε καταστημα cosmote shop θα βρεις σιγουρα και αντιστοιχο νοκια και μοτορολα κοντα στα 15 ευρω με εξοδο επισης 1A.

 

Νέα ρωτήσω και εγώ κάτι για φορτιστές...φορητό φορτιστή καλό ξέρει κάποιος ;

 

Sent from my Galaxy S

 

Και μεσα σε αυτα εχω ρωτηΞει καποια ποστ πιο πανω αν γνωριζουμε καποιον φορτιστη/desk charger απο Ελλαδα σαν αυτον που εχει το i phone σε μαγαζια.(να εχεις το κινητο πανω στγην βαση δηλαδη και να φορτιζει εκει):)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Thanks τυχερακια κι εγω αυτην εχω. Ενας θεος ξερει γιατι οταν παω στο samsung apps μου λεει πως χρειαζομαι update και δεν μου το ανοιγει καν.

 

Με λιγα λογια λοιπον το suite (ο Θεος να το κανει) ειναι αχρηστο. Στο περασμα των επαφων ειναι ελεινο, στο να περνας videos και pics υπαρχει πολυ πιο ευκολος τροπος, samsung apps δεν υποστηριζει, firmware update δεν κανει...Τσαμπα χωρος στο σκληρο δηλαδη.

 

Ναι είναι ψιλοάχρηστη, με εξαίρεση το firmware update. Γιατί το επίσημο update από κει μόνο γίνεται (από κει το έκανα κι εγώ).

 

Γεια σας παιδια. Μιας και με εχετε βοηθησει ηδη αρκετες φορες , θα ηθελα μια ερωτηση στο αν πρεπει να προχωρησω στην αγορα του κινητου με το προγραμα cosmote i45 απεριοριστα και 99 ευρω πληρωμη.

Ειχα ως τωρα το samsung innov8, το οποιο δεν με ικανοποιει, ουτε σαν οθονη, ουτε σαν ταχυτητα, ουτε σαν εφαρμογες (δευτερευον γιατι δεν το ψαχνω και πολυ, αλλα οποτε πηγα να κανω κατι, επεφτα σε κατι πιστοποιητικα γνησιοτητας κλπ).

Μιας και δεν ξαναειχα touch κινητο, συνολικα, σαν λειτουργικο ειναι καλο? Ειναι γρηγορο? Δεν εχω υπερβολικες απαιτησεις, αλλα να κανει αξιοπρεπες σερφαρισμα στο Ιντερνετ, να μην με πεταει απο τα sites οπως εκανε πολλες φορες το αλλο, να λειτουργει καλα ως multimedia player και γενικα να εχει καμια εφαρμογουλα να βρισκουμε πραγματα, οπως σημεια ενδιαφεροντος κλπ.

Επειδη βλεπω εδω μεσα 500 σελιδες ερωτησεις και εχω πελαγωσει, τα κυριοτερα προβληματα του ποια ειναι? Η' μηπως δεν θα τα συναντησω αν δεν χωθω τοσο στα βαθια οσο εσεις?

 

Ευχαριστω πολυ

 

Ναι, τα κάνει όλα αυτά που θες χωρίς πρόβλημα. Όσο για το touch, συνηθίζεται πολύ γρήγορα, και μετά μόνο αυτό θα θες :) Και δε θα συναντήσεις κανένα πρόβλημα κατά πάσα πιθανότητα. Στο τέλος του μήνα βγαίνει και το φρόγιο που θα τα κάνει όλα ακόμα καλύτερα.

 

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Εχω την έκδοση PDA XWG1, Phone XXJF5, και CSC XXF9. Έχω κάνει root με το one key root, και προσπαθώ να εγκαταστήσω το oclf. Κάνω τα βήματα που περιγράφονται, μου βγάζει κόκκινη μόνο την επιλογή να κάνω undo one click lag fix-change scheduler-check disk. το πρόβλημα είναι ότι όταν τρέχω το quadrant, μου βγάζει το ίδιο αποτέλεσμα που είχα πριν το oclf, δηλ. περίπου 840-850. Εχω κάνει κάτι λάθος? Πρέπει να το κάνω unroot και μετά να το κάνω root με την επιλογή του oclf? Βοήθεια, παρακαλώ...

 

Κάποιο βήμα δεν έκανες.. όπως λέει και ο tonysac, δε χρειάζεται να το ξαναρουτάρεις αν το έχεις ήδη κάνει.

 

μια ευκολη ερωτηση (για σας).

το root ειναι το αντιστοιχο ξεκλειδωμα (hspl) που κανουμε στα windows mobile, η απλα μας δινει προσβαση στα αρχεια συστηματος και εχουμε δικαιωματα διαχειριστη ?

να υποθεσω οτι το root δεν εχει κανενα θεμα με εγγυηση της συσκευης οπως με το hspl στα winmo ?

 

Ναι, ακριβώς, είναι τα δικαιώματα διαχειριστή. Administrator στα windows, Superuser στο Unix (android). Έχει θέμα εγγύησης, χάνεται η εγγύηση με το root, αλλά δεν είναι θέμα ουσιαστικά, γιατί ειναι πλήρως αναστρέψιμη διαδικασία, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το HTC_IME πληκτρολόγιο. Είναι το καλύτερο. Θα το βρεις στο μάρκετ.

 

Ο dolphin μου έκανε κι εμένα προβλήματα. Για flash sites χρησιμοποιώ τον Skyfire.

 

Μπορεις πραγματικα να δεις flash content με skyfire? Εγω δοκιμασα διαφορα (πχ το site sport fm, facebook etc.) αλλα δε δουλευε.

Link to comment
Share on other sites

Aκυρες οι ερωτησεις μου περι σταθερης βασης φορτισης.Βρηκα εδω http://www.extreme-mobile.gr/search?q=i9000 και καποια αλλα πραγματακια που ισως να ενδιαφερουν και αλλους!;)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές πληρώνονται μεσω Google Checkout - το αντίστοιχο του paypal a la google.

Για τα υπόλοιπα δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω :worry:

 

Ξερει κανεις πως μπορουμε να πληρωσουμε; Αφου ενεργοποιησεις το enabler και πας να αγορασεις, σου ζηταει πιστωτικη. Ομως, επιτρεπει χρηση πιστωτικης λιγων μονο χωρων, μεταξυ των οποιων δεν ειναι η Ελλαδα. Εχει βρει κανεις λυση γι' αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις πραγματικα να δεις flash content με skyfire? Εγω δοκιμασα διαφορα (πχ το site sport fm, facebook etc.) αλλα δε δουλευε.

 

Ναι. Με Skyfire έχει επιλογή κάτω "video" για να δεις το βίντεο που θέλει flash 10.1 κανονικά...το μόνο πρόβλημα είναι ότι το δείχνει stretched χωρίς επιλογή για μπρος πίσω. Αλλά το βλέπεις.

 

Aκυρες οι ερωτησεις μου περι σταθερης βασης φορτισης.Βρηκα εδω http://www.extreme-mobile.gr/search?q=i9000 και καποια αλλα πραγματακια που ισως να ενδιαφερουν και αλλους!;)

 

Αυτό θα έγραφα κι εγώ. Το extreme mobile έχει διάφορα για το Galaxy S και περιμένει και νέα ενδιαφέροντα προϊόντα όπως φαίνονται στη σελίδα του.

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιος ειναι ο πιο γρηγορος και ευκολος τροπος για να φερω ολα μου τα bookmarks απο τον υπολογιστη στο galaxy ?

στον υπολογιστη συγχρονιζω με xmarks ολα μου τα bookmark και με τον mozilla και με τον google chrome.

λετε να γινετε κατι μιας και ο chrome ειναι της google?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Συνονοματε εννοεις φορητη μπαταρια που να μπορεις να φορτιζεις τη συσκευη ?

 

Κάτι τέτοιο έχει στο νοκια της η γυναίκα μου...είναι φορητό φορτηστιρι το οποίο δουλεύει με μπαταρια και φορτίζει το κινητό όποτε θέλει ....

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ψιλοάχρηστη, με εξαίρεση το firmware update. Γιατί το επίσημο update από κει μόνο γίνεται (από κει το έκανα κι εγώ).

 

 

Ναι στη Λονδρα που βρισκεσαι (αν κρινω απο την τοποθεσια σου). Εδω ενας θεος ξερει ποτε...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...