Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω ρε παιδια. Πως μπρω να διαγραψω aplications (οσες διαγραφονται) και ακομα πως μπορω να μεταφερω καποιες απο αυτες στην sd η και αντιστροφα? (οσες μεταφερονται) Επισης πως μπορω να κανω κατευθειαν εγκατασταση των aplications κατευθειαν στην sd? Εχω την 2.2 Edited by spirtos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα δύο πρώτα γίνονται αν πας ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών. Εκεί υπάρχει επιλογή για απεγκατασταση και για μεταφορά στην κάρτα μνήμης. Για το άλλο που ρωτάς, νομίζω γίνεται μέσω adb ή μέσω τής εφαρμογής setinstalllocation (απαιτεί root) :)

 

Sent from my HTC Wildfire

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Τωρα δεν ειμαι για root αλλα καποια στιγμη στο μελλον δε με βλεπω να το γλτωνω. Παρεμπιπτόντως με το τηλεφωνο τις πρωτες μερες συμβιωσης ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Κανενα προβλημα μεχρι στιγμης. (φτου φτου!!) :)

 

Να ρωτησω κατι αλλο. Οταν κατεβαζουμε ενα application η ενα widzet σε ποιο φακελο αποθηκευονται?

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων post
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από αρκετές μέρες με το legend το μόνο που έχω να πω είναι...ΑΠΑΙΧΤΟ!!!!

Του έχω κάνει και την αναβάθμιση σε froyo και όλα καλά!!!Το κινητό πάει σφαίρα...Με έχει εκπλήξει η μπαταρία του...με 1 ώρα wifi,1 ωρίτσα ομιλία,αρκετά μηνύματα και αρκετό γενικό σκάλισμα μου κρατάει 3(!!!) γεμάτες μέρες!!!!!Απίστευτο!!!!

Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα από την αναβάθμιση (φτου μη το ματιάσω... :p ) όπως αυτά που αντιμετώπισαν άλλοι ιδιοκτήτες...

Πολύ τίμια αγορά για τον οποιοδήποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Με έχει εκπλήξει η μπαταρία του...με 1 ώρα wifi,1 ωρίτσα ομιλία,αρκετά μηνύματα και αρκετό γενικό σκάλισμα μου κρατάει 3(!!!) γεμάτες μέρες!!!!!Απίστευτο!!!!

 

Εμένα χθες μου κράτησε απο το πρωί μέχρι το βράδυ , ενώ πριν την αναβάθμιση κράταγε 2,5 μέρες... Τι να πω ...Και δεν έχω και τις τρελλές εφαρμογές να τρέχουν. Του έκανα μια επανεκκίνηση να δω πώς θα πάει...Απογοητεύτηκα λίγο γιατι κατα τα άλλα πάει πάρα πολύ καλά...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Με έχει εκπλήξει η μπαταρία του...με 1 ώρα wifi,1 ωρίτσα ομιλία,αρκετά μηνύματα και αρκετό γενικό σκάλισμα μου κρατάει 3(!!!) γεμάτες μέρες!!!!!Απίστευτο!!!!

 

Έεεεχμμ.... είπαμε να λέμε κάπου-κάπου και κανά ψεματάκι , όχι να πάμε και για το βραβείο !!!!!!! :rolleyes: Χαχαχαχαχά.... :lol:

 

Σχεδόν 48 ώρες και πολύ του είναι ! ;)

Αυτά δεν είναι απλά κινητά , αυτά είναι netbooks !!! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Με το wi-fi συνέχεια ανοικτό οριακά βγάζει 24ώρο.

Για μένα η μπαταρία του είναι το μοναδικό του μειονέκτημα.

Έκδοση 2.2

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής θέμα με το Legend μου:Όταν συνδέομαι με Wifi στο σπίτι όλα λειτουργούν τέλεια. Άλλα όταν δοκίμασα να συνδεθώ σε ένα κατάστημα Starbucks και σε ένα εργαστήριο του ΤΕΙ μου, ενώ γινόταν η σύνδεση κανονικά όταν προσπαθούσα να ανανεώσω τα e-mails μου ή τον καιρό δεν γινόταν τίποτα. Πιο συγκεκριμένα στον καιρό χανόταν η τοποθεσία μου. Παρ'όλα αυτά σελίδες άνοιγα κανονικά. Καμία ιδέα; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαινε η καινούρια τοποθεσία σου; Δοκίμασες να ξανα-κάνεις update δεύτερη φορά συνεχόμενα;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαινε η καινούρια τοποθεσία σου; Δοκίμασες να ξανα-κάνεις update δεύτερη φορά συνεχόμενα;

 

Ναι και πάλι τίποτα. Δοκίμασα να ανοίξω και το gps μήπως και ανίχνευε την τοποθεσία μου μέσω αυτού αλλά και πάλι τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής θέμα με το Legend μου:Όταν συνδέομαι με Wifi στο σπίτι όλα λειτουργούν τέλεια. Άλλα όταν δοκίμασα να συνδεθώ σε ένα κατάστημα Starbucks και σε ένα εργαστήριο του ΤΕΙ μου, ενώ γινόταν η σύνδεση κανονικά όταν προσπαθούσα να ανανεώσω τα e-mails μου ή τον καιρό δεν γινόταν τίποτα. Πιο συγκεκριμένα στον καιρό χανόταν η τοποθεσία μου. Παρ'όλα αυτά σελίδες άνοιγα κανονικά. Καμία ιδέα; :confused:

 

Αυτό μου έχει συμβεί κι εμένα σε 2 καφετέρειες : ενώ έβρισκε και τα 2 δίκτυα δεν μπορούσε να συνδεθεί καθόλου...Βέβαια με την έκδοση 2.1 . Με τη 2.2 δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Καλού κακού κάνε έναν καθαρισμό στην cache του καιρού, αλλά δε νομίζω και να αλλάξει κάτι. Κάνε και κανένα restart στο κινητό και δοκίμασε πάλι ;) Απ'τη στιγμή που μπαίνει σε σελίδες, δεν είναι το πρόβλημα με το ίντερνετ φαντάζομαι...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να γίνω και εγώ κάτοχος του HTC Legend , θα ήθελα να ρωτήσω διαθέτει ενσωματωμένη πένα;
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του δε λειτουργεί με "πένα" (με πίεση) αλλά με την αφή. Είναι δηλαδή capacitive και όχι resistive... Οπότε δεν έχει πένα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον είναι αρνητικό. Με την πένα κάνεις πιο ακριβείς χειρισμούς….

Ειδικά μηνύματα δεν είναι δύσκολο να στείλεις?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον είναι αρνητικό. Με την πένα κάνεις πιο ακριβείς χειρισμούς….

Ειδικά μηνύματα δεν είναι δύσκολο να στείλεις?

 

Γενικά μπορείς να στείλεις και μάλιστα έχει και κάτι τύπου Τ9 όπου αναγνωρίζει τι λέξη ήθελες να πληκτρολογήσεις ακόμη κι αν δν έχεις πατήσει τα σωστά γράμματα. Αρκεί αρχικά να κάνεις μια βαθμονόμηση.. Ουσιαστικά, μαθαίνει την διάμετρο του δαχτύλου σου κι έτσι ξέρει ότι κάθε φορά που πατάς ένα γράμμα, έχεις ένα σφάλμα +- διάμετρος/2.. οπότε, σου το βγάζει κατευθείαν...

Αν όμως το γυρίσεις οριζόντια, τότε είναι ακόμη πιο εύκολο, καθώς τα "κουμπιά" είναι μεγαλύτερα..

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Καλού κακού κάνε έναν καθαρισμό στην cache του καιρού, αλλά δε νομίζω και να αλλάξει κάτι. Κάνε και κανένα restart στο κινητό και δοκίμασε πάλι ;) Απ'τη στιγμή που μπαίνει σε σελίδες, δεν είναι το πρόβλημα με το ίντερνετ φαντάζομαι...

 

Έκανα restart και κρατάει τώρα περίπου 2 μέρες...κάποια εφαρμογή θα έτρεχε και έτρωγε την μπαταρία.

Πώς γίνεται καθαρισμός στην cache ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι όλα σχεδόν που έχουν android os δεν έχουν πένα. Επίσης έχω βρει κάτι πένες αυτές μπορεί να χαλάσουν την οθόνη?

 

http://cgi.ebay.com/5-STYLUS-PEN-HTC-ARIA-HD2-LEGEND-NEXUS-DROID-PRO-X-/120646441960?pt=PDA_Accessories&hash=item1c17169be8

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρατήρησα ότι όλα σχεδόν που έχουν android os δεν έχουν πένα.

 

Ναι, γιατί έχουν capacitive οθόνες που έχουν διαφορετική τεχνολογία από τις resistive όπου κρίνεται απαραίτητη η χρήση πενάκι.

 

Επίσης έχω βρει κάτι πένες αυτές μπορεί να χαλάσουν την οθόνη?

 

Όχι δεν τη χαλάνε αλλά δεν κάνουν και τίποτα ουσιαστικό μιας και στο πάχος αυτό αντικαθιστούν το δάχτυλο. Ποιος ο λόγος;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ευχαριστώ !

Λέει κάτι για rooted devices ...Τί είναι αυτό ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Root σημαίνει ξεκλείδωμα της συσκευής σου για να έχεις administator privileges. Αν αυτά που σου λέω σου φαίνονται κινέζικά... ή θα χρειαστεί να διαβάσεις γιαυτό, ή αγνόησέ τα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , θα ψάξω να διαβάσω...

 

Υ.Γ. Πάτησα κατα λάθος το κουμπί "αναφορά" , αλλά όταν κατάλαβα τι έκανα πάτησα το back...

Ελπίζω να μην δημιούργησα πρόβλημα...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Με το wi-fi συνέχεια ανοικτό οριακά βγάζει 24ώρο.

Για μένα η μπαταρία του είναι το μοναδικό του μειονέκτημα.

Έκδοση 2.2

 

Και εμενα το ιδιο με την 2.2. Σκαρτο 24ωρο με λιγο wifi. Μου φαινεται θα ζησουμε με αυτο το θεμα μεχρι νεοτερη αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...