Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα κι απο μενα αγορασα ενα mini pro και εχει το λευκο πισω καπακι αλλαζει σαν το mini η οχι?:)

 

Καλημερα!σαφως και αλλαζει..τα χρωματα που εχω δει ειναι ασπρο,μαυρο και κοκκινο

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και απο που να παω να προμηθευτω ενα μαυρο?

 

με μια απλη αναζητηση στο google βρηκα κατι τετοιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα θελω να περασω ηχο κλησης στο xperia x10 mini απο mp3 μεσω υπολογιστη.μπορει καποιος να βοηθησει να μου πει την διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα θελω να περασω ηχο κλησης στο xperia x10 mini απο mp3 μεσω υπολογιστη.μπορει καποιος να βοηθησει να μου πει την διαδικασια?

 

συνδεεις το καλωδιο με το πισι.τα περνας στην εξωτερικη καρτα μνημης που διαβαζει το πισι σου.φτιαξε και εναν φακελο αμα θες και βαλτα.μετα αν δεν στα βρισκει απο μονο του κατεβασε ενα προγραμμα αναπαραγωγης mp3 απο το μαρκετ.θα τα αναγνωρισει και θα πατησει πανω σε οποιο θες για να το κανεις ηχο κλησης.αποσο θυμαμαι ετσι γινεται..:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, αυριο λεω να παω πλαισιο να το τσιμπησω. Η οθονη του ειναι capacitive? η λαθος ειναι εκει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!κοιτούσα τώρα στο forum xda κ υπάρχει ένα post που αναφέρεται ότι το mini μπορεί να υποστηρίξει flash player!υπάρχει τέτοια περίπτωση?κ αν γίνεται να ανέβει ο οδηγός κ στα ελληνικά θα το εκτιμούσα!οποίος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει.ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

παω να σκασω πραγματικα....πριν απο λιγο καιρο ειχα το εξης προβλημα οταν εμπαινα σε καποιες εφαρμογες μου ελεγε αναγκαστικο κλεισιμο και εκλειναν....εκανα ξανα SEUS επανεγκατασταση για λιγες μερες λυθηκε το προβλημα αλλα παλι τα ιδια ξερει κανεις τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!κοιτούσα τώρα στο forum xda κ υπάρχει ένα post που αναφέρεται ότι το mini μπορεί να υποστηρίξει flash player!υπάρχει τέτοια περίπτωση?κ αν γίνεται να ανέβει ο οδηγός κ στα ελληνικά θα το εκτιμούσα!οποίος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει.ευχαριστώ!

 

Ναι βγήκε έκδοση του flash player και για το μίνι, η διαδικασία είναι πολύ απλή, κατεβάζεις το apk από το xda και το κάνεις εγκατάσταση, απλά να ξέρεις πως ζορίζεται άσχημα κάποιες φορές και μπορεί να σου κάνει καμία επανεκκίνηση όταν τρέχεις κανένα flash game...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

με μια απλη αναζητηση στο google βρηκα κατι τετοιο

αν παρατηρησες λεει για το u20i και εμεις εχουμε στην ελλαδα Ε10i και ειναι λιγο διαφορετικο το καπακι απο αυτα που εχουμε εμεις... :happy:

ρε παιδες, αυριο λεω να παω πλαισιο να το τσιμπησω. Η οθονη του ειναι capacitive? η λαθος ειναι εκει?

 

και εγω ελεγα να παω να το παρω στο πλαισιο επειδη το ειχε 100ευρο αλλα μου ειπαν οτι εξαντληθηκε σε ολα τα μαγαζια και ετσι πηγα στο saturn και το ειχε 130 ευρο:blink: ξενερωσα αλλα το πηρα γιατι βαριομουν να εψαχνα καπου αλλου πιο φθηνα...

capacitive τι ειναι?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλάζει!Αρκεί να είναι καπάκια του pro.Και εγώ με άσπρο καπάκι το είχα αγοράσει, αλλά πήρα και ένα μαύρο,έτσι για αλλαγή!

 

Sent from my x10 mini pro with love <3

(^_^)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλάζει!Αρκεί να είναι καπάκια του pro.Και εγώ με άσπρο καπάκι το είχα αγοράσει, αλλά πήρα και ένα μαύρο,έτσι για αλλαγή!

 

Sent from my x10 mini pro with love <3

 

το ξερω οτι αλλαζει αλλα επειδη ειναι λιγο διαφορετικο αυτο που εδειξε πριν ο αλλος γιατι ειναι για αλλη χωρα...ασχετο αλλα η θεια μου το πηρε μεταχειρισμενο και τις ειχε μαυρο ασπρο και λαχανι καπακι...ειναι ελεος το λαχανι :p

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι αλλαζει αλλα επειδη ειναι λιγο διαφορετικο αυτο που εδειξε πριν ο αλλος γιατι ειναι για αλλη χωρα...ασχετο αλλα η θεια μου το πηρε μεταχειρισμενο και τις ειχε μαυρο ασπρο και λαχανι καπακι...ειναι ελεος το λαχανι :p

 

 

Το μινι ή το μινι προ;

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

είμαι κάτοχος ενός x10μινι ΟΧΙ Ρουταρισμένο και γενικά με λίγες και καλές εφαρμογές μέσα..:p

Για τις επαφές του τηλεφώνου μου, δεν έχω κάποια πρόσθετη εφαρμογή, παραμόνο τη μαμίσια του..

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε, τί βλακεία έχω κάνει και εκεί που είχα 10 επαφές σαν αγαπημένες, για να τις έχω σαν quick dial, ξαφνικά έχουν γίνει "αγαπημένες" όλες οι επαφές μου...???

Πως το διορθώνω αυτό....?

Μη μου πείτε μια - μια...:wacko:

 

Και μετά από αυτή τη κακή εμπειρία, μήπως πρέπει να βάλω κάποια εφαρμογούλα καλή για Τηλ Κατάλογο - ΕΠαφές - Αγαπημένες κτλ κτλ???

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

capacitive τι ειναι?

 

Ειναι η τεχνολογια οθονης αφης κατα την οποια η οθονη καταλαβαινει την επαφη απο τα ηλεκτρονια που υπαρχουν στο δερμα.Ειναι πιο ακριβης απο την παλιοτερη τεχνολογια(resistive),βασιζεται στην αφη και οχι στην πιεση,υποστηριζει multitouch αλλα λειτουργει μονο με απευθειας επαφη με το δερμα και οχι με το νυχι η καποια γραφιδα οπος η resistive.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7_%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82

Link to comment
Share on other sites

Το μινι ή το μινι προ;

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

για το x10 mini(οχι pro)...στο pro αλλαζουν τα καπακια?

επισης υπαρχει κανενα προγραμμα για video-κληση?η εχει εγκατεστημενο απο την sony? γιατι ψαχνω και δεν το βρισκω...

Edited by BlackX

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

για το x10 mini(οχι pro)...στο pro αλλαζουν τα καπακια?

επισης υπαρχει κανενα προγραμμα για video-κληση?η εχει εγκατεστημενο απο την sony? γιατι ψαχνω και δεν το βρισκω...

 

Αλλαζουν και στο προ τα καπακια..

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα, προσπαθώ να το συνδέσω με το Myphone explorer το x10mini Μου...(μέσω USB),

 

ακολουθώ τις οδηγίες της εφαρμογής:

"- When you plug in the phone choose 'Charge only'

- Ensure that 'USB-Debugging' is enabled on phone

- Ensure that the Debug-Interface-Drivers for your phone are installed (ADB-Drivers) "

 

το usb debugging πώς το κάνω enable...?

ποιοί είναι οι drivers που λέει ότι πρέπει να είναι εγκατεστημένοι...?

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα, προσπαθώ να το συνδέσω με το Myphone explorer το x10mini Μου...(μέσω USB),

 

ακολουθώ τις οδηγίες της εφαρμογής:

"- When you plug in the phone choose 'Charge only'

- Ensure that 'USB-Debugging' is enabled on phone

- Ensure that the Debug-Interface-Drivers for your phone are installed (ADB-Drivers) "

 

το usb debugging πώς το κάνω enable...?

ποιοί είναι οι drivers που λέει ότι πρέπει να είναι εγκατεστημένοι...?

 

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-Ανάπτυξη-κλίκαρε τον εντοπισμό σφαλμάτων.Όσο για τους drivers αν έχεις εγκατεστημένο το sony ericsson pc companion τότε είσαι οκ. ;)

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-Ανάπτυξη-κλίκαρε τον εντοπισμό σφαλμάτων.Όσο για τους drivers αν έχεις εγκατεστημένο το sony ericsson pc companion τότε είσαι οκ. ;)

 

όπως ακριβώς τα είπες.....thanks!

:D

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...