Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφορήτες βοήθεια.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω το Legend αλλά το θεωρώ ακόμα ακριβό (σε σχέση με Wildfire ή και Desire) και δυσεύρετο (δεν υπάρχουν συσκευές στα καταστήματα) !!!?

Είναι η ιδέα μου ή μάλλον δεν το προμοτάρουν και πολύ οι εταιρίες ? (ίσως για να ξεφορτωθούν τα Wildifire ή να πουλήσουν τα πιο ακριβά Desire).

Ξέρεις κανείς τί ακριβώς συμβαίνει και αν επίκειται καμία αλλαγή της κατάστασης ενόψει Σεπτεμβρίου? (έχω ακούσει για περικοπες σε επιδοτήσεις κλπ)

 

 

Btw το gps τί λέει γιατί με ενδιαφέρει για χρήση offline. Υπάρχει κάποιο καλό πρόγραμμα +χάρτες για Ελλάδα?

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές post.

 

φιλε καλησπερα οπως εχεις καταλαβη το βαρος για προμο εχει πεσει στο Desire απο πολλες εταιρεις.Τωρα για την τιμη ειναι λιγο ψηλα μην περιμενης τιποτα καλυτερο απο Σεπτεμβρη.Για Gps Sygic-Νavigon-CoPilot :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό είναι το υπεργαμάτο με το κινητάκι μας. Είναι unique και ελάχιστοι το έχουνε.

Πάντα τραβάει τα βλέμματα...και είναι και κινητάρα! :)

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το legend 20 μέρες περίπου. Πρώτη επαφή με android συσκευή. Λένε πως το Universal Androot είναι ‘soft root’ (αν το λέω σωστά) που δουλεύει το έχει δοκιμάσει κανείς? Θα το ήθελα για tethering μέσω wifi που από ότι κατάλαβα δεν γίνεται χωρίς root…
y4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το legend 20 μέρες περίπου. Πρώτη επαφή με android συσκευή. Λένε πως το Universal Androot είναι ‘soft root’ (αν το λέω σωστά) που δουλεύει το έχει δοκιμάσει κανείς? Θα το ήθελα για tethering μέσω wifi που από ότι κατάλαβα δεν γίνεται χωρίς root…

 

το έχω δοκιμάσει για να τρέξω το titanium backup. η εφαρμογή απέκτησε τα δικαιώματα και λειτουργησε στο backup, στο restore όμως δεν δούλεψε ποτέ. μπορεί να φταίει το titanium μπορεί και το γεγονός ότι δεν κάνει πλήρες root.

Link to comment
Share on other sites

Κινηταρα ειναι το Legend. Απο ολες τις αποψεις. Με κορυφαια τη ποιοτητα κατασκευης. Η συσκευη μου εχει φαει camping, διακοπες μπαμπα μπουμπα δε καταλαβαινει τίποτα!! Edited by Nikos_s3
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι ανάμεσα στο legend, και στο wildfire για αγορά.

Δεν το έχουν πουθενά ετοιμοπαράδοτο το wildfire, για να δω την ανάλυση του από κοντά.

Αξίζει να δώσω 150€ παραπάνω για το legend; Θα πάρει αναβάθμιση το 2.2 android;

Αν αντέχετε η ανάλυση του wildfire, και παίζει κάποιες βασικές εφαρμογές, δεν με πειράζει καθόλου να πάρω το wildfire, μιας και δεν με ενδιαφέρει η καλή ποιότητα video κτλ.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πηρα το Legend για τη γυναικα μου και αφου δεν μπορω πια να της το κλεψω (:)) προσπαθω να το σεταρω. Το προβλημα ειναι οτι εχω Magic με 1.5 και το Legend εχει 2.1, γεγονος που σημαινει οτι υπαρχει ασυμβατοτητα σε μερικα market apps. Καλα για το ui δεν μιλαω, μερα με νυχτα η διαφορα και καποιες στιγμες χανομαι.

 

Θα ηθελα, λοιπον, να ρωτησω: προσπαθω να της βρω ενα contact manager ή phone book manager τελος παντων που να παιζει στα ελληνικα. Εγω εχω το aContacts και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος, αλλα στο 2.1 δεν παιζει μπαλα. Κοιταξα το Phonebook 2.0, ομως δεν εχει ελληνικα. Α, δεν εχει και favorites. Υπαρχει καμια ιδεα απο τους συμφορουμιτες για παρομοια εφαρμογη;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Υ.Σ.: Αν πρεπει να μεταφερθει το ερωτημα μου σε αλλο thread, παρακαλω τους mods να το κανουν, αλλα θεωρω οτι σχετιζεται με το legend ουτως ή αλλως το ερωτημα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι ανάμεσα στο legend, και στο wildfire για αγορά.

Δεν το έχουν πουθενά ετοιμοπαράδοτο το wildfire, για να δω την ανάλυση του από κοντά.

Αξίζει να δώσω 150€ παραπάνω για το legend; Θα πάρει αναβάθμιση το 2.2 android;

Αν αντέχετε η ανάλυση του wildfire, και παίζει κάποιες βασικές εφαρμογές, δεν με πειράζει καθόλου να πάρω το wildfire, μιας και δεν με ενδιαφέρει η καλή ποιότητα video κτλ.

 

Ευχαριστώ.

καλο θα ηταν να ανοιξης ενα θεμα στους διαξιφισμους,για να εχεις πολλες γνωμες μαζι :)

 

Καλησπερα. Πηρα το Legend για τη γυναικα μου και αφου δεν μπορω πια να της το κλεψω (:)) προσπαθω να το σεταρω. Το προβλημα ειναι οτι εχω Magic με 1.5 και το Legend εχει 2.1, γεγονος που σημαινει οτι υπαρχει ασυμβατοτητα σε μερικα market apps. Καλα για το ui δεν μιλαω, μερα με νυχτα η διαφορα και καποιες στιγμες χανομαι.

 

Θα ηθελα, λοιπον, να ρωτησω: προσπαθω να της βρω ενα contact manager ή phone book manager τελος παντων που να παιζει στα ελληνικα. Εγω εχω το aContacts και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος, αλλα στο 2.1 δεν παιζει μπαλα. Κοιταξα το Phonebook 2.0, ομως δεν εχει ελληνικα. Α, δεν εχει και favorites. Υπαρχει καμια ιδεα απο τους συμφορουμιτες για παρομοια εφαρμογη;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Υ.Σ.: Αν πρεπει να μεταφερθει το ερωτημα μου σε αλλο thread, παρακαλω τους mods να το κανουν, αλλα θεωρω οτι σχετιζεται με το legend ουτως ή αλλως το ερωτημα μου.

 

κανε και ενα ποσταρισμα εδω: Android προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές ειναι πιο κοντα σε αυτο που ψαχνεις

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

κανε και ενα ποσταρισμα εδω: Android προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές ειναι πιο κοντα σε αυτο που ψαχνεις

 

Σωστος! Δεν το σκεφτηκα καν! Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι και εγω ενας απο τους δυνητικα μελοντικους κατοχους adroid συσκευης μετα απο χρονια με wm. Μια ερωτηση για το legendaki που με ενδιαφερει και εχω παρει διφορουμενες απαντησεις: Θα μπορει να αναβαθμιστει επισημα σε 2.2 ή θα απευθυνθουμε σε αλλες λυσεις?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα.

Είμαι ανάμεσα στο legend, και στο wildfire για αγορά.

Δεν το έχουν πουθενά ετοιμοπαράδοτο το wildfire, για να δω την ανάλυση του από κοντά.

Αξίζει να δώσω 150€ παραπάνω για το legend; Θα πάρει αναβάθμιση το 2.2 android;

Αν αντέχετε η ανάλυση του wildfire, και παίζει κάποιες βασικές εφαρμογές, δεν με πειράζει καθόλου να πάρω το wildfire, μιας και δεν με ενδιαφέρει η καλή ποιότητα video κτλ.

 

Ευχαριστώ.

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι και εγω ενας απο τους δυνητικα μελοντικους κατοχους adroid συσκευης μετα απο χρονια με wm. Μια ερωτηση για το legendaki που με ενδιαφερει και εχω παρει διφορουμενες απαντησεις: Θα μπορει να αναβαθμιστει επισημα σε 2.2 ή θα απευθυνθουμε σε αλλες λυσεις?

Ευχαριστω

 

 

To legend θα παρει την αναβαθμιση μεχρι τελος σεπτεβριου.:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κ'γω νεος με Android...Μέχρι τώρα όλα καλά...αλλα έχω 1 προβληματάκι...έχω ενεργοποιήσει τις αναφορές μηνυμάτων αλλά δεν μου έρχονται....έχει κανείς κάτι παρόμοιο??? και 2 ερωτησούλες....Η 2.2 θα βγει επίσημα από την HTC ή όχι??? Και κάτι τελευταίο...άκομα δεν έχω πειράξει το κινητο...άξιζει να του κάνω root ??? (χωρίς να αλλάξω rom απλά για τα δικαιώματα...)???:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κ'γω νεος με Android...Μέχρι τώρα όλα καλά...αλλα έχω 1 προβληματάκι...έχω ενεργοποιήσει τις αναφορές μηνυμάτων αλλά δεν μου έρχονται....έχει κανείς κάτι παρόμοιο??? και 2 ερωτησούλες....Η 2.2 θα βγει επίσημα από την HTC ή όχι??? Και κάτι τελευταίο...άκομα δεν έχω πειράξει το κινητο...άξιζει να του κάνω root ??? (χωρίς να αλλάξω rom απλά για τα δικαιώματα...)???:worry:

 

αναφορα δεν θα δεις εκτος και αν βαλεις το Handcent SMS:(

για την 2.2 ναι επισημα θα βγει αντε με το καλο:)

για το root εγω θα περιμενα πρωτα την 2.2 και μετα θα εβλεπα,προσωπικα δεν ειμαι υπερ για πολλους λογους

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος αυτής της έξυπνης συσκευής και έχω μια απορία. Μέχρι πόσα gb κάρτα μνήμης δέχεται άνετα;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος αυτής της έξυπνης συσκευής και έχω μια απορία. Μέχρι πόσα gb κάρτα μνήμης δέχεται άνετα;

 

Δεχεται μεχρι 32gb.

Link to comment
Share on other sites

αναφορα δεν θα δεις εκτος και αν βαλεις το Handcent SMS:(

για την 2.2 ναι επισημα θα βγει αντε με το καλο:)

για το root εγω θα περιμενα πρωτα την 2.2 και μετα θα εβλεπα,προσωπικα δεν ειμαι υπερ για πολλους λογους

Aναφορές υπάρχουν κανονικά και στην default εφαρμογή των μηνυμάτων, απλά όχι με τη γνωστή μορφή. Για να δεις την αναφορά,, πάτησε παρατεταμένα στο μήνυμα και μετά προβολη αναφορας :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή πρόταση και δοκιμασμένη για κάρτα μνήμης 8gb;

Εγώ βρήκα αυτήν http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569744 και μου έμεινε γιατί έχει καλή τιμή. Είναι κατάλληλη; Την έχει κανείς;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aναφορές υπάρχουν κανονικά και στην default εφαρμογή των μηνυμάτων, απλά όχι με τη γνωστή μορφή. Για να δεις την αναφορά,, πάτησε παρατεταμένα στο μήνυμα και μετά προβολη αναφορας :)

 

εχεις δικιο το ξερω γιαυτο γραφω δεν θα δει δεν βγαινουν πουθενα πρεπει να κανει αυτο που λες:)

 

Καμιά καλή πρόταση και δοκιμασμένη για κάρτα μνήμης 8gb;

Εγώ βρήκα αυτήν http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569744 και μου έμεινε γιατί έχει καλή τιμή. Είναι κατάλληλη; Την έχει κανείς;

 

εχω δυο απο αυτες:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553306πολυ καλες class 6;)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Handcent και όλα μιά χαρα...Αλλά...έφτιαξα τις ειδηποιήσεις και μου έρχονται μόνο του κινητου στα ληφθέντα αλλά ακόμα και αν δω τω το μνμ το φακελάκι μένει πάνω και θέλει εκαθάρηση...υπάρχει τρόπος να κόψω τις ειδοποιήσεις του κινητού και να κρατήσω μόνο του Handcent...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Handcent και όλα μιά χαρα...Αλλά...έφτιαξα τις ειδηποιήσεις και μου έρχονται μόνο του κινητου στα ληφθέντα αλλά ακόμα και αν δω τω το μνμ το φακελάκι μένει πάνω και θέλει εκαθάρηση...υπάρχει τρόπος να κόψω τις ειδοποιήσεις του κινητού και να κρατήσω μόνο του Handcent...

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις μηνυματων και κατω κατω απενεργοποιεις την επιλογη "Απεσταλμενη ειδοποιηση"

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για το πότε βγαίνει η 2.2???

 

ολοι λεν για τον Σεπτεμβρη αντε να δουμε ριχνε και καμια ματια εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=776035&page=5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...