Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, πόσο ελάχιστα παραμετροποιήσιμο είναι το calendar της συσκευής. Μιλάμε δεν έχει επιλογές ούτε για τα βασικά! Το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι το ημερολόγιο του gmail που είναι και το βασικό το, το έχει με πολύ σκούρο μπλε χρώμα και όταν πηγαίνω στην προβολή ημέρας, ο συνδυασμός σκούρο μπλε με μαύρο φόντο, κάνει τις καταχωρίσεις τελείως αδύνατον να διαβαστούν. Ξέρει κανείς αν μπορώ να αλλάξω το χρώμα του ημερολογίου ή αλλιώς αν έχετε να προτείνετε κανένα άλλο ημερολόγιο με περισσοτερες επιλογές?

 

Έχουμε κάνα νέο με το Froyo update;

23 Σεπτέμβρη έχουμε! :food: ......

Μπές στην ουρά γιατί τώρα το κατεβάζω εγώ και τους έχω ρίξει το bandwidth...................

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Backup των δεδομενων, edit τις επαφες, να βλεπω τα μηνυματα και τις φωτο απο το πισι πανω κατω οτι το nokia pc suite εκανε

 

Οι επαφές πια γίνονται edit μέσω google (είναι google phone). Tα δεδομένα και τα μηνύματα γίνονται backup με ωραία apps.

Γενικά δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο του nokia pc suite (και βασικά δε χρειάζεται). Το kies προσπαθεί, αλλά αποτυγχάνει οικτρά και σκάει κάτω με τα μούτρα.

 

Ρε παιδιά, πόσο ελάχιστα παραμετροποιήσιμο είναι το calendar της συσκευής. Μιλάμε δεν έχει επιλογές ούτε για τα βασικά! Το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι το ημερολόγιο του gmail που είναι και το βασικό το, το έχει με πολύ σκούρο μπλε χρώμα και όταν πηγαίνω στην προβολή ημέρας, ο συνδυασμός σκούρο μπλε με μαύρο φόντο, κάνει τις καταχωρίσεις τελείως αδύνατον να διαβαστούν. Ξέρει κανείς αν μπορώ να αλλάξω το χρώμα του ημερολογίου ή αλλιώς αν έχετε να προτείνετε κανένα άλλο ημερολόγιο με περισσοτερες επιλογές?

 

Υπάρχουν άπειρα ημερολόγια με κάθε είδους ρυθμίσεις στο μαρκετ. Το ίδιο ισχύει για κάθε app που δε σ'αρέσει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές πια γίνονται edit μέσω google (είναι google phone). Tα δεδομένα και τα μηνύματα γίνονται backup με ωραία apps.

Γενικά δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο του nokia pc suite (και βασικά δε χρειάζεται). Το kies προσπαθεί, αλλά αποτυγχάνει οικτρά και σκάει κάτω με τα μούτρα.

 

 

 

Υπάρχουν άπειρα ημερολόγια με κάθε είδους ρυθμίσεις στο μαρκετ. Το ίδιο ισχύει για κάθε app που δε σ'αρέσει.

 

Δώστε καμία πρόταση για κανένα ημερολόγιο της προκοπής... και εγώ δεν μπορώ αυτό που έχει ενσωματωμένο μέσα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάνα νέο με το Froyo update;

23 Σεπτέμβρη έχουμε! :food: ......

 

23 Σεπτέμβρη ναι, αλλά εννοούσαν του....2010;; lol lol

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung βέβαια ποτέ δεν ανακοίνωσε επίσημα κάτι για τις 23 Σεπτεμβρίου...

 

Τουλάχιστον να δουλεύει σωστά και ας αργήσει λίγο ;-)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άπειρα ημερολόγια με κάθε είδους ρυθμίσεις στο μαρκετ. Το ίδιο ισχύει για κάθε app που δε σ'αρέσει.

 

Ψάχνω αλλά πέρα από κάτι ημερολόγια για εγκυμoσύνες....:ninja: πέφτω πάνω σε widgets....

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

θα μαθουμε τπτ για το froyo ρε παιδια?

τι λεει η samsung?

θα μας ενημερωσει η πρεπει καθε μερα να μπαινουμε στο kies και να μας ακυρωνει?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω αλλά πέρα από κάτι ημερολόγια για εγκυμoσύνες....:ninja: πέφτω πάνω σε widgets....

 

Δεν ασχολούμαι καθόλου με το άθλημα οπότε δε μπορω να σου πω... έχω διαβάσει κάπου καλά λόγια για το Pure Calendar... αλλά όπως είπα δεν είμαι πολύ οργανωμένος τύπος και δε χρησιμοποιώ ημερολόγια.. :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

θα μαθουμε τπτ για το froyo ρε παιδια?

τι λεει η samsung?

θα μας ενημερωσει η πρεπει καθε μερα να μπαινουμε στο kies και να μας ακυρωνει?

ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΟΕΜΒΡΗ!!!

http://www.product-reviews.net/2010/09/23/samsung-galaxy-s-android-2-2-froyo-update-disappointed-with-delay/

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω οτι μια που λειτουργει μια χαρα το μικρο μας γαλαξιακι, γιατι να μην περιμενουμε μεχρι τα χριστουγεννα, και να μας δωσει την εκδοση 3? για χριστουγεννιατικο δωρακι ας πουμε :p

αφου σας εχω πει να ειστε αισιοδοξοι !!!!

ετσι δεν ειπες βασιλακη ?

χοχοχοχο

 

μην αγχωνεσται :) ακομα και με το 2.2, το desire παλι πισω απο το Galaxy ειναι. οποτε για να αγχωνομαστε αλλωστε ???? :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω οτι μια που λειτουργει μια χαρα το μικρο μας γαλαξιακι, γιατι να μην περιμενουμε μεχρι τα χριστουγεννα, και να μας δωσει την εκδοση 3? για χριστουγεννιατικο δωρακι ας πουμε :p

αφου σας εχω πει να ειστε αισιοδοξοι !!!!

ετσι δεν ειπες βασιλακη ?

χοχοχοχο

 

μην αγχωνεσται :) ακομα και με το 2.2, το desire παλι πισω απο το Galaxy ειναι. οποτε για να αγχωνομαστε αλλωστε ???? :lol:

Σιγα μην βαλω την γατα μου να κλαψει:worry: η τον γιο μου σε διατα για το FROYO

XAXAXAA:X

Ετσι και αλλιως το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα και εγω ξερεις εχω ενα βιτσιο με την ομορφια του τηλεφωνου οταν το ανοιγω........

Οποτε ξερεις με τι ασχολουμαι περισσοτερο beutifull-weather-live wallpapers wifgetsκαι ψαχνω βαθια παντου ΛΟΛΟΛ:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δώστε καμία πρόταση για κανένα ημερολόγιο της προκοπής... και εγώ δεν μπορώ αυτό που έχει ενσωματωμένο μέσα.

 

Εγω εχω αυτο http://www.appbrain.com/app/jp.co.johospace.jorte και ειμαι ευχαριστημενος.

Δεν χανεις τιποτα.Τζαμπα ειναι.

 

Εντιτ:Δεν αντεξα και εβαλα το oclf....ενταξει ...καμια σχεση,τωρα πεταει!

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτο http://www.appbrain.com/app/jp.co.johospace.jorte και ειμαι ευχαριστημενος.

Δεν χανεις τιποτα.Τζαμπα ειναι.

 

Ευχαριστώ αλλά τελικά το έλυσα το πρόβλημα με το χρώμα εμφάνισης του ημερολογίου. Τα ημερολόγια τα εμφανίζει σύμφωνα με το χρώμα που του έχεις ορίσει από το google account, οπότε απλά μπήκα στο google και άλλαξα το χρώμα σε κατι πιο φωτεινό ώστε να κάνει αντίθεση με το μαύρο background. Οπότε τελικά μένω με το μαμά ημερολόγιο.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

guys προβλημα

ακουσον ακουσον

 

μενω μονιμα ζακυνθο και οταν καταλαβα πως το ακουστικο μου στο γαλαξια ετριζε αποφασισα να το παω στο γερμανο οπου και το πηρα για service εκει με ενημερωσανε πως θελουν σχεδον 2 βδομαδες.για αυτο και εγω εφοσον θα πηγαινα στην αθηνα αποφασισα να το παω ο ιδιος σε εξουσιοδοτιμενο service της samsung smartec λεγεται

εκει εφοσον κατεγραψαν το προβλημα μου ειπαν πως θα το στελναν το συντομοτερο(ηταν οι μονοι που το καναν σε 2 μερες ολα τα αλλα service θελαν 4-8-10 μερες)μερα τεταρτη,την πεμπτη μου το στειλαν την παρασκευη το ελαβα και εβαλα αμεσως τη σιμ μου μεσα να δω αν φτιαχτηκε το προβλημα

παρ ολα αυτα το προβλημα συνεχισε να υπαρχει και η απαντηση της smartec ηταν πως απο το καταστημα τους εφυγε χωρις προβλημα(δηλαδη σε μια διαδρομη αθηνα ζακυνθο το κουριερ ανοιξε το κουτι και το ξαναχαλασε εκτος αν χαλασε μονο του,εκτος αν δε κοιταξαν το προβλημα ποτε)

δευτερα μεσημερι το ξαναπηγα στο γερμανο και μου παν πως θα κανουν το συντομοτερο εφοσον και το χρειαζομαι στη δουλεια μου και οντως εφυγε την ιδια μερα απο το καταστημα

αποτελεσμα ειναι να ειναι πεμπτη απογευμα και να μη ξερουν καν που ειναι ο γαλαξιας μου γιατι τους περνω και ρωταω και ακομα δεν το χουν παραλαβει,τι συμβουλευτετε να κανω?

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω πολυ φιλε, θα το δοκιμασω :).

 

δουλευει καποιος terminal emulator να μου προτεινει καποιον απο το market Που να ειναι καλος ? γιατι βγαζει πολλους και μην καθομαι να δοκιμαζω εναν εναν.

 

Για ip πληροφοριες κατεβασε την ipconfig για ping την ping & DNS για packet analysis τις shark και shark reader.

Terminal χρησιμοποιω το better terminal.

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

guys προβλημα

ακουσον ακουσον

 

μενω μονιμα ζακυνθο και οταν καταλαβα πως το ακουστικο μου στο γαλαξια ετριζε αποφασισα να το παω στο γερμανο οπου και το πηρα για service εκει με ενημερωσανε πως θελουν σχεδον 2 βδομαδες.για αυτο και εγω εφοσον θα πηγαινα στην αθηνα αποφασισα να το παω ο ιδιος σε εξουσιοδοτιμενο service της samsung smartec λεγεται

εκει εφοσον κατεγραψαν το προβλημα μου ειπαν πως θα το στελναν το συντομοτερο(ηταν οι μονοι που το καναν σε 2 μερες ολα τα αλλα service θελαν 4-8-10 μερες)μερα τεταρτη,την πεμπτη μου το στειλαν την παρασκευη το ελαβα και εβαλα αμεσως τη σιμ μου μεσα να δω αν φτιαχτηκε το προβλημα

παρ ολα αυτα το προβλημα συνεχισε να υπαρχει και η απαντηση της smartec ηταν πως απο το καταστημα τους εφυγε χωρις προβλημα(δηλαδη σε μια διαδρομη αθηνα ζακυνθο το κουριερ ανοιξε το κουτι και το ξαναχαλασε εκτος αν χαλασε μονο του,εκτος αν δε κοιταξαν το προβλημα ποτε)

δευτερα μεσημερι το ξαναπηγα στο γερμανο και μου παν πως θα κανουν το συντομοτερο εφοσον και το χρειαζομαι στη δουλεια μου και οντως εφυγε την ιδια μερα απο το καταστημα

αποτελεσμα ειναι να ειναι πεμπτη απογευμα και να μη ξερουν καν που ειναι ο γαλαξιας μου γιατι τους περνω και ρωταω και ακομα δεν το χουν παραλαβει,τι συμβουλευτετε να κανω?

 

Λοιπον φιλε μου ακουσε: πριν κανα εξαμηνο ειχε προβλημα το pixon12 της γυναικας μου.Να μη τα πολυλογω το πηγα στην wind 2 φορες και το πηρα πισω και τις 2 φορες με το προβλημα να παραμενει(αλλα αντι αλλων μου εκαναν και καθε φορα μου επαιρνε αυτο το πηγαινε-ελα κανα μηνα-ειχα σαλταρει!!).Πηρα μονοσ μου τηλεφωνο στην smartec,τους εξηγησα το προβλημα,τους εγραψα μια λεπτομερη εκθεση με το προβλημα(ειχα προβλημα φορτισης) κ τους το εστειλα.σε μια βδομαδα το ειχα πισω με αλαγμενη πλακετα αλλα..τωρα ειχε αλλο προβλημα!!!τους πηρα επιτοπου τηλεφωνο,μιλησα με την προισταμενη,να ειναι καλα η γυναικα,μου ειπε οτι το αναλαμβανει προσωπικα και θα δωσει οριστικη λυση.Ετσι κι εγινε και σε 3 ημερες το ειχα πισω αψογο!!!!

Κανονισε μονος σου και μην ψαχνεσε μεσω γερμανου η κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στην SD κάρτα και στον φάκελο όπου είναι αποθηκευμένες οι εικόνες και φτιάξε ένα φάκελο με όνομα .nomedia.

Δεν θα ξαναδείς τις φωτογραφίες του Destinator.

ρε παιδια το εκανα αυτο αλλα και παλι μου βγαζει της εικονες στην συλλογη αλλα με ονομα nomedia,τι λαθος εχω κανει?:confused::mad:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το εκανα αυτο αλλα και παλι μου βγαζει της εικονες στην συλλογη αλλα με ονομα nomedia,τι λαθος εχω κανει?:confused::mad:

το εγραψες ακριβως μαζι με την τελεια ?

.nomedia πρεπει να ειναι. νομιζω οτι θελει και reboot.

 

αν θελεις να κανεις την δουλεια σου πιο ευκολα, κατεβασε απο το market την δωρεαν εφαρμογη StudioKUMA .nomedia Manager.

 

πηγαινεις πανω στον φακελλο που θελεις και πατας.

δοκιμασε το. εγω ετσι το αφτιαξα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου ακουσε: πριν κανα εξαμηνο ειχε προβλημα το pixon12 της γυναικας μου.Να μη τα πολυλογω το πηγα στην wind 2 φορες και το πηρα πισω και τις 2 φορες με το προβλημα να παραμενει(αλλα αντι αλλων μου εκαναν και καθε φορα μου επαιρνε αυτο το πηγαινε-ελα κανα μηνα-ειχα σαλταρει!!).Πηρα μονοσ μου τηλεφωνο στην smartec,τους εξηγησα το προβλημα,τους εγραψα μια λεπτομερη εκθεση με το προβλημα(ειχα προβλημα φορτισης) κ τους το εστειλα.σε μια βδομαδα το ειχα πισω με αλαγμενη πλακετα αλλα..τωρα ειχε αλλο προβλημα!!!τους πηρα επιτοπου τηλεφωνο,μιλησα με την προισταμενη,να ειναι καλα η γυναικα,μου ειπε οτι το αναλαμβανει προσωπικα και θα δωσει οριστικη λυση.Ετσι κι εγινε και σε 3 ημερες το ειχα πισω αψογο!!!!

Κανονισε μονος σου και μην ψαχνεσε μεσω γερμανου η κατι αλλο.

 

το θεμα ειναι να βρεθει πρωτα και 2ον και ο γερμανος ειναι εξουσιοδοτημενο σερβις samsung

αλλα και ο μεν και οι δε ειναι...

ο μεν το χασε μεχρι στιγμης και οι αλλοι καναν απλη αναβαθμιση στη συσκευη παρα την πληρη αναφορα βλαβης που τους ειπα

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με την συνδεση του galaxy με το router μου.Ενω το βρισκει στα wi-fi δικτυα δεν μπορει να συνδεθει.Κολλαει στο 'γινεται ληψη διευθυνσης'.Το router ειναι κλειδωμενο με wpa/wpa2.Σε αλλο router το οποιο ηταν ξεκλειδωτο συνδεθηκε κανονικα.

Ps. Μηπως μπορω απο καπου να του βαλω 'καρφωτες' ρυθμισης(ip-dns κ τα υπολοιπα)?

Link to comment
Share on other sites

το εγραψες ακριβως μαζι με την τελεια ?

.nomedia πρεπει να ειναι. νομιζω οτι θελει και reboot.

 

αν θελεις να κανεις την δουλεια σου πιο ευκολα, κατεβασε απο το market την δωρεαν εφαρμογη StudioKUMA .nomedia Manager.

 

πηγαινεις πανω στον φακελλο που θελεις και πατας.

δοκιμασε το. εγω ετσι το αφτιαξα.

οχι δεν εβαλα την τελεια!!:X

ευχαριστω κολλητε,δες τα μειλ σου ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδεια μια παρατηριση για το γαλαξια μας, εμεις δεν εχουμε κηνιτο τηλ. αλλα εχουμε ολα τα αλλα ΚΑΙ κηνιτο τηλ. ακομα δεν μπορω να το χορτασω ειναι εκπληκτικο.και αμα ερθει ο γαλαξιας 2 θα χρειαστω ψυχοφαρμακα:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα...σημερα ειπα να βαλω το oclf 2+ ενω εχω την 1+.ξεκινησα να κανω undo την 1+ και ολα μια χαρακανει κανονικα επανεκκινηση παω στο προγραμμα που μου ειχε γινει update σε 2.0.4 και ειχε την επιλογη για να κανω το oclf 2+.ελα που ομως δεν με αφηνει να το κανω..ουτε την 2+ ουτε την 1+ και οταν παταω πανω σε αυτες μου βγαζει..

you appear to have another lag fix installed! (/system/bin/playlogos1 less than 5KB)

τι κανω???

ακομα δεν βρηκα λυση:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με την συνδεση του galaxy με το router μου.Ενω το βρισκει στα wi-fi δικτυα δεν μπορει να συνδεθει.Κολλαει στο 'γινεται ληψη διευθυνσης'.Το router ειναι κλειδωμενο με wpa/wpa2.Σε αλλο router το οποιο ηταν ξεκλειδωτο συνδεθηκε κανονικα.

Ps. Μηπως μπορω απο καπου να του βαλω 'καρφωτες' ρυθμισης(ip-dns κ τα υπολοιπα)?

 

Πηγαινε ρυθμισεις-> ασυρματη επικοινωνια-> ρυθμισεις wifi. εκει αν πατησεις το αριστερο κουμπι της συσκευης σου βγαζει αλλες 2 επιλογες: σαρωση και για προχωρημενους. επελεξε το "για προχωρημενους" και εκει θα μπορεσεις να ρυθμισεις IP κλπ. πολυ βολικο προγραμμα ειναι το wifi static που δημιουργει προφιλ συνδεσεων . αν κολλησεις καπου ειμαι στη διαθεση σου, στειλε πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...