Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως φταίει καμιά εφαρμογή που πέρασες (χτες, σήμερα) ;

 

 

Οχι οχι, δεν εχω περασει καμια εφαρμογη ουτε εχθες ουτε σημερα. ελπιζω να μην το ξανακανει... :mad:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Απο το Astro file explorer βρίσκεις το μπ3 που θες, πατας παρατεταμένα πάνω του, επιλεγείς music options και μετα set as ringtone
το εκανα φιλε μου κ αυτο αλλα το θεμα μου δεν ειναι να βαλω ενα μπ3 σαν ηχο κλησης αλλα σαν ηχο οταν ερχεται ενα μηνυμα.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι, δεν εχω περασει καμια εφαρμογη ουτε εχθες ουτε σημερα. ελπιζω να μην το ξανακανει... :mad:

 

Και εγώ ελπίζω να μην στο ξανακάνει την ίδια ρομ έχουμε:cry:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

το εκανα φιλε μου κ αυτο αλλα το θεμα μου δεν ειναι να βαλω ενα μπ3 σαν ηχο κλησης αλλα σαν ηχο οταν ερχεται ενα μηνυμα.ευχαριστω.

 

Δοκίμασε το εξής τότε :

Ανοιξε από το μενού το φάκελλο "Τα αρχεία" μπες στην sd και εκεί δημιούργησε νέο φάκελλο με όνομα media- μέσα σε αυτόν εναν άλλο με όνομα audio-μέσα στον audio τρεις νέους φακέλλους με ονόματα : notifications-alarms-ringtones.

Μέσα στο "Τα αρχεία" πας εκεί που έχεις τα mp3 - edit/copy το κομμάτι που θες και paste στο νέο φάκελο notifications που εφτιαξες-μετά ακολουθώντας το βήμα που σου ανέφερα σε προηγούμενο post λογικά τώρα "βλέπεις" το κομμάτι και το επιλέγεις

Ελπίζω να δουλέψει έτσι..;)

 

edit

Δες και σελ. 37

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη κι έναν απλό φάκελο notifications αν φτιάξει,χύμα μέσα στην κάρτα μνήμης,τα κομμάτια θα εμφανιστούν κανονικά στο μενού των ήχων ειδοποίησης.
Link to comment
Share on other sites

 

Της τρελλής....Δεν βαριέσαι τουλάχιστον βλέπουμε ότι η samsung το έχει πάρει στα σοβαρά με το τηλέφωνο...καλό για εμάς :)

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4-5 ημερες θα βαζω καινουργιο firmware, ας το τεσταρουν αλλοι ας μας πουνε αποτελτεσματα και βλεπουμε :P
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το συγκεκριμενο τηλεφωνο εχει κυκλοφορησει στην Ελλαδα;Αν ναι που;Κατι ακομα.Σαν ποιοτητα οθονης ειναι αναλογο με το wave;Ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Καλα η samsung βγαζει firmware αλλα επισημα απο Kies θα δουμε η θα πρεπει να ριψοκινδυνεψουμε με το flasharisma!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Internet :)

 

Kotsianis7 κάτι δεν κάνω καλά. Πέραν από την δημιουργία του internet APN τί άλλες ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν για mobile internet ?

 

Ξετσεκάρω το "χρήση μόνον δικτύων 2g

Τικάρω το "περιαγωγή δεδομένων"

Τικάρω το "λογαριασμοί και συγχρονισμός"

 

Εχω κάνει άπειρες δοκιμές αλλά μόνον με wifi μπορώ να σερφάρω

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου εχουν ακριβως την ιδια καταπληκτικη οθονη , το τηλεφωνο μια μερα που εχω κλεισει μαζι του τα σπαει απλααα ::D

 

 

Το music player του γαλαξία καταπληκτικό όμορφο χρηστικό με dolby 5.1 όταν εχεις ακουστικά η ποιότητά που βγάζει στα τραγούδια είναι απίστευτη εγω το δοκίμασα με ακουστικά AKG 330 και ήταν στο φουλ και τρόμαξα τα έβγαλα κατευθείαν απο τα αυτια μου , αλλα μετά έπαθα την πλάκα μου με την μουσική που αναπαρήγαγε δοκιμάστε το με ενα αξιοπρεπές ζευγάρι ακουστικών , σημειωση οτι ερχομαι απο htc desire και απο το μουσικο κομματι ειμουν απογοητευμενος

Edited by Spireto_2158

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

εβαλες απο παροχο 2 σε 1 καρτα? η εβαλες αυτο απο το λινκ ?

 

Έκοψα 2 πλήρους μεγέθους SIM (WIND + Vodafone) τις προσάρμοσα στην πλακέτα της hypercard και στην συνέχεια προσπάθησα να συνδεθώ. Δυστηχώς το SIM Toolbox εικονίδιο δεν εμφανιζόταν στο applications list οπότε δεν ήταν δυνατή η εναλλαγή μεταξύ των 2 SIM/Συνδέσεων.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον περασα καποια τραγουδια στη καρα μνημης , ολα καλα αλλα στο player μερικα τραγουδια μου τα δειχνει με ερωτηματικα , την πρωτη φορα που το κανε μετα εφταξε ιμως το ξανακανε , καμια ιδεα πως να το φτιαξω , σημειωση οτι αν μπω μεσω του αστρο τα βλεπω ολα κανονικα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο :)

Διάβασε σελ.36 post 528 και κάτω..

 

Thanks! Τα καταφερα επιτελους!

Να κανω αλλη μια ερωτηση? Εχω ενα bluetooth handsfree που κανει support voice activation dialling αλλα δεν εχω καταφερει ακομα να βρω πως κανεις activate το voice dialling στο Sansung....:lost:

 

Χρυσα

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung UK δίνει τυχαία σε καποιους κατόχους iphone 4 Δωρεαν Galaxy S λέγοντας οτι τωρα δεν θα έχετε προβλήματα με την κεραία

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/free-samsung-galaxy-s-in-uk-to-iphone-4.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω μερικές απορίες με το galaxy s και ελπίζω να ξέρει κανείς να μου απαντήσει.

1η απορία μου είναι το firmware.. τώρα έχω το I9000XXJF5 αλλά δεν ξέρω αν θα είναι καλύτερα να βάλω άλλο.

2η απορία μου είναι αν μπορώ να βάλω άλλο GPS που να είναι καλύτερο.

3η και πιο σημαντική αν μπορώ να βάλω δεξιά από τη λίστα με τις επαφές μου και ελληνικούς χαρακτήρες για να μπορώ να βρίσκω τα τηλέφωνα που θέλω ευκολότερα.

 

Δεν είχα παλιότερα άλλο android κινητό και με τόσες εφαρμογές για να ασχοληθώ τόσες ώρες όσες περνάω τώρα με το galaxy και νιώθω άσχετος εντελώς.

 

Ευχαριστώ από τώρα όσους απαντήσουν και όσους μου έλυσαν απορίες που είχα πριν διαβάσω το topic αυτο.

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαιο!!!!!!!!!!!:D:D

 

Τους έχουν πάρει στο ψιλό...:p

Ξέρεις τι είναι οι Κορεάτες να χλευάζουν τους Αμερικάνους??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

iOS vs Android (OS WAR)

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/android-and-iphone-dissemination-and.html

 

 

καλη η διαφήμιση της samsung (εκμεταλλευοντας το πρόβλημα κεραίας απο το iPHONE αλλα μαλλον εχει το ιδιο προβλημα??!!?

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/samsung-made-clever-commercial-but.html

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αμερικάνικο galaxy S εχει και αλλες διαφορές; εκτος την εμφάνιση (o graphic Controler που ειναι αλλος πρέπει να κανει την διαφορα..)

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/samsung-galaxy-s-review-shootout.html

 

Το τρελό Jelo που κάνει η κάμερα στο βιντεάκι που συγκρίνει τις δύο κάμερες, φαντάζομαι με νεότερο firmware που έχετε περάσει θα έχει μειωθεί αισθητή, σωστά?

 

Λέω, γιατί έχω δει βίντεο στο Youtube με πολύ λιγότερο Jelo. Βελτιώθηκε με τα νέα firmware?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...