Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Τι λάστιχα φοράτε;


jog
 Κοινοποίηση

Τι λάστιχα έχετε?  

1.245 members have voted

  1. 1. Τι λάστιχα έχετε?

    • Pirelli
      120
    • Michelin
      418
    • Bridgestone
      243
    • Continental
      161
    • Toyo
      57
    • άλλο
      246


Recommended Posts

Popolare κράτα και μια πισινή. :rolleyes: Πριν τα Χριστούγεννα τουλάχιστον είχαν μια προσφορά για τις κλασικές ζάντες αλουμινίου που φοράνε τα ibiza-cordoba πακέτο με λάστιχα. Γύρω στα 500Ε αν θυμάμαι καλά. Πρόκειται για τα μαμά ζαντολάστιχα που αφαιρούσαν από τις εκδόσεις top gun made in Greece, στα οποία προφανώς βάζανε άλλες. Κάνε ένα κόπο να δεις μήπως περίσσεψε κανά σετάκι. ;)
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω αφού σκοπός τους είναι να τα ξεφορτωθούν, και σκέτο λάστιχο θα φύγει ακόμα πιο δύσκολα.

Βέβαια πέρασε και καιρός από τότε οπότε καλό είναι να κοιτάξεις και αν υπάρχει ακόμα στοκ. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Pirelli P6000 σε Astra G Sport 1.4
οι λαστιχάδες λένε μακριά από αυτά τα λάστιχα, εγώ τα ξέρω να βγαίνουν από το 96 (=παλιά) και όμως τα φοράω εδώ και 1 χρόνο σχεδόν και απλά δεν θέλω τίποτε καλύτερο! Και φρενάρουν καλά και στρίβουν πολύ καλά και πάνε εξίσου καλά στο βρεγμένο και δεν αργουν να αποδόσουν και ιδιαίτερη φθορά δεν έχω παρατηρήσει... :confused:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

file popolare eida sto http://www.ibizaclub.gr/forum alla prepei na omologiso oti psilomperdeytika afoy ego gia zantes katexo mono ta basika kapoy arxisan na skane kati perierga toy typou 17X7 kai tetoia opoy den polikatalaba afoy oi tipoi milane gia ftoiagmena aytokinhta kai megala noumera

 

ego theleo apla logia etsi osta otan miliso me ton lastixa na ksero ti moy leei kai fisika ti na zhthso !!!!

 

dld to aytokinhto foraei 185/60 R14 an den kano lathos . Ti na prosesko poy na doso emfash kai tetoia opoios mporei na boithisei as boithisei

Link to comment
Share on other sites

οι λαστιχάδες λένε μακριά από αυτά τα λάστιχα, εγώ τα ξέρω να βγαίνουν από το 96 (=παλιά) και όμως τα φοράω εδώ και 1 χρόνο σχεδόν και απλά δεν θέλω τίποτε καλύτερο! Και φρενάρουν καλά και στρίβουν πολύ καλά και πάνε εξίσου καλά στο βρεγμένο και δεν αργουν να αποδόσουν και ιδιαίτερη φθορά δεν έχω παρατηρήσει... :confused:

 

Εγώ είμαι ευχαριστημένος απο τα P6000 και δεν τους φέρομαι και με τον καλύτερο τρόπο.

Οταν έρθει η ώρα της αλλαγής θα κοιτάξω ανάμεσα σε Dunlop,Toyo kai Goodyear.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

ΨΙλο ακυρη η κατηγοριοποιηση :)

 

Και όχι μόνο αυτό. Τα RX7-8 1300κ.εκ. 240+hp σε ποιά κατηγορία?

Επίσης, το δικό μου είναι 2.500κ.εκ με 130 άλογα (Jeep Cherokee 96).. αυτό σε ποιά κατηγορία? Πώς θα χωρίσεις 2 1400αρια που το ένα βγάζει 90 άλογα και το άλλο 120? Καλύτερα έτσι όπως είναι τώρα και όποιος ψάχνει βρίσκει

 

.....

 

kala re paides ekana mia protash

mporo na thn diorthos kai fisika na thn yperaspisto

 

loipon nea protash

 

analoga ta megista xiliometra poy kinhte to aytokinhto

xrhsh analoga to edafos pou kinitai on / off h onff

tetoia pragmata h gia xrish gia mesa sthn polh h gia taksidia

den leo na milame me kathgories alla na vgaloyme ena porsima gia to ti apofasisame mexri tora

Link to comment
Share on other sites

οι λαστιχάδες λένε μακριά από αυτά τα λάστιχα, εγώ τα ξέρω να βγαίνουν από το 96 (=παλιά) και όμως τα φοράω εδώ και 1 χρόνο σχεδόν και απλά δεν θέλω τίποτε καλύτερο! Και φρενάρουν καλά και στρίβουν πολύ καλά και πάνε εξίσου καλά στο βρεγμένο και δεν αργουν να αποδόσουν και ιδιαίτερη φθορά δεν έχω παρατηρήσει... :confused:

και τι μαρκα αυτοκινητο εισαι δεν μας ειπες ! :cool: :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γνώμη έχετε για τα yokohama avs sport. Ξέρει κανείς πληροφορίες πόσο κοστίζουν αν αξίζουν κτλ; Έχω golf IV 1.4 16V, τα οποίο έχει τα μαμίσια ακόμη ελαστικά dunlop 205/55/16 W που είμαι αρκετά ευχαριστημένος (70.000 χλμ :blink: έχουν βγάλει) :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γνώμη έχετε για τα yokohama avs sport. Ξέρει κανείς πληροφορίες πόσο κοστίζουν αν αξίζουν κτλ; Έχω golf IV 1.4 16V, τα οποίο έχει τα μαμίσια ακόμη ελαστικά dunlop 205/55/16 W που είμαι αρκετά ευχαριστημένος (70.000 χλμ :blink: έχουν βγάλει) :)

 

sto link pou edoses, dipla apo to lastixo exi mia 360 modena.........ama niothis oti exeis kai esi ferrari balta..........

Link to comment
Share on other sites

astra.....
τα pirelli ειναι στη bmw ;) σιγά που δε θα σπινάρανε στο αστρα :lol:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Corsa C Sport το οποίο φοράει Continental PemiumContact 185-55-R15 και επειδη ηρθε ο καιρος να τα αλλαξω θα ηθελα την αποψη σας. Σκεφτομαι για 195-50-R15 σε Continental ή Bridgestone ή Dunlop. Εσεις τι προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

sto link pou edoses, dipla apo to lastixo exi mia 360 modena.........ama niothis oti exeis kai esi ferrari balta..........
Δεν έχω ούτε νομίζω ότι έχω 360, είδες πολύ καλά τι έχω. Από την άλλη δεν νομίζω να υπάρχει 360 με ελαστικά 205/55/16, έτσι για να ξέρουμε τι λέμε. Δεν ζήτησα σχολιασμό, μια τεκμηριωμένη άποψη απλώς...
Link to comment
Share on other sites

den to piases...........(krima)

tespa auto pou thelo na sou po einai oti to sigkekrimeno lastixo den prokite POTE na apodosi sto amaksi sou ...... den prokite na to zestanis sxedon pote , kai AMA kataferis na to kanis tote tha kriosis sxedon amesos pali............

min dosis TOSA xrimata gia lastixa pou den prokite na dis xairi........des kati se michelin primacy / energy kai genikos as to poume xalara lastixa.....

 

sorry gia to isos skliro ifos alla einai i pragmatikotita kai tipote parapano......

Link to comment
Share on other sites

den to piases...........(krima)

tespa auto pou thelo na sou po einai oti to sigkekrimeno lastixo den prokite POTE na apodosi sto amaksi sou ...... den prokite na to zestanis sxedon pote , kai AMA kataferis na to kanis tote tha kriosis sxedon amesos pali............

min dosis TOSA xrimata gia lastixa pou den prokite na dis xairi........des kati se michelin primacy / energy kai genikos as to poume xalara lastixa.....

 

sorry gia to isos skliro ifos alla einai i pragmatikotita kai tipote parapano......

Αυτό που ψάχνω είναι κάτι αντίστοιχο με τα dunlop SP (δεν θυμάμαι μοντέλο) 205/55/16 W. Μαλακά δεν βάζω σε καμιά περίπτωση, ειδικά για τους δικούς μας δρόμους...
Link to comment
Share on other sites

...Έχω golf IV 1.4 16V, τα οποίο έχει τα μαμίσια ακόμη ελαστικά dunlop 205/55/16 W που είμαι αρκετά ευχαριστημένος (70.000 χλμ :blink: έχουν βγάλει) :)

 

Είσαι σίγουρος πως το αυτοκίνητό σου είχε ελαστικά με δείκτη W από τη μάνα του;;;μου φαίνεται αδιανόητο σε αυτοκίνητο 1400cc να έχουν τόσο υψηλό δείκτη ταχύτητας!!!:shock: Γι΄αυτό άλλωστε και ο popolaros σε απέτρεψε, γιατί τα Yokohama που λες ξεκινούν απο δείκτη W, που σημαίνει απλά ότι δεν θα ζεσταίνονται !!;)

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

giati re john kai V dikti na eixe ipirxe periptosi na ta zestani pote????

to amaksi auto eprepe kanonika na eixe 14ara zanta gia na iparxi eso kai kapia diafora......

 

Τα είπες όλα !;)

Εδώ με δυσκολία θα ζεσταίνονται τα V ( αν ζεσταίνονται) , υπάρχει περίπτωση για τα W;;;

 

Τέλος, φίλε Gka, η λογική σου πως βάζεις δείκτη W για να έχεις πιο σκληρά λάστιχα είναι εντελώς λάθος. Μπορείς να βρεις ελαστικά με δείκτη V η και H που να αντέχουν μια χαρά στους ελληνικούς δρόμους.

 

Πάντα φιλικά και με διάθεση να βοηθήσω ! :cool:

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως το αυτοκίνητό σου είχε ελαστικά με δείκτη W από τη μάνα του;;;μου φαίνεται αδιανόητο σε αυτοκίνητο 1400cc να έχουν τόσο υψηλό δείκτη ταχύτητας!!!:shock: Γι΄αυτό άλλωστε και ο popolaros σε απέτρεψε, γιατί τα Yokohama που λες ξεκινούν απο δείκτη W, που σημαίνει απλά ότι δεν θα ζεσταίνονται !!;)
Εργοστασιακά είναι ρε παιδιά. VW Golf 25years επετειακή έκδοση με τα ζανταλάστιχα του gti. Ζεσταίνονται δεν ζεσταίνονται μια χαρά αποδίδουν (δεν ξεκολάει με τίποτα) άσε από φρενάρισμα. Πάντως όσο και αν σας φαίνεται περίεργο υπάρχουν φορές που έχουν ζεσταθεί, (μετά από κανα 30λεπτο στα 180km/h :p) πλάκα κάνω, και πολύ καλά μάλιστα.
Link to comment
Share on other sites

Τα είπες όλα !;)

Εδώ με δυσκολία θα ζεσταίνονται τα V ( αν ζεσταίνονται) , υπάρχει περίπτωση για τα W;;;

 

Τέλος, φίλε Gka, η λογική σου πως βάζεις δείκτη W για να έχεις πιο σκληρά λάστιχα είναι εντελώς λάθος. Μπορείς να βρεις ελαστικά με δείκτη V η και H που να αντέχουν μια χαρά στους ελληνικούς δρόμους.

 

Πάντα φιλικά και με διάθεση να βοηθήσω ! :cool:

 

 

Δεν τίθεται καν θέμας συζήτησης. Χωρίς να υποτιμάμε το αυτοκίνητο, ένα 1400άρι δεν μπορεί να ζεστάνει ένα λάστιχο W, και για να πω τη γνώμη μου ούτε ένα λάστιχο V. Κι αν ο φίλος πιστεύει ότι λειτουργούν τώρα αρκετά καλά, που να τα δει και στη σωστή θερμοκρασία! Καλό είναι φίλε Gka να βάλεις ένα ελαστικό που θα μπορεί να αποδώσει τα μέγιστα για το αυτοκίνητο σου. Πιστεύω ότι θα δεις άλλο αμάξι. Και να θυμάσαι ότι όλα εδώ μέσα τα λέμε φιλικά για να βοηθήσουμε. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...