Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά! Είχα μείενι σε κάτι αρχικά post που έλεγε ότι δεν είχε, που να να τα διαβάσω όλα... Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Υπάρχει μήπως κάποια εφαρμογή να ακούγεται το όνμα αυτού που μας καλέι όταν χτυπάει, το έχουν τα νοκια και λέγεται εκφώνηση ονόματος καλούντος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια χαρά! Είχα μείενι σε κάτι αρχικά post που έλεγε ότι δεν είχε, που να να τα διαβάσω όλα... Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Υπάρχει μήπως κάποια εφαρμογή να ακούγεται το όνμα αυτού που μας καλέι όταν χτυπάει, το έχουν τα νοκια και λέγεται εκφώνηση ονόματος καλούντος

Ρυθμίσεις_Κείμενο σε ομιλία_Λειτουργία οδήγησης...θα σου ζητήσει να φορτώσεις μία εφαρμογή την κατεβάζεις και είσαι οκ αλλά μόνο αν έχεις τις επαφές σου περασμένες με αγγλικούς χαρακτήρες..

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω τη συσκευή στα χέρια μου αρκετές εβδομάδες πλέον. Είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένος. Τα τρία πράγματα που με απασχολούν είναι:

 

1) Ότι κι αν δοκίμασα SMS με 160 Ελληνικούς χαρακτήρες δε στέλνει. 70 χαρακτήρες δέχετε αλλιώς στέλνει 2 SMS και πάει λέγοντας. Χρησιμοποιώ handcent αλλά δοκίμασα και με τη default εφαρμογή. Ακόμη και κεφαλαία να γράψω γυρίζει στους 70 χαρακτήρες...

 

2) Υπάρχει θέμα με το σήμα της συσκευής το οποίο ακούω θα λυθεί όταν έρθει το froyo.

 

3) Έχοντας Ελληνικές ονομασίες στις επαφές μου δεν έχω τρόπο να επιλέξω γράμα από τη μπάρα στα δεξιά που έχει μόνο Αγγλικούς χαρακτήρες. Αραγε και οι Κορεάτες στα δεξιά Αγγλικά βλέπουν;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

 

εγώ το αγόρασα απο το Γερμανό και ειχε δωρο χαρτες mls εδώ και 3 μέρες που το έχω δεν έχω καταλαβει αν χρεώνομαι η όχι (γιατί κάθε φορά που το ανοίγω μου γράφει οτι ίσως με χρεώσει)

αν έχει free gps ή χρειάζεται να κάνω καμια ρυθμιση

 

καμιά βοήθεια?

 

μηπως να βάλω άλλο gps ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

 

εγώ το αγόρασα απο το Γερμανό και ειχε δωρο χαρτες mls εδώ και 3 μέρες που το έχω δεν έχω καταλαβει αν χρεώνομαι η όχι (γιατί κάθε φορά που το ανοίγω μου γράφει οτι ίσως με χρεώσει)

αν έχει free gps ή χρειάζεται να κάνω καμια ρυθμιση

 

καμιά βοήθεια?

 

μηπως να βάλω άλλο gps ?

 

φιλε το mls που εχει μεσα δεν χρεωνει απλα στο γραφει για τυπικους λογους.Εγω παντος με what's up στο κινητο μου οσο και εαν το εχω δοκιμασει δεν με εχει χρεωσει.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

φιλε το mls που εχει μεσα δεν χρεωνει απλα στο γραφει για τυπικους λογους.Εγω παντος με what's up στο κινητο μου οσο και εαν το εχω δοκιμασει δεν με εχει χρεωσει.

 

ευχαριστω πολύ

παντως λεω να δοκιμασω και το navigon

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΔΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ

ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΡΑΤΑΓΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΦΟΥΛ ΣΚΙΣΙΜΟ.ΤΩΡΑ ΚΡΑΤΑΕΙ 7-15 ΩΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ

ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΛΟ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΛΕΙΣΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την μπαταρια.... ειναι μεγαλο θεμα και ΠΕΡΙΕΡΓΟ.

 

Εχθες το πρωι πριν φυγω απο το σπιτι το φορτισα τερμα. Μεχρι το απογευμα πηγε στο 70% (Πολυ καλα, πρωτη φορα τοσο λιγο, παραξενευτηκα). Χρησιμοποίησα gps/κλησεις κτλ.

 

Μετα το απογευμα μεχρι τωρα το πρωι που δεν εκανα πολυ χρηση βλεπω πηγε 9% !!! Δηλαδη τι εγινε δεν ξερω και αλλαξε τοσο..... :/

 

Εαν ξερει κανεις να μας πει εαν παιζουν πολυ ρολο το ποσο widgets εχεις κτλ ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα προστασίας χρησιμοποιείτε? Πείτε καμιά ακόμα γνώμη για αυτό...Δείχνει μικρότερη η ανάλυση? Μειώνεται η απόκριση? Και το κυριότερο, χάνει την ωραιότητά (!) της η SuperAMOLED? Καλά, το θέμα υποστήριξης μέχρι στιγμής είναι πολύ πίσω...μόνο το θέμα θήκης να πάρει κανείς φτάνει, δεν υπάρχει κάτι ετοιμοπαράδοτο...
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει να συρεις το δαχτυλο σου απο το τελευταιο πληκτρο κατω αριστερα στο πανω αριστερα που γραφει ΕΝ η GR αναλλογα ποια γλωσσα εχεις επιλεγμενη εκεινη την στιγμη.

 

ΔΗλαδη να το συρω απο το "?123" στο "q"?

 

Εμενα δεν μου εμφανιζει καποιο πληκτρο EN ή GR...

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμή μόνο βάλε το Ndrive που το έχει στο market 7 ημέρες free.

 

Μετά για χρήση μόνο το navigon.

Navigon ειναι τσαμπε?

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει:

 

1: widget καιρού, που να παίρνει δεδομένα από το meteo.gr

2: εφαρμογή για αστρονομικά δεδομένα (ανατολή-δύση ηλίου/σελήνης, ποσότητα σελήνης, κλπ).

 

2. Κατεβασε το Google Sky Map, δεν ειναι ακριβως αυτο που ζητας, αλλα θα παθεις πλακα...

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα προστασίας χρησιμοποιείτε? Πείτε καμιά ακόμα γνώμη για αυτό...Δείχνει μικρότερη η ανάλυση? Μειώνεται η απόκριση? Και το κυριότερο, χάνει την ωραιότητά (!) της η SuperAMOLED? Καλά, το θέμα υποστήριξης μέχρι στιγμής είναι πολύ πίσω...μόνο το θέμα θήκης να πάρει κανείς φτάνει, δεν υπάρχει κάτι ετοιμοπαράδοτο...

 

Εχω παραγγηλει αυτη http://www.protectionfilms24.com/article/vikuiti-dqc-160-screen-protector-samsung-i9000-galaxy-s-31265.html και αυτη http://www.zagg.com/invisibleshield/samsung-galaxy-s-i9000-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

Για την πρωτη δεν ξερω να σου πω κατι.

Η δευτερη της Zagg την ειχα στο Diamond 2.Νομιζω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη για να καλυψεις το πισω μερος,αλλα μαλλον οχι για μπροστα(οθονη).

 

Εξηγω:Το μεγαλο και ισως το μονο μειονεκτημα της Zagg ειναι οτι ειναι καπως ''κολλωδης''.Η οθονη δεν ειναι πλεον τοσο smooth οσο πριν με αποτελεσμα το χερι να μην γλυστραει,κατι που ειναι ομως τελειο οταν κρατας το τηλεφωνο,δηλαδη στο πισω μερος.

 

Ελπιζω να βοηθησα :p

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα άπειρα σκαμπανεβάσματα η τιμή στο αμαζον.ντε φαίνεται να σταθεροποιήθηκε στα 447 τις τελευταίες μέρες, ή είναι δέα μου;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ελληνικό eshop με κρέμασε (μου είπαν ότι το αργότερο σήμερα θα το είχα αλλά ακόμα δεν έχουν παραλάβει) και αύριο φεύγω για εξωτερικό (και χρειάζομαι νέα συσκευή) αναρωτιέμαι αν το πάρω από Ιταλία αν θα έχω γενικά προβλήματα συμβατότητας (εννοώ με ελληνική γλώσσα, με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας κτλ).
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα προστασίας χρησιμοποιείτε? Πείτε καμιά ακόμα γνώμη για αυτό...Δείχνει μικρότερη η ανάλυση? Μειώνεται η απόκριση? Και το κυριότερο, χάνει την ωραιότητά (!) της η SuperAMOLED? Καλά, το θέμα υποστήριξης μέχρι στιγμής είναι πολύ πίσω...μόνο το θέμα θήκης να πάρει κανείς φτάνει, δεν υπάρχει κάτι ετοιμοπαράδοτο...

 

Επειδη ειχα προσωπικη εμπειρια με την invisibleSHIELD της ZAGG, εγραψα την αποψη μου στη σελιδα 151 post no #2257. Εαν θελεις μπορεις να την διαβασεις ισως σε βοηθησει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ελληνικό eshop με κρέμασε (μου είπαν ότι το αργότερο σήμερα θα το είχα αλλά ακόμα δεν έχουν παραλάβει) και αύριο φεύγω για εξωτερικό (και χρειάζομαι νέα συσκευή) αναρωτιέμαι αν το πάρω από Ιταλία αν θα έχω γενικά προβλήματα συμβατότητας (εννοώ με ελληνική γλώσσα, με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας κτλ).

 

Kανενα πρόβλημα να το παρεις

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,έχω εγκατάστήσει το handcent. Όταν στέλνω μήνυμα μου εμφανίζει αναφορά παράδοσης όπως θέλω.Όταν δέχομαι μήνυμα το λαμβάνω και στο Handcent και στα μηνυματα της συσκευής.Έχω ψάξει στο forum αλλά δεν βρίσκω κάτι.Έχω επιλέξει default προγραμμα για μηνύματα το handcent και οταν πάω να στείλω, στέλνει μέσω handcent όπως πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Σκοπευω να αλλαξω το Η1 μου με omnia2 η galaxy.Mπορειτε να μου πειτε τα υπερ και τα κατα με 2 λογια?Διαβαζω οτι υπαρχουν θεματα με το Galaxy και με κανουν διστακτικο.Ειναι δελεαστικο ομως το gps τσαμπα που δινει ο Γερμανος.Το galaxy και το omnia2 εχουν πληκτρολογιο για τα μηνυματα στην οθονη σαν τα παλια με τα πληκτρα?Ξερετε ενας αριθμος και 3 γραμματα στο καθε πληκτρο.

 

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα μολις το πηρα στα χερια μου και αφου του περασα τις επαφες μου και καποια προγραμματακια περιμενω να ξαναπαιξω μαζι του γιατι επεσε η μπαταρια του.πρωτες εντυπωσεις εχει τρομερη οθοναρα και απιστευτη αποκρηση .
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Σκοπευω να αλλαξω το Η1 μου με omnia2 η galaxy.Mπορειτε να μου πειτε τα υπερ και τα κατα με 2 λογια?Διαβαζω οτι υπαρχουν θεματα με το Galaxy και με κανουν διστακτικο.Ειναι δελεαστικο ομως το gps τσαμπα που δινει ο Γερμανος.Το galaxy και το omnia2 εχουν πληκτρολογιο για τα μηνυματα στην οθονη σαν τα παλια με τα πληκτρα?Ξερετε ενας αριθμος και 3 γραμματα στο καθε πληκτρο.

 

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Δεν γνωρίζω να σου πω για το Omnia2.

Για το Galaxy που έχω μπορώ να σου πω σίγουρα ότι το κινητό είναι πολύ καλό.

Στο πληκτρολόγιο που αναφέρεις είναι κάθε γράμμα και 1 κουμπί ξεχωριστό.Εξάλλου υπάρχουν και άλλα πληκτρολόγια που μπορείς να βάλεις.

Για το GPS από ότι διαβασα και σε μικρή χρήση που έκανα(NDRIVE) έχει πρόβλημα με τους δορυφόρους που τους χάνει και τους ξαναβρίσκει αλλά και πάλι μερικοί αναφέρουν ότι λειτουργει καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα μολις το πηρα στα χερια μου και αφου του περασα τις επαφες μου και καποια προγραμματακια περιμενω να ξαναπαιξω μαζι του γιατι επεσε η μπαταρια του.πρωτες εντυπωσεις εχει τρομερη οθοναρα και απιστευτη αποκρηση .

 

Καλορίζικο!!!

Θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Σκοπευω να αλλαξω το Η1 μου με omnia2 η galaxy.Mπορειτε να μου πειτε τα υπερ και τα κατα με 2 λογια?Διαβαζω οτι υπαρχουν θεματα με το Galaxy και με κανουν διστακτικο.Ειναι δελεαστικο ομως το gps τσαμπα που δινει ο Γερμανος.Το galaxy και το omnia2 εχουν πληκτρολογιο για τα μηνυματα στην οθονη σαν τα παλια με τα πληκτρα?Ξερετε ενας αριθμος και 3 γραμματα στο καθε πληκτρο. Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Έχουν διαφορά...Super AMOLED...CPU...GPU...HD 1280x720 Video Recording...να είχε και ένα LED...

Το έχεις δει από κοντά? Δες την οθόνη του...

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

- Αλλος με I9000XXjP3 υπαρχει εδω; ..... :shifty: .... εγω παντως απ'οτι μου δειχνει :rolleyes: ... δε γυρναω πισω ....

- Σε δυο εξτρα εφαρμογες που χρησιμοποιω ,με την αρχικη XXjF3 ,αργουσε στην εκτελεση τους ,τωρα τις εκτελει στο πατ-κιουτ !!!

- Δεν το ειχα παρατηρησει στην αρχικη ρομ ,αλλα τωρα στην εφαρμογη μαιλ εχεις την δυνατοτητα να επιλεξεις μεσα απο εξι backgrounds για την επιφανεια απεικονισης ,εκ των οποιων τα 4 ειναι σκουροχρωμα ,για οικονομια στην καταναλωση .... καθως και το οτι οταν λαμβανεις νεο μαιλ , εμφανιζεται στο εικονιδιο της εφαρμογης ειδοποιηση σε κυκλακι !!! ... οπως αιφον ... περιεργο ... στην αρχικη ρομ μου εβγαζε ειδοποιηση στην μπαρα εργασιων οποτε δεν ειχα φερει στην επιφανεια εργασιας το εικονιδιο της εφαρμογης και ετσι δεν ξερω αν εβγαινε ειδοποιηση και στο εικονιδιο ... αν μπορει καποιος με 2.1 ,ας το επιβεβαιωσει ...

- Οταν ολοκληρωνεται η φορτιση της μπαταριας εμφανιζεται στην μπαρα εργασιων ,αριστερα ,μια μπαταρια με το ποσοστο 100% !!!

- Εννοειται οτι οι ασυρματες επικοινωνιες λειτουργουν απροσκοπτα. Το wifi μπαινει πιο γρηγορα !!! και με το που σεταρισα το APN και το αποθηκευσα κατευθειαν ειχα δεδομενα G,3G,E,H !!! ... το bluetooth δεν το εχω δοκιμασει γιατι δεν το χρησιμοποιω.

 

- Ειχα δυο FC, ενα στην εφαρμογη mail (ρυθμιζα κατι στα options ,αλλα με το που ξαναμπηκα ολα καλα) και ενα στον browser (πατησα απο το μενου του, την επιλογη windows , αλλα με το που ξαναμπηκα κι εκει ολα ΟΚ) ... < η αναφορα μου στην καμερα ηταν λαθος , συγχωρηστε με ... > ... επισης δε λειτουργει και η αποθηκευση των εφαρμογων στην εξωτερικη μνημη (αυτο ειναι γνωστο) ,αλλα δεν εχει καμια σημασια με τα 2GB διαθεσιμα .... πταισματα ειναι αυτα ... ριχνει στο κεφαλι στην επισημη XXjF3 :cool:

 

- Σκεφτομαι αυτους που γραφουν στους xda's ,οτι η jP3 2.2 δεν ειναι για καθημερινη χρηση ..... καλα κρασια .... δηλαδη αν δεν εγκαταστησουν τις εφαρμογες στην εξωτερικη μνημη .... το firmware ειναι ελαττωματικο;; ... ειναι μια πρωιμη εκδοση η τελευταια jP3 και οπως δειχνει ελαχιστα ελλιπεις απο την τελικη !!

 

- ... αντε .. και στα δικα σας ...

 

- Φιλικα

ο γιαουρτας .... :lol:

Edited by hitech
λανθασμενη αναφορα προβληματος
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...