Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Τι λάστιχα φοράτε;


jog
 Κοινοποίηση

Τι λάστιχα έχετε?  

1.245 members have voted

  1. 1. Τι λάστιχα έχετε?

    • Pirelli
      120
    • Michelin
      418
    • Bridgestone
      243
    • Continental
      161
    • Toyo
      57
    • άλλο
      246


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι σε 185/65/R15 για Almera 1.5 90HP έχετε να προτείνετε; Αλήθεια, μπορεί να μου πεί κάποιος πως «μεταφράζονται» οι δείκτες ταχύτητας;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Α, και κάτι άλλο, αν δει κανείς κάποιο συκγριτικό λάστιχως στα περιοδικά αυτοκινήτων που είναι τώρα στα περίπτερα, θα το εκτιμούσα πολύ αν με ειδοποιούσε... ;)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios ( 5 Απρ. 2004 , 00:11)

Αλήθεια, μπορεί να μου πεί κάποιος πως «μεταφράζονται» οι δείκτες ταχύτητας;

http://www.tyres-online.co.uk/techinfo/speed.asp

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios ( 5 Απρ. 2004 , 00:15)

Α, και κάτι άλλο, αν δει κανείς κάποιο συκγριτικό λάστιχως στα περιοδικά αυτοκινήτων που είναι τώρα στα περίπτερα, θα το εκτιμούσα πολύ αν με ειδοποιούσε... ;)

Για περιοδικό δεν ξέρω (στο site του Autotriti που είχα κοιτάξει δεν είχε σε όλο το αρχείο κανένα συγκριτικό νομίζω) αλλά όπως έχω πει και παραπάνω στο προαναφερθέν αγγλικό site μπορείς να δεις αποτελέσματα tests ευρωπαϊκών περιοδικών. Συγκεκριμένα εδώ. Δυστυχώς παραείναι συνοπτικά αλλά καλύτερα απ'το τίποτα...

 

Όπως επίσης ανέφερα παραπάνω το site της ADAC (γερμανική ΕΛΠΑ) έχει εδώ πολύ πρόσφατα και αρκετά καλά συγκριτικά. Το πιο χρήσιμο εκεί είναι ο συγκεντρωτικός πίνακας των αποτελεσμάτων (κλικάρετε εκεί που έχει το i Alle Testergebnisse im Uberblick)

Link to comment
Share on other sites

michelin pilot exalto 185/60 R14 se toyota yaris 1.0 (apisteyti diafora sta kratimata se sxesi me ta bridgestone apo ergostasio pou itan 175...)

michelin pilot primacy 205/55 R16 se passat 1.8T (ta opoia einai gia allagi... mallon nea pilot sport...)

 

:)

Toyota Yaris power....

http://www.yarisclub.gr

Link to comment
Share on other sites

ta exalto sou sto YARIS kathos kai i diastasi tous einai akros iperboliki kai apla tixeni to michelin na einai malako kai na sou prosferi ena sxetiko zestama kai se sindiasmo me to megalitero pato blepis diafora.......
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohnis ( 6 Απρ. 2004 , 01:56)

 

michelin pilot exalto 185/60 R14 se toyota yaris 1.0 (apisteyti diafora sta kratimata se sxesi me ta bridgestone apo ergostasio pou itan 175...)

michelin pilot primacy 205/55 R16 se passat 1.8T (ta opoia einai gia allagi... mallon nea pilot sport...)

 

:)

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros ( 6 Απρ. 2004 , 08:45)

 

ta exalto sou sto YARIS kathos kai i diastasi tous einai akros iperboliki kai apla tixeni to michelin na einai malako kai na sou prosferi ena sxetiko zestama kai se sindiasmo me to megalitero pato blepis diafora.......

 

 

Φιλε μου αληθεια δεν μου εχεις πει...Εχεις οδηγησει ολα τα αυτοκινητα με ολα τα λαστιχα...? :confused: :wacko: :blink:

 

Τα λάστιχα που εχει φορεσει ο φιλος,εχουν αψογο κρατημα και στο λεω οχι επειδη το νομιζω,αλλα επειδη το εχω οδηγησει...

Αυτο το τελευταιο ειναι κατι πολυ σημαντικο το οποιο δεν θα πρεπει να περναμε ετσι στο ντουκου.... ;)

Οσο για το αν ειναι υπερβολικο,τοτε απλα θα σου πω οτι το συγκεκριμενο Yaris(1.0 L) εχει βαρεσει 198 στο κοντερ...

Απο κει και περα...Αν νομιζεις οτι κοβει το αμαξι με αυτα τα λάστιχα,τοτε καποιος κανει λάθος,και μάλλον δεν ειμαι εγω αυτος... :rolleyes:

 

 

Στο δικο μου το Fiat Punto 1.2 φοραω 175/65/R14 και το αμαξι ειναι αψογο...Τι να πουν τα Firestone που ειχε πριν...Και μαλιστα 165... :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohnis ( 6 Απρ. 2004 , 01:56)

 

michelin pilot primacy 205/55 R16 se passat 1.8T (ta opoia einai gia allagi... mallon nea pilot sport...)

 

:)

 

 

Με το καλο η αλλαγη και περιμενουμε εντυπώσεις... :D

Να πατάει καλά κατω το Passat... ;) :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi ( 6 Απρ. 2004 , 11:58)

 

Φιλε μου αληθεια δεν μου εχεις πει...Εχεις οδηγησει ολα τα αυτοκινητα με ολα τα λαστιχα...? :confused: :wacko: :blink:

 

Τα λάστιχα που εχει φορεσει ο φιλος,εχουν αψογο κρατημα και στο λεω οχι επειδη το νομιζω,αλλα επειδη το εχω οδηγησει...

Αυτο το τελευταιο ειναι κατι πολυ σημαντικο το οποιο δεν θα πρεπει να περναμε ετσι στο ντουκου.... ;)

Οσο για το αν ειναι υπερβολικο,τοτε απλα θα σου πω οτι το συγκεκριμενο Yaris(1.0 L) εχει βαρεσει 198 στο κοντερ...

Απο κει και περα...Αν νομιζεις οτι κοβει το αμαξι με αυτα τα λάστιχα,τοτε καποιος κανει λάθος,και μάλλον δεν ειμαι εγω αυτος... :rolleyes:

 

 

Στο δικο μου το Fiat Punto 1.2 φοραω 175/65/R14 και το αμαξι ειναι αψογο...Τι να πουν τα Firestone που ειχε πριν...Και μαλιστα 165... :p

 

mpori na min exo odigisi oti kiklofori alla kata ena megalo pososto nai...... kai me pikila lastixa!!!! apo ekei kai meta kanis den eipe oti to exalto den einai kalo lastixo , isa isa einai korifeo apla den kani gia YARIS 1.000 kai oti mou les oti patises 198 konterisia den mou leei tipote!!!! san praksi tha tin xaraktiriza malista psilomalakia me to sigkekrimeno amaksi, telospanton den einai ekei to thema mas!!! kai sin tis allis kanis den eipe oti tha kopsi to amaksi apla pote den tha ta feris se mia alfa thermokrasia kai pote den tha ta kataferi na ekmetaleuti ola osa mpori na sou dosi to sigkekrimeno lastixo!!! kai me enan mikrotero se isagogika lastixo (energy gia paradigma) to autokinito tha pigene to idio kala tha elega gia na min po kai kalitera!!! telospanton kante oti thelete...........

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω πως με ένα χειρότερο λάστιχο (energy) ένα αυτοκίνητο το οποίο οκ δεν δίνει και ΤΙΣ επιδόσεις, θα πήγαινε καλύτερα από ότι με ένα καλύτερο λάστιχο (exalto)

Ίσως να μην αξίζει τα λεφτά το exalto σε μικρά αυτοκίνητα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το ότι είναι λάθος ή το ότι είναι χειρότερο.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros ( 6 Απρ. 2004 , 14:22)

mpori na min exo odigisi oti kiklofori alla kata ena megalo pososto nai...... kai me pikila lastixa!!!!

 

Εγω δεν σε ρωτησα αν εχεις οδηγησει αλλα λαστιχα αλλα τον συγκεκριμενο συνδυασμο για τον οποιο ομιλουμε...

Δεν μιλαμε για το αν η Ferrari φοραει καλα λάστιχα αλλα για το αν ταιριαζει το συγκεκριμενο λάστιχο σε ενα συγκεκριμενο αυτοκινητο...

Nothing more,nothing less... :!:

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros ( 6 Απρ. 2004 , 14:22)

apo ekei kai meta kanis den eipe oti to exalto den einai kalo lastixo , isa isa einai korifeo apla den kani gia YARIS 1.000

 

Says who...?

Ειδες καμια απαγόρευση στην Michelin που να λεει οτι δεν κανει...?

Ισα ισα,αν πας σε καλα μαγαζια και το ψαξεις θα δεις οτι το προτεινουν πολλοι αν θες καλα κρατηματα και καλο φρεναρισμα...

Επειδη οι εταιρειες τσιγκουνευονται τα χρηματα και δεν βάζουν καλά ελαστικα δεν σημαινει οτι κι εμεις πρεπει να κανουμε το ιδιο... :confused:

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros ( 6 Απρ. 2004 , 14:22)

kai oti mou les oti patises 198 konterisia den mou leei tipote!!!! san praksi tha tin xaraktiriza malista psilomalakia me to sigkekrimeno amaksi, telospanton den einai ekei to thema mas!!!

 

Δεν είπα οτι τα πατησα εγω και συμφωνω οτι δεν ειναι ασφαλες...Απλα στο ειπα ως γεγονος...Για να δεις οτι δεν κοβει το αμαξι...

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros ( 6 Απρ. 2004 , 14:22)

kai sin tis allis kanis den eipe oti tha kopsi to amaksi apla pote den tha ta feris se mia alfa thermokrasia kai pote den tha ta kataferi na ekmetaleuti ola osa mpori na sou dosi to sigkekrimeno lastixo!!!

 

Και ποιος το λεει αυτο...?

Τι λες φιλε μου...Το λάστιχο ερχεται σε πολυ καλη θερμοκρασια και μαλιστα σχετικα γρηγορα...Μηπως εχεις μπερδευτει και νομιζεις οτι λεμε για το Pilot Sport...?

Για το Exalto λεμε,και δεν αργει να ζεσταθει ουτε σε μενα...

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros ( 6 Απρ. 2004 , 14:22)

kai me enan mikrotero se isagogika lastixo (energy gia paradigma) to autokinito tha pigene to idio kala tha elega gia na min po kai kalitera!!!

Αμ ελα που το εχω οδηγησει και με αλλο λάστιζο και ειναι μερα-νυχτα...

Πώς να το κανουμε δλδ...Ο,τι πληρωνεις παίρνεις...

Και σε θεμτα οπως τα ελαστικα,την μονη επαφη του αυτοκινητου μας δλδ με το δρομο δεν ειναι να τσιγκουνευομαστε χρηματα...Ετσι δεν ειναι...?

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros ( 6 Απρ. 2004 , 14:22)

telospanton kante oti thelete...........

 

Ετσι ακριβως...Προτιμαμε τα Pilot...Μπορει να κοστιζουν...Αλλα αξιζουν... :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Pirelli P6 άψογα μέχρι στιγμής

 

Υ.Γ.: Το ξέρετε ότι υπάρχει μάρκα ελαστικών Carrefour;;;;

 

Αν είναι δυνατον...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/gspyrou/20910/245274/0/a4.jpg Audi A4 Power. Vorsprung durch Technik.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cartsiu ( 6 Απρ. 2004 , 22:39)

 

Υ.Γ.: Το ξέρετε ότι υπάρχει μάρκα ελαστικών Carrefour;;;;

 

Αν είναι δυνατον...

 

 

Φοβερα κρατηματα...LoooooooooooooooooL....Πάω να προμηθευτω.... :p :!: :whistle:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros ( 6 Απρ. 2004 , 23:31)

 

tifosi kolimenos me ti mpala tha minis aderfe ............. an den thes na katalabis kapia pragmata mine me auta pou sou lene ta akros eksidikeumena lastixadika kai tous super mixanikous.....

 

 

Εντάξει λοιπόν ήρθε η ώρα όλοι να παραδεχτούμε όλοι κάτι.

 

Michelin Pilot sucks...

 

Κοίταξε, αν έχεις κάποιο επιχείρημα να παραθέσεις τότε καλώς να το κάνεις. Αλλιώς με το προβαίνεις σε ειρωνίες του στυλ "σούπερ μηχανικός" δεν κερδίζεις τίποτα απολύτως ούτε καν τις εντυπώσεις... :!: :worry: :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

ma den eipe kanis oti ta michelin ta pilot einai axrista lastixa............ auto mporis na to katalabis???

na sto po allios : to exalto to lastixo einai to katalilo lastixo gia to rallye , ena apo ta autokinita pou mporoun na ekmetaleutoun pliros tis epidosis tou sigkekrimenou lastixou!!! kai erxese tora kai mou les oti ta idia lastixa apodidoun to idio kala kai sto yaris.............. einai efixto auto?? na sto kai allios : einai san na mou les oti iparxi enas anthropos o opios exi lepto soma , sxetika adinama xeria kai skeletos alla exi poli dinata podia!!!! kai i erotisi einai : mpori to soma na ekmetaleuti ta dinata podia tou???

 

kai kati allo den pao se kamia periptosi na kerdiso tis entiposis, einai to teleuteo pou me niazi.......

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θεωρείς τα exalto υπερβολικά για ένα χιλιάρι, αλλά σου λέω ότι δεν είναι... Τουλάχιστον όχι με την οδήγησή μου... έχω κάνει 20000χλμ με αυτά τα λάστιχα και με το ζόρι μου βγάζουν άλλα 5000χλμ... οπότε μη λες ότι δεν τα έχω φτάσει στα όρια! Υπήρξε και φορά μετά από ταξίδι Καβάλα-Θεσσαλονίκη που τα λάστιχα κάπνιζαν από τη θερμοκρασία που ανέβασαν... το θέμα δεν είναι μόνο σε ποιο αυτοκίνητο το φοράς το λάστιχο, αλλά και ποιος οδηγάει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο... και δεν πιστεύω ότι ένας με rallye μπορεί να φτάσει τα λάστιχα σε πιο ακραίες συνθήκες... και μόνο που έφερες ως παράδειγμα το rallye, κατάλαβα τη σχέση σου με το αυτοκίνητο....

Toyota Yaris power....

http://www.yarisclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohnis ( 7 Απρ. 2004 , 02:28)

 

Μπορεί να θεωρείς τα exalto υπερβολικά για ένα χιλιάρι, αλλά σου λέω ότι δεν είναι... Τουλάχιστον όχι με την οδήγησή μου... έχω κάνει 20000χλμ με αυτά τα λάστιχα και με το ζόρι μου βγάζουν άλλα 5000χλμ... οπότε μη λες ότι δεν τα έχω φτάσει στα όρια! Υπήρξε και φορά μετά από ταξίδι Καβάλα-Θεσσαλονίκη που τα λάστιχα κάπνιζαν από τη θερμοκρασία που ανέβασαν... το θέμα δεν είναι μόνο σε ποιο αυτοκίνητο το φοράς το λάστιχο, αλλά και ποιος οδηγάει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο... και δεν πιστεύω ότι ένας με rallye μπορεί να φτάσει τα λάστιχα σε πιο ακραίες συνθήκες... και μόνο που έφερες ως παράδειγμα το rallye, κατάλαβα τη σχέση σου με το αυτοκίνητο....

 

 

Συμφωνω οτι ολα εχουν να κανουν με την οδηγηση ου καθενος...

Εχω δει τυπους να πηγαινουν με το Yaris μονο στο σουπερμαρκετ,και αλλους να το εχουν κανει cart στις στροφες εντελως στα ορια...

Γιατι κακα τα ψεματα οταν το αμαξι αυτο ετρεχε στο ενιαιο με ελαχιστες αλλαγες,ευκολα καταλαβαινει κανεις οτι απο μανα του εχει καλες επιδοσεις...

 

Αρα βλεπεις οτι τα ορια του αυτοκινητου πολυ ευκολα αυξανονται με ενα καλο λαστιχο...Γιατι λοιπον να μην το προτιμησω...?

Επειδη καιει λιγο παραπανω...?

Αν ειναι να βαλουμε ενα 155 να ησυχασουμε...Αλλα δεν ειναι ετσι...Η ασφαλεια πρεπει να πηγαινει πανω απο τα οικονομικα μας...Οσο ειναι αυτο δυνατον... ;)

 

Και στο δικο μου Fiat Punto...Επρεπε να το ειχες οδηγησει με τα προηγουμενα λάστιχα...Και τωρα με τα Exalto...

Μερα-νυχτα...

 

:) :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros ( 7 Απρ. 2004 , 01:00)

kai i erotisi einai : mpori to soma na ekmetaleuti ta dinata podia tou???

 

Βεβαιως και μπορει...Δεν χρειαζεται να εχεις Ferrari για να εχεις καλα λάστιχα...

Μπορεις ανετα να μπεις σε στροφη με παρα πολλα και με μικρα αυτοκινητα οποτε,γιατι να μην εχεις ενα καλο λάστιχο να σε κραταει...?

Δεν το καταλαβαινω αυτο... :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Ας υπερβαλουμε λιγο για να καταλαβαινουμε τι λεμε...

Γιατι τα λαστιχα που φορανε τα DTM δε βγαινουν σε μικρες διαστασεις???? Μηπως γιατι θα ναι αχρηστα σε ενα μικρο αυτοκινητο?Τι να εκμεταλευτει ενα αμαξι 70-80-90 αλογων απο ενα λαστιχο που φοριεται απο αυτοκινητα 3πλασιας εως και 5πλασιας ιπποδυναμης...?

Τι θελω να πω...Πολυ καλα κανει ο καθενας και φοραει καλα και ακριβα λαστιχα επιδωσεων στο αμαξι του...Αλλα να μη μας λεει πως ειναι και το ιδανικο λαστιχο για το συγκεκριμενο μικρο αυτοκινητο...!!!Ελεος...

 

ΥΓ - Τωρα αν νομιζει ο καθενας πως με ενα 1000αρι αμαξι μπορει να οδηγει σαν τον Schumi και να του ειναι απαραιτητα λαστιχα επιδοσεων.....απλα το αναφερω χωρις να κανω περαιτερω σχολιασμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Zer0cooL24 ( 7 Απρ. 2004 , 14:43)

 

Ας υπερβαλουμε λιγο για να καταλαβαινουμε τι λεμε...

Γιατι τα λαστιχα που φορανε τα DTM δε βγαινουν σε μικρες διαστασεις???? Μηπως γιατι θα ναι αχρηστα σε ενα μικρο αυτοκινητο?Τι να εκμεταλευτει ενα αμαξι 70-80-90 αλογων απο ενα λαστιχο που φοριεται απο αυτοκινητα 3πλασιας εως και 5πλασιας ιπποδυναμης...?

Τι θελω να πω...Πολυ καλα κανει ο καθενας και φοραει καλα και ακριβα λαστιχα επιδωσεων στο αμαξι του...Αλλα να μη μας λεει πως ειναι και το ιδανικο λαστιχο για το συγκεκριμενο μικρο αυτοκινητο...!!!Ελεος...

 

 

 

καλά δεν είναι μόνο αυτός ο λόγος. Οι εταιρίες ξέρουν ότι λίγοι θα ενδιαφερθούν να αγοράσουν κορυφαία λάστιχα σε μικρές διαστάσεις και για να αποφασίσουν για την παραγωγή πρέπει να είναι πεποισμένοι ότι με όσους αγοράσουν θα βγάλουν τα έξοδα και κάποιο κέρδος.

Από την άλλη αν βγαίνει ενα καλό λάστιχο στη διάσταση για ένα αυτοκίνητο που δεν το χρειάζεσαι απαραίτητα αλλά θες να το βάλεις δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το κακό.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχω ποστάρει εδώ ας πώ πως το τουτού του Μπαμπά(προς το παρόν;) )έχει Michelin

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic ( 8 Απρ. 2004 , 01:13)

 

Από την άλλη αν βγαίνει ενα καλό λάστιχο στη διάσταση για ένα αυτοκίνητο που δεν το χρειάζεσαι απαραίτητα αλλά θες να το βάλεις δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το κακό.

 

 

Μακαρι να μπορουσε να μας το πει καποιος αντι να γινονται τοσα ποστ χωρις να υπάρχει μια ουσιαστικη απάντηση σε αυτο που ειπα και αυτο που λες εσυ...

:rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi ( 7 Απρ. 2004 , 23:49)

 

Μακαρι να μπορουσε να μας το πει καποιος αντι να γινονται τοσα ποστ χωρις να υπάρχει μια ουσιαστικη απάντηση σε αυτο που ειπα και αυτο που λες εσυ...

:rolleyes:

 

Ο καθένας έχι το δικαίωμα να κάνει την επιλογή που θέλει είται σωστή είται όχι....

 

Υπάρχουν διάφορει τομείς για να επιλέξεις ένα λάστιχο...θές να είναι μαλακό για να απόροφά,θες να έχει χαμηλώ δείκτη ταχύτητας γιατί δεν τρέχεις,θέλεις υψιλό δείκτη γιατί τρέχεις....κλπ κλπ...

 

Ο καθένας διαλέγει ένα λάστιχο με βάσει αυτό που ζητάει....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...