Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Τελευταιο Firmware του Galaxy S αντιγραφη απο iOS?

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/galaxy-s-i9000xxjp3-here-is-latest-ios.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Τελευταιο Firmware του Galaxy S αντιγραφη απο iOS?

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/galaxy-s-i9000xxjp3-here-is-latest-ios.html

 

Πολυ καλο, λιγη αντιγραφη απο τον πρωτο διδαξαντα δεν βλαπτει;):lol:

 

Δεν μπορω ακομα να εκφερω γνωμη αλλα με οσα βιντεακια εχω δει αυτες τις μερες που ψαχνομουνα, εχω να πω οτι εχει ακριβως το interface που ηθελα παντα σ ενα κινητο.

 

Το μονο που μου την σπαει ειναι το γυαλιστερο πισω καπακι.

Αν εχετε να μου προτεινετε καποια δερματινη back cover θα ημουν πολυ χαρουμενος.

 

EDIT

 

Τελικα παραγγειλα αυτην

http://img.skitch.com/20100730-e1y1at14pxbpgxbksfikiqtrt9.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190423098225#ht_4135wt_954

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλησπερα ,ονομαζομαι Δημητρης και ειμαι αρχαριος στο θεμα υπολογιστων και γενικος κινητα και τεχνολογια αλλα το ψαχνω οσο μπορω ,λοιπον μετα απο πολυ ψαξιμο και προβληματισμο αποφασησα να παρω το galaxy s αν και ημουν κοντα και στο iphone 4 αλλα στο δικο σας forum με την τεχνογνωσια και μερακι που εχουν καποιοι κυριοι με επεισαν οτι το samy εινα μια αριστη συσκευη και επειδη θελω να το κρατησω αρκετο καιρο διοτι δεν μου αρεσει να αλλαζω ευκολα πραγματα θελω να το μαθω καλα να κανω τις σχετικες αναβαθμισεις και να εγκαταστησω καποιες εφαρμογες για να το φερω στα δικα μου μετρα.ΑΝ καποιος λοιπον που εχει τις γνωσεις την διαθεση και τον χρονο να βρεθουμε να με βοηθειση (ενοειται και χωρις να θελω να προσβαλω καποιον οτι θα πληρωθη κανονικα)θα ημουν υποχρεος ,μπορω γυρω στις αρχες Σεπτεμβριου τοτε θα παρω και το τηλ, περιοχη Αθηνα.

Ακομα θελω να σας πω οτι ενας εισαγωγεας φιλος μου σε 10-15 μερες το πολυ

θα μου δωση το τηλ 380.00 με 410.00 euro περιπου αν δεν το εχεται βρει πιο κατω στηλτε μου e-mail να σας το φτιαξω ,ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα.......

Edited by papadomihelakis
Διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Φίλε φιλικα πάρε το iPhone αν δεν χεις ασχοληθεί με το θέμα θα σε δυσκολέψει πολύ όχι μόνο στο πείραγμα αλλά και στην καθημερινή χρήση μιας κ το android θεωρείτε για πιο power users
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αργησε σε κανεναν αλλο τοσο πολυ απο amazon.de?Την Κυριακη κλεινει 2 εβδομαδες και τιποτα ακομη.

Εχοντας εμπειρια απο το amazon της Αγγλιας,για προιοντα που ειχα αγορασει και καθυστερησαν, θα σου προτεινω να ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ μαζι τους αμμεσα.Πιστευω οτι θα σου ζητησουν να περιμενεις λιγο ακομη και αν δεν ερθει θα σου στειλουν καινουργιο.Μιλαμε για σοβαρη εταιρεια.

 

 

Στα δικα μου τωρα.Σκεφτομαι να το αγορασω πιστευοντας οτι αφου ειμαι και χρηστης λινουξ στο πισι να μην μου φανει τοσο δυσκολο.Υπαρχει προγραμμα που να σου μετραει ποσα mb που εχεις χρησιμοποιησει;

Edited by ioma

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε κανεναν στον χρονο που ελεγαν αυτοι για παραδοση ή ειμαι ο μονος που του αργησε τοσο πολυ?

Κανε αυτο που σου ειπα και πιο πανω.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ μαζι τους.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτο που σου ειπα και πιο πανω.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ μαζι τους.

 

Για εμένα πρέπει να επαληθεύσεις ότι το έστειλαν, και από την ημέρα που το έστειλαν, υπολόγισε 16 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε κανεναν στον χρονο που ελεγαν αυτοι για παραδοση ή ειμαι ο μονος που του αργησε τοσο πολυ?
Εμένα έκανε 12 μέρες ακριβώς (amazon.de εννοείται) Edited by athadef21
διευκρίνηση
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα και εγώ τις ρυθμίσεις για MMS και ενώ έχω κάνει επανεκίνηση στο τηλέφωνο όταν στέλνω MMS φαίνεται μόνο το κείμενο και όχι η εικόνα. Στο προηγούμενο τηλέφωνο είχα ενεργοποιήσει τα MMS μέσω της Cosmote. Πρέπει να κάνω πάλι την ίδια διαδικασία?

 

Κάποιος που να γνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

.Υπαρχει προγραμμα που να σου μετραει ποσα mb που εχεις χρησιμοποιησει;

Αν εννοείς για τη σύνδεση στο internet, υπάρχουν αρκετά. Εγώ χρησιμοποιώ το 3G watchdog και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Μπορείς να ορίσεις quota, όρια, διάστημα κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς για τη σύνδεση στο internet, υπάρχουν αρκετά. Εγώ χρησιμοποιώ το 3G watchdog και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Μπορείς να ορίσεις quota, όρια, διάστημα κλπ...

Αυτο εννοω.Τελικα το πηρα και εγω πριν απο λιγο.Οποτε ενας ακομη χρηστης του leo πηγε στο samsung

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα και εγώ τις ρυθμίσεις για MMS και ενώ έχω κάνει επανεκίνηση στο τηλέφωνο όταν στέλνω MMS φαίνεται μόνο το κείμενο και όχι η εικόνα. Στο προηγούμενο τηλέφωνο είχα ενεργοποιήσει τα MMS μέσω της Cosmote. Πρέπει να κάνω πάλι την ίδια διαδικασία?

 

Κάποιος που να γνωρίζει?

 

Το post 2012 ΤΟ ΕΙΔΕΣ ;;:confused:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Πήρα μόλις χθες τη συσκευή η οποία είναι καταπληκτική! Έχω όμως πρόβλημα με τα ελληνικά γιατί αν και έχω κατεβάσει το Greek input method που δουλεύει κανονικά, οι παραλήπτες των μηνυμάτων βλέπουν μόνο ??????/ Στην αποστολή του μηνύματος το τηλέφωνο βγάζει ένα μήνυμα ότι"το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στη συσκευή του παραλήπτη. Αλλάξτε τη λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη", όμως στις τοπικές ρυθμίσεις, το τηλέφωνο είναι ήδη στο αυτόματο. Μήπως κανένας φίλος μπορεί να βοηθήσει;

ΥΓ: H αντιπροσωπία μου δήλωσε ότι αυτή η συσκευή δεν πρόκειται ποτέ να πάρει ελληνικά (και εν ολίγοις να πάω να πνιγώ!)

Έκδοση firmware 2.1-update1

I9000xxJF3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Πήρα μόλις χθες τη συσκευή η οποία είναι καταπληκτική! Έχω όμως πρόβλημα με τα ελληνικά γιατί αν και έχω κατεβάσει το Greek input method που δουλεύει κανονικά, οι παραλήπτες των μηνυμάτων βλέπουν μόνο ??????/ Στην αποστολή του μηνύματος το τηλέφωνο βγάζει ένα μήνυμα ότι"το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στη συσκευή του παραλήπτη. Αλλάξτε τη λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη", όμως στις τοπικές ρυθμίσεις, το τηλέφωνο είναι ήδη στο αυτόματο. Μήπως κανένας φίλος μπορεί να βοηθήσει;

ΥΓ: H αντιπροσωπία μου δήλωσε ότι αυτή η συσκευή δεν πρόκειται ποτέ να πάρει ελληνικά (και εν ολίγοις να πάω να πνιγώ!)

Έκδοση firmware 2.1-update1

I9000xxJF3

 

Χαχαχα...Ελληνικά ήδη υποστηρίζει! Για να καταλάβεις τι βλάκες είναι εγώ, έχω και ελληνικά στο swype..

 

Η ερώτηση σου έχει απαντηθεί πολλές φορές.. Θα το βρεις μέσα στο thread.

Link to comment
Share on other sites

θα ψάξω πάντως να σκεφτείς ότι η υπάλληλος (της υποστήριξης) μου είπε ότι δεν γίνεται τίποτε και όταν της είπα ότι τότε πρέπει να μηνύσουν το κατάστημα για παραεισαγωγή μου έκλεισε το τηλέφωνο μετά από σιωπή 30 δευτερολέπτων!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Πήρα μόλις χθες τη συσκευή η οποία είναι καταπληκτική! Έχω όμως πρόβλημα με τα ελληνικά γιατί αν και έχω κατεβάσει το Greek input method που δουλεύει κανονικά, οι παραλήπτες των μηνυμάτων βλέπουν μόνο ??????/ Στην αποστολή του μηνύματος το τηλέφωνο βγάζει ένα μήνυμα ότι"το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στη συσκευή του παραλήπτη. Αλλάξτε τη λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη", όμως στις τοπικές ρυθμίσεις, το τηλέφωνο είναι ήδη στο αυτόματο. Μήπως κανένας φίλος μπορεί να βοηθήσει;

ΥΓ: H αντιπροσωπία μου δήλωσε ότι αυτή η συσκευή δεν πρόκειται ποτέ να πάρει ελληνικά (και εν ολίγοις να πάω να πνιγώ!)

Έκδοση firmware 2.1-update1

I9000xxJF3

 

Απο τα μηνύματα πήγαινε μενου - ρυθμίσεις - εισαγωγή λειτουργίας, επέλεξε αυτόματο, θα είσαι εντάξει κι αστους να λένε

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω δει και στο ιντερνετ και δω ειναι παρα πολυ καλη συσκευη και απο τα βιντεο που εχω δει μου εχει δωσει καλες εντιπωσεις..συμφερει για τα λεφτα του για να αγοραστει??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω δει και στο ιντερνετ και δω ειναι παρα πολυ καλη συσκευη και απο τα βιντεο που εχω δει μου εχει δωσει καλες εντιπωσεις..συμφερει για τα λεφτα του για να αγοραστει??

 

Μην περιμένεις απο κανένα εδώ μεσα να σου πει οτι δεν αξίζει.....

 

Ξέρει κανείς άμα το αγοράσω από εδώ: http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=199682

Θα έχει ελληνικό μενού;

:worry:

 

Απ' οπου και να το πάρεις θα έχει ελληνικό μενού

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Φίλε φιλικα πάρε το iPhone αν δεν χεις ασχοληθεί με το θέμα θα σε δυσκολέψει πολύ όχι μόνο στο πείραγμα αλλά και στην καθημερινή χρήση μιας κ το android θεωρείτε για πιο power users

 

Φιλε μου ειμαι αποφασισμενος να το παρω και ας δυσκολευτω στην αρχη ,μιας και μενω

Κορυδαλλο εσυ θα μπορουσες να με βοηθησεις οταν το παρω?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειμαι αποφασισμενος να το παρω και ας δυσκολευτω στην αρχη ,μιας και μενω

Κορυδαλλο εσυ θα μπορουσες να με βοηθησεις οταν το παρω?

 

Εγώ διαφωνώ με την άποψη ότι είναι για power user. Απλά οι power users μπορούν να κάνουν πολλά με αυτό.

 

Αν δεν είσαι power user είναι ιδιαίτερα απλό στην χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειμαι αποφασισμενος να το παρω και ας δυσκολευτω στην αρχη ,μιας και μενω

Κορυδαλλο εσυ θα μπορουσες να με βοηθησεις οταν το παρω?

 

αμε

οταν θες pm me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...