Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση ενός άσχετου το root τι είναι και γιατί χιάζετε?

 

http://android-dls.com/wiki/index.php?title=Why_Root.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σε ολους.Διαβασα παρα μα παρα πολλες σελιδες του foroum περι του φανταστικου κινητου κατεμε παντα xperia mini αλλα βλεπω οτι αυτο που θελω μονο με p.m. μπορειτε να μου το πειτε.Ας με σωσει ενας φιλος/η και ας μου δωσει καποια gps programms γιατι δεν μπορω να τα βρω πουθενα και αν ξερει κανα site με rapidshare που να εχει και αλλα καλουδια για το κινητακι μας.Σας ευχαριστω ολουσ μου πηρε παρα πολυ ωρα να διαβασω τα προηγουμενα αλλα εμαθα και πολλα πραγματα.Ευχαριστω εκ των προτερων και περιμενω απαντηση.:)

Το copilot μου κολλαει Θα ηθελα το Ndrive kai to navigon :(

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

θα με ενδιέφερε και εμένα μια πρόταση για gps. το κινητό το έχω μία εβδομαδα και είμαι κατενθουσιασμένος.έχω το pro, αλλά ελάχιστα χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο.όλα γίνονται πολύ εύκολα από την οθόνη αφής (αυτά για όσους φίλους δεν έχουν το qwerty-δεν χάνουν κάτι). έβαλα μία εφαρμογή, το call confirm την οποία συστήνω για να μην κάνετε τηλέφωνα δεξιά και αριστερά κατά λάθος! μου άρεσε ιδιαίτερα το adw launcher.Aκόμη δεν έχωεξοικειωθεί με το astro ούτε με το bluetooth. η μπαταρία με άνεση βγάζει 24 ώρες και κάνω βαριά χρήση! Μάλλον θέλει καλό φόρτισμα (4 ώρες) για τις 4 πρώτες φορτίσεις όπως λέει η sony. A, βρήκα imitation μπαταρία με 10 €. να την δοκιμάσω ή είναι επικίνδυνο?αν έχει κανείς εμπειρία ας μας πει. Τέλος , αν ξέρετε πως μπορώ να επιλέξω ήχο κλήσης για κάθε επαφή ξεχωριστά με βοηθάτε. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας,

 

υπάρχει κάποια καλή εφαρμογή για να φτιάξουμε φακέλους με φωτογραφίες?

Διαχείριση άλμπουμ δηλαδή...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλά στο x10 έχω βάλει την εταιρική σύνδεση τώρα πια και δουλεύει με το internet.vodafone.gr... αλλά νομίζω οτι στις ρυθμίσεις σου λείπει ένα proxy ip...

 

αν τα έχεις δοκιμάσει όλα, τότε προτείνω να τα σβήσεις όλα και να καλέσεις την εξυπηρέτηση να σου στείλουν εκ νεου τις ρυθμίσεις..

ΟΚ το εχω φτιαξει απο χθες. Μετα απο 3 τηλεφωνηματα μου ενεργοποιησαν το webkarta.vodafone.gr και ειμαι οκ τωρα.

 

Οσοι εχουν προβλημα με ρυθμισεις μπορουν να κατεβασουν αυτες για το Aino. Ειναι ακριβως οι ιδιες

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάρω το μίνι την παρασκευή και εχω μια ερώτηση: μπορώ να μπαίνω στο ίντερνετ με τα δωρεάν mb που μου δίνει η wind η θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο;
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάρω το μίνι την παρασκευή και εχω μια ερώτηση: μπορώ να μπαίνω στο ίντερνετ με τα δωρεάν mb που μου δίνει η wind η θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Φυσικα! Γιατι να μην μπορεις? :blink:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σε ολους.Διαβασα παρα μα παρα πολλες σελιδες του foroum περι του φανταστικου κινητου κατεμε παντα xperia mini αλλα βλεπω οτι αυτο που θελω μονο με p.m. μπορειτε να μου το πειτε.Ας με σωσει ενας φιλος/η και ας μου δωσει καποια gps programms γιατι δεν μπορω να τα βρω πουθενα και αν ξερει κανα site με rapidshare που να εχει και αλλα καλουδια για το κινητακι μας.Σας ευχαριστω ολουσ μου πηρε παρα πολυ ωρα να διαβασω τα προηγουμενα αλλα εμαθα και πολλα πραγματα.Ευχαριστω εκ των προτερων και περιμενω απαντηση.:)

Το copilot μου κολλαει Θα ηθελα το Ndrive kai to navigon :(

 

Αν θές περιμενε μερικες μέρες,βρηκα το Ndrive ,και θελω να το περασω στο δικο μου,μολις δω οτι δουλευει καλα,αμα θες στο στέλνω!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..Δεν μπορω να στειλω,ουτε να λαβω τιποτα μεσω μεταφορας με bluetooth...τι γινεται?Θελει καποια ρυθμιση?Σιγουρα θα το εχετε απαντησει σε προηγουμενες σελιδες αλλαδεν μπορω να διαβασω...ΘΕλω να λυσω το προβλημα λιγο αμεσα.Οποιος ξερει ας μου απαντησει:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!:) ειμαι νεος εδω και θελω απλα να κανω μια ερωτηση...ειμαι κατοχος μινι και ειμαι φουλ ευχαριστημενος!απλα βαρεθηκα το led να ειναι συνεχεια πρασινο οταν ερχονται μνμτα η κλησεις!εχω δοκιμασει το handset αλλα δεν μου πολυαρεσε μεσα!υπαρχει καποιο πραγραμματακι μονο του που να μπορουμε να διαλεξουμε χρωματακι για το ledaki :lol: (συγγνωμη αν ηταν η φανηκε χαζη η ερωτηση)ciaooooooooooo :X
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!:) ειμαι νεος εδω και θελω απλα να κανω μια ερωτηση...ειμαι κατοχος μινι και ειμαι φουλ ευχαριστημενος!απλα βαρεθηκα το led να ειναι συνεχεια πρασινο οταν ερχονται μνμτα η κλησεις!εχω δοκιμασει το handset αλλα δεν μου πολυαρεσε μεσα!υπαρχει καποιο πραγραμματακι μονο του που να μπορουμε να διαλεξουμε χρωματακι για το ledaki :lol: (συγγνωμη αν ηταν η φανηκε χαζη η ερωτηση)ciaooooooooooo :X

 

τι εννοεις δεν σου αρεσε..το handset κανει τι δουλεια που θες..για τα μηνυματα τουλαχιστον. δεν εχω βρει κατι πιο ευκολο στη χρηση..

 

αν θελει κανεις να παιζει απλα αλλαζοντας χρωμα στο led υπαρχει το led tester στο μαρκετ :p:p

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος/κάποια που να θέλει να ανταλλάξει το λευκό του πίσω κάλυμμα με ασημί? :):p

 

Aν ναι, pm!:)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι οτι δεν μου αρεσε απλα για να σταματησει να χτυπαει ο ηχος μηνυματος επρεπε να ανοιξω και την κινηση δεδομενων και να χρησιμοποιησω κ την κλασσικη εφαρμογη του τηλεφωνου...εκτος εαν πρεπει να την σβησω απ τη στιγμη που θα βαλω το handset.ερχοταν μνμ το διαβαζα μεσω handset και το φακελακι εμενε εκει ως αδιαβαστο...κ επρεπε να ανοιξω κ την κλασσικη εφαρμογη για να φυγει κ να σταματησει ο ηχος...συγγνωμη και παλι :) :)
Link to comment
Share on other sites

ερχοταν μνμ το διαβαζα μεσω handset και το φακελακι εμενε εκει ως αδιαβαστο...κ επρεπε να ανοιξω κ την κλασσικη εφαρμογη για να φυγει κ να σταματησει ο ηχος...συγγνωμη και παλι

 

ναι οντως αυτο που λες ισχυει..δε ξερω αν μπορεις να κανεις κατι, εγω το εχω συνηθισει...

 

αν ξερει κανεις να μας πει αν γινεται να διακοψεις τον ηχο του μηνυματος μολις ερθει το sms..

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην το εμφανιζει δυο φορες θα μπεις στις ρυθμισεις των μηνυματων και θα απενεργοποιησεις την επιλογη που λεει για τις ειδοποιησεις. So simple :)

 

Για το λεντακι που ρωτησες ειχα εντοπισει το Blink αν θυμαμαι καλα που οριζες χρωμα/χρονισμο για οποιαδηποτε ειδοποιηση. Δοκιμασε το.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην το εμφανιζει δυο φορες θα μπεις στις ρυθμισεις των μηνυματων και θα απενεργοποιησεις την επιλογη που λεει για τις ειδοποιησεις. So simple :)

 

η επιλογη ειδοπιησεις ειναι για τον ηχο ομως οχι για την ενδειξη οτι εχεις νεο μηνυμα..

 

thx για το blink

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

η επιλογη ειδοπιησεις ειναι για τον ηχο ομως οχι για την ενδειξη οτι εχεις νεο μηνυμα..

 

thx για το blink

 

Όχι είναι για την ειδοποίηση γενικώς. Ήχος και ένδειξη πάνω στην status bar. Αν ακολουθησεις σωστά τις οδηγίες θα δεις ότι δεν θα σου έρχονται διπλές ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το προγραμματακι που κανει ροοτ το τηλεφωνο χωρις την χρηση υπολογιστη σας δουλευει?

εμένα εχω λεει οτι ειναι ροοτ οταν παω να τρεξω καποια αλλη εφαρμογη μου λεει οτι πρεπει να κανω το τηλεφωνο ροοτ.

να σημειωσω οτι οταν ετρεξα το προγραμματακι αυτο ειχα ειδη κανει ροοτ το κινητο μεσω υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...