Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To titanium δουλεύει μόνο σε rooted συσκευές?

 

Σαν εναλλακτική λύση πως βλέπετε το backup pro?

Ναι, θέλει ρούτ.

Το backup pro νομίζω δεν κάνει το ίδιο πράγμα. Δεν αποθηκεύει τις εφαρμογές μαζί με τις ρυθμίσεις τους.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανείς που να γνωρίζει?

 

Κατεβασε απο το market widget για plane mode. Κλεινει ολα τα radios και το τηλεφωνο λειτουργει μονο σαν....pda να το πω...? :-)

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το market widget για plane mode. Κλεινει ολα τα radios και το τηλεφωνο λειτουργει μονο σαν....pda να το πω...? :-)

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Ναι, δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κάτι από το market απλά πατάς παρατεταμένα το lock button και σου βγάζει ένα μενού και το επιλέγεις!

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κλείσω μόνο την εταιρεία κινητής χωρίς να απενεργοποιήσω το τηλέφωνο σαν συσκευή. Thx παντως

 

 

 

Ενεργοποίησα και εγώ τις ρυθμίσεις για MMS και ενώ έχω κάνει επανεκίνηση στο τηλέφωνο όταν στέλνω MMS φαίνεται μόνο το κείμενο και όχι η εικόνα. Στο προηγούμενο τηλέφωνο είχα ενεργοποιήσει τα MMS μέσω της Cosmote. Πρέπει να κάνω πάλι την ίδια διαδικασία?

 

Με Cosmote μην δοκιμάσεις, τους είχα πάρει τηλέφωνο και εγώ για MMS και επειδή το κινητό δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα μου δίνανε τις ρυθμίσεις για το wave και δεν δούλευε...μετά μου στείλανε κάτι άλλες να πειραματιστώ λέει μονος μου :blink:

που ήταν και αυτές λάθος..βάλε αυτές ΑΚΡΙΒΩΣ που παραθέτω παρακάτω και κάνε reboot..άμα δεν δουλέψει αμέσως δοκίμασε μετά από λίγη ώρα :

ονομα : COSMOTE MMS

APN : mms

Θύρα : 8080

MMSC : http://195.167.65.220:8002

Διακομιστής μεσολάβησης : 10.10.10.20

Θύρα MMS : 8080

MCC : 202

MNC: 01

Τύπος APN : mms

Τα άλλα όλα άστα κενά...δεν ξέρω αν όλα τα παραπάνω πρέπει να συμπληρωθούν αλλά τουλάχιστον εμένα μου δουλεύει μια χαρά έτσι.:)

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

το mybackup σωζει εφαρμογες λινκς μαρκετ call log sms ρυθμισεις και γενικα οτι υπαρχει στο τηλ

αλλα θελει και αυτο root για ολες τις επιλογες ενεργοποιημενες

ρουτ γιατι δεν θελετε?

σας ειπε κανεις οτι χανεται εγγυηση? δεν ειναι jailbrake

εγγυηση χανεται αμα αλλαξεται ρομ η recovery

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως έβαλα το πληκτρολόγιο HTC _IME το οποίο πραγματικά δεν παίζεται. Όσοι είχατε HTC πριν από αυτό είναι μάλλον must. Στα συν του το ότι προγραμματίζεις τα πλήκτρα έντασης να λειτουργούν σαν κέρσορας, οπότε δεν χρειάζεται να στοχεύουμε στην οθόνη αν θέλουμε να διορθώσουμε κάτι που έχουμε πληκτρολογησει. Θα το βρείτε στους xda. Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

το mybackup σωζει εφαρμογες λινκς μαρκετ call log sms ρυθμισεις και γενικα οτι υπαρχει στο τηλ

αλλα θελει και αυτο root για ολες τις επιλογες ενεργοποιημενες

ρουτ γιατι δεν θελετε?

σας ειπε κανεις οτι χανεται εγγυηση? δεν ειναι jailbrake

εγγυηση χανεται αμα αλλαξεται ρομ η recovery

 

Γιατί θέλω να έχω μια φορά κι εγώ "καθαρή" συσκευή :lol::D

Μέχρι τώρα ότι έχει περάσει από τα χέρια μου είναι πειραγμενο. Και το iPad JB είναι.

 

Στα updates των νεω beta froyo δεν υπάρχει προβλημα αν η συσκευή είναι rooted?

 

@@@@ Πέτρο το δουλεύω αυτό το πληκτρολόγιο στο froyo που έχω περάσει στο HD2.

Όντως είναι πολύ καλό και βολεύει αφού εμείς δεν μπορούμε στα Ελληνικά να χρησιμοποιήσουμε το swipe.

 

Φτιάξτε και κανά θέμα με οδηγούς να στηρίξουμε το Galaxy:O:)

 

H μέθοδος αυτή είναι καλή?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728754

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλω να έχω μια φορά κι εγώ "καθαρή" συσκευή :lol::D

Μέχρι τώρα ότι έχει περάσει από τα χέρια μου είναι πειραγμενο. Και το iPad JB είναι.

 

Στα updates των νεω beta froyo δεν υπάρχει προβλημα αν η συσκευή είναι rooted?

 

@@@@ Πέτρο το δουλεύω αυτό το πληκτρολόγιο στο froyo που έχω περάσει στο HD2.

Όντως είναι πολύ καλό και βολεύει αφού εμείς δεν μπορούμε στα Ελληνικά να χρησιμοποιήσουμε το swipe.

 

Φτιάξτε και κανά θέμα με οδηγούς να στηρίξουμε το Galaxy:O:)

 

H μέθοδος αυτή είναι καλή?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728754

 

Μέχρι και τα Windows Vista και 7 έχουν root. Πάτα δεξί click σ' ένα πρόγραμμα και πάτα Run as administrator.

 

Έτσι δεν είναι πείραγμα το root απλά σου δίνει την δυνατότητα αν θες σε κάποια προγράμματα να μπορούν να τρέχουν σαν root ή αλλιώς σαν administrator.

 

Αλλά για backup που ρώτησες εγώ έχω ένα προγραμματάκι που κάνει backup Call logs και SMS και μετά μόλις παιρνάω καινούργια ROM βάζω πίσω μηνύματα και call logs, επαφές μου τις κατεβάζει αυτόματα από το Gmail και τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει ανοίγω το market πάω στο Download και είναι όλες εκεί!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλω να έχω μια φορά κι εγώ "καθαρή" συσκευή :lol::D

Μέχρι τώρα ότι έχει περάσει από τα χέρια μου είναι πειραγμενο. Και το iPad JB είναι.

 

Στα updates των νεω beta froyo δεν υπάρχει προβλημα αν η συσκευή είναι rooted?

 

@@@@ Πέτρο το δουλεύω αυτό το πληκτρολόγιο στο froyo που έχω περάσει στο HD2.

Όντως είναι πολύ καλό και βολεύει αφού εμείς δεν μπορούμε στα Ελληνικά να χρησιμοποιήσουμε το swipe.

 

Φτιάξτε και κανά θέμα με οδηγούς να στηρίξουμε το Galaxy:O:)

 

H μέθοδος αυτή είναι καλή?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728754

 

Κωστα εχω στο μυαλο μου να φτιαξω καποιους οδηγους (αντιγραφοντας στην ουσια πραγματα που υπαρχουν ηδη στο παρον θεμα) και να ζητησω να μπουν στην πρωτη σελιδα (κατα το μοτιβο του θεματος του leo το οποιο ειναι πολυ οργανομενο). :) Απλως πρεπει να βρω τον χρονο, ευελπιστω Κυριακη ή Δευτερα να τα καταφερω. Πιστευω πως θα κανει τα πραγματα πιο ευκολα για ολους μας, νεους στα android και παλιους.

 

Σκεφτομαι και εγω να το κανω root καποια στιγμη, αλλα θελω να καταλαβω πρωτα για ποιον λογο, τι θα κερδισω δηλαδη (πρακτικα που θα μου χρειαστει, μεχρι τωρα οσες εφαρμογες εχω περασει δεν ηθελαν κατι τετοιο). Πχ στις wm καναμε hspl για να βαζουμε custom roms με ο, τι αυτο συνεπαγεται (πχ updated os, αρα ταχυτητα ή/και εφέ).Στο android δεν εχω πιασει ακομα την αναλογια (αλλα για να ειμαι και ειλικρινης δεν το εψαξα πολυ προς το παρον καθως ακομα ειμαι στην τριτη ημερα με την συσκευη).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εχω στο μυαλο μου να φτιαξω καποιους οδηγους (αντιγραφοντας στην ουσια πραγματα που υπαρχουν ηδη στο παρον θεμα) και να ζητησω να μπουν στην πρωτη σελιδα (κατα το μοτιβο του θεματος του leo το οποιο ειναι πολυ οργανομενο). :) Απλως πρεπει να βρω τον χρονο, ευελπιστω Κυριακη ή Δευτερα να τα καταφερω. Πιστευω πως θα κανει τα πραγματα πιο ευκολα για ολους μας, νεους στα android και παλιους.

 

Σκεφτομαι και εγω να το κανω root καποια στιγμη, αλλα θελω να καταλαβω πρωτα για ποιον λογο, τι θα κερδισω δηλαδη (πρακτικα που θα μου χρειαστει, μεχρι τωρα οσες εφαρμογες εχω περασει δεν ηθελαν κατι τετοιο). Πχ στις wm καναμε hspl για να βαζουμε custom roms με ο, τι αυτο συνεπαγεται (πχ updated os, αρα ταχυτητα ή/και εφέ).Στο android δεν εχω πιασει ακομα την αναλογια (αλλα για να ειμαι και ειλικρινης δεν το εψαξα πολυ προς το παρον καθως ακομα ειμαι στην τριτη ημερα με την συσκευη).

 

Απ ότι κατάλαβα το rooting το κανείς για να έχεις πρόσβαση στα αρχεία του συστήματος ώστε να μπορείς να κανείς μετατροπές.

 

Την official rom σε περίπτωση που χρειαστεί να επαναφερω την συσκευή θα την βρω στο samsung firmware com η κάπου αλλού?

 

Καλή ιδέα για διαμόρφωση της πρώτης σελίδας. Θα βοηθήσουν όλοι αν το ξεκινήσεις. Αλλά χρειάζεται προτιστως η βοήθεια κάποιου από τους mods για να κανει τις ανανεώσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ετσι , τι αλλο θα δουμε απο την φοβερη μας συσκευη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

είμαι και εγώ ένας ακόμα περήφανος κάτοχος του κινητού!εμένα φοράει εξ΄αρχης την jf5.επειδή δεν έχω χρόνο όμως δεν θα ασχοληθώ ακόμα με αναβαθμισεις.η πρώτη μου απορία είναι:όταν μου έρχεται μήνυμα για να σταματήσει να χτυπάει πρέπει να ξεκλειδωσω το κινητό και να πάω στις ειδοποιησεις να πατησω στο μήνυμα.δεν υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος τρόπος να σταματάει;π.χ.όπως σε πολλά κινητά ένα κουμπί....
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα το rooting το κανείς για να έχεις πρόσβαση στα αρχεία του συστήματος ώστε να μπορείς να κανείς μετατροπές.

 

Την official rom σε περίπτωση που χρειαστεί να επαναφερω την συσκευή θα την βρω στο samsung firmware com η κάπου αλλού?

 

Καλή ιδέα για διαμόρφωση της πρώτης σελίδας. Θα βοηθήσουν όλοι αν το ξεκινήσεις. Αλλά χρειάζεται προτιστως η βοήθεια κάποιου από τους mods για να κανει τις ανανεώσεις.

 

Kωστα, το ρουτ ολο κι ολο που κανει ειναι η εγκατασταση ενος προγραμματος που λεγεται superuser. Αυτο επιτρεπει στις εφαρμογες που απαιτουν, να εχουν προσβαση στα αρχεια συστηματος. Τιποτα περισσοτερο, τιποτα λιγοτερο.

Παιξε στην αρχη χωρις ρουτ, και οταν νιωσεις περισσοτερη αυτοπεποιθηση, προχωρησε και στα ενδοτερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το εχω παραγγειλει απο το amazon.de εδω και 12 μερες και τιποτα ακομα,γιατι?Την Κυριακη κλεινει 2 εβδομαδες.

 

Πότε σου είχαν δώσει ημερομηνία παράδοσης;

Έχεις επικοινωνήσει μαζί τους;

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Ημερομηνια παραδοσης ηταν νομιζω τη Δευτερα που μας περασε.Οχι δεν επικοινωνησα,χρειαζεται?Μηπως εχει αργησει λογω της απεργιας των φορτηγων?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...