Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παλικαρια σημερα εδωσα το τηλ-κ απλα ηθελα να ευχαριστησω ολους σας για τις πληροφοριες σας κ την βοηθεια σας οποτε την χρειαστηκα!με το androind δεν τα πηγα κ πολυ καλα..-οποτε ξαναγυριζω στα ..παλια...-ευχαριστω πολυ κ παλι..!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια προσπαθω εδω και κατι μερες να κανω tethering με το κινητο αλλα παντα μου γραφει usb tethering error.Πριν με το 2.1 χρησιμοποιουσα το barnacle και ολα ενταξει.Πριν το δοκιμασω και εδω θα ηθελα να ξερω αν το εχει κανει κανεις να δουλεψει σε 2.2 καθως η συγκεκριμενη εκδοση το υποστηριζει native.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πριν από ενα μηνά πηρα το mini x10 οχι το pro το τονιζω αυτο και θα ηθελα να ρωτήσω αμα αυτο το κινητο εχει 3g δηλαδη πως κανουμε βιντεο κληση απο αυτο το κινητο??

 

: Frog:

: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πριν από ενα μηνά πηρα το mini x10 οχι το pro το τονιζω αυτο και θα ηθελα να ρωτήσω αμα αυτο το κινητο εχει 3g δηλαδη πως κανουμε βιντεο κληση απο αυτο το κινητο??

 

: Frog:

 

δεν μπορεις να κανεις βιντεο κληση φιλε μου... αφου δεν υπαρχει μπροστινη καμερα... :)

 

Επισης παιδια, γινεται να φυγει εκεινη η ειδοποιηση οτι εχω λιγο ελευθερο χωρο στο κινητο??? ειναι σπαστικη κ δεν χρειαζομαι αλλον χωρο, ουτε θελω να απεγκαταστησω καποια εφραμογη για να φυγει... ευχαριστω προκαταβολικα.... :)

Link to comment
Share on other sites

και πανω που ελεγα οτι δε θα το ξαναπειραξω... αρχισε να ψιλοσερνεται (χρηση open home 6)... και εβαλα την ΜiniCM6 1.0.1...και το μινι γινεται μεγα...!!!!!! αλλες ταχυτητες... αυτο απο μονο του λεει πολλα... αλλα και to interface πολυ πιο ομορφο... αν και στεναχωρηθηκα με το timescape... δε βρισκω πουθενα .apk που να δουλευει... ξερει κανεις κατι?

 

Θα συμφωνησω, και εγώ ψαχνω το timescape..κανενας?:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, να κάνω μια ερώτηση.

έκανα πριν 3 μέρες αναβάθμυση σε 2.1 και από τότε η μπαταρία μου κρατά μόνο μία μέρα.

υπάρχει κανένας άλλος με το ίδιο πρόβλημα?

υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, να κάνω μια ερώτηση.

έκανα πριν 3 μέρες αναβάθμυση σε 2.1 και από τότε η μπαταρία μου κρατά μόνο μία μέρα.

υπάρχει κανένας άλλος με το ίδιο πρόβλημα?

υπάρχει λύση?

 

φιλε μου, με κανονικη χρηση σχεδον τοσο κραταει σε ολους... μην στενοχωριέσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι πολλα τα θεματα, μια ερωτηση..... παραθετω το πως εχω καταλαβει εγω τα βηματα που πρεπει να γινουν και αν καπου κανω λαθος διορθωστε με.

 

1. root

2. busybox

3. titanium

4. xrecovery

5. app2sd

 

Αν θελω να βαλω την 2.2 ROM, σε ποιο σημειο πρεπει να γινει? Αμεσως μετα το root?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι πολλα τα θεματα, μια ερωτηση..... παραθετω το πως εχω καταλαβει εγω τα βηματα που πρεπει να γινουν και αν καπου κανω λαθος διορθωστε με.

 

1. root

2. busybox

3. titanium

4. xrecovery

5. app2sd

 

Αν θελω να βαλω την 2.2 ROM, σε ποιο σημειο πρεπει να γινει? Αμεσως μετα το root?

 

1. root

2. titanium

3. busybox (το εγκαθιστας μεσω του titanium)

4. xrecovery

5. 2,2 ROM

(το app2sd ειναι native στην 2.2, αλλα υπαρχει κ το app2sd σε ολες τις custom roms ηδη εγκατεστημενο...) :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την κάρτα SD είναι αυτή που υπήρχε μέσα στην συσκευή (μαμίσια) δεν αγόρασα άλλη!!μου βγάζει στο εικονιδιο κόκκινο Χ και μεσα στο μενού η κάρτα φαίνεται μη διαθέσιμη!!!Θέλω να κατεβάσω το droitstast και εχω συνδέσει το laptop με το xreria pro mini 10 που μόλις αγόρασα και δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα!!Έχω πολλές απορίες ως προς την λειτουργία αυτού του κινητού!!προσπαθώ να βρώ όλες του τις δυνατότητες και το άγχος μου είναι να μην ξεπεράσω τα διαθέσιμα 350ΜΒ που μου δείνει ο πάροχος μου με το πρόγραμμα που έχω!!Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι πολλα τα θεματα, μια ερωτηση..... παραθετω το πως εχω καταλαβει εγω τα βηματα που πρεπει να γινουν και αν καπου κανω λαθος διορθωστε με.

 

1. root

2. busybox

3. titanium

4. xrecovery

5. app2sd

 

Αν θελω να βαλω την 2.2 ROM, σε ποιο σημειο πρεπει να γινει? Αμεσως μετα το root?

 

 

Χρειαζεσαι root,xrecovery και τελευταιο firmware σε .06

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω εδω κ 2 βδομάδες το xperia mini pro, κ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Οποτε απενεργοποιήσω το κινητό για να το φορτίσω ή για να πάρω την κάρτα σιμ (γιατί ξέμενω στην μέση της μέρας από μπαταρία που κ που) με τα που το ανοίγω μου κ αφου βάλω pin κ βγάλει το μνμ welcome to vodafone, το κινητό κλειδώνει κ μου λέει ότι δεν υπάρχει κάρτα sim..

 

Μέτα για να διορθωθεί πρέπει να βγάλω την σιμ να περιμένω λίγο κ με κανα 2 δοκιμές να επανέλθει.. βέβαια αυτό δεν είναι δουλεια..

 

Ξερει κανείς τι παίζει???

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει κανενα προγραμματακι για διαχειρηση επαφων για το κινητο πχ αντιγραφη απο το τηλεφωνο στην καρτα σιμ, και το αντιστροφο??? ψαχνω αλλα δεν βρισκω δωστε λιγο βοηθεια ευχαριστω.............
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει κανενα προγραμματακι για διαχειρηση επαφων για το κινητο πχ αντιγραφη απο το τηλεφωνο στην καρτα σιμ, και το αντιστροφο??? ψαχνω αλλα δεν βρισκω δωστε λιγο βοηθεια ευχαριστω.............

 

 

Αποσο θυμαμαι γινεται και στη μαμισια εφαρμογη.πηγαινε στην εφαρμογη και πατα το αριστερο κουμπι..μετα θα σου πει εισαγωγη/εξαγωγη.απο κει επιλεγει τι,που και απο που θες να το περασεις

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει κανενα προγραμματακι για διαχειρηση επαφων για το κινητο πχ αντιγραφη απο το τηλεφωνο στην καρτα σιμ, και το αντιστροφο??? ψαχνω αλλα δεν βρισκω δωστε λιγο βοηθεια ευχαριστω.............

 

Αποσο θυμαμαι γινεται και στη μαμισια εφαρμογη.πηγαινε στην εφαρμογη και πατα το αριστερο κουμπι..μετα θα σου πει εισαγωγη/εξαγωγη.απο κει επιλεγει τι,που και απο που θες να το περασεις

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Οντως γινεται με την μαμισια,μονο που οταν ερχομαστε στο κομματι της μαζικης διαγραφης επαφων,εκει δεν μπορεις να κανεις κατι χωρις να βαλεις καποια εφαρμογη.Εγω εχω το contact remover.

Link to comment
Share on other sites

Αποσο θυμαμαι γινεται και στη μαμισια εφαρμογη.πηγαινε στην εφαρμογη και πατα το αριστερο κουμπι..μετα θα σου πει εισαγωγη/εξαγωγη.απο κει επιλεγει τι,που και απο που θες να το περασεις

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Οντως γινεται με την μαμισια,μονο που οταν ερχομαστε στο κομματι της μαζικης διαγραφης επαφων,εκει δεν μπορεις να κανεις κατι χωρις να βαλεις καποια εφαρμογη.Εγω εχω το contact remover.

 

εννοω αφου εχω μια επαφη πως θα την αποθηκευσω στην καρτα σιμ ,για να την εχω σιγουρη, εχει μονο εισαγωγη απο καρτα σιμ να την βαζεισ στο τηλεφωνο, οχι το αντιστροφο που ειναι το πιο σημαντικο!!!μονο εξαγωγη εχει στην καρτα sd και οχι στην σιμ που θα επρεπε να ηταν το λογικο...:(:(

Link to comment
Share on other sites

εννοω αφου εχω μια επαφη πως θα την αποθηκευσω στην καρτα σιμ ,για να την εχω σιγουρη, εχει μονο εισαγωγη απο καρτα σιμ να την βαζεισ στο τηλεφωνο, οχι το αντιστροφο που ειναι το πιο σημαντικο!!!μονο εξαγωγη εχει στην καρτα sd και οχι στην σιμ που θα επρεπε να ηταν το λογικο...:(:(

 

Ναι οτνως...το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τις εξαγεις στην sd και επειτα να τις παιρνεις απο εκει...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει κανενα προγραμματακι για διαχειρηση επαφων για το κινητο πχ αντιγραφη απο το τηλεφωνο στην καρτα σιμ, και το αντιστροφο??? ψαχνω αλλα δεν βρισκω δωστε λιγο βοηθεια ευχαριστω.............
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3376110#post3376110
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια, υπαρχει προβλημα αμα κανω freeze το μαρκετ? δηλαδη με την σταθεροτητα του κινητου κλπ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας! Χτες πήρα το x10 mini, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οτι δεν μπορώ να στείλω sms. Ψάχνω να βρω πού μπορώ να ορίσω το κέντρο μηνυμάτων αλλά ούτε κι αυτό το βρίσκω. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.. ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαγκεσ σχετικα με την cm6 1.01 που εχω βαλει στο κινητο και οποιοι απο εσασ την εχετε, να επισημανω καποια bugs τα οποια θα θελα να διορθωθουν, οταν κατεβαζω την μπαρα ειδοποιησεων στον ηχο εχει μονο ενταση και δονηση δεν υπαρχει η τριτη δυνατοτητα του αθορυβου,, θα επρεπε με τα πατηματα να γινεται ηχεια-δονηση-αθορυβο,.

δευτερο προβληματακι οταν πηγαινω να γραψω μηνυμα και επιλεγω αριστερα τα πληκτρα με τα διαφορα smiles κλπ και σχεδια @ ? ! - _( ) κτλ μολισ κατεβασετε συνεχεια κατω μετα απο ενα σημειο δεν λειτουργει παγωνει, και ασ το δοκιμασετε και εσεισ να δειτε, π

 

παρακαλω οποιος ασχολειται και θελει να βελτιωθει η εκδοση και συνεργαζεται με του xda ασ στειλει τα bugs ωστε να προσπαθησουμε ολοι να το βελτιωσουμε...

ευχαριστω παιδια!!:p:p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαγκεσ σχετικα με την cm6 1.01 που εχω βαλει στο κινητο και οποιοι απο εσασ την εχετε, να επισημανω καποια bugs τα οποια θα θελα να διορθωθουν, οταν κατεβαζω την μπαρα ειδοποιησεων στον ηχο εχει μονο ενταση και δονηση δεν υπαρχει η τριτη δυνατοτητα του αθορυβου,, θα επρεπε με τα πατηματα να γινεται ηχεια-δονηση-αθορυβο,.

δευτερο προβληματακι οταν πηγαινω να γραψω μηνυμα και επιλεγω αριστερα τα πληκτρα με τα διαφορα smiles κλπ και σχεδια @ ? ! - _( ) κτλ μολισ κατεβασετε συνεχεια κατω μετα απο ενα σημειο δεν λειτουργει παγωνει, και ασ το δοκιμασετε και εσεισ να δειτε, π

 

παρακαλω οποιος ασχολειται και θελει να βελτιωθει η εκδοση και συνεργαζεται με του xda ασ στειλει τα bugs ωστε να προσπαθησουμε ολοι να το βελτιωσουμε...

ευχαριστω παιδια!!:p:p

 

 

Ειναι γνωστα αυτα τα μπαγκς..αν και νομιζω οτι το πρωτο δεν ειναι προβλημα.ισως ετσι ναναι απο τη μανα του..δηλαδη να μην εχεις επιλογη..

θα παρατηρησεις και αλλα με τον καιρο..πχ η φωτεινοτητα σε μενα που το χω 0%,αυξανεται αυτοβουλως στο 100% οταν η μπαταρια φτανει στο 10% ..και αναγκαζομαι να το κατεβαζω χειροκινητα..πραγμα που ειναι κουλο καθως αντι να πεφτει η φωτεινοτητα,αυξανεται με αποτελεσμα να πεφτει γρηγοροτερα η μπαταρια..επισης τελευταια μου κανει κστι υποπτα reboots αλλα κατα τα αλλα κορυφη..

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Πριν 2 μέρες πήρα το mini pro. το έκανα root και θέλω να βάλω μια ρομ. ποια θα μου προτείνατε; Μου έχουν πει για τη froyocomb. και επίσης όλες υποστηρίζουν app2sd;

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το Χ10 mini pro και το έχω αναβαθμίσει σε 2.1 . Εψαξα και είδα στο forum των xda ότι υπάρχει αναβάθμιση σε 2.3 . Την έχει βάλει (την αναβαθμιση ) κανείς από εδώ μέσα;

 

εδώ είναι τα δύο Links που βρίκα για την 2.3

 

http://xperiaminicyanogen.wordpress....pro-updated-2/

 

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1041099

 

Εάν την έχει βάλει κάποιος, ποιές είναι οι εντυπώσεις ; Αξίζει να βάλουμε την 2.3 ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το Χ10 mini pro και το έχω αναβαθμίσει σε 2.1 . Εψαξα και είδα στο forum των xda ότι υπάρχει αναβάθμιση σε 2.3 . Την έχει βάλει (την αναβαθμιση ) κανείς από εδώ μέσα;

 

εδώ είναι τα δύο Links που βρίκα για την 2.3

 

http://xperiaminicyanogen.wordpress....pro-updated-2/

 

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1041099

 

Εάν την έχει βάλει κάποιος, ποιές είναι οι εντυπώσεις ; Αξίζει να βάλουμε την 2.3 ?

 

εμενα μου αρεσε πολυ, αλλα μου εκανε πολλα reboots κ ξανα περασα την δικια μου... (την stock) :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...