Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Τι λάστιχα φοράτε;


jog
 Κοινοποίηση

Τι λάστιχα έχετε?  

1.245 members have voted

  1. 1. Τι λάστιχα έχετε?

    • Pirelli
      120
    • Michelin
      418
    • Bridgestone
      243
    • Continental
      161
    • Toyo
      57
    • άλλο
      246


Recommended Posts

Όπως τα λέει η FIAT τα έχω, 2,4 μπροστά και 2,1 πίσω. Αν τα βάλω 2,4 και πίσω δεν θα είναι πολύ δύσκολο για τα πίσω να ζεσταθούν;;Θα το δοκιμάσω πάντως. ;)

Με την επιστημονικη μετρηση που εκανα (ακουμπημα με το χερι :D )ειδα οτι ζεσταινονται πιο ευκολα οταν εχουν περισσοτερη πιεση.Σαν να ειχαν ιδια θερμοκρασια τα μπροστα και τα πισω .Μεχρι να τα αλλαξω παντως θα τα εχω σε αυτη την πιεση .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα YOKOHAMA S306 175/70 R13 σε αυτοκίνητο Mazda F 990 κιλών.Είμαι ικανοποιημένος.Άλλα λάστιχα του εμπορίου στην συγκεκριμενη διάσταση δεν θα είχαν τόσο καλή απόδοση.Λιώνουν βέβαια κάπως γοργότερα... :D
Link to comment
Share on other sites

Στην 147 φοραω τα Dunlop sport SP 2000 σε διαστασεις 205/55/R16!!!

Ποια ειναι η γνωμη σας για αυτα?? Μεχρι στιγμης κανενα προβλημα και σε στεγνο και σε βρεγμενο...

 

kala xesta.......tha pame pista , tha ta fame kai tha balis kati tis prokopis .,.......

min trelenese

Link to comment
Share on other sites

Έχω Corolla (195/60/15) και θέλω να αλλάξω λάστιχα. Μέχρι τώρα σκέφτομαι τα Bridgestone Turanza ER300 και Goodyear Excellence. Γνωρίζει κανείς τίποτα για τα λάστιχα αυτά; Εάν ξέρει κάποιος τιμές ας τις πει.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Leon 1.8Τ 4X4 με 225/40/18 και Bridgestone Potenza SO2 θέλει αλλαγή

 

ελαστικών.

 

Τουλάχιστον τα πίσω τα οποία πάνε σιγά σιγά να γίνουν σλικ...

 

Έχει 16.500χλμ, όλα σε στριφτερές διαδρομές.

 

Χρειάζομαι λάστιχα για γερό κράτημα.

 

Τι προτέινετε;

http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες άλλαξα τα ελαστικά μου (Bridgestone B330), καθώς είχαν αρχίσει να παραδίδουν το πνεύμα τους. Η επιλογή μου ήταν -τι άλλο?- τα Bridgestone B330 EVO. Εξάλλου το ρητό λέει "ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει". Οι εντυπώσεις μου από το νέο σετ ελαστικών είναι απόλυτα θετικές, καθώς είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω το αυτοκίνητο τόσο σε στεγνό δρόμο όσο και σε βρεγμένο. Να σημειώσω εδώ πως η διάσταση του ελαστικού είναι 165/70-R13. Τίποτε το "φαντεζί", όπως βλέπετε, αλλά σίγουρα πιστεύω ότι το συγκεκριμένο λάστιχο είναι ίσως το καλύτερο για μικρά αυτοκίνητα, τα οποία ταλαιπωρούνται στους δρόμους των πόλεων, αλλά ταυτόχρονα χρησιμοποιούνται και για κάλυψη μεγάλων αποστάσεων, συχνά σε δρόμους με στροφές.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Leon 1.8Τ 4X4 με 225/45/18 και Bridgestone Potenza SO2 θέλει αλλαγή ελαστικών.

 

οι νορμάλ-συνηθισμένες διαστάσεις είναι

1) 225/45/17

2)225/40/18

 

είσαι σίγουρος για το 45/18 ??? ρίξε μια ματιά να το ξανατσεκάρεις και πες μας...πάντως ότι και να είναι , γι΄αυτήν την διάσταση το λάστιχο είναι ένα...:

Pirelli P Zero Rosso :)

Link to comment
Share on other sites

Leon 1.8Τ 4X4 με 225/45/18 και Bridgestone Potenza SO2 θέλει αλλαγή

 

ελαστικών.

 

Τουλάχιστον τα πίσω τα οποία πάνε σιγά σιγά να γίνουν σλικ...

 

Έχει 16.500χλμ, όλα σε στριφτερές διαδρομές.

 

Χρειάζομαι λάστιχα για γερό κράτημα.

 

Τι προτέινετε;

καλώς τον "συνάδελφο" :)

 

225-45-17 φοράμε :) καλά, σε 16.000 πρόλαβες και τα φαγες?

 

εγώ στα 45.000 τα άλλαξα, όταν άρχισαν τα μπαμ! :O :ninja:

 

rosso, όπως λέει και ο Νίκος... αυτός μου τα πρότεινε και ακόμα τον βρίζω :p

κορυφή η τσίχλα όταν ζεσταθεί :)

Link to comment
Share on other sites

οι νορμάλ-συνηθισμένες διαστάσεις είναι

1) 225/45/17

2)225/40/18

 

είσαι σίγουρος για το 45/18 ??? ρίξε μια ματιά να το ξανατσεκάρεις και πες μας...πάντως ότι και να είναι , γι΄αυτήν την διάσταση το λάστιχο είναι ένα...:

Pirelli P Zero Rosso :)

 

Παιδιά συγγνώμη, 225/40/18

http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

καλώς τον "συνάδελφο" :)

 

225-45-17 φοράμε :) καλά, σε 16.000 πρόλαβες και τα φαγες?

 

εγώ στα 45.000 τα άλλαξα, όταν άρχισαν τα μπαμ! :O :ninja:

 

rosso, όπως λέει και ο Νίκος... αυτός μου τα πρότεινε και ακόμα τον βρίζω :p

κορυφή η τσίχλα όταν ζεσταθεί :)

 

Δεν τα έφαγα, καθώς δεν οδηγώ! Τσέκαρε ηλικία!

 

Είναι πολλά χλμ σε στριφτερές διαδρομές και 10.000 έγιναν σε εθνική...Όσο για το λιώσιμο, δεν ξέρω τίποτα εγώ! Έχει κάνει 20 φορές Βάρκιζα-Ανάβυσσο και επιστροφή, οι 10 από τον πατέρα μου . Από 'κει και πέρα το αμάξι το οδηγεί η μάνα μου...10 φορές αυτή η διαδρομή+10.000 εθν.οδό! Και κάτι εδώ γύρω. Και 'γω απορώ πως έλιωσαν τόσο γρήγορα...Ειδικά τα πίσω...Πρέπει να σας ανεβάσω φωτό να τα δείτε! Λες και έκανε burnout έχει λιώσει η γόμα!!

http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

Bridgestone Dueler H/T 235/60/16 σε RAV4.

Δεν κάνουν για χιόνι που έχει μπόλικο το χειμώνα στο χωριό μου αλλά στο δρόμο καλά είναι.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Michelen Pilot plus 205/55/16 mprosta kai 225/55/16 piso se SLK 200 (ro kainourio)...

mexri tora poli euxaristimenos...

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Pirelli PZero Rosso 225/45/17 σε Passat 1.8T.

Παρα πολυ καλα λαστιχα με αψογα κρατηματα μολις ζεσταθουν.

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Εγώ έχω τα Michelin E3A Energy 195/60/15 σε ένα ΤΟΥΟΤΑ COROLLA 1,4 από την μάνα του και πριν 20 ημέρες έκλεισαν την 3ετια με 46.000 χλμ. Ότι καλύτερο έχω δει σε λάστιχο με ΑΡΙΣΤΑ κρατήματα.. Δεν με έχουν προδώσει ΠΟΤΕ και πάλι τα ίδια θα βάλω σε λίγες μέρες..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τα Michelin E3A Energy 195/60/15 σε ένα ΤΟΥΟΤΑ COROLLA 1,4 από την μάνα του και πριν 20 ημέρες έκλεισαν την 3ετια με 46.000 χλμ. Ότι καλύτερο έχω δει σε λάστιχο με ΑΡΙΣΤΑ κρατήματα.. Δεν με έχουν προδώσει ΠΟΤΕ και πάλι τα ίδια θα βάλω σε λίγες μέρες..
Εγώ πάλι έβαλα Bridgestone Turanza ER300. Μέχρι τώρα όλα καλά. Ρίξτα μια ματιά.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έβαλα Bridgestone Turanza ER300. Μέχρι τώρα όλα καλά. Ρίξτα μια ματιά.

 

τα έβαλα την περασμένη εβδομάδα στο BMW και στο ταξίδι για Αλεξ/πολη ήταν σούπερ...όπως σχεδόν όλα τα bridgestone που έχω βάλει μέχρι τώρα...:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τα Michelin E3A Energy 195/60/15 σε ένα ΤΟΥΟΤΑ COROLLA 1,4 από την μάνα του και πριν 20 ημέρες έκλεισαν την 3ετια με 46.000 χλμ. Ότι καλύτερο έχω δει σε λάστιχο με ΑΡΙΣΤΑ κρατήματα.. Δεν με έχουν προδώσει ΠΟΤΕ και πάλι τα ίδια θα βάλω σε λίγες μέρες..

 

Τα ιδια ακριβως δε θα ναι,αλλα τα "νεα" (πριν 1 χρονο νομιζω βγηκαν) Energy τα οποια ειναι πολυ καλυτερα (και γενικως πολυ καλα)

 

τα έβαλα την περασμένη εβδομάδα στο BMW και στο ταξίδι για Αλεξ/πολη ήταν σούπερ...όπως σχεδόν όλα τα bridgestone που έχω βάλει μέχρι τώρα...:)

 

Καινουριο λαστιχο και να μη δινει εντυπωση σουπερ θα ταν απαραδεκτο!Το λαστιχο αν ειναι καλο φαινεται οταν αρχισει να παλιωνει/φαγωνεται κατα τη γνωμη μου....η συμπεριφορα στη γηρανση και φθορα δηλαδη.Οτι και να βαλεις το πρωτο μηνα θα κολαει σα βεντουζα εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

yokohama avs sport σε διασταση 225/40/18,εκπληκτικα σε βρεγμενο και στεγνο,πολυ σκληρα με αποτελεσμα να νιωθεις κραδασμους,πηδηματακια σε στροφες με μετρια ασφαλτο αλλα δεν σε προδιδουν με τιποτα,θορυβωδη.

Στην ιδια διασταση εχω δοκιμασει michelin ps2,brid re040 τα οποια ηταν απλα καλα αλλα αρκετα πισω απο τα yoko

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...