Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά γιατί προτρέχετε να αγοράσετε κάτι και δεν το αφήνετε 2-3 μήνες να "τρέξει" στην αγορά; Σας παρακολουθώ καιρό τώρα εδώ μέσα και παιδευόσαστε με ένα κάρο πατέντες,μαγειρεμένες ROM κλπ,κλπ και τελειωμό δεν έχει η υπόθεση!

(Εξαιρούνται όσοι τους αρέσει για την εμπειρία να παιδεύονται και όταν βρίσκουν λύση να αναπτερώνεται το ηθικό τους...)

Εγώ από τη μέρα που βγήκε το Galaxy S ξετρελάθηκα αλλά δεν έτρεξα να το αγοράσω και απότι βλέπω δικαιώνομαι.Γιατί ναι μεν έχω τις γνώσεις να το πειράξω στο έπακρο αλλά εαν είναι να μου βγάλει την πίστη για 5 βασικά πραγματάκια που το θέλω ε τότε να το χέσω.

Να έκανε αυτά τα 5 βασικά πραγματάκια χωρίς πολλά πολλά και εαν ήθελες να το πειράξεις για να σου κάνει πολλά περσσότερα να το καταλάβω.Αλλά έτσι όπως τα λέτε εδώ μέσα,ούτε αυτά τα βασικά δεν μπορεί να κάνει.

Ευελπιστώ όταν βγει επίσημα και το froyo να έχουν διορθωθεί αυτά τα προβλήματα αλλιώς θα κοιτάξω για κάτι άλλο από HTC μεριά

 

Τα παραλες φίλε μου.

Δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Ασε HTC είχαμε και ξέρουμε. Κάθε φορά έπρεπε να κατεβασουμε το μισό XDA για να γίνει η συσκευή όπως την θελουμε.

 

Για κάποιον που γνωρίζει τα βασικά δεν χρειάζεται να παιδευτεις με τίποτα.

Δυο εφαρμογές είναι όλες όλες. Τις βάζεις και ξενιαζεις.

 

Μην κοιτάς που έχουν μπει παρά πολλοί προερχόμενοι από συμβατικές συσκευές και χρειάζονται χρόνο για να μπουν στο νόημα ενός smartphone.

 

Το κινητό είναι πολύ καλό και το μοναδικό αυτή την στιγμή που μπορεί να σταθεί με αξιώσεις δίπλα στο iphone4.

 

Tι να περιμένουμε σε λίγο καιρό θα βγει το επόμενο μοντελο:)

 

@@@παρεπιπτοντως διάβασα ένα Twitter το οποίο δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι, ότι θα σταματήσει το galaxy σαν σειρά και ο αντικαταστάτης δεν θα διαθέτει super amoled λόγω αδυναμίας για πολύ μεγάλη παραγωγή.

 

Δεν το πολύ πιστεύω γιατί είχα διαβάσει προ καιρού στο samsung hub ότι από την επόμενη χρόνια η Sammy θα έχει φτιάξει κάποιες νέες μονάδες οι οποίες θα μπορούν να παράγουν αρκετά εκατομυρια amoled ετησίως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια σκεφτομαι να μπω στην παρεα της samsung.. αλλα θα προτιμουσα να μπω τουλαχιστων με κατι εντυπωσιακο!! γι αυτο να ρωτησω ξερουμε αν και ποτε θα ερθει ελλαδα το galaxy beam????

 

Eλα στην παρέα μας, το Galaxy S είναι εντυπωσιακότατο :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τα παραλες φίλε μου.

Δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Ασε HTC είχαμε και ξέρουμε. Κάθε φορά έπρεπε να κατεβασουμε το μισό XDA για να γίνει η συσκευή όπως την θελουμε.

 

Για κάποιον που γνωρίζει τα βασικά δεν χρειάζεται να παιδευτεις με τίποτα.

Δυο εφαρμογές είναι όλες όλες. Τις βάζεις και ξενιαζεις.

 

Μην κοιτάς που έχουν μπει παρά πολλοί προερχόμενοι από συμβατικές συσκευές και χρειάζονται χρόνο για να μπουν στο νόημα ενός smartphone.

 

Το κινητό είναι πολύ καλό και το μοναδικό αυτή την στιγμή που μπορεί να σταθεί με αξιώσεις δίπλα στο iphone4.

 

Tι να περιμένουμε σε λίγο καιρό θα βγει το επόμενο μοντελο:)

 

@@@παρεπιπτοντως διάβασα ένα Twitter το οποίο δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι, ότι θα σταματήσει το galaxy σαν σειρά και ο αντικαταστάτης δεν θα διαθέτει super amoled λόγω αδυναμίας για πολύ μεγάλη παραγωγή.

 

Δεν το πολύ πιστεύω γιατί είχα διαβάσει προ καιρού στο samsung hub ότι από την επόμενη χρόνια η Sammy θα έχει φτιάξει κάποιες νέες μονάδες οι οποίες θα μπορούν να παράγουν αρκετά εκατομυρια amoled ετησίως.

Τα desire σταματησαν εδω και λιγο καιρο να βγαινουν με amoled οθονες λογω αδυναμας παραγωγης της samsung και τα καινουρια βγαινουν με slcd.

Οσον αφορα τα παραπανω τι να πω,το εχω 2,5 μερες μανισιο,το εχω λιωσει στην κυριολεξια και αυτο που εχω να πω ειναι...ειναι και μαμωωωω τα τηλεφωνα!!!!!!!

:up::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

- Ετσι το βλεπω κι εγω που χρησιμοποιω το android ανελλιπως ,απο τον Ιουλιο του 2009.

- Πιστευω πως την μεγαλη ζημια την κανουν οι εφαρμογες .... το market ειναι ξεφραγο αμπελι ... ο καθε ... ενας :X ... ριχνει μεσα την πενια του ... κι οποιον παρει ο χαρος .... ενω ο "κοκκαλιαρης" :shifty: ... στο διπλα μαγαζι ... εχει "face control" :whip: ... δεν περναει κουνουπι .....

 

Ρε παιδιά, ποιος είναι ο «κοκαλιάρης»; :O

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ποιος είναι ο «κοκαλιάρης»; :O

 

Ton steve εννοεί αλλά ο άνθρωπος δεν ήταν πάντα έτσι. Άρρωστος είναι και το παλεύει με όλες του τις δυνάμεις.

 

Εγώ όσο και αν διαφωνώ σε κάποια πράγματα με την μηλοεταιρεια μερικές φορές πιστεύω ότι καλά κάνουν.

 

Περιμένω τον Νοεμβρη να περουμε την 4.2 στο iPad που θα έχει το multi tasking.

Αν τρέχει τέλεια όπως μου λένε κάποιοι φίλοι που έχουν ήδη την beta έκδοση για developers, τότε θα τον παραδεχθω ακόμα περισσότερο.

Δεν είναι λίγο σε μια συσκευή με 256mb να φτιαχνεις ένα multi tasking που έστω κι αν εκμετελυται κάποια Apis, στην πράξη σου προσφέρει ότι και το δικό μας στα android χωρίς να βγάζει κιχ η συσκευή και χωρίς μεταπτωσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@@@παρεπιπτοντως διάβασα ένα Twitter το οποίο δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι, ότι θα σταματήσει το galaxy σαν σειρά και ο αντικαταστάτης δεν θα διαθέτει super amoled λόγω αδυναμίας για πολύ μεγάλη παραγωγή.

 

Δεν το πολύ πιστεύω γιατί είχα διαβάσει προ καιρού στο samsung hub ότι από την επόμενη χρόνια η Sammy θα έχει φτιάξει κάποιες νέες μονάδες οι οποίες θα μπορούν να παράγουν αρκετά εκατομυρια amoled ετησίως.

 

Όπως τα λες, από του χρόνου θα έχουν καινούργια μονάδα παραγωγής

 

Επίσης, ρε παιδιά, το market δε παλεύεται.. Όπως έχετε πει πολλές φορές, πάααααααρα πολλές εφαρμογές είναι πραγματικά α-πα-ρά-δε-κτες..

 

Δεν γνωρίζω αν η Google πιστεύει ότι το να επέμβει είναι κατά της GNU license, αλλά κάτι πρέπει να γίνει...

Είτε να αναλάβει περισσότερη πρωτοβουλία και να δημιουργήσει περισσότερες εφαρμογές είτε να αναλάβει πρωτοβουλίες ξεκαθαρίσματος α λα Apple

Το ότι έχει τόσες free εφαρμογές πάντως δρα κατά αυτού.

Φοβάμαι ότι πολύς κόσμος αποφεύγει να πληρώσει για μία εφαρμογή στο Android..

Ενδεικτικά:

Advanced Task Killer free --> >250,000 downloads

Advanced Task Killer Pro --> 10,000-50,000 downloads

 

WeatherBug --> >250,000 downloads

WeatherBug Elite --> 50,000-250,000 downloads

 

Βάλτε να δείτε τα alltime popular στο Appbrain.. Το πρώτο paid app βρίσκεται στην έβδομη σελίδα.

Και γνωρίζουμε γενικότερα ότι το App Store έχει περισσότερες paid εφαρμογές.

 

Κατά τα άλλα, από ελληνικές εφαρμογές, κλάψ' τα Χαράλαμπε... Δεν ξέρω...

Μάλλον υπάρχει πολύ μεγάλη έτοιμη αγορά για το iPhone στην Ελλάδα για να τολμήσουν να ασχοληθούν οι ως συνήθως άτολμες και κοιμισμένες ελληνικές επιχειρήσεις..

Μόνο ότι κάνουν οι λίγοι enthusiasts...

 

EDIT: Νομίζω ότι η Google δεν επιτρέπει καν να ανέβει εφαρμογή πέρα από εννέα χώρες, τώρα θυμήθηκα..

Currently, developers in the below countries may register as Google Checkout merchants and sell priced applications:

Austria

France

Germany

Italy

Japan

Netherlands

Spain

United Kingdom

United States

We're working hard to add more countries, but we're unable to provide any guidance on timelines. Please stay tuned!

Αν είναι δυνατόν, μόνη της γονατίζει το market...

Edited by zavarakatranemia
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια βλακεια επειδη δεν εκατσα να διαβασω για να κανω root το τηλ. και περασα και εκτελεσα χτες το χ10.apk γιατι νομιζα οτι ηταν για ολα τα κινητα για να γινουν root. Τελικα μετα που εκατσα και διαβασα εκανα την αλλη διαδικασια εκανα root το τηλ. και ενταξει ολα κανονικα. Απλως θελω να ρωτησω αν αυτο σβηνει απο το τηλεγωνο ή αν δεν το επηρεαζει και μηπως επηρεασε αυτο την ταχυτητα του τηλεφωνου, ετσι μου φαινεται απο χτες οτι αργει λιγο. Εκτος αν αυτο οφειλεται στο root που εγινε η ταχυτητα?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια βλακεια επειδη δεν εκατσα να διαβασω για να κανω root το τηλ. και περασα και εκτελεσα χτες το χ10.apk γιατι νομιζα οτι ηταν για ολα τα κινητα για να γινουν root. Τελικα μετα που εκατσα και διαβασα εκανα την αλλη διαδικασια εκανα root το τηλ. και ενταξει ολα κανονικα. Απλως θελω να ρωτησω αν αυτο σβηνει απο το τηλεγωνο ή αν δεν το επηρεαζει και μηπως επηρεασε αυτο την ταχυτητα του τηλεφωνου, ετσι μου φαινεται απο χτες οτι αργει λιγο. Εκτος αν αυτο οφειλεται στο root που εγινε η ταχυτητα?

 

To root για το Galaxy S δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την ταχύτητα. Το x10.apk όμως δεν έχω ιδέα τί κάνει, για να rootάρει προφανώς το Sony Ericsson X10... Aν έχει uninstall κάντο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε κι ενα βίντεακι από το galaxy που τραβηξα πριν λίγο όταν ξέσπασε μια ξαφνική αμμοθυελα εδώ στην Δυτικη Σαχαρα 25 χιλιόμετρα έξω από το Κάϊρο.

Δεν είναι σε υψηλή ανάλυση αλλά μια χαρά δείχνει και το ανεβασα κατευθείαν από το κινητό μου.

 

http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=xl_blazer&v=ZOC8OJbxpwc

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πιαστο πρωτα στα χερια σου,ασχολησου για ενα μονο λεπτο μαζι του(αν ασχοληθεις περισοτερο δεν θα στο ξεκολαει απο τα χερια σου ο ιδιοκτητης του) και αν δεν τσακιστεις να το παρεις να με φτυσεις!!!

 

Το έχω ποιάσει στα χέρια μου και ασχολήθηκα πολύ λίγο και φυσικά μου άρεσε πάρα πολύ αλλά με τα όσα έχω ακούσει εδώ μέσα με κάνει να το σκέφτομαι.

Άλλωστε υπάρχει και ένα θέμα με το GPS.Άλλοι λένε οτι δεν ποιάνει σήμα ή το χάνει πολύ εύκολα, άλλοι οτι με το fix διορθώνεται.Δεν ξέρεις τι να πιστέψεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπλέκεστε έτσι :blink: Εγώ από την πρώτη μέρα που το πήρα έβαλα το last eclair (JM8) του πάτησα και ένα ροοτ+λαγκφιξ (2 λεπτά υπόθεση) και από τότε το μόνο που κάνω είναι να αφαιρώ/προσθέτω εφαρμογές (καμία 70αριά ΑΤΜ). Ούτε κοιτάω πόση ραμ έχω, ούτε να παίζω με το στρικτ/αγκρεσιβ συνέχεια (δεν χρειάζεται!) και το κινητό πετάει απλά! Τώρα ποτε θα βγει το φρόντο (όπως έχει πει κάποιος φίλος ποιο πάνω :lol:) σκοτίστηκα! Ακόμα και το GPS φιξ για το placebo effect το πέρασα, και πριν μια χαρά έπαιζε..

Καλα τα λες φιλε μου αλλα κανεις ενα μεγαλο λαθος. υπαρχει πολυ κοσμος ο οποιος αγοραζει πρωτη φορα smartphone, ο οποιος δεν εχει καν γνωσεις λειτουργικων / υπολογιστων κ.τ.λ, και υπαρχει και κοσμος που δεν εχει χρονο για να διαβασει εστω και μια ωρα.

Αρα αυτο που λες ναι μεν ειναι σωστο αλλα δεν ειναι κανονας και δεν ειναι η λυση για ολο τον κοσμο. να λεμε τα πραγματα οπως ειναι.

φιλικα το λεω το παραπανω σχολιο. μη μου παρεξηγηθεις :lol::lol::lol::lol:

 

Αυτό που λες για τις ετικέτες να σε ειδοποιεί σε οποία καρτέλα και αν πάει κάποιο μήνυμα, θα δουλεύει στο froyo 2.2. Είναι μία από τις πολλές αλλαγές / βελτιώσεις που θα υπάρχουν στη νέα έκδοση.

 

Για να μετακινήσεις ένα μήνυμα απλά άνοιξε το και πάτησε το αριστερό πλήκτρο, επιλέξτε αλλαγή ετικετών, και τσέκαρε /ξετσέκαρε όπου θέλεις να το έχεις.

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

Αυτό που λες δεν κάνει αυτό. Αυτό ουσιαστικά επιλέγει αν θα συγχρονίσει ή όχι και ποιες ετικέτες. Δεν είναι είναι για μεταφορά!

επιμενω και επιβεβαιωνω οτι αυτο που λεω παραπανω δουλευει κανονικα και κανει αυτο που λεω.

Οταν αναφερω κατι εδω το εχω δοκιμασει πριν το πω.

αν δεν το εχεις δοκιμασει φιλε μου πως εχεις αποψη ?

 

ανοιγω ενα mail Που εχω στα εισερχομενα μου στο galaxy στην εφαρμογη gmail.

παταω το αριστερο πληκτρο (πληκτρο αφης) και επιλεγω αλλαγη ετικετων.

ξετσεκαρω το "εισερχομενα" και τσεκαρω ενα αλλο που εχω φτιαξει, π.χ ΕΡΓΑΣΙΑ.

παταω οκ και το μηνυμα εχει μεταφερθει στην καρτελα ΕΡΓΑΣΙΑ.

θα σε παρακαλεσω να το δοκιμασεις και να γραψεις εδω γιατι αυτη τη στιγμη μπορει καποιος να διαβασει το δικο μου post και το δικο σου και να μην ξερει τελικα αν δουλευει η οχι αυτο που λεμε.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα χθες την τελευταία έκδοση του official task manager από το samsung apps και τελικά την κρατά μετά από reboot.

Το κακό είναι ότι δεν έχει δυνατότητα ρυθμίσεων ώστε να απενεργοποιεις κάποιες εφαρμογές όταν κάνει clean α' επιπέδου, γιατί μου απενεργοποιει και εφαρμογές που θέλω να τρέχω όπως το extra ξυπνητήρι, το ρολόι του beutiful widget κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα χθες την τελευταία έκδοση του official task manager από το samsung apps και τελικά την κρατά μετά από reboot.

Το κακό είναι ότι δεν έχει δυνατότητα ρυθμίσεων ώστε να απενεργοποιεις κάποιες εφαρμογές όταν κάνει clean α' επιπέδου, γιατί μου απενεργοποιει και εφαρμογές που θέλω να τρέχω όπως το extra ξυπνητήρι, το ρολόι του beutiful widget κλπ.

 

Το official task manager δέν το δείχνει σε εμένα στο Samsung apps.....?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

τωρα μολις εβαλα το Dialer One και το βρισκω φανταστικο σαν app.

 

στην ουσια συνδιαζει τις επαφες με το τηλεφωνο και ειναι σουπερ.

πολυ πιο γρηγορο στην αναζητηση απ'οτι η μαμα αναζητηση του κινητου

το μονο που του λειπει ειναι να ειχε και την ωραια δυνατοτητα με swype δεξια να γινεται κληση της επαφης και με swype αριστερα να στελνω μηνυμα στην επαφη.Αλλα μην τα θελουμε και ολα δικα μας.

Αααα...και κατι ακομα. Εμφανιζει τις επαφες "αναπτυγμενες".Δηλαδη απο μια επαφη για καθε νουμερο και οχι ολα τα νουμερα μιας επαφης βαλμενα στην ιδια καρτελα.Κακο κι αυτο...

Κατα τα αλαλ σουπερ! Και με ελληνικο Τ9 (αλλα οχι ελληνικο menu)

 

μια ερωτηση εχω μονο

μπορει κανεις να μου θυμισει πως αλλαζουμε γλωσσα στο Τ9 χωρις να μπουμε στις ρυθμισεις.Υπαρχει νομιζω ενα συντομος τροπος οπως το γλιστρημα στο swype

 

παρεπιπτοντως διαπιστωσα οτι αν κανει καποιος ενα γλυστρημα απο αριστερα προς τα δεξια σε ολα τα κατω κατω κουμπια ειναι σαν να παταει το κουμπι symbol και κανει εναλλαγη απο τα γραμματα στους αριθμους και μετα στα συμβολα και παλι απο την αρχη. Αυτα στο Τ9. Αλλα δεν θυμαμαι πως αλλαζει η γλωσσα με τη μια.

 

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα το κουμπί του upadate στο kies και μου έβγαλε ότι υπάρχει νέα έκδοση και την κατεβάζει (1.5.3.10093.80)...

 

να υποθέσω δεν υπάρχει ελπίδα να στρώσει αυτό το πρόγραμμα ε; :lol:

 

Υ.Γ. Μη τολμήσει και το κάνει κανείς άλλος αυτή την ώρα!!! Περιμένετε πρώτα να τελειώσει η δική μου αναβάθμιση του kies, γιατί η samsung... τα ζώα μου αργά :p

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε κι ενα βίντεακι από το galaxy που τραβηξα πριν λίγο όταν ξέσπασε μια ξαφνική αμμοθυελα εδώ στην Δυτικη Σαχαρα 25 χιλιόμετρα έξω από το Κάϊρο.

Δεν είναι σε υψηλή ανάλυση αλλά μια χαρά δείχνει και το ανεβασα κατευθείαν από το κινητό μου.

 

http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=xl_blazer&v=ZOC8OJbxpwc

 

Κώστα αν έχεις ένα PC ανέβασε τα λινκς από κει, γιατί ό,τι youtube link δίνεις δε μπορώ ποτέ να τα δώ από pc, είναι για mobile youtube... μόνο με copy paste τον κωδικό κτλ.. :)

(To link της θύελλας για pc, η γάτα τα'χει παίξει:

)

 

Το official task manager δέν το δείχνει σε εμένα στο Samsung apps.....?

 

Επειδή έχεις παλιότερη έκδοση firmware από την JM1... δε χάνεις τίποτα πάντως.

 

Πάτησα το κουμπί του upadate στο kies και μου έβγαλε ότι υπάρχει νέα έκδοση και την κατεβάζει (1.5.3.10093.80)...

 

να υποθέσω δεν υπάρχει ελπίδα να στρώσει αυτό το πρόγραμμα ε; :lol:

 

Υ.Γ. Μη τολμήσει και το κάνει κανείς άλλος αυτή την ώρα!!! Περιμένετε πρώτα να τελειώσει η δική μου αναβάθμιση του kies, γιατί η samsung... τα ζώα μου αργά :p

Το KIES 1.5.3 υπάρχει και ΕΔΩ... μετά θα ζητήσει update στην έκδοση που λέει ο QTiVoCo

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ποιάσει στα χέρια μου και ασχολήθηκα πολύ λίγο και φυσικά μου άρεσε πάρα πολύ αλλά με τα όσα έχω ακούσει εδώ μέσα με κάνει να το σκέφτομαι.

Άλλωστε υπάρχει και ένα θέμα με το GPS.Άλλοι λένε οτι δεν ποιάνει σήμα ή το χάνει πολύ εύκολα, άλλοι οτι με το fix διορθώνεται.Δεν ξέρεις τι να πιστέψεις...

 

Πρόβλημα ιδιαίτερο δεν υπάρχει με το gps. Ειδικά στην πλοήγηση με αυτοκίνητο κανένα. Δεν είναι tomtom βέβαια αλλά όχι ότι έχει πρόβλημα , είναι στο μέσο όρο των κινητών με Gps. Το fix το βελτιώνει λίγο . Κάποια προβλήματα έχουν αναφερθεί για την πεζή πλοήγηση αλλά δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας..περιμενω το γαλαξια τιην αλλη εβδομαδα..ξερετε καλες εφαρμογες για fitness και προγραματα εκγυμνασης?στο μηλο υπαρχουν φοβερες εφαρμογες απο 10-150 mb! στο αντροιντ λιγες εφαρμογες ειναι πανω παο 10-20 mb....αυτο μου τη χαλαει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με το MLS Destinator όταν έβαλε Froyo 2.2? Εμένα μετά την εγκατ. του 2.2 δεν το ανοίγει.

έχει βγει επίσημα το froyo?έχω το mls και δεν του εχω κανει εγκατασταση γιατι θελεω να βάλω μεγαλύτερη κάρτα και όχι 2 γίγα που δίνει το πακέτο.μίλησα με την msl και μου είπαν ότι η αντιγραφή γινεται και το μόνο που θα χρεωθώ εγώ είναι τα έξοδα αποστολής προς αυτούς.

Τώρα για την αναβαθμιση το ρώτησα και επίσημα μου είπαν οτι δε θα παιζει αν την κάνω.τους ρώτησα για update μου είπαν οτι δεν ξερουν αν θα κάνουν.

Επίσης μου ειπαν οτι το συγκεκριμενο πάκετο παιζει μονο με galaxy s και όχι με άλλο android τηλεφωνο.δεν τους πιστεψα και πολυ γιατι το πακετο λεει απαιτήσεις "android phones" δεν αναφερεται πουθενα οτι παιζει μονο με γαλαξία.

Το εχει βαλει κανενας φιλος σε κανενα αλλο τηλεφωνο να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

Ton steve εννοεί αλλά ο άνθρωπος δεν ήταν πάντα έτσι. Άρρωστος είναι και το παλεύει με όλες του τις δυνάμεις.

:cool: ... :O

 

Εγώ όσο και αν διαφωνώ σε κάποια πράγματα με την μηλοεταιρεια μερικές φορές πιστεύω ότι καλά κάνουν.

- .... :( .. συμφωνω κι εγω Κωστα ... θα μπορουσαν κι οι γκουγκληδες να κανουν κατι αναλογο για την ποιοτητα των εφαρμογων που εμφανιζονται στο μαρκετ .. αλλα ;;!!! .... αλλου βαραν τα τουμπανα .... αλλου παει ο γαμος .... :worry: ... εκτος αυτου καμια εταιρια κατασκευης συσκευων android, δεν δινει στις συσκευες της την αναλογη υποστηριξη που δινει η apple, πλην του Ν1 .. κι αυτο γιατι γνωριζουν μονο να συναρμολογουν το hardware, η προσαρμογη του software ειναι μια επιπονη και αρκετα ερευνητικη κατασταση γι' αυτους ,οποτε δεν το κουραζουν οσο θα επρεπε γιατι δεν τους συμφερει ($).

- Για το μονο που ενδιαφερονται οι εταιρειες ειναι πως θα βγαλουν νεο μοντελο ,το λογισμικο που θα κληθει να διαχειριστει το hardware του εκαστοτε μοντελου ,ειναι σε δευτερη μοιρα κατα την αποψη μου.

- Ισως να ηταν διαφορετικα τα προγματα αν αναλαμβανε εξ ολοκληρου την διαχειριση των συσκευων android η google (οπως το Ν1) ,δηλαδη να εδινε τις προδιαγραφες στους κατασκευαστες hardware (hTC,Samsung ...) ,οι οποιοι να τις δημιουργουσαν μονο ,την πωληση διανομη καθως και την εγκατασταση-υποστηριξη του λογισμικου ομως, να ειχε αποκλειστικα η Google ... ισως τοτε να βλεπαμε κατι πολυ ενδιαφερον ,αλλα και εδω παλι ο παραγοντας ($) ,ειναι αφοπλιστικος :( ..

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

έχει βγει επίσημα το froyo?έχω το mls και δεν του εχω κανει εγκατασταση γιατι θελεω να βάλω μεγαλύτερη κάρτα και όχι 2 γίγα που δίνει το πακέτο.μίλησα με την msl και μου είπαν ότι η αντιγραφή γινεται και το μόνο που θα χρεωθώ εγώ είναι τα έξοδα αποστολής προς αυτούς.

Τώρα για την αναβαθμιση το ρώτησα και επίσημα μου είπαν οτι δε θα παιζει αν την κάνω.τους ρώτησα για update μου είπαν οτι δεν ξερουν αν θα κάνουν.

Επίσης μου ειπαν οτι το συγκεκριμενο πάκετο παιζει μονο με galaxy s και όχι με άλλο android τηλεφωνο.δεν τους πιστεψα και πολυ γιατι το πακετο λεει απαιτήσεις "android phones" δεν αναφερεται πουθενα οτι παιζει μονο με γαλαξία.

Το εχει βαλει κανενας φιλος σε κανενα αλλο τηλεφωνο να μας πει?

 

Εγώ απλά περιμένω να δω πότε θα χρεωκοπήσει αυτή η τραγική εταιρεία...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τελικά καλός ο Launcher pro δεν λέω, αλλά παρότι δεν είχα θέμα με την μπαταρία που είχε ένας φίλος εδώ, τον εβγαλα...κάπως μου φάνηκε ότι καθυστερεί το κινητό..και αποκλείστηκε λόγω αμφιβολιών...το benchmark μου έδινε 100-150 μονάδες κάτω σταθερά...τον έστειλα και επανήλθα στα +100-150..
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά καλός ο Launcher pro δεν λέω, αλλά παρότι δεν είχα θέμα με την μπαταρία που είχε ένας φίλος εδώ, τον εβγαλα...κάπως μου φάνηκε ότι καθυστερεί το κινητό..και αποκλείστηκε λόγω αμφιβολιών...το benchmark μου έδινε 100-150 μονάδες κάτω σταθερά...τον έστειλα και επανήλθα στα +100-150..

 

δοκιμασε και το adw....εμένα με adw το benchmark μου δίνει 2291

 

παιδια μια ερωτηση..εχει παρατηρηση κανεις προβλημα σε uninstallation του lagfix?Ακουσα καποια περιστατικα οπου το κινητο δεν bootαρε μετα το uninstallation.καποιο αντιστοιχο προβλημα εδω?είναι λογικο να συμβει κατι τετοιο?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε και το adw....εμένα με adw το benchmark μου δίνει 2291

 

παιδια μια ερωτηση..εχει παρατηρηση κανεις προβλημα σε uninstallation του lagfix?Ακουσα καποια περιστατικα οπου το κινητο δεν bootαρε μετα το uninstallation.καποιο αντιστοιχο προβλημα εδω?είναι λογικο να συμβει κατι τετοιο?

 

Mόνο αν κάτι δεν έγινε σωστά... και υπάρχουν κάποια bugάκια με το φρόγιο. Παρ'όλα αυτά η 2.1.2 έκδοση του lagfix υποτίθεται τα διορθώνει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

ολα καλα με το κινητο , εβαλα χτες και το oclf , ολα καλα κ παλι μονο που μολις παρατηρησα οτι οταν συνδεω το usb, κ εκει που παταγα το εικονιδιο στην statusbar για να κανει mount το κινητο στο pc ωστε να το δει σαν hdd, τωρα μολις παταω το εικονιδιο δε κανει τπτ!

 

το εχει κανει σε κανεναν αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...