Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε θα κάνεις συγχρονισμό του Nokia 3720 με το Outlook μέσω του Nokia PC Suite. Μετά μπορείς να κάνεις συγχρονισμό του Outlook είτε με το GMail είτε με την online υπηρεσία που έχει η Sony Ericsson. Τέλος, συγχρονισμός του x10 mini με μία από τις 2 υπηρεσίας που δοκίμασες.

 

υγ: Μπορείς να το κάνεις και με το Outlook Express αλλά και με το Microsoft Office που έχει το Office.

(Στα Vista το Outlook Express ονομάζεται πλέον Αλληλογραφία των Windows (Windows Mail) και στα Win7 σκέτο Mail.)

 

 

 

Κάρτα μνήμης εννοείς την microSD? Τις αποθήκευσες δλδ σε μορφή .vcf (ή και κάποιο άλλο τύπο αρχείου)? Αν ναι, ανοιξε τα περιεχόμενα της κάρτας με κάποιον file explorer πχ το Astro (υπάρχει στο market), περιηγήσου στους φακέλους της κάρτας και διέγραψε τα αρχεία που θες.

Αν εννοείς την κάρτα sim (γιατί έχω ακούσει άτομα να την λένε έτσι) τότε δεν μπορείς να σβήσεις τις επαφές της sim μέσα από το x10 mini. Θα το κάνεις μέσω άλλου κινητού.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση,εννοούσα την κάρτα SIM την οποία και απο λάθος εγραψα κάρτα μνήμης.

Και μία ερώτηση ακόμα για να κάνω συγρονισμό με την κεντρική σελίδα της SONY,πρέπει να είμαι συνδεδεμένος μόνο με το καλώδιο?ή γινεται ο συγχρονισμόσ και με WiFi?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν με αφηνει να βαλω φοντο ολη την εικονα που τραβηξα με την καμερα και με βαζει να επιλεξω ενα πλαισιο το οποιο μετα γινεται full zoom οταν το βαζω φοντο? Υπαρχει καποια εφαρμογη στο μαρκετ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν με αφηνει να βαλω φοντο ολη την εικονα που τραβηξα με την καμερα και με βαζει να επιλεξω ενα πλαισιο το οποιο μετα γινεται full zoom οταν το βαζω φοντο? Υπαρχει καποια εφαρμογη στο μαρκετ?

 

Ευχαριστω

 

αυτο το πλαισιο τραβατο απο την ακρη για να μεγαλωσει και να καλυψει μεγαλυτερο μερος της εικονας..δε νομιζω πως μπορεις να κανεις κατι αλλο..αν θες αφαιρεσε τα widget ετσι ωστε να μην τεντωνεται η φωτογραφια και να συνεχιζεται προς τα δεξια.

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το root χωρίς τον υπολογιστή (με το αρχείο που κατεβάζουμε στο τηλέφωνο) δουλεύει? Δοκίμασε κανείς να μας πει στα σίγουρα?
Link to comment
Share on other sites

αυτο το πλαισιο τραβατο απο την ακρη για να μεγαλωσει και να καλυψει μεγαλυτερο μερος της εικονας..δε νομιζω πως μπορεις να κανεις κατι αλλο..αν θες αφαιρεσε τα widget ετσι ωστε να μην τεντωνεται η φωτογραφια και να συνεχιζεται προς τα δεξια.
Ευχαριστω για την απαντηση φιλε.:)
Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία σχετικά με την έξοδο για ακουστικά

μπορείς να βάλεις κανονικά ακουστικά ?

έχει καποιο σύστημα που καταλαβαίνει ότι έβαλες ακουστικά κανονικά και οχι το handfree??

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία σχετικά με την έξοδο για ακουστικά

μπορείς να βάλεις κανονικά ακουστικά ?

έχει καποιο σύστημα που καταλαβαίνει ότι έβαλες ακουστικά κανονικά και οχι το handfree??

 

Παιζουν κανονικα αλλα για να απαντησεις σε μια κληση θα πρεπει να τα βγαζεις γιατι απενεργοποιειται το μικροφωνο της συσκευης οσο ειναι μεσα το jack.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το root χωρίς τον υπολογιστή (με το αρχείο που κατεβάζουμε στο τηλέφωνο) δουλεύει? Δοκίμασε κανείς να μας πει στα σίγουρα?

 

 

Δουλευει κανονικά. ΑΨΟΓΟ. ;)

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το κινητό είναι τέλειο ακριβως ότι ήθελα και στις διαστάσεις που ήθελα.

Ξαφνικά έχω όμως ένα πρόβλημα.

Δεν μου εμφανίζει την ώρα και ούτε τα windgets κάνοντας δεξιά την εικόνα δεν βγάζει τίποτα.

Κάνοντας προς το κάτω την εικόνα βγάζει κανονικά τα προγράμματα.

Το έκλεισα το άνοιξα αλλά τίποτα. Μπλε οθόνη και εμφανίζονται τα 4 εικονίδια στις 4 γωνίες μόνο.

Ξερουμε πως διορθώνεται ή αν μπορώ να κάνω restore στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

 

Τελικα βρήκα την λύση. Ειχαν σβηστει όλα τα windgets. Μάλλον είχα πατήσει κάτι.

Τα ξαναέβαλα και είναι οκ

Edited by pasxen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Μόλις με πήραν από την Wind για μία πολύ καλή προσφορά για φορητότητα. Μου δίνουν το X10 Mini σε πάγιο που θέλω με πάαααααρα πολύ μεγάλο χρόνο ομιλίας και 250ΜΒ ιντερνετ, με φορητότητα από Cosmote.

Το σκέφτομαι, μιας και το πρόγραμμα που μου δίνουν είναι πολύ καλό. Και απλά θα πληρώσω 30 ευρώ για την συσκευή.

 

Υπάρχει κάποιο Post που να αναλύει τα περισσότερα κατά και υπέρ του κινητού, γιατί δεν το έχω ψάξει καθόλου και 100 σελίδες είναι αρκετούτσικες..! :rolleyes:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στην cosmote και πες τους πως σου κανουν αυτη την προσφορα απο την wind. Θα σου κάνουν την ίδια μπορεί και καλύτερη. Αυτο έκανα και εγω και ανέβασα την επιδότηση στην cosmote.

 

τα κατα του κινητού είναι ανύπαρκτα το κινητό είναι πολύ καλό αν θες τις συγκεκριμένες διαστάσεις.

Πολυ γρήγορο σε ότι και να κάνεις.

και για μένα το καλύτερο λειτουργικό Android.

Edited by pasxen
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση πωσ μπορω να κατεβασω βιντεο κλιπ απο το youtube?
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Γενικά δεν έχω πρόβλημα με το μέγεθος των κινητών. Απλά να μην είναι πολύ μεγάλο. Φοβάμαι μην μου κακοφανεί αρχικά που από τις 3" του Viewty θα πάω σε 2.5".

-Απ' ότι είδα αναμένεται αναβάθμιση σε Android 2.1 εντός του άλλου μήνα, σωστά?

- Είδα ότι έχει ανάλυση 320x240, άρα και σ'αυτό (όπως και στο Wildfre) υπάρχει πρόβλημα με το Market και την εμφάνιση μερικών εφαρμογών που θα πρέπει να κατεβάζουμε ξεχωριστά το .apk τους?

 

Στην Cosmote δύσκολα θα μου κάνουν καλύτερη προσφορά. Ήδη το αρχικό ποσό επιδότησης των 60 ευρώ μου το έκαναν 160. Η Wind βέβαια ουσιαστικά δίνει 250 επιδότηση, αφού μου ζήτησαν μόνο 30 ευρώ για την συσκευή. Και μου δίνουν και τα 2 πρώτα πάγια δώρο.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση πωσ μπορω να κατεβασω βιντεο κλιπ απο το youtube?

 

Ψαξε για το jetVD-YouTubeAid.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote δύσκολα θα μου κάνουν καλύτερη προσφορά. Ήδη το αρχικό ποσό επιδότησης των 60 ευρώ μου το έκαναν 160. Η Wind βέβαια ουσιαστικά δίνει 250 επιδότηση, αφού μου ζήτησαν μόνο 30 ευρώ για την συσκευή. Και μου δίνουν και τα 2 πρώτα πάγια δώρο.

 

Παρε κοσμε η WIND. Σαν ξεπουλημα...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα στο market, που κατεβαζει την μουσική μονο, απο τα βιντεο του youtube;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα στο market, που κατεβαζει την μουσική μονο, απο τα βιντεο του youtube;

 

Δεν ξερω αν υπαρχει κατι τετοιo αλλα υπαρχουν εφαρμογες να κατεβαζεις direct μουσικη και μαλιστα σε πολυ καλυτερη ποιοτητα απο του YouTube.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.

Μπορει να σου κάνει κάτι καλύτερο.

Υπάρχει γερός ανταγωνισμός και δύσκολα λένε όχι σε επιδοτήσεις.

Φίλος με αυτο τον τρόπο πήρε πολύ φτηνά iphone.

 

 

Σε ελάχιστες εφαρμογές υπάρχει πρόβλημα λόγω της οθόνης που είναι μικρή πχ σε κανα παιχνίδι.

Αλλα υπάρχουν τόσες πολλές εφαρμογές που μπορείς να κατεβάσεις κάποια άλλη ανάλογη.

 

Την αναβάθμιση την περιμένω πως και πως γιατι βγαίνουν εφαρμογές που τρέχουν σε 2.1

Edited by pasxen
Link to comment
Share on other sites

 

2. Μπορεις να μου γραψεις τις ρυθμισεις που εχεις?

Εμενα ειχε μοναχα περασμενα τα mms, και internet.vodafone.gr. Εσβησα το internet.vodafone.gr και δημιουργησα το webkarta.vodafone.gr (ειναι και τικαρισμενο) αλλα και παλι τζιφος.

 

sorry αλλά στο x10 έχω βάλει την εταιρική σύνδεση τώρα πια και δουλεύει με το internet.vodafone.gr... αλλά νομίζω οτι στις ρυθμίσεις σου λείπει ένα proxy ip...

 

αν τα έχεις δοκιμάσει όλα, τότε προτείνω να τα σβήσεις όλα και να καλέσεις την εξυπηρέτηση να σου στείλουν εκ νεου τις ρυθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

Α) Πιστεύω ότι η συσκευή μου έχει κακό ακουστικό, με θόρυβο, είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Β) Ορισμένες φορές δέχομαι κλήσεις και δεν λειτουργεί η οθόνη αφής για να απαντήσω ή να κλείσω, κανένα σχόλιο;

Γ) Πως βλέπω το στίγμα των φωτογραφιών με geotag;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...