Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλα δεν μπορεσα να βρω μία απαντηση στο προβληματακι μου.

Εχω κατεβασει το greek input method αλλα δεν ξερω πως να το ενεργοποιήσω. Μου βγαζει μονο το αγγλικο πληκτρολογιο. Στις ρυθμίσεις εχω επιλεγμενο το ελληνικο πληκτρολογιο....τί κανω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλα δεν μπορεσα να βρω μία απαντηση στο προβληματακι μου.

Εχω κατεβασει το greek input method αλλα δεν ξερω πως να το ενεργοποιήσω. Μου βγαζει μονο το αγγλικο πληκτρολογιο. Στις ρυθμίσεις εχω επιλεγμενο το ελληνικο πληκτρολογιο....τί κανω λάθος;

 

κρτα πατημένο εκει που γραφεις κειμενο -> input method

Link to comment
Share on other sites

'Εχω μια πρόσφατη οθόνη kenwood στο αυτοκίνητό μου, η οποία αρνείται να αναγνωρίσει το Galaxy. Το τηλέφωνο την αναγνωρίζει αλλά η σύνδεση δεν είναι ολοκληρωμένη. Η οθόνη δεν έχει πρόβλημα αφού δοκίμασα με αρκετά άλλα κινητά και συνδέεται κανονικά. Δεν έχω κάνει αναβάθμιση στο firmware ακόμη. Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Ποιο μοντέλο έχεις φίλε μου; Εάν έχεις το ΒΤ 100 ξέχασε το.Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με ένα ομνια που είχα έστειλα mail στην kenwood και μου είπαν οτι δεν ήταν συμβατό και αναγκαστικα και πήρα το ΒΤ 200 που και με το ομνια ήταν συμβατό αλλά και με το galaxy είμαι οκ στείλε τους και εσύ mail μπας και βγάλεις άκρη..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Να κι ένα benchmark με το καινούργιο firmware.

Φανταστείτε πόσο γρήγορο θα είναι με το 2.2 FroYo

 

http://img267.imageshack.us/img267/300/cap2010070523591.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Δεν κατάλαβα..στο γράφημα τι ακριβώς βλέπουμε;

Μετράει την ταχύτητα του κινητού μας σε σχέση με κάποια άλλα;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο έχεις φίλε μου; Εάν έχεις το ΒΤ 100 ξέχασε το.Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με ένα ομνια που είχα έστειλα mail στην kenwood και μου είπαν οτι δεν ήταν συμβατό και αναγκαστικα και πήρα το ΒΤ 200 που και με το ομνια ήταν συμβατό αλλά και με το galaxy είμαι οκ στείλε τους και εσύ mail μπας και βγάλεις άκρη..

 

Αυτό θα κάνω. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από ποιότητα gps πως πάει; ρωτάω επειδή κάποια κινητά της Samsung έχουν κάπως κακό όνομα στην ποιότητα του δέκτη. Και ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείτε; Με ενδιαφέρει να δουλεύει σε landscape. Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι κάτοχος iPhone 2G και πιστεύω πως ήρθε η ώρα πια να αλλάξω κινητό!! Δεν θέλω να πάρω το καινούργιο iPhone γιατί θεωρώ απαράδεκτη τη στάση της apple απέναντι στο πρόβλημα με το σήμα. Αντίθετα ξετρελάθηκα με το samsung galaxy s. Τις επαφές μου πώς μπορώ να τις περάσω απ' το iPhone? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να διαχειρίζομαι φωτο, επαφές, μουσική κ.τ.λ. από τον υπολογιστή μου??? Να σημειώσω ότι έχω imac. Και μια τελευταία ερώτηση: αν το πάρω από clove στέλνουν την επόμενη μέρα? 'Εχει πάρει κανείς? Ευχαριστώ! :)

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τις επαφες σου τις ανεβαζεις στο gmail με το mac και μολις ανοιξεις το galaxy θα σου ζητησει gmail λογαριασμο

Ολα τα αλλα θα γινουν αυτοματα

Για μουσικη υπαρχει το isync που συγχρονιζει με itunes

Για φωτο θα σου πω το απογευμα που θα ειμαι μπροστα στο μακ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τις επαφες σου τις ανεβαζεις στο gmail με το mac και μολις ανοιξεις το galaxy θα σου ζητησει gmail λογαριασμο

Ολα τα αλλα θα γινουν αυτοματα

Για μουσικη υπαρχει το isync που συγχρονιζει με itunes

Για φωτο θα σου πω το απογευμα που θα ειμαι μπροστα στο μακ

 

Να 'σαι καλά, σ' ευχαριστώ! Και είμαι φίλη, όχι φίλος!!! :)

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από ποιότητα gps πως πάει; ρωτάω επειδή κάποια κινητά της Samsung έχουν κάπως κακό όνομα στην ποιότητα του δέκτη. Και ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείτε; Με ενδιαφέρει να δουλεύει σε landscape.

 

κανένας που να το δοκίμασε;

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασε κανείς;

φίλε μου την πέρασα αλλά δεν έστελνε μηνύματα με την μαμίσια εφαρμογή ,με το chomps sms που εβαλα εστελνε κανονικά,οποτε την έβγαλα και έβαλα την xwjff η οποια ειναι για δυτική ευρώπη και δουλεύει ρολόι μεχρι στιγμής,βέβαια δεν εχει ελληνικό πληκτρολόγιο και εβαλα το htc _ime.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου την πέρασα αλλά δεν έστελνε μηνύματα με την μαμίσια εφαρμογή ,με το chomps sms που εβαλα εστελνε κανονικά,οποτε την έβγαλα και έβαλα την xwjff η οποια ειναι για δυτική ευρώπη και δουλεύει ρολόι μεχρι στιγμής,βέβαια δεν εχει ελληνικό πληκτρολόγιο και εβαλα το htc _ime.

 

 

OK...άντε νε δούμε πότε θα βγάλει και κάποιο επίσημο firmware η samsung...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λογικοτατο :-)

Καθόλου λογικό, μήπως δεν το είχες πριν στο 100%, εμένα χτες με 8ώρες είχες πέσει στο 90%.

 

Τελικά εμένα μου κρατάει άνετε 30ώρες, με χρήση. Αν το ακουμπήσεις στο γραφείο και δεν του κάνεις τίποτα θα διαρκέσει πολλές μα πολλές ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου λογικό, μήπως δεν το είχες πριν στο 100%, εμένα χτες με 8ώρες είχες πέσει στο 90%.

 

Τελικά εμένα μου κρατάει άνετε 30ώρες, με χρήση. Αν το ακουμπήσεις στο γραφείο και δεν του κάνεις τίποτα θα διαρκέσει πολλές μα πολλές ώρες.

 

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες. Λες ότι δεν είναι λογικό αλλά εσένα σε 8 ώρες έχει πέσει 10% δλδ παραπάνω από εμένα.

 

Εμένα έπεσε 8% από τη στιγμή που το έβγαλα από τη φόρτιση χωρίς να κάνω τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες. Λες ότι δεν είναι λογικό αλλά εσένα σε 8 ώρες έχει πέσει 10% δλδ παραπάνω από εμένα.

 

Εμένα έπεσε 8% από τη στιγμή που το έβγαλα από τη φόρτιση χωρίς να κάνω τπτ.

 

Α, νομίζα πως έπεσε στο 8%. Λοιπόν μπορείς να δεις πως σου χρησιμοποιήσε την μπαταρία. Το κινητό λογικά την χρησιμοποιήσε σε cell stanby. Και όντως είναι λογικότατο.

 

Σήμερα μετά από 26 ώρες χρήσης χωρίς φόρτιση, το Cell Stanby έχει ποσοστό καταναλώσης 11% σε σχέση με τ' άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος που πήρε τώρα το Galaxy είχε πιο πριν και το i8910 για να μας πει την αποψή του για το βίντεο στα 720p;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μην περιμένετε smartphones να κρατάνε εύκολα πάνω από μέρα για τον πιο απλό λόγο, όλη μέρα είναι στα χέρια μας και κάνουν πολύ περισσότερα πράγματα από ένα απλό τηλέφωνο.

 

Και πολύ βασικό επίσης ότι η μπαταρίες έχουν οριακό μέγεθος για να μην βαραίνουν και δίνουν όγκο στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός στο φυλλάδιο Ιουλίου αναφέρει πέρα από τιμή (599,99) και αποκλειστικότητα 30 ημερών, ότι θα έχει και δωρεάν χάρτες. Εννοεί χάρτες με φωνητική καθοδήγηση ή απλά τους google maps ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...