Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Τι λάστιχα φοράτε;


jog
 Κοινοποίηση

Τι λάστιχα έχετε?  

1.245 members have voted

  1. 1. Τι λάστιχα έχετε?

    • Pirelli
      120
    • Michelin
      418
    • Bridgestone
      243
    • Continental
      161
    • Toyo
      57
    • άλλο
      246


Recommended Posts

δεν νομίζω να χρειάζεσαι ποιο φαρδιά λάστιχα...αν πάς όμως σε 16άρα ζάντα θα χρειαστείς χαμηλώ προφίλ=ρευστό

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guys, Εχω VW POLO το καινουργιο 1400cc, 100 αλογα και φοραει τα μαμα 185/60/14, σκεφτομαι να βαλω 195/45/16, ποια η γνωμη σας?
Link to comment
Share on other sites

185/60/14 : diametros sinolikou troxou : 578

195/45/16 : diametros sinolikou troxou : 582

 

popolaros opinion : tzampa lefta............ to amaksi sou tha gini pio argo kai pio malthako stis kinisis tou xoris na exis idietera ofeloi se thema prosfisis..................

popolaros opinion 2: me ta lefta pou einai na dosis gia tis zantes , allakse kalitera ta frena sou kai ta fota sou..............

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (17 Μάι. 2004 , 20:09)

 

τι μπορεί να αλλάξει στα φώτα;

 

 

να βάλει τα εμπρός πίσω... :p (just kidding..)

για τα λάστιχα συμφωνώ...η υπάρχουσα διάσταση μια χαρά είναι.. ;)

Link to comment
Share on other sites

τώρα πλάκα κάνεις;

δεν μπορείς έτσι απλά να αλλάζεις τα φώτα σου και να βάζεις πιο δυνατά. Υπάρχουν και νόμοι...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εεεε....στα φωτα μπορω να βαλω καλες xenon μπροστα και τυπου lexus πισω. Τωρα για τα ζαντολαστιχα δεν ξερω, το ψαχνω το θεμα γιατι με ενδιαφερουν και οι επιδοσεις (100 αλογα ειναι αυτα), οσο για τα φρενα, γιατι να τα αλλαξω? το αμαξι ειναι καινουργιο και εχει δισκοφρενα μπρος πισω. Του εριξα λεφτα για ηχοσυστημα (για να ακουω καλα εγω και οχι ολη η Αθηνα), και τωρα θελω να βαλω τα ζαντολαστιχα! Σκεφτηκα να βρω τις 16αρες ζαντες του golf απο κανενα ιδωτη και να παρω και λαστιχα απο εναν γνωστο μου που εχει μαγαζι.
Link to comment
Share on other sites

re rigasnic mipos den feugoun ta sigkekrimena?? :whistle: :whistle:

niko sou anefera ta frena kai ta fota dioti auta einai ta ousiastika problimata pou proekipsan apo to sigkekrimeno autokinito....... apo ekei kai meta kanis oti thelis....... bale kia 17ara...........(mono thermi paraklisi min ksanakouso oti den se endiaferoun oi epidosis)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros (18 Μάι. 2004 , 10:22)

 

re rigasnic mipos den feugoun ta sigkekrimena?? :whistle: :whistle:

niko sou anefera ta frena kai ta fota dioti auta einai ta ousiastika problimata pou proekipsan apo to sigkekrimeno autokinito....... apo ekei kai meta kanis oti thelis....... bale kia 17ara...........(mono thermi paraklisi min ksanakouso oti den se endiaferoun oi epidosis)

 

φέγγουν εννοείς φαντάζομαι.. (και όχι φεύγουν)

δεν ξέρω αν μπορεί να αλλάξει λάμπες αλλά να μην ακούω για xenon σε αυτοκίνητα που δεν εχουν xenon από τη μάνα τους. Όποιος το κάνει ειναι εγκληματίας για την ασφάλεια τη δική του και των άλλων :mad: Τα xenon πρέπει να πηγαίνουν σετ με αυτόματη ρύθμιση ύψους, πλυστικό, ειδικά κάτοπτρα για λάμπα xenon και συνήθως εναν μεγάλο μετασχηματιστή ~25.000V :!:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως για το λογο οτι σε ενδιαφερουν και οι οποιες επιδοσεις με 100 αλογα αν αλλαξεις διαστασεις θα το κανεις να σερνεται...
Link to comment
Share on other sites

Περα του οτι υπερβολικη διασταση ζαντας θα κανει το αμαξι να φαινεται σαν "μουλαρι με σαμαρι αλογου" !!!:p
Link to comment
Share on other sites

Ποιο λογικο μου φαινεται...Να προσεξεις μονο η συνολικη διαμετρος του τροχου να ειναι ι ιδια. Δηλαδη αν βαλεις 15αρα ζαντα θα επιλεξεις προφιλ λαστιχου αναλογο ωστε η διαμετρος της παλιας σου ζαντας + το προφιλ του λαστιχου σου να ειναι η ιδια...:p
Link to comment
Share on other sites

Κάπου πιο πάνω κάποιο καλό παλληκάρι μου είχε δώσει ένα link με μια σελίδα που υπολογίζεις τι θα κάνεις με αλλαγή διαστάσεων. Δυστυχώς το link το έχω βάλει στα favorites της δουλειάς και τώρα είναι δύσκολο να ψάξω να βρώ το post με αυτό. Για όποιον ενδιαφέρεται, το ψάχνει και αν θέλει το ποστάρει και για τους άλλους (ή το ξαναγράφει ο φίλος που μου το έδωσε)...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios (19 Μάι. 2004 , 18:37)

 

Κάπου πιο πάνω κάποιο καλό παλληκάρι μου είχε δώσει ένα link με μια σελίδα που υπολογίζεις τι θα κάνεις με αλλαγή διαστάσεων. Δυστυχώς το link το έχω βάλει στα favorites της δουλειάς και τώρα είναι δύσκολο να ψάξω να βρώ το post με αυτό. Για όποιον ενδιαφέρεται, το ψάχνει και αν θέλει το ποστάρει και για τους άλλους (ή το ξαναγράφει ο φίλος που μου το έδωσε)...

 

 

 

http://www.gtc.gr/Tech/tyre-calc.htm

 

;) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros (19 Μάι. 2004 , 20:35)

 

aimilios telika allakses lastixa????

 

Όχι, θα βγάλω και το καλοκαίρι μάλλον με αυτά και το φθινόπωρο θα τα αλλάξω. Ακόμα δεν ξέρω τι θα κάνω, αν θα αλλάξω δηλαδή από τα 185/65/15 σε 195/55/16... :o

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (20 Μάι. 2004 , 00:28)

 

http://www.gtc.gr/Tech/tyre-calc.htm

 

;) :)

 

Thanks! :up:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kalispera thelo na allakso ta palia Goodyear pou foraei to LEON 1.4 pou exo kai skeptomai ta Michelin Energy. Enas lastixas filos mou eipe oti poly kala lastixa. Exoun kala kratimata kai franarisma i apla ftiaxtikan gia na antexoun poly? kserete an sklirainoun grigora?
Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

kita tha ta kitas ola analoga............. pisteuo gia to autokinito sou einai mia xara............ kai me megali diarkia zois exoun kai prosferoun anesi kai kratima............. den exo akousi genikos ta michelin na sklirenoun me ton kero......
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος smyrosnik (11 Ιούν. 2004 , 01:50)

 

Kalispera thelo na allakso ta palia Goodyear pou foraei to LEON 1.4 pou exo kai skeptomai ta Michelin Energy. Enas lastixas filos mou eipe oti poly kala lastixa. Exoun kala kratimata kai franarisma i apla ftiaxtikan gia na antexoun poly? kserete an sklirainoun grigora?

 

 

Προσωπικη συμβουλη...Μην βαλεις τα Energy...Ναι μεν οικονομικα,ναι μεν value for money,αλλα αν θες το κατι παραπανω σε καποια στροφη,τοτε πολυ απλα τα λαστιχα δεν θα ειναι εκει προθυμα για να σε βοηθησουν..Απο ελκτικη προσφυση ειναι ψιλοχαλια αν μιλαμε για καποιου ειδους σπορτ οδηγηση...Αν θελεις κατι σε Michelin,σου προτεινω το Exalto που ειχα βαλει και στο παλιο μου αυτοκινητο,το Punto με τα μολις 60 αλογα,αλλα το τι βελτιωση ειδα σε στροφες,και σε φρεναρισμα,ειναι κατι που μονο αν το δεις μπορεις να καταλαβεις...

Ειτε το Exalto,ειτε το Exalto II που μολις βγηκε,ξεφευγει ομως λιγο σε τιμιη και πλησιαζει το Sport...Επισης το νεο exalto δεν κανει τη φασαρια που εκανε το προηγουμενο κατα την κυλιση...

 

Τωρα αν δεν σε ενδιαφερει καθολου η λιγο πιο sport οδηγηση,βαλε το energy και εισαι ωραιος,αλλα το φρεναρισμα σου δεν θα ειναι τοσο καλο οσο με το αλλο,κι αυτο δεν εχει να κανιε με σπορτ οδηγηση αλλα με ΑΣΦΑΛΕΙΑ...

 

Αυτα απο εμενα,ελπιζω να σε βοηθησα καπως... :) ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...